Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość Sanderka xD
Eh... Kochane dziewczyny! Ja wiem i każda z Was napewno, że żaden tampon nie jest idealny... Każdy ma plusy i minusy ;) I mimo że nie używam tampaxów, nie uważam ich za najgorsze dziadostwo, bo są zwolenniczki tych tamponów. Także looz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3445
Yyy... ja czuję wtedy taki opór. Jakbym już dalej nie mogła wsadzić tego tampona :( ale przy wkładaniu nic mnie nie boli ani jak chodze poprostu gdy siadam :(( to troche boli i go czuje a tampaxy jeszcze nie próbowałam ich ;p przy następnym okresie ich wypróbuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
natalko 3445 po prostu zmień kierunek wprowadzania tamponów, ja na początku też miałam ten problem ale zaczełam używać tampaxów :) i jest git a potem zaczełam zwykłe tampony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.A.A
ludzie jadę w poniedziałek na wycieczkę i dzisiaj dostałam okres. Jeszcze nigdy nie używałam tamponów, a będziemy jechać na basen. Czy mogę zacząć ich używać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mAdZiU
Mam kilka pytanek...Jadę na wycieczke z klasą do BerlinaBędziemy się tam kompać a ja w tym samym dniu będę miała okres...koleżanki mówią żeby włożyć podpaske w gacie a potem na to strój kąpielowy bo nic się nie stanie bo w wodzie się zatrzymuje...ale niestety nie mogę w to uwierzyć...chcę wypróbowac tamponów o.b mini ale się strasznie tego boję...niewiem co mam zrobić szkoda mi wycieczki bo skoro kasy za nią zapłaciłam a tam są super zjeżdżalnie,dżakuzjii....... niewiem czy lepiej założyć podpaskeczy lepiej założyć tampon mam 14 lat i jestem dziewicą.... mama powiedziała że lepiej nie wkładać proszę o pomoc...i szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka14
do madzi moja mama tez mi radziła neiużywac tamponów mówiła ze sie źle skonczy nei wiem o co jej chodziło ale mówiła ze sznureczek moze sie urwać ale to nie prawda... ja tez próbuje zaczać używac tamponów ale sie boje kupiłam sobie tampax z aplikatorem ale jak próbuje włozyć to mi sie zaczyna krecic w głowie i przerywam ale musze jakoś to pokonać mój chłopak mówił ze mam zawroty głowy przezto ze sie boje... tylko nie wiem czego tu sie bać jakiegoś tamponu który jest niegroźny... madziu kup sobie tampax z aplikatorem i poprubuj i jedź na wyczieczke bo aj też miałam tam jechać ale miałam mieć wtedy okres ale nawet o tamponach wtedy nie pomyślałam i tropikalna wyspa mnie omineła... a miało być tak fajnie z moją przyjaciółką ale niestety;p wiec warto spróbowac uzyć tampona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulina155 kurcze nawet nie wiesz jak sie ciesze ze z ciebie taka madra dziewczyna, oby wiecej takich było jak ty :) goraco pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.A.A
Dziewczyny a co zrobić gdy już włożę tego tampona? Ile ma wystawać tego sznureczka i co z nim zrobić? Jak go ułożyć i czy jak będę w stroju kąpielowym będzie on wystawał? Może uznacie te pytania za strasznie głupie, ale nie mam z kim o tym pogadać dlatego proszę o odpowiedź.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
A.A.A pozwól sznureczkowi swobodzie zwiasać, on i tak bedzie przylegał do ciała, PAMIĘTAJ ze przy sikaniu należało by go odsunąć zeby go nie zamoczyć :) a on jest na tyle długi ze do wprowadzeniu tampona bedzie wystawał :) Edesso Ale to wszystko dzięki Tobie :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka14
Dziewczyny nawet nie wiecie jaka jestem szcześliwa nareście po tylu miesiacach udało mi sie zaaplikowac tampon... ale tylko te tampax ale i tak sie ciesze ze bede mogła używać nareście tamponów;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.A.A
Wow chyba jestem genialna:D Udało się!!! za pierwszym razem:D jednak to nie jest tak masakrycznie straszne:D mam nadzieję że wycieczka nie będzie nieudana:). Pozdrawiam i dzięki za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aishwaryyya
hej, 1 czerwca jade na tydzien na wakacje, chodze cala a nerwach poniewaz 21 mialam dostac okres a tu nic.. a nic. Jak na zlosc, a zawsze wychodzilo mi mniej wiecej tak jak powinno! Nie chce zaprzepascic tej okazji jaka sie nadarza i chce ten tydzien wpelni wykorzystac, ale mam obawy co do tego, bo jednak droga autobusem do chorwacji nie jest krotka, mimo tego, ze bedziemy miec w autokarze lazienke i bedziemy nocowac raz w czechach a raz w austrii. Zastanawiam sie nad kupnem tamponow, ale nie wiem czy beda odpowiednie dla mnie i jak mam je zaaplikowac w jadacym autobusie..? Druga rzecz to to, ze nigdy ich nie stosowałam i nie wiem jak mi to wyjdzie za pierwszym razem.. Dodam, ze mam 15 lat i wrazenie, ze jesli jeszcze dluzej bede sie denerwowac to go chyba akurat tam dostane a nie teraz, chociaz juz mi sie spoznia.. prosze o jakas pomoc i z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka14
