Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość klusynka
uzywm tamponow od jakiegos czasu i pierwszy raz mi sie przytrfilo zebym nie wyjela calego. kawaleczek sie urwal :( nie wiem co zrobic pomozcie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjj jakie
jakich tamponów uzywalas?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann16
Ja założyłam pierwszy raz tampon . OB . Kupiłam tampaxy i OB ( oba normal ,bo już miesiączkuje od 3-4 lat ) . I powiem ,że czuje się całkiem OK , nie wiem czy dobrze to zrobiłam , ale wydaje mi sie ,że nie jest źle ,bo go jakoś nie wyczuwam , chociaż mogłabym pare mm głębiej - teraz trudno mi to zrobić :] . Zaczełam od OB , bo nie chce mieć sytuacji na plaży w której " coś mi przecieknie " - jak w przypadku tampaxów w 90 % . Dziewczyny - radze używać OB ,macie wyczucie i jest pewność zabezpieczenia :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann16
"nie moze go byc widac... włóż go tak daleko jak mozesz " NIE zgodze się. Sznurek musi być widoczny ,a wsadzasz na 3/4 palca wskazującego . Na instrukcji od OB masz pokazane jaka mniej-więcej jest długość zwisającego sznureczka - taka,że możesz spokojnie go pociągnąć,ale też nie wlecze się za pupą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann16
Kasiu , to totalna bzdura. Nie da się zerwać błony dziewiczej poprzez 10 g . Oczywiście to zależy także od błony bo niektóre (nie często spotykane ) są tak słabe,że zrywają się podczas sportów. Jeżeli nadal się obawiasz Ty i Twoja mama - poroponuje wizytę u dobrego ginekologa ,on napewno ich nie odradzi ,a nawet znajdzie najkorzystniejszy sposób na twoje wakacje ( np. jeżeli tampony są dla ciebie nie wskazane,możesz dostać tabletki ,które opóźniają miesiączkę o miesiąc. ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisssia
siemka wszystkim ... tampony to naprawde dobra rzecz nie trzeba rezygnowac z niektórych przyjemnoosci w czasie okresu , takich jak pływanie, chodzenie na imprezy czy chociaz pojscie na fitness... jak wiadomo tanczenie z podpaska czy ciwczenia z nie sa zbyt przyjemnym uczuciem, czym bardziej ze skóra sie bardziej poci przez nia, a nie ma mowy wogóle zeby isc na basen z podpaska ,,, miałam bardzo udane wakacje... dzieki tamponom mogłam czuc sie swobodnie, mogłam robic to co inni i to jest wspaniałe... pozRowionka .... ps .. najgorszy jest pierwszy ... nie zawsze wychodzi ale w niektórych sprawach trzeba dojsc do wprawy ... buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla Ann 16
oczywiscie ze musi sznurek byc widac... piszac " nie moze go byc widac... włóz jak najdale mozesz" chodzilo mi o tampon...:):) bo wiadomo ze sznureczek musi byc widac i musi zwisac:) i tampon nie moze wystawac ani byc widoczny i nalezy go wł óżyc w miare głeboko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jag0003
Szczerze mowiac nie uzywalam jeszcze nigdy tamponow i nawet nie wiem jak sie je zaklada. nie wiem co jest lepsze : podpaski czy tampony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nhnhgnh
tampony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juja
sznureczek od tamponu się mi urwał co mam zrobić rzeby zapobiec temu znowu prosze o szybką odpowiedz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie to byly tampo ny
jakie tampony?? poczejkaj az nasiaknie i go "urodz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropecia
a ja mam gorszy problem... nidaeno miałąm swój 1 okres(mam 15 lat) i z moich obliczen wynika oczywiscie jezeli bedzie regulatny że kolejny wypadnie mi na obozie pływackim;( czy moge użyć tamponyu ?? co mam robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvvvnh
mozesz tamponu.. ale za pierwszym razem to mozesz nie miec w ten dzien co oczekujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
Hejka to znowu ja ;) Już po koloniach, oczywiscie w pierwszy dzien wyjazdu dostalam okres... To sie nazywa miec szczescie, nie? ;) No wiec w pierwszy dzien mialam slabe krwawienie, dlatego zostawilam sobie tampony na nastepny dzien. Za pierwszym razem mi sie nie udalo, prawie od razu go wyjelam. Za 2 razem troche go czulam, ale bylam z nim tak gdzies z godzine. Za trzecim razem bylo najgorzej, strasznie mnie uwieralo, ale nie moglam go zmienic, bo akurat mielismy zbiorke. Ale za czwartym wepchnelam tampon glebiej, chociaz troche bolalo. za 2 minuty bol przeszedl i normalnie cod-miod! Nic nie czulam! Trzy godziny w ogole nie pamietalam ze mam okres!!! Tampony sa wspaniale!!!! Aha, jeszcze jedno. Zawsze, kiedy wkladam tampon, czuje dziwny, ale lekki bol, ale nie gdzies w pochwie, tylko w brzuchu. Czuje to tak, jakby tampon troche dotykal tego wszystkiego co jest w brzuchu, nie wiem, moze wtlaczal tam powietrze, i to boli. Ale to lekki bol i szybko mija. I, co jeszcze ciekawsze, zawsze przez wszystkie dni okresu strasznie boli mnie brzuch. A ostatnio bolał mnie TYLKO WTEDY, KIEDY NIE MIALAM TAMPONOW! A pozniej, oprocz tego lekkiego bolu przy zakladaniu, nic mnie nie bolalo! Naprawde, w moim przypadku reklamy nie klamia: naprawde zapomnialam, ze to "te dni" ;) PS: Nie probowalam jeszcze zadnych tamponow oprocz o.b. light flow z otoczka silk touch (czy jakos tam) , ale one sa naprawde dobre! PoLeCaM!!!!!!!!! Pozdrowionka :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA15
hej dziewczyny mam do was kilka pytań związanych z tamponami a dokładniej z ich aplikacją. na początku powiem, że jeszcze nigdy nie miałam do czynienia z tamponami i teraz bardzo chciałabym je zacząć używać, gdyż wyjeżdżam niedługo na wakacje i to nad MORZE, a jak do tej pory nie dostałam jeszcze miesiączki i bardzo mnie to martwi :( Oto pytania: 1. Czy podczas wkładania tamponu nic mnie nie będzie bolało ? 2. na ile czasu jeden tampon starcza ? 3. Czy z tamponem można się kąpać w wodzie? 4. Na pierwszy raz jakie tampony są najlepsze? 5. Czy przed kupieniem ich muszę iść do ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no widzisz a 555
no widzisz mówiłam ze bedzie oki..:):):) trzeba tylko głebiej włozyc i oki.. a ja tez taki bół jakby w brzuchu odczuwam gdy wkładam... takze jest oki..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka 15 odp
1 .. moze bolec tak jak napisala a555 2. pisze ze na max 8 godz, a kazda ma inaczej. mi na 4.. 3.. tak 4. polecam ob mini lub light flow 5. nie musisz... pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA15
dzięki ci bardzo i też cię pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA15
Acha i jeszcze jedno pytanie może wydawać się głupie, ale Czy jak będę się kąpać w morzu to czy ten zaaplikowany tampon mi nie wyjdzie proszę o odpowiedz :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
