Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Mam maly problem..jade w czwartek nad morze a mam okres!probowalam dzis wsadzic 3 razy tampona ale wszedl bardzo malutko i odczuwalam bol i opor przypomne ze zakladalam te duze OB super..to nie za duze jak na pierwszy raz?!moze te mini by weszly cale i bez bolu?!prosze pomozcie:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za duze...
jak na pierwszy raaz stanowczo za duze... kup mini i wlóż tak gleboko jak mozesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta_LDZ
albo kup tampax z aplikatrem albo ob silktouch czy jakos tak ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...to nie jest trudne....
Dzisiaj po raz pierwszy włożyłam tampon. Kupiłam sobie o.b. Mini Comfort. Nic mnie nie bolało. Cieszę się, że to jest takie proste. Myślałam, że nie wiem jak to odczuję i skonam z bólu podczas wkładania, ale nie było tak źle, tylko wyciąganie jest niemiłe. Więc wsztystkie dziewczęta, które chciały by używać tamponów, a boją się, niech spróbują, bo to wcale nie jest takie trudne. Pozdrowieńka :) Buźki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
No jasne ;) Nie bójcie się dziewczynki ;D Też mialam stracha ale przezylam ;) buziak :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm yhy
nom własnie... kazdy tak mówi przed ze sie boi a po juz zobaczycie ze nie jest takie straszne... a ja juz chce miec okres, aby nie miec na rozpoczecie roku szkolnego... a jak na moj pech bede miala wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przypadkowo
wiekszosc z was pisze ze ttampony sa dobre itd. a zadna z was niepomyslala ze istnieje taka choroba jak TSS. nienarzekam na tampony bo sama je uzywam , ale jednak jest taka choroba i chcialabym sie o niej cos dowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje doswidczenie
tampony sa spoko ale od czasu trzeba zalozyc tez podpaske ja uzywam tampony i podpaski na noc podpaske a w dzien tampony ale tampony to tylko przez pierwsze trzyy/dwa dni bo wtedy mam obfite a pozniej to podpaka lub wkladka jak pierwszy raz uzywalam tampon to byl to o.b. normal comfort sa one dobbre bo dobrze je sie wklada teraz tez je uzywam i jest mi w nich wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przekonana P
tyle sie was naczytałam że chyba też sie przerzuce na tampony...próbowalam włożyć sobie pare razy ale za każdym razem bolało albo uwierał...no ale mam nadzieje że teraz bedzie lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tss
tak jest taka choroba ale rzadka... a po za tym trzeba przestrzegac higieny... to chyba oczywiscie.. ja juz dłuuuuuugo uzywam tampony i nigdy mi nic nie było...chyba z 10 lat...:) ajak by to byla jakas naprawde straszna choroba to by zakazano produkowac tampony... da sie ja wyleczyc. i sa powazniejsze choroby... takze sie trzeba cieszyc ze innych nie mamy...np rak piersi.. kobiety choruja chocaz przyczyna nie sa tampony czy cos innego czego uzywaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tss
a po za tym na TSS moga chorowac dzieci i mezczyzni... nie tylko kobiety i nie tylko przez tampony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tss
Co powoduje TSS? TSS spowodowany jest przez bakterie - Staphylococcus aureus- które normalnie żyją na skórze w nosie, pod pachami bądź pochwie u 1 na 3 ludzi przy czym są nieszkodliwe. Tylko niektóre szczepy bakteryjne mogą wydzielać szkodliwe toksyny, które powodują TSS. Czy TSS należy do często spotykanych chorób? TSS należy do rzadkości, dużo lekarzy nigdy się nawet z nim nie zetknęło podczas swojej kariery. W Anglii jak do tej pory rejestruje się około 40 przypadków rocznie. Niektóre przypadki są bardzo ciężkie, mogą nawet doprowadzić do śmierci. Według danych Amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób 5% kobiet dotkniętych tą chorobą umiera w pierwszym tygodniu po wystąpieniu symptomów. Kto może stać się ofiarą TTS? Zarówno mężczyźni, kobiety jak i dzieci. 50% zarejestrowanych przypadków to kobiety używające tamponów. Najbardziej podatne są młode kobiety w wieku 15-25 lat. U ludzi starszych wydzielają siŁ antyciała, które chronią przed toksynami TSS. Dlaczego tampony? W tamponach znajdują się często środki chemiczne takie jak furany i dioksyny oraz pestycydy stosowane przy uprawie bawełny, której z kolei używa się do produkcji tamponów. Udowodniono, że toksyny mogą przedostawać się do do organizmu kobiety poprzez ścianki pochwy i wytwarzać toksyczną bakterię o której właśnie mówimy. Większość tamponów i podpasek bielona jest chlorem, podczas takiego procesu stykają się one z ponad 1000 związków chemicznych w tym z dioksynami. Do produkcji podpasek używa się również bawełny oraz miazgi drzewnej przetwarzanej metodami sulfitacji bądź sulfatacji. Ani podpaski ani tampony nie są sterylizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielki problem