mozesz wszedzie zaaplikować tampona to nic trudnego ... a to ze bedziesz w jadącym autobusie nic ci sie nie stanie... tylko ze powinnaś potrenowac troche kup sobie tampax z aplikatorem na poczatek najmniejsze na ulotce wszystko pisze jeśli sie boisz nie masz czego co by ci sie niby mogło stac? ... raczej nic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
Milenka ma rację :) to nic stracznego, na pocieszenie tez mam 15 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka14
ja też chce pocieszyć również mam 15lat;d ehm miło sie tu gada;p trzymamu za ciebie kciuki zeby sie udało tobie i jak sie uda badź nie to udzielaj sie na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pączek xDD
Ja też mam 15 lat :D A mam takie pytanko do was. Pierwszy raz dostałam miesiączkę i miałam ją 5 dni. I czy przy kolejnym okresie będzie trwać ona 5 dni? A wy ile macie dni okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
prawdopodobne, ale nie pewne ;) dopiero zaczynasz, więc musisz z czasem poznać swój cykl. czasami reguluje się nawet parę lat, a czasem od razu. a te 5 dni to raczej norma. nie przejmuj się za bardzo tylko obserwuj. i taka rada- notuj w kalendarzu, żeby np. po roku sprawdzić regularność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
ja mam 6-7 dni :( ale nieraz mam też nie regularnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka14
nom dobrze zebys sobie notowała wszystko ja mam 7 dni ale zdazają mi sie ze trwa miesiaczka 5;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pączek xDD
Notuje notuj :) Wszystko zapisuje na myob.pl polecam ;p Strasznie chciała bym mieć 3 dni heh... w czwartek według tego kalendarzyka na myob.pl wypada mi miesiączka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanderka xD
Eh... No ja niestety mam 7 dni, a potem taką brązową wydzielinę jeszcze 1-2 dni. :9 No, ale cóż taki mam los. Przyzwyczaiłam się, ale i tak wolałabym mieć 3-dniową jak moją kumpela... Któraś pisała o kalendarzyku miesiączkowym na www.myob.pl... Prosiłabym o bardziej szczegółową instrukcję tego kalendarzyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanderka xD
Aaa.... Już sama znalazłam! Praktyczna rzecz! I samo oblicza! :) :D Idelnie! Naprawdę polecam! :D To jest świetne, tylko musiałam się zalogować! :) Pączek xDD dzięki! :) :) ;) :D A to jakoś przypomina o nadchodzącej miesiączce, czy coś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pączek xDD
Nie ma za co :) na www.myob.pl trzeba się zalogować i tam po prawej na dole pisze kalendarz menstruacyjny czy jakoś tak... a jak chce się zobaczyć kiedy będzie miała miejsce następna miesiączka wystarczy kliknąć na 'przelicz' i już. A ja mam jeszcze jedno pytanko: W czwartek mam dostać niby tą miesiączkę no i jak dostanę ją rano to założę tampon o.b procomfort mini i mogę go nosić 7 godzin? No bo w szkole to nie za bardzo jak jest go założyć :/ Nic się nie stanie jak będę go nosić w sobie 7h? Proszę o szybką odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
jak nie przecieknie, to nic się nie stanie. w szkole też możesz zmienić, pewnie trochę mniej miejsca w kabinie, ale da się radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3445
A ja pierwszą miesiączke miałam 5 dni a następna trwała 3 dni czy to dobrze czy coś sie ze mną stało :( dzięki za poprzednią odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanderka xD
Natka Nic Ci się nie stało :) Cykl może regulować się nawet kilka lat :) Nie martw się, wszystko będzie ok :) Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pączek xDD
Ja mam mieć jutro niby ten okres... Boże, jak ja chcę mieć go 3 dni!!! Normalnie załamka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3445
Dzięki Sanderka xD ;**** SuuuPerr.. a ja juz myślałam że coś ze mną nie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
jak dostałam te tampony z myob to okres chciałam dostać teraz zaraz już :) hehe ale my dziewczyny nienormalne :P pzdr :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
zamówcie sobie tampony (ksiazeczka i kalendazyk) z myob :) jest super :) tylko troche długo idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×