Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiarah

Kosmetyczne sztuczki.

Polecane posty

A ja mam znów pytanie techniczne ;) Kiarah-napisałaś, że nakładasz sobie olejek rycynowy szczoteczką od starego tuszu. Kupiłam wczoraj olejek, wyczyściłam szczoteczkę z resztek tuszu i nałożyłam. Dużo mi się nałożyło, bo to bardzo kleiste jest, ale tę sztukę jeszcze opanuję. Natomiast czy ty tą szczoteczkę myjesz po każdym użyciu czy odkładasz do jakiegoś pudełeczka...? Bo mi wychodzi, że należałoby ją myć, żeby się brud nie zbierał i bakterie, a to przecież marnotrawstwo olejku i najważniejsze-nie chce mi się tego robić... :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W temacie starych szczoteczek od tuszu - świetnie nadają się do malowania brwi. Nabieram trochę cienia do powiek w odpowiednim kolorze na czystą szczoteczkę i \"przeczesuję\" brwi. Są jednocześnie umalowane i ładnie rozczesane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W temacie starych szczoteczek od tuszu - świetnie nadają się do malowania brwi. Nabieram trochę cienia do powiek w odpowiednim kolorze na czystą szczoteczkę i \"przeczesuję\" brwi. Są jednocześnie umalowane i ładnie rozczesane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sposób mojej babci na gładkie dłonie. Wieczorem tuż przed snem smarujemy nasz łapki grubą (bardzo grubą ;) ) warstwą kremu (może być nawet zwykły Nivea), wkładamy bawełniane rękawiczki i idziemy spać. Przez noc wszystko się ładnie wchłania i rano budzimy się z gładkimi, mięciutkimi i nawilżonymi rączkami. Osobiście wypróbowałam tez ten sposób na stopy, z tym, że z kremikiem do stóp i skarpetkami ;) co chyba dosyć jasne. Rano stópki są jak nowonarodzone. Serio. Warto wypróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sposób mojej babci na gładkie dłonie. Wieczorem tuż przed snem smarujemy nasz łapki grubą (bardzo grubą ;) ) warstwą kremu (może być nawet zwykły Nivea), wkładamy bawełniane rękawiczki i idziemy spać. Przez noc wszystko się ładnie wchłania i rano budzimy się z gładkimi, mięciutkimi i nawilżonymi rączkami. Osobiście wypróbowałam tez ten sposób na stopy, z tym, że z kremikiem do stóp i skarpetkami ;) co chyba dosyć jasne. Rano stópki są jak nowonarodzone. Serio. Warto wypróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśkaa
Jakiś miesiąc t temu przeczytałam w gazecie że na odżywienie i poprawienie kolorytu włosów dobry jest pantenol. Więc zrobiłam tak jak mi kazali. Po zmoczeniu włosów nałożyłam pantenol - taki zwykły do oparzeń skóry, do kupienia w aptece - na włosy, posiedziałam 30 minut potem dokładnie umyłam włosy. Moje włosy po kilku latach robienia pasemek wyglądały okropnie a teraz jestem w szoku. Błyszczą się z daleka. Odzyskały kolor i nabrały blasku. Jestem pod wrażeniem ---> MagJa ja też tak robie szczególnie w zimie kiedy mam często "posieknięte" dłonie. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale fajny temat!! :) Olejek rycynowy można podgrzać, wtedy nie jest taki gęsty. Ja wylewam kropelkę na spodek i stawiam na szklance z wrzątkiem. Do łokci polecam cytrynę. Połówką, którą się już wycisnęło do herbaty można posmarować łokcie i dłonie. Bardzo dobrze działa. Mam też taki stary, wyschnięty, brązowy tusz. Wtłoczyłam do niego odrobinkę żelu do włosów (strzykawką) i używam do przyciemniania rzęs. Są przy okazji uczesane :) Po ogoleniu bikini używam toniku bezalkoholowego. Skóra jest gładka i krostki mi nie wyskakują... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela*
Czy znacie coś przeciwko wypadaniu włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela*
Czy znacie coś przeciwko wypadaniu włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiarah
Musze wyprobowac ten pantenol :-) Mam po prostu poprosic w aptece o pantenol? heh Malinka: z reguly smaruje rzesy tym olejkiem wieczorkiem,przed pojsciem spac i nie chce mi sie myc szczoteczki :P wycieram ja wiec chusteczka. To,ze olejek sie zmarnuje, to trudno, wiesz, on jest tani, butelka starcza na dlugo i czasem nawet trudno mi ja zuzyc przed koncem terminu waznosci. Mysle,ze jak umyje sie szczoteczke gdzies tak raz na dwa,trzy dni, to wystarczy :] Ale jesli masz wrazliwe oczy, to moze jednak myj codziennie, bo tam na pewno JAKIES bakterie zostaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten Pantenol to jaki ma byc? Bo ja tylko taka bialo-pomaranczowa butle kiedys widziala i pianka z niej wylazila. To jest ten \'zwykly\'? Czy jakis inny mam sobie znalezc? A na