ja mam pytanie czy można używać tamponów przed pieszym stosunkiem , czy tampony mozna używać od npierszej miesiączki. chce użyć tamponów ale boje sie ze sie zerwie snureczek i go nie wyjme. niech mi odbuzia3@buziaczek.plpisze na e-mail gosia141414

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kozeraka
Nie masz sie czym martwć! mam 13 lat i jestem dziewica i uzywam tamponów! Czytałam sporo na ten temat i można uzywać tamponów jak się jest dziewicą!! A co do sznureczka to nie urwie się ale jak juz to trzeba poczekać jak nasiaknie do końca a potem wyprzeć go jak przy robieniu kaka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kozeraka
a co do pierwszej miesiączki to spokojnie można używać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny. miałam podobny problem do was, ponieważ jechałam na wakacje nad morze i akurat 2 dni przed wyjazdem dostałam okres. Kupiłam tampony ob normal bo nie wiedziałam jakie dobrać bo pierwszy raz je użyłam. Szczerze tak sie spięłam że nie mogłąm ich wsadzić i nawet z nerwów nie wzięłąm ich nad morze. Ale powiem wam że uzywałam podpasek i wkłasek, trudno nie mogłam się 2 następne di kąpać, ale wkońcu się opalałam. Nie byłop tak żle. I właśnie dzisiaj coś mnie tknęło żeby jeszcze raz spróbować je włożyć i uwieżcie bez problemu, poprostu dziweczyny zrubcie tak jak ja jak będziecie wprowadzać tampon to odpręzcie się i włóżcie go jak najdalej, ale w czasie władania nawet o nim nie myślcie. Normalnie byłam w szkoku że mi się udało w końcu to muj pierwszy raz. a Aplikacja rewelacja. Nawet teraz mam włożony i sie czuje wyśmienicie i świeżo jak nigdy. Naprawdę! powodzenia ,a jak tam ktoś pisał że pierwszym razem sie nie udaje to była racja je też nie mogłąm. Ciesze sie i zycze wam także żeby sie udało!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania000
Hej mam 15 lat. I chcialabym uzywac tamponow juz nawet probowalam wybralam mini tampaxy ale nie mam pojecia gdzie ja mam dokladnie go wsunac pod jakim katem i wogole. Probowalam ale on nie idzie daleko wogole a jak mocniej pcham to mnie boli. pomozcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
Bardzo duzo informacji jest na www.myob.pl i tam wejdz w "jak stosowac o.b." czy cos takiego. Ale np. porady co do katu wkladania nie dotycza wszystkich dziewczyn. Np. ja probowalam tak jak oni pisza wkladac do gory i do tylu ale mnie bolalo a jak sprobowalam tylko do tylu to mi sie udalo! Nie musicie sie tak trzymac tych regul- przeciez kazda jest inaczej "ulozona" ;) pozdrawiam i papa :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
Bardzo duzo informacji jest na www.myob.pl i tam wejdz w "jak stosowac o.b." czy cos takiego. Ale np. porady co do katu wkladania nie dotycza wszystkich dziewczyn. Np. ja probowalam tak jak oni pisza wkladac do gory i do tylu ale mnie bolalo a jak sprobowalam tylko do tylu to mi sie udalo! Nie musicie sie tak trzymac tych regul- przeciez kazda jest inaczej "ulozona" :) pozdrawiam i papa :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poznac.
musisz poznac siebie poprostu...:) włóż palca i sprawdzsobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania488
A jak on utknie i go nie wyjmę?! Albo jak mi sie sznureczek urwie to co wtedy? i tego sie boje najbardziej :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
Jak nie mozesz wyjac to poczekaj az nasiaknie. Dopoki masz sznureczek i silne miesnie ( ;) ) to nic ci nie grozi. A co do sznureczka- Nie radze kupowac tanich badziewiastych tamponow. O.b. sa drozsze ale za to w nich NA PEWNO nie urwie ci sie sznureczek. A poza tym przed wlozeniem zawsze pociagnij za niego i sprawdz na wszelki wypadek :) papa :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemiara
Mam problem kiedy dostałam okresu próbowałam włożyć sobie tampon ale siedziałam 30min i nic nie wyszło tylko bardzo bolało odpiszcie mam okres jadę nad marze nie wiem co robić które tampony są lepsze ob czy tempaxy prosze o odpowiedż nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajoma4565
Hej wszystkim zdecydowalam sie uzyc tamponow i nie wyobrazam sobie innych niz z aplikatorem a mowia ze one czesto przesiakaja, co zrobic??? ktore sa lepsze na 1 raz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pierwszy raz najlepsze są ob mini lub light flow. Ja na pierwszy raz użyłam ob mini pro comfort i jestem zadowolona, fakt faktem że przy wkładaniu troche bolało ale przestało. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemiara
mam pytanie jakich tamponów lepiej używać czy tempaxów czy ob prosze o szybką odpowiedź jutro zbliża mi się okres prosze o szypką odpowiedż na mojego mejla musze wybrać się po tampony a mam dopiero 12 lat. czy tampony tempax jak sie przyłorzyt do 2 dziurki to wysyarczy nacisnoć prosze nie wiem co robić jade nad może akurat jutro pierszy ras będe używała tamponów prosze czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×