Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość fdf
nic nie przecieknie tylko pamietaj zeby pzred wejsciem do wody zmienic i po wyjsciu tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
W poniedziałek jadę nad morze. W sobotę powinnam dostać okresu, ale nie wiem dokładnie, bo to dopiero moja 3 miesiaczka. Chciałabym oczwiscie nad morzem plywac i normalnie sie bawic, ale domyslam sie jak to jest z podpaska na plaze... :( wiec chcialabym zaczac uzywac tamponow. ale mam 2 pytania: 1. Czy moge juz ich w ogole uzywac (to moja 3 miesiaczka, mam 12 lat) 2. moze troche glupie, ale: czy kiedy sie ma tampon, mozna normalnie kozystac z toalety? BŁAGAM jesli wiesz to odpowiedz! Proszę ;) pozdrowionka i z gory dziex :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
W poniedziałek jadę nad morze. W sobotę powinnam dostać okresu, ale nie wiem dokładnie, bo to dopiero moja 3 miesiaczka. Chciałabym oczwiscie nad morzem plywac i normalnie sie bawic, ale domyslam sie jak to jest z podpaska na plaze... wiec chcialabym zaczac uzywac tamponow. ale mam 2 pytania: 1. Czy moge juz ich w ogole uzywac (to moja 3 miesiaczka, mam 12 lat) 2. moze troche glupie, ale: czy kiedy sie ma tampon, mozna normalnie kozystac z toalety? BŁAGAM jesli wiesz to odpowiedz! Proszę pozdrowionka i z gory dziex :*** Aha i jeszcze dzieki dla wszystkich ktorzy juz odpowiedzieli na pytania! Bardzo mi pomogliscie i napewno innym dziewczynom tez! :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corinka
Odpowiem na twoje 1 pytanie. Tamponów Możesz używać w tym wieku, bo ja mam 13 lat i właśnie przed chwilą założyłam swój pierwszy tampon. Wiem to, ponieważ przeczytałam kilka serwisów o tamponach i podpaskach i wszędzie pisze praktycznie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla ciebie656
oczywiscie tampon mozesz uzywac w czasie pierwszej miesiaczki nawet jak masz 12 lat....:) no i z tamponemmozesz korzystac normalnie z toalety...:) mozesz robic siusiu:) tylko sznureczek sobie podtrzymaj zeby nie zamoczyc...:) powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlfff
a i jezeli bedziesz go czula to nie znaczy ze nie mozesz uzywac tamponow tylko ze zle go włozyłas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Problem -
Hej, mam pytanie: Mam 14 lat i dzisiaj założyłam swój 1 tampon. Ogólnie go nie czułam, ale tak się dziwnie czułam tak ogólnie, jakby coś we mnie było. (Bo było:-) Ale chodzi o to że to był "ob mini procomfort z otoczką silk touch" i powinnam go mieć od 3 do 6 godzin a po niecałych 3 już trochę przeciekł. I problem polega na tym, że mam krwawienia średnie ale za duże na mini a nie wiem czy większy mi wejdzie. Co mam zrobić????? Jak go wyjęłam był nasiąknięty ale nie do końca. Tyle że jak go miałam to się masturbowałam (łechtaczkę) i to może przez to? Odpowiedzcie proszę!!!!!????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Problem -
Hej, mam pytanie: Mam 14 lat i dzisiaj założyłam swój 1 tampon. Ogólnie go nie czułam, ale tak się dziwnie czułam tak ogólnie, jakby coś we mnie było. (Bo było:-) Ale chodzi o to że to był "ob mini procomfort z otoczką silk touch" i powinnam go mieć od 3 do 6 godzin a po niecałych 3 już trochę przeciekł. I problem polega na tym, że mam krwawienia średnie ale za duże na mini a nie wiem czy większy mi wejdzie. Co mam zrobić????? Jak go wyjęłam był nasiąknięty ale nie do końca. Tyle że jak go miałam to się masturbowałam (łechtaczkę) i to może przez to? Odpowiedzcie proszę!!!!!????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A wyjąć2
Cały czas i w kółko wszystko i to samo jest o wkladaniu tamponów ale mało o ich wyciągnięciu. Proszę powiedzcie coś jak trzeba sie ułożyć aby wyciągnąć tampon, jakie odczucia tej czynności towarzyszą;P i czy to boli lub jest dosyc dyskomfortowe. odp i dzięki;) ps dla zwolenniczek tamponów, nie radze wam nosić ich cały czas jak to niektóre robią bo to moze sie kończyć strasznymi powikłaniami... ale to oczywiście nie znaczy że ma się ich nie używać!!! używajcie ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyciagasz
normalnie,:) pociagasz za sznureczek i wychodzi:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dla PROBLEM
skoro jak wyciagalas byl troche nasiakniety, a jednak przeciekł, to moze i przez masturbowanie... ale nie powinno...... spróbuj moze wiekszego sobie włożyc... np.. ob light flow... sa troche wieksze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dla Wyjac 2
przy wyjmowaniu jest troche dziwnie... ale lepiej moim zdaniem niz wkladanie:)... czesem moze zabolec, ale jak jest nie nasiakniety dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryl
mam takie pytanie mam12 lat i chcę używać tamponów a moja mommi sie nie zgadza więc doradźcie czy mogę używać i jak przekonać mommi podkreślam niedługo dopiero będę miała 2 okres a pierwszy był bardzo obfity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryl
mam takie pytanie mam12 lat i chcę używać tamponów a moja mommi sie nie zgadza więc doradźcie czy mogę używać i jak przekonać mommi podkreślam niedługo dopiero będę miała 2 okres a pierwszy był bardzo obfity a tak naprawde to mam na imię Maryla i podałam e-mail koleżanki której nie nawidzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryl
mam takie pytanie mam12 lat i chcę używać tamponów a moja mommi sie nie zgadza więc doradźcie czy mogę używać i jak przekonać mommi podkreślam niedługo dopiero będę miała 2 okres a pierwszy był bardzo obfity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryl
upss wysłało mi sie za dużo razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nhn
a czy twoja mama musi wiedziec...?? moja mama nie wiedziala ze uzywam tamponow, a potem jakos wyszlo i nic nie powiedziala... nic jej nie mów:) a polecam ob mini, lub tamtaxu, tez najmniejszee...:) i spoko jak masz 12 lat to tez mozesz uzywac:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
Hejka, dzisiaj sobie kupilam pierwsze tampony, ale w super markecie nie moglam znalezc ob z aplikatorem, wiec kupilam "light flow" czy jakos tak. Ale teraz pojawiają się kolejne ptania: 1. Czy one nie sa zbyt duze jak na pierwszy raz (to jest 2 rozmiar, po mini) 2. Czy zakładanie boli? A może boli tylko pierwszy raz? Albo boli tylko jak sie NIE ma obfitego okresu (np. w 4 dzien, albo jak sie w ogole nie ma). 3. Czy tampony bez aplikatora są gorsze? Czy ich zakładanie jest jakies niewygodne? Bo tak sie zastanawiam: jesli aplikator bylby taki super, to po co by jeszcze np. firma ob. produkowala zwykle tampony bez apli-papli, jesli wszyscy kupowaliby Z aplikatorem? Ktoś musi byc zwolennikiem zwyklych, czyli ze te z aplikatorem maja jakies wady. PS: maryl, witaj w klubie ;) tez mam 12 lat, tez mam jedna z pierwszych miesiaczek i moja mama tez jest przeciw! Ale my im udowodnimy, nie ;) aha jeszcze dziex za odpowiedzi na moje pytania ;) i prosze takze o odp na te!! Dzieeeki :*** PoZdRo :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudny wybór pomocy
W sierpniu wypada mi miesiączka. Chciałabym używać wtedy tamponów (jeszcze nigdy ich nie używałam), bo wiem, że wtedy koleżanki będą mnie ciągnęły na darmowy basen. Ja muszę zacząć używaćtamponów, jak zacznie mi się następny okres. Tylko nie wiem czy używać Tampaxów, czy o.b. osobiście wolałabym te bez aplikatora. Pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no WIĘC....
light flow sa troszke wieksze ja tez ich uzywam... a zakladanie moze bolec nie tylko przy pierwszym razie...:( ale wkoncu jak juz bedziesz umiala uzywac to bedzie oki...:) jak chcesz zeby lepiej wchodzil tampon to poczekaj az kolo dziurki bedzie troche krwi, wtedy przynajmniej mi latwiej wchodzi... :) a co do tego czy lepiej z aplikatorem czy bez ... no to wiesz jak sie juz umie zakladac ob to nie ma różnicy, bo i tak wtedy nie ma problemu... ale dla poczatkujacych moze z aplikatorem, ale z aplikatorem to sa TAMPAXY...:) ale ja tez pierwszy raz z aplikatorem nie uzywalam i jest oki... za 3 razem sie udało:):)) POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DLA TRUDNY WYBÓR
jezeli chcesz bez aplikatora to kup je... ja tez zaczelam ob light flow bez aplikatora i jest oki... za trzecim razem sie dopiero udało:):) przeczytaj ulotke i nie bój sie , przeciez to ty masz władze nad tamponem a nie on nad tobą, ale nie poddawaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
Wielkie dzieki ;) :*** a ile mialas lat jak zaczelas uzywac tamponow? i mam jeszcze jedno pytanie, ale to chyba nie do tego tematu: Czy kiedys mialyscie tak, ze przez zmiane klimatu nie mialyscie okresu albo spoznil sie? Mieszkam na mazurach i jak pisalam jade nad morze. Mammma mowi ze przez ta zmiane moge nie miec okresu. Oczywiscie pozniej wroci ;) Ale to jest troche ryzykowne wiec wole sie zabezpieczyc :) Wkurza mnie to ze juz dzis powinnam dostac okres a jeszcze nie mam wiec pierwszy dzien bede miala na koloniach... :( Jeszcze raz WIELKIE DZIEKI dla wszystkich ktore odpowiadaly na pytania, baaaaardzo mi pomoglyscie ;********* Pewnie jeszcze tu nie raz wpadne przed wyjazdem, bo mam duuuzo pytan, ale zapomnialam, hehe ;) buzka :* papa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DLA NIEWTAJEMNICZONYCH
OTWIERAMY OTWÓR GĘBOWY (TO KROK1) A KROK 2 : WPYCHAMY JAKNAJGŁĘBIEJ MOŻEMY TAMPON :-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DLA TRUDNY WYBÓR
HMMMM. aż mi głupio... Ci pisać prawde (a to prawda)- otóż zaczęłam używać tamponików w wieku lat 45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
oki oki, jesli to prawda to spox, ale mam jakies dziwne przeczucia. Nie obraz sie, ale wydaje mi sie ze tego nie pisala ta sama dziewczyna z ktora gadalam wczesniej, tylko ze ktos robi sobie glupie jaja i sie pod nia podszywa. Ale ok, nie robmy z tego wielkiej sprawy bo ten temat jest przeznaczony tamponom a nie klotniom, ALE TEZ NIE GLUPIM ZARTOM JAK TEN Z OTWOREM GEBOWYM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o radę
Błagam o radę! Słyszałam, że są takie tampony o.b. ze śliską powłoczką. Może wiecie jak wygląda ich opakowanie. Proszę, piszcie mi na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryl
to znowu ja i chciała bym wiedzieć coś więcej na temat tamponów tak jak wcześniej mówilam mam12 lat chce zacząć z tamponami i jak przekonać mommi bo o tym wie, że ja chcę używać tampony a mi nie pozwala HELP!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gąska
Cos wam powiem dziewuszki me!! Moja kariera z tamponami zaczela sie doslownie kilka miesiecy temu i do momentu zalozenia pierwszego tamponu paczuszka Ob mini przelezala w lazience nie wiem... moze ze 2 lata!! Nie miejcie zadnych watpliwosci!! Sa wakacje i ulatwiajcie sobie zycie nad morzem, w gorach, na obozach, koloniach i gdziekolwiek jestescie!! Wypoczywajcie komfortowo bo za 2 miesiace wrocicie do zajec. Zycze wszystkim powodzenia i jako kobiety musicie znac swoje ciala! P.S. To jest jedna wielka brednia ze musice byc po stosunku zeby uzywac tamponow... W koncu mieszkam z poczatkujacym ginekologiem- moja siostra pod jednym dachem! Glowka do gory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly92
Hej...wiem ze to nie na temat ale mysle ze mi doradzicie :D Umowilam ie na randke ale na taka powazniejsza i konpletnie nie chcialabym wypasc na idjotke :P I mam pytanko na jakie tematy rozmawiac podajcie mi pare prosze :) :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla a555
hej... własnie tamta dziewczyna co ci odpisała to nie byłam ja tylko ktos za mnie...:):):):) wyjechalam na 2 dni i nie bylo mnie.... zaczełam uzywac jakies pół rok utemu... początki moich 16 lat:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×