Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość hpppp
jakaś dziewczyna pisała że zaczeła od 3 od najmniejszych wiec za pierwszym razem jej sie nie udało ale potem spko wiec ja chyba też sobie poradze z moimi;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hpppp
te wkładanie tamponu jest takie troche obżydliwe bo trzeba włożyć palec do pochwy albo jak chcemy go popchnąć no to tak samo to tak jakbym sie masurbowała czy jakoś tak bo nie umjem tego wymawiać;];p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam okres jak miałam 12 lat i wtedy próbowałam włożyć tampon. Ale mi sie za cholere nie udało. Teraz mam 14 lat i bez problemu wkładam nawet największy rozmiar. Dodam ,ze nadal jestm dziewicą. Chyba mi sie pochwa jakos rozszerzyła SAMA ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hpppp
a od jakiego zaczynałąś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfg
ja bym jednak kupila mini ob albo tampaxy lites i na sucho nie wkladala... na pewno sobie poradzisz.... mi sie za 3 razem udalo...:) i to nie mini tylko ob lites flow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślicznotka-Madzia
mała_agatka, nie masz racji,nie można zakładać tamponu na sucho bez okresu,bo czytałam książeczkę pt."Stop,tylko dla dziewczyn" i tam pisało,że nie można zakładać tamponu,gdy nie ma się okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamponetka
mam pytanie. jak to jest kiedy tampon dostaje sie na miejsce? jak mam poznac ze to jest to miejsce ? czy to szczypie?czy swedzi?a moze to przyjemne?moze czujemy sie jak podczas stosunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjllll
nie szczypie.. nie swedzi... ale gdy jest na swoim miejscu.. po prostu go nie czujesz... i to jest to miejsce.. ale wsadz go głeboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała13
Hej wszystkim:) mam 13 lat i chciała bym spróbować tamponów moje kuzynki mówią ze najlepiej zacząc od tampax z aplikatorem. Też tak myśle ale czy t mi pomorze przy bardzo obfitych mi- esiączki. Może ktoś mi pomuc chciała bym uzywać tamponów tylko w czasie lata:) i Tampax z aplikatorem:) ale czy to jest dobre na obfite miesiaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć nie martw się hpppp ponieważ to tylko na początku jest go trudno umieścić na właściwym miejscu, później będzie lepiej. Ja osobiście lubie używać tamponów ponieważ są wygodniejsze i się prawie nie czuje że się ma okres (są wygodne) tylko pamiętaj włóż go dość głęboko bo jak za mało go wsuniesz to nie będzie dobrze i może boleć podczas siadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sensu kupować tamponów z aplikatorem, ponieważ płacisz tylko za aplikator a tampony w nim są \"badziewiaste\" i się rozłażą, kup sobie jakieś ob lub tampo bella wiem że bia są dobre i nie przeciekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
ja miesiąc temu chciałam użyć tamponów ale ledwo przyłożyłam to przeszył mnie taki ból że aż mi się odechciało :( chcę używać tamponów, bo ciepło jest i chcę się opalać a tu pech :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do lkalka
tez mysle ze masz racje... tampony z aplikatorem sa do kitu... tampon jest jest naprawde do bani... w porównaniu do ob czy innego do niczego,,, jednie ze maja aplikaor... a go tez trzeba włożyc... wiec mysle ze lepsze sa zwykle ob np. mini lub light flow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mam 14 lat i nie od dziś miesiączkuje. Dziś drugi raz próbowałam założyć tampona, byłam strasznie zdenerminowana, bo miałam iść na basen z ekipą. Weszło do połowy... i zaczęłam odczuwać dziwny ból wyjęłam i się rozryczałam. Moja mama mówi, że czasem jest taka budowe, że nie chce wejść, nie można na siłę. 2 razy próbowałam o.b. mini.... czy uważacie, że teraz mam kupić moje piewersze ob czy tempaxy? może zmiana pomogłaby? jutro znowu basen mam ostatnie dni i bardzo chce iść bo takie upały, a później może ich nie być...;( prosze o odp, bo naprawdę mi zalezy PS po dzisiejszej nieudanej próbie jeszcze bardziej mnie odrzuciło:( czy wy tez za pierwszym razem odczuwałyście dziwny ból? Bardzo chciałabym się przełamać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna co swoje wie
nie macie racji, dla początkujacych najlepsze sa z aplikatorem, tych bez na początku za cholerę nie da sie założyć . Dobrze pamiętam swój pierwszy raz. A co do przeciekania, tampon to nie korek, trzeba go wymienić w odpowiednim momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna co swoje wie
ski, ja polecam tampaxy najmniejsze . Też nie od razu udało mi sie założyć dobrze tampon. Tampaxy maja tak skonstruowany aplikator, że tampon zostaje umieszczony w odpowiednim miejscu . W opakowaniu jest dokładna instrukcja i rysunki. Pamietaj dobrze założonego tamponu nie czuje sie, nic nie uwiera i nie piecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale słyszałam że tempaxy są dodatkowo grubsze, przez aplikator...:( buu co mam zrobić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale moze minie od jutra.... 3majcie kciuki=**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgf
ja pierwszym razem uzylam ob i to nie mini tylko light flow... i udalo mi sie za 3 razem... a aplikator tez trzeba włożyć... a tampaxy sa gorsze... patrzac nawet na tampon... nie trac wiary... wierze w ciebie... dzis tez kolezanka załozyla pierwszy raz ... i tez ob...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IkaIka próbowałam te mini ob pro comfort to chyba najmniejsze... jeszcze chyba moje pierwsze ob jest mniejsze ale nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia17
hej! próbowałam już z 3 razy zaaplikować tampon i nie dałam rady wsadzić nawet cm. za każdym razem kiedy próbuje odczuwam okropny ból i opór nie wiem dlaczego tak jest:( próbuje wsadzić pod innym kontem ale to tez nic nie daje. strasznie chciałabym używać tamponów ale jest to chyba nie możliwe:( dziewczyny czy któraś z was ma tak samo ? czy może powinnam iść do ginekologa ale jeszcze nigdy tam nie byłam i strasznie bałabym sie takiej wizyty bo nawet nie wiem jak tam jest i czy będę badana:( pomóżcie proszę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm........
moze za bardzo sie denerwujesz....a spróbuj mocniej mimo bólu i odprez sie... nie wiem moze jak nie da rady to idz do ginekologa... albo masz za duzr tampony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda111
wiem ze to nie jest odpowiednie forum ale nie mogę innego znaleźć. dziewczyny czy któraś z was była już u ginekologa?? i może powiedzieć mi jakie badania są robione na 1 wizycie i czy są bardzo bolesne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm...ff
ja nie byłam nigdy.. i tez nie wiem...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta71
To zależy, czy idziesz z konkretnym problemem czy po prostu na kontrolę? Na pierwszej wizycie zapyta Cię (a przynajmniej powinien) od kiedy miesiączkujesz, kiedy była ostatnia miesiączka, czy są regularne. Zapyta też czy nie ma plamień, krwawień, czy nie było poronień, czy masz dzieci. Potem zapyta czy odbyłaś już stosunek i przystąpi do badania. Jeśli jesteś dziewicą to przez odbyt, a jeśli nie to przez pochwę. Jedną ręką będzie uciskał brzuch, a drugą (tzn. tylko palec) będzie miał w pochwie albo w odbycie. Jeśli to dobry lekarz, to badanie nie powinno boleć. Nie należy do przyjemności, ale nie sprawia bólu. Nie ma się czego bać, a takie badania są bardzo potrzebne żeby wiedzieć czy wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×