lokcie to mam troszke inny sposob: bardzo grubo kremem nivea smaruje i przyklejam sobie kawalek chusteczki higienicznej. I laze caly dzien... wieczorem kapiel i normalne smarowanko calego cialka. Jak sa ostre objawy szorstkosci to tak mozna co 2-gi lub 3-ci dzien powtarzac... Ja tak profilaktycznie wiec rzadko. No i to jest naprawde tani sposob. A jesli macie stare lub naprawde bardzo tanie kremy do rak (np. glicerynowe lub podobne) to wysmarowac mocno stopki nim. W zimie to mozna spac w skarpetkach...:-) A z malych konczacych sie mydelek mozna zrobic sobie taki - jednorazowego uzytku zel do kapieli z dodatkiem ulubionych perfum... Pokruszyc, troszke wody, perfumki i rozpuscic na malenkim ogienku. Jak jest wiecej tych kawaleczkow mydla to do dzieciecej foremki mozna wlac jak juz wystygnie i troszke tezeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mel
dziewczyny .pomozcie.do golenia nog uzywam depilatora.jak robi sie chlodniej to na moich nogach robi sie efekt gesiej skorki a ja to czuje jakby ktos mi wbijal malutkie szpileczki w nogi.czy to sa wrastajace wloski i jak temu zaradzic?{pojawia to sie gdy pare razy pod rzad gole sie depilatorem}help!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnna
witam. mam pytanie. Olejek rycynowy stosuje sie na mokre czy suche wlosy?? i Ile trzeba to stosowac zeby byly efekty i jakie one w ogole są???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mel, są różne kremy, które zapobiegają wrastaniu włosków, jednym z nich jest np. Kalo, o którym możesz poczytać na www.wizaz.pl wyszukaj też sobie topiki o wrastających włoskach, bo było ich kilka i tam dziewczyny wymieniały swoje sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jala
a cos na wypadajace wlosy? poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jala, kliknij SZUKAJ i wpisz np. wypadające włosy, wypadanie włosów, włosy itd. było już mnóstwo topików i wiele cennych rad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśkaa
Kiarah, Kundel --->Ten pantenol to taki najzwyklejszy, biało - pomarańczowa butla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mamy mały zastój na topiku. Kilka dni temu piekłam ciasto drożdżowe i zostało mi trochę drożdży. Poszperałam w necie jakby je tu wykorzystać. Znalazłam maseczkę właśnie z drożdży. Jedną łyżkę drożdży trzeba wymieszać z wodą, tak żeby powstała papka. Potem posmarować buźkę i poczekać aż wyschnie. Ja po wyschnięciu nawaliłam jeszcze jedną warstwę. Zrobiłam maseczkę już dwa razy a moja buźka zrobiła się gładka i miękka bez żadnych grudek i krostek. Poza tym odzyskała swój właściwy kolor. Jestem pod wrażeniem. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiarah
Maseczke z drozdzy musze wyprobowac na moja uslana zaskornikami buzke. Dziewczyny duzo tez pisza o piciu drozdzy,ale jakos nie wiem, czy bym sie zmusila. No ale to na pewno kwestia przyzwyczajenia :) Czasem robie tez sobie maseczke w ogorka, pewnie znacie ten sposb, ladnie odswieza cere :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Kaśkaa -> taka zwykla woda? ja slyszlam,zeby do drozdzy dodawac utleniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też drożdży nie mogłam przełknąć. Ale od wczoraj się jakoś zmuszam i odkryłam co robię źle. Brałam na mało wody. Teraz już jest okej i mogę wypić każdą ilość. Jakoś się przekonałam. Wolę to niż wydawać majątek na kosmetyki przeciwtrądzikowe które na mnie i tak nie działają. A co do maseczki to zamiast wody powinnam napisać mleko. Przepraszam za błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaa
a mozna drozdze jesc na sucho???? bo ja tak jem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze kilka maseczek z domowej półki. Zazwyczaj robię je sobie w sobotę. Wieczór poświęcam na upiększanie. Dla mojej cery raz w tyg. wystarczy. Te przepisy znalazłam kiedyś w necie. Na jakiej stronie nie pamiętam. Banany smakują nie tylko nam, ale również naszej skórze, ponieważ zawierają wiele witamin (A, z grupy B, C, E, PP), sporo glukozy, skrobi oraz cenne dla cery minerały, takie jak potas, siarkę, magnez i żelazo. Z bananowego miąższu łatwo przyrządzić łagodny krem, dobroczynny dla wysuszonej skóry: pół rozgniecionego dojrzałego banana dokładnie mieszamy z żółtkiem i płaską łyżeczką miodu (najlepiej lipowego). Następnie rozsmarowujemy maseczkę pędzelkiem na twarzy z pominięciem oczu. Po 15 minutach zmywamy twarz chłodną mineralną wodą. Regenerującą maseczkę możemy przygotować z owsa. Działanie produktów sporządzonych