Nom, duzo krzyku i strachu a to taka cudowna rzecz jest ;) dzieki wszystkim ktore mi odpowiadaly :*** Do ANKA 15: Przy kapaniu nie powinien ci wyjsc, tak jak pisaly inne dziewczyny: on sie nawet nie zamacza :) ja sie jeszcze nie kapalam z tamponem, ale przy nastepnym okresie na pewno tez bede kozystac z tamponow i sproboje wejsc z nimi do wanny ;) Aha i jeszcze do wszystkich dziewczyn: TAMPONY MAJA WAM POMOC A NIE WAS STRESOWAC!! Ja tez sie balam, ale wkoncu doszlam do tego wniosku i z takim podejciem bylo mi latwiej ;) tampony dla mnie sa o wieeeeeeeelee lepsze od podpasek, bede je zachwalac do konca zycia!! a, no i jeszcze jedno: jak juz sie dojdzie do wprawy, zakladanie tamponu zajmuje gora 15 sekund! W porownaniu z podpaska, ktora trzeba milion razy przyklejac i odklejac tak, zeby nie uwierala, tampon to super sprawa! Jedyna tego wada to to, ze trzeba zdjac spodnie i majtki. Moze ktos inny nie ma tego problemu, ale ja sie musialam niezle rozkraczac ;) najlepiej jest jak sie kucnie ;D No dobra, znow sie rozpisalam ;) bede tu czesciej zagladac, teraz juz nie zeby pytac, ale odpowiadac na pytania ;) PoZdRaWiAm WaS wSzYsTkIe!!!!!!!!!!!!!!!! buzka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla anka15
nie nie wyjdzie ci ...:):) nawet jak bedziesz skakac tez nie...:):):) bedzie oki.. jeszcze raz pozdrawiam:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulka15
Mam kilka pytań dotyczacych tamponów otóz mam 15 lat i narazie tylko 1 miesiaczke za sobą, i to takką bardzo mało obfitą ze wystarczyla sama wkładka higieniczna... Obawiam sie ze nastepny czyli moj 2 wypadnie juz gdy bede nad morzem i ono moje pytania: 1. Czy tamponów mozna uzywać juz podczas 2 okresu? 2. CZy mozna go uzywac podczas takich mało obfitych okresów jak mój?? 3. Czy to prawda ze jesli tampon nie jest całkowicie nasiakniety to ciezko jest go wyjąć a jesli zbyt nasiąkniety to mozę sie rozsypać tzn z3 podczas wyciagania jego czesc zostanie w pochwie?? 4. Które tampony są lepsze ob czy tampaxy?? 5. Jakie mam kupić na wyjazd:?? Licze na odpowiedz wiem ze wydaja wam sie pewnie smieszne ale dla mnie to spory dylemat. CZEKAM NA ODPOWIEDZ(i)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odp...owiedz
1.. tak 2.. tak, wez najmniejsze ob mini... i trzymaj max 8 godz, jezeli oczywiscie wczsniej nie bedzie kapac co oznacza ze jest tmpon nasiakniety 3.. prawda dlatego lepiej poczekac az nasiaknie..., a jezeli bedzie za bardzo to krew bedzie wyciekac i w przypadku tamponów OB niec nie zostanie w srodku , ale tampaxy sa za bardzo badziewiaste dlatego nie wiem... 4.. OB sa lepsze jezeli chodzi o materiał i wogóle.. 5.. Kup OB mini jezeli masz słabe krwawienie i na pierwszy raz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
A u mnie jak tampon nie byl nasiakniety prawie wcale (tzn. wtedy jak zakladalam go pierwszy raz i od razu wyjelam) wyjmwanie nie byo wcale gorsze od tych, kiedy byl nasiakniety. A w ogole to wyjmowanie jest dla mnie duzo przyjemniejsze niz wkladanie :) ale wkladanie tez nie jest tragiczne :) pozdrowka :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .oskdops
www.pajacyk.pl NACISNAC BRZYSZEK PAJACYKA>......:) DZIEKUJEMY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
Zastanawiam sie: niektorzy mowa ze tampaxy sa lepsze, a inni ze o.b. sa bardziej solidne itd. A wy jak uwazacie? Ja uzwalam tylko ob wiec nie wiem, a chcialabym przy "nastepnej okazji" uzyc tampaxow, bo moze sa latiejsze do wlozenia.... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnnnnnn..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmli
tampaxy sa badziewiaste...bleeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
A w jakiej pozycji wprowadzacie tampon? Ja zawsze kucam a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgh..ll
ja na stojąca...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×