Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość dla maryl
twoja mama przeciez nie musi wiedziec ze uzywasz tamponów, ja ich uzywam i nigdy mi sie nic nie stało... inne uzywaja przez wiele lat i tez nic im nie było... ja tez nic nie mówiłam... a tampony to naprawde dobra rzecz sama sie przekonasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edgoe
MAM PROBLEM!!!;( Słuchajcie jak wkładałam tampon też troche bolało,ale rozluźniłam mięśnie i naprawde było okej,włożyłam go i to naprawdę głęboko,myślę że było to dobrze.A jednak cały czas go czuam i bylo mi okrooopnie niewygodnie,wiec poszlam poprawic i okazalo sie ze jest o wiele blizej niz go zostawilam,i tak ciagle bylo! jak go poprawialam zeby byl glebiej to go nie czulam,ale on sie non stop zeslizgiwal,tak ze znow byl blizej i znow go czulam...wiec zrezygnowalam...a mam taką sytuację że naprawde chcialabym i powinnam nosic tampony...pomozcie mi prosze....:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryl
W KOńCU!!!! moja mommi się wczoraj zgodziła na tampony :-) dosłownie w sklepie zaczełam jej o tym wszystkim mówić w tym przedziale z tamponami i podpaskami(na szczęście nie było ludzi wtedy) i się zgodziła ale ja mam jakieś wątpliwości czy aby napewno mogę ich używać mam 12 latek i czy leprze są ,, moje pierwsze o.b." czy ,, tampaxy" czy też te bez aplikatora np. o.b. mini lub light flow (bo te 2 pierwsze są z aplikatorem) proszę o szybką odpowiedź papa :-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla edgoe
nie mam pojecia dlaczego on ci sie zeslizguje....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla maryl
nie wiem ktore maja byc dla ciebie lepsze.... to juz ty musisz zdecydowac...:) ja pierwszy raz uzylam ob light flow... i sa oki chociaz za 3 razem dopiero sie udalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryl
przed chwilą kupiłam sobie pirwsze tampony,,Tampaxy" przeczytałam instrukcje i wszystko wydaje się bardzo proste kupiłam najmniejszy rozmiar ,,Lites" jak narazie nie mogę ich jeszcze stosować bo nie mam okresu ale jutro albo pojutrze już tak i mam tylko takie jedno pytanie czy któraś z Was chorowała na ZWT- zespół wstrząsu toksycznego lub bardziej chyba znane jako TSS jeśli tak to bardzo proszę o opisanie jej objawów i w jakim czasie pozidentyfikowaniu tych objawow trzeba iść do ginekologa chyba, że trzeba iść do innego lekarza plis :-) ;-) :-@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od maryl dla prosze o radę
no więc ja wiem jak one się nazywają to znaczy to obojętnie jaki rozmiar tylko ma jeszcze napisane z otoczką ,,silktouch" to masz narysowany na opakowaniu tampon i tam taką otoczkę i jest napisane ,, silktouch"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam problem z tamponami tego typu że nie chcą wejść na właściwe miejsce, za płytko wchodzą. A jak raz użyłam innego tamponu niż ob to już wcale nie chciał mi wejść a do tego strasznie bolało, a bardzo bym chciała zacząć używać tamponów, bo momentami są lepsze jak podpaski. Czy ktoś może mi poradzić co z tym mogę zrobić? Byłabym wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tessst
Zmien kat, pod ktorym wsuwasz tampon. Powinno pomoc. Polecam tampaxy z aplikatorem. Mozesz dodatkowo posmarowac jakims lubrykantem, zeby lepiej wchodzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dadada
hmm... Po raz pierwszy kupiłam tampony, mam nadzieje, ze nie będę miała żadnych problemów z ich "aplikowaniem". Jednak dręczy mnie jedna niewiadoma... czy gdy będę na jakimś wyjeździe to czy mogę założyć tampon na całą noc? BO podobno ... trzeba go wymieniać co 4 godziny ... dziękuję z góry za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie...
