Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość mysza21
witam,dzisiaj po raz pierwszy użyłam tamponów-ob mini i mam pytanie przy wyciaganiu zauważyłam ze koncówka tamponu troche sie ciągnęła-obawiam sie ze cos zostalo we mnie:)czy to jest mozliwe?czy moze jest to normalne?prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza21
prosze odpiszcie jak ktos wejdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbmm
hmm... nie wiem nie powinno a jakich tamponów używałaś????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutkafajniutka
Hej mam pytanie jakiś czas temu próbowałam włożyć tampona włożyłam gfo ale za płytko i nie wiem do jakiej granicy powinnam go wepchnąć...?? A drugie pytanie o to dlaczego boli mnie wyciąganie tampona vczy to może byc przyczyna tego że nie był jeszcze nasączony i jak sie wyjmuj e nasączony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnn..powinnas
powinnas włożyc go powyzej połowy palca, ale z tym jest naprawde różnie... tak żebys go nie czuła... i mogło cie bolec dlatego ze nie był nasaczony. powinien byc nasaczony najbardziej jak moze ale zeby nie przeciekł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczona nastka
cześc mam 13 lat a pierwszą miesiączkę mam już za sobą używam podpasek ,ale za kilka dni jade do Chorwacji już wcześniej używałam raz tamponów,ale czytając wypowiedzi na forum sama nie wiem co robić nie chce tracić kąpieli w morzu przesto że mam okres a ta wycieczka była bardzo droga i boje się że dostane jakiejś infekcjii nie wiem co robić w takiej sytuacjii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...................k
skoro uzywalas juz tamponów nie masz sie czym martwic...a jesli bedziesz przestrzegac higieny to infekcji nie bedziesz miala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sammmm
Sluchajcie mam wazne pytanie; niedlugo jade nad morze, a wtedy wlasnie wypadaja mi te dni!! :( chce zaczac uzywac tamponow! w ogole nie mam pojecia jak to sie robi! Ale musze sprobowac! I tak moje pytanie dotyczy tego czy po raz pierwszy moge sprobowac wlozyc tampon jak nie mam okresu?? zeby potem wiedziec jak to sie robi......?? czekam na szybka odpowiedz! z gory dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm...k.k.k
NIE MOZNA WKLADAC TAMPONóW GDY NIE MA SIE OKRESU... niestety alenie...:) powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patisia
czesc 1 raz uzyłam tamponow i strasznie mnie uwiera chyba zby t płytko go włozylam ale i tak mnie strasznie boli a jka wloze głebiej to bede bardziej cierpiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .......lll
spróbuj głebiej... nie bedziesz bo nie bedzie cie uwierał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo_555
hey! kurde szukam odpowiedzi na moje pytanie i nie moge znalesc;/ bo moje pytanie chyba jest najglubsze;/ mama jush 17 lat ale nie przy ostatni okresiedopiero odwazylam sie na tampony bo dla mnie to czarna magia;/ tesh chce ich uzywac, bo sa wygodne itp... ale dla mnie nie byly... wsunelam go bez problemu;pp jakos dala rade szybko i niby bezblesnie, ale jak siadalam to bolalo;/ i bylo takie glupie uczucie! dlaczego?? tampon byl niedobry?? srednio sie na nich znam;/ moze byl poprostu zly?? ale moje pytanie dotyczy czegos innego... TAMPON WKLADAMY W INNA DZIURE NIZ SIKAMY PRAWDA? CZY PRZY ODDAWANIU MOCZY TAMPON STAJE SIE MOKRY OD TEGO MOCZU? BYLAM PEFFNA ZE NIE... ALE STALO SIE ODWROTNIE:(( RATUJECIE JESTEM ZIELONA JESLI CHODZI O TAMPONY!! ODPISZCIE:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pauola
Ja mialam isc na basen i musialam zalozyc tampon poszlam na basen kolezanka poszla ze mna do kibla poczekala na mnie za pierwszym razem mialam problemy i siedzalam 15 min i wyszlam usiadlysmy na lawce pogadalysmy i take tam poszlam drugi raz znalazlam i wlozylam sam weszedl i niebolalo ani troszeczke nic nieczulam po zlozeniu tego tampona tez nic nieczulam i plywalam niewychodzil a ni nic no i pozniej go normalnie wyjelam uzylam tamponow OB(bez aplikatora) pro kaford.... mini teraz juz niebende sie bac wkladac napisalam swoja opinie bo kazda jenczy ze to BOLI to ja niewiem jak wy wkladacie i jake kupujecie nierozumiem !! Kupcie sobie OB mini jezeli ktos to pierwszy raz robi !! Powodzenia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla karo 555...