z jego ziaren niektórzy porównują do wartości preparatów z żeńszeniowego korzenia życia. Otręby i płatki owsiane łagodzą uczulenia i podrażnienia, tonizują i odżywiają suchą, zmęczoną cerę, nadają się zarówno do pielęgnacji cer wrażliwych, wysuszonych, zwiotczałych, jak i starzejących się. Maseczkę przygotowujemy ze zmielonych lub zmiksowanych płatków owsianych i świeżej słodkiej śmietanki (5 łyżek płatków, 1/2 szklanki śmietanki). Gęstą papkę nakładamy na twarz i szyję. Po 20 minutach zmywamy wodą mineralną. Aby zregenerować włosy - raz w tygodniu nakładamy odżywkę wg recepty babuni: żółtko (2 lub 3 w zależności od długości włosów) roztrzepujemy w miseczce, dodajemy po 15 kropli witaminy A i E, a jeśli włosy są suche, łyżkę oliwy z oliwek lub olejku rycynowego. Można też dodać łyżeczkę rumu. Po wymieszaniu emulsję wcieramy w skórę głowy, nakładamy czepek z folii i owijamy ręcznikiem. Po półgodzinie dokładnie myjemy włosy, dodając do ostatniego płukania 15 kropli soku z cytryny lub grejpfruta. Olejek rycynowy ma jak widać wiele zastosowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiarah
Ja gdzies w necie znalazlam kiedys fajne sposoby na ladne wloski. Mam nadzieje,ze nie stanie sie nic zlego,jak je tu wrzuce: *Płukanka pokrzywowa (do włosów ciemnych) - wzmacnia cieniutkie i delikatne włosy, ponadto przywraca połysk pasemkom przesuszonym np. w wyniku zabiegów chemicznych. Przygotowanie: 5 łyżek suszonego ziela pokrzywy zalej litrem wrzącej wody, a następnie pozostaw pod przykryciem przez około pół godziny. Gdy napar ostygnie, przeced go przez sitko lub lnianą ściereczkę. Pamiętaj: nie używaj świeżych ziół, gdyż wywar z nich może zabarwić twoje włosy na zielono. Jak stosować: staraj się płukać czuprynę tak często, jak to tylko możliwe. *Płukanka rumiankowa (dla blondynek) - wspaniale rozjaśnia włosy, nadaje im delikatny połysk i sprawia, że lepiej się układają. Przygotowanie: 2 garście suszonego kwiatu rumianku zalej 1/2 litra wrzącej wody i odstaw na pół godziny. Następnie przelej napar przez gęste sitko, a także przez papierowy filtr do kawy. Na koniec wyciśnij sok z 1 cytryny i dodaj go do płukanki. Dzięki temu wzmocnisz jej działanie. Jak stosować: 2 razy w tygodniu wmasuj miksturę we włosy, tuż po ich umyciu. *Rzepa na bujną czuprynęJej sok doskonale odżywia cebulki i poprawia ukrwienie skóry, a tym samym przyspiesza porost włosów. Przygotowanie: gruby plaster rzepy zetrzyj na tarce, a uzyskaną w ten sposób papkę przeciśnij przez gazę, by oddzielić sok. Jak stosować: Płyn wmasuj w skórę i owiń głowę ręcznikiem, a po godzinie umyj włosy. Ale uwaga! Nie planuj w tym dniu randki, bo rzepa pozostawia nieprzyjemny zapach. *Wspaniała odżywka z żółtkaDzięki zawartej w jajku lecytynie włosy będą miękkie i bardziej puszyste. Przygotowanie: 1 żółtko (2, gdy masz długie włosy) połącz z łyżką stołową oliwy z oliwek. Mieszaj tak długo, aż otrzymasz jednolitą masę. Jak stosować: rozprowadź papkę na wilgotnych, wcześniej umytych włosach. Następnie szczelnie przykryj je foliowym czepkiem, a całość zabezpiecz turbanem z ręcznika. W wyższej temperaturze maseczka przyniesie bowiem lepsze efekty. Po godzinie zdejmij kompres i spłucz głowę obfitym strumieniem ciepłej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z rumiankiem radzę uważać, po używałam go na naturalny ciemny blond z nadzieją, że mi się włosy rozjaśnią. owszem, odcień wyszedł może o jeden ton jaśniejszy, ale bynajmniej nie blond, a rudy :( chyba wszystkie zioła nadają taki rudy odcień. natomiast pokrzywa wspaniale wpływa na wypadające włosy, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kaśkiii
ile trzymac ta maseczke na twarzy?? znacie moze cos na pozbycie sie wagrow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja pamiętam jeszcze z czasów liceum sposób na wybielenie paznokci- przecierałam je cytryną. Płytka stawała się biała i nie trzeba było robić francuskiego. Poza tym czytałam niedawno w Cosmo sposób na podkręcenie rzęś, jeśli nie ma się pod ręką zalotki- wystarczy przyłożyć do rzęs łyżeczkę od herbaty i chwile potrzymać. wypróbowałam- mam długie rzęsy i były ładnie podkręcone. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszelka
Hej kobietki! 🌼 mam dość dobrą metode żeby sie po goleniu np. pach nie robiły te paskudne czerwone krostki - należy zamiast pianki czy mydła użyć zwykłego balsamu do włosów po prostu nałożyc i golić. U mnie działa bezbłędnie!! Polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×