mozesz spac cala noc... tampon sie nosi do 8 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślicznotka-Madzia
Do nicku "nie..." Chyba nie można spać całą noc z tamponem, bo czytałam książeczkę pt."Stop,tylko dla dziewczyn" i tam pisało,żebym nigdy nie stosowała tamponów na noc. Tego nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryl
przed chwilą kupiłam sobie pirwsze tampony,,Tampaxy" przeczytałam instrukcje i wszystko wydaje się bardzo proste kupiłam najmniejszy rozmiar ,,Lites" jak narazie nie mogę ich jeszcze stosować bo nie mam okresu ale jutro albo pojutrze już tak i mam tylko takie jedno pytanie czy któraś z Was chorowała na ZWT- zespół wstrząsu toksycznego lub bardziej chyba znane jako TSS jeśli tak to bardzo proszę o opisanie jej objawów i w jakim czasie pozidentyfikowaniu tych objawow trzeba iść do ginekologa chyba, że trzeba iść do innego lekarza plis :-) ;-) :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryl
sprostowanie wczoraj anie dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślicznotka-Madzia
Cześć, mam na imię Magda,mam na razie 15 lat,a sierpniu będę miała 16 lat.Byłam na wakacjach. Tam pływałam z tamponem w basenie i tampon nie był wcale nasiąknięty wodą. Używałam O.B normal. Nie pływałam w jeziorze, bo ciągle było zimno i padał deszcz.Bardzo lubię tampony.Proszę wam, nie bójcie się włożyć tampon, to nie boli. Sznureczek nigdy nie urwie się, nie bójcie się, przecież sznureczek jest bardzo mocny,naprawdę. Z tamponem możecie długo pływać,ile chcecie. Tampon nie nasiąknie wodą, bo woda nie wejdzie do pochwy.Nie bójcie się, bądźcie dzielne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kozeraka
Dzisiaj kupiłam sobie tampony bella bez aplikatora i jestem zadowolona! wogule nie czułam bólu ani nic teraz siedze przed kompem i nic mnie nie uwiera nie boli! Myśle że to chodzi o nastawienie! Jeśli ktoś kupuje tampony bo np. idzie na basen to kupuje je z konieczności i stresuje się że musi załozyc tampon i nie ma innej możliwosci! Naprawde nie stresujcie sie dziewczyny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kozeraka13
Opowiem wam moja historie jak to było z tamponami! Na poczatku gdy dostałam okres mam labidziła i chciała mi pisać usprawiedliwienia i wogule wszystko mi podawała . A ja jej powiedziałam że nie potrzebuję opieki tylko z tego powodu. Dla mnie okres to normalny czas. Po jakiś 3 okresach zaczeły mnie interesować reklamy tamponów. Potem zaczełam przeglądać strony internetowe dla nastolatek z działami o tamponach ( tak trafiłam na to forum) A o tos trony dla nastolatek: www.myob.pl www.mudziewczyny.tenbit.pl I tam znalazłam informacje o nich. Potem uświadomiłam sobie że ja też mogła bym uzywać tamponów. I powiedziałam mamie że chcę je używać a ona na to że nie załoze ich. I sprawa ucichła do nastepnego dnia. wkońcu mama dała mi pieniądze na tampony. I jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spieta 098
Ludzie jezeli ktos to przeczyta to prosze o szybka odpowiedz!!! nigdy nie uzywałam tamponow ale chyba musze zaczac gdzyz jade na oboz i w tym czasie wypadnie mi miesiaczka :( jak to jest z kapaniem sie w morzu gdzy idziemy na plaze z grupa i przebywamy tam ok 4-6 h ??? ile taki tampon "wytrzyma" w wodzie? przeciez na plazy nie ma WC ani przebieralni !!! prosze poradzicie mi cos .... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabamy
sama się nad tym zastanawiam, okres mi się spóźnia (w ciąży nie jestem) a jadę nad morze i chciałabym używać tamponów, choć do wody pewnie wtedy nie wejdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla alabamy i spieta..
na poprzedniej stronie dziewczyna opisala cos o tamponach w wodzie....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kozeraka
Mam pytanie co zrobić gdy nie mamy tamponu ani podpaski ani nie mamy kolezanki pod reka?? Bardzo prosze o odpowiedzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kozeraka
Mam pytanie co zrobić gdy nie mamy tamponu ani podpaski ani nie mamy kolezanki pod reka?? Bardzo prosze o odpowiedzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdfg
Chyba isc do sklepu:) i podłozyc sobie papier toaletowy..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka9999
Mam pytanie..nigdy nie używałam tamponów, a teraz jestem zmuszona, podobnie jak wiele dziewczyn które pisały wcześniej, wyjeżdżam nad morze i codziennie będę pływać a przypadnie mi wtedy najprawdopodobniej okres..po pierwsze, czy mogę mieć absolutną pewność że nie będę miała kłopotów w wodzie, zakładając poprwne włożenie tamponu?? i po drugie..trochę dziwne i głupie, ale czy można "poćwiczyć" wkładanie tamponu "na sucho" to będzie mój pierwszy raz i muszę umieć to robić..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hpppp
pomużcie mi mam 13 lat i za niedłógo przyjeżdza do mnie brat ciotećny akurat w tedy zaczyna sie super pogoda i moja mama mówi żebym jezdziła z nim nad sobutke ale akurat w tedy zaczyna mi sie okres .jedynym wyjściem są tampony chociarz nigdy ich nie używałam kupiłąm już sobie ob prokomfort bo mini nie było ale boje sie tego pierwszego razu bo dóżo osób pisze że i bolała poraććcie plizka;];;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kozerakl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kozeraka
oczywiście ze nie można, poniewzz go nie włożysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hpppp
dlaczego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hpppp
przecież to jest też dla początkujących tylko .że nie mini tak pisze na ulotce tylko że nie dosłownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka9999 => możesz spróbować na sucho bez okresu :) zawsze w pochwie masz jakiś śluz i on spowoduje że będziesz mogła go założyć. hppp=> czy założysz taki większy zależy od budowy twojej błonki. może być ci trudno na pierwszy raz, ale spróbuj. jak będzie bolało to kup jednak mini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×