tak, tampon wkladamy gdzie indziej niz sikamy... i tampon od moczu nie powinien byc mokry, a ze czulas jak siadalas moze dlatego ze źle włozylas, czyli za płytko, spróbuj glebiej...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SabinaHELP
Kochane dziewczyny ja mam 14 lat i od roku miesiączkuje jeszcze nigdy nie próbowałam TAMPONÓW bo sie bardzo boje... błagam was pomóżcie mi i opiszcie dokładnie jak mam używać TAMPONÓW... jeszcze raz błagam i z góry dziekuję pozdro :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
widze że kilka dziewczyn ma taki problem. a ja wam napisze swoją historie... : Miałam iść z przyjaciółmi na basen. Tylko że akurat miałam okres. Dziewczyny poleciły mi tampony. Tylko że ja ich nigdy nie używałam. Ale dobra. Kupiłam sobie najmniejsze tampax-y i kiedy byłam sama w domu, próbowałam sobie włożyć. Rozluźniłam się, puściłam sobie nawet muzykę. Za pierwszym razem nie dało rady... wziełam drugiego, robiłam wszystko jak trzeba, ale czułam ból. zmieniałam troche położenie tampona ale mimo to nie mogłam go wsadzić. z trzecim było lepiej, zaczął wchodzić, ale wtedy poczułam się dziwnie, słabo mi się zrobiło. zerknełam do lustra... byłam taka blada, że aż się wystraszyłam. usiadłam na podłodze, nogi w góre... odpoczęłam troche. później spróbowałam jeszcze raz, wszedł już prawie cały, bez bólu, ale jak popatrzyłam na to co robie... musiałam się szybko czegoś złapać bo inaczej bym upadła! jakoś doszłam na łóżko i przeleżałam z 15 minut. Nie chciałam już ryzykować. Na basen nie poszłam. Teraz mam pytanie dlaczego tak mogło być? Ze stresu? Bo na widok krwi jeszcze nigdy nie zasłabłam... napiszcie coś :( aha i mam 14 lat. p.s. jade niedługo nad morze. Boje sięże akurat będe miała okres... zaryzykować jeszcze raz z tamponami??? Jeżeli możecie pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
aha, i nie chce straszyć tych początkujących. Z tego co widze to większość dziewczyn nie ma problemu z aplikacją tampona. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka17
Wiecie co dziewczyny...? Od dawna noszę się z zamiarem używania tamponów, ale zawsze wychodziło tak, że odkładałam to na \'za miesiąc\'. Ale teraz zbliża się nie tylko mój okres ale i długa podróż w trakcie której owy okres mi wypadnie. Dodam, że to ok 500km w samochodzie (oczywiście z przystankami). To, że miałabym siedzieć na nasiąkniętej krwią podpasce tyle czasu przyprawia mnie o zawroty głowy. Dlatego też znowu pomyślałam o tamponach, bo w końcu są wygodniejsze, prawda? Mam 17 lat, w mojej miejscowości nie ma sklepu, wieć poprosiłam mamę, żeby kupiła mi tampony. Zgodziła się bez gadania. Właśnie niedawno wróciła z miasta. Okazało sie, że przed tym ważnym zakupem postanowiła iść do naszego lekarza rodzinnego zapytać co medycyna sądzi o tamponach. Pani doktor powiedziała jej, że i owszem, to dla ludzi, ale jeżeli chcę pozostać dziwicą, to powinnam porzucić myśl o tamponach. Wspomniała też o TSS itd. Ale nie to jest ważne. Czy wy też uważacie, że przez tampony mogę stracić dziwictwo? Nie rozumiem, większość moich koleżanek stosuje tampony od swoich pierwszych miesiączek (czyli od ok 13 roku życia) i nadal są dziewicami. Powiecie, że jestem jakąś zacofaną dziewką ze wsi, proszę bardzo, ale mimo to proszę odpowiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SabinaHELP
Kochane dziewczyny ja mam 14 lat i od roku miesiączkuje jeszcze nigdy nie próbowałam TAMPONÓW bo sie bardzo boje... błagam was pomóżcie mi i opiszcie dokładnie jak mam używać TAMPONÓW... jeszcze raz błagam i z góry dziekuję pozdro :)):)):)):)):)):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz instrukcje w środku opakowania wkładasz tampona do pochwy, trochę pod kątem tak jakby w górę i w tył, jak juz bedzie tak głęboko że poczujesz jakby \"wskoczył\" na miejsce to bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo_555
dzieki za odpwiedz;) ale sluchajcie ... (wyzej macie moja ostatnia notke..;/) dlaczego gdy uzywalam tamponow robily sie mokre podczas siusiania?? uzywalam ich pierwszy raz i zrezygnowlam po pierwszym gdy tak sie stalo...:( ja nie chce podpasek;-( jak to sie stalo?? aha.. co to sa te aplikatory??;> jak to pomaga zalozyc tampon...? odpowiedzcie mi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aplikator to taka rurka którą wprowadza sie do pochwy, potem naciska drugi koniec i on wsuwa sie w tą pierwszą rurke i umieszcza tampon na właściwym miejscu tampon nie powinien sie zmoczyc podczas sikania, przeciez jest w pochwie a nie w cewce... najwyżej jak to Ci bedzie przeszkadzac to przerzucisz sie na podpaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla kaska 17
nie mozna stracic dziewictwa przez tampony.... ja nosze i dziewica nadal jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla kaska 17
a ta pani co tak napisała to widocznie sie nie zna i nie chodz do niej jak takie głupoty opowiada... ze dziewictwo sie traci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka17
Kurczę, mi też się wydaje, że nie można stracić dziewictwa, ale doktorem medycyny nie jestem ;) Przecież błona dziewicza jest rozciągliwa itd a tamponem nie działamy na nią nie wiadomo jak mocno, tylko jeżeli już to chyba delikatnie, prawda? Przynajmniej tyle wyczytałam w necie... Jeżeli będziecie jeszcze wiedzieć coś na ten temat to piszcie, proszę! I dziękuję tym, którym chciało się czytać te moje wypociny :) dzięki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla kaska 17
nie straci sie nie bój sie...:) ja tez nie straciłam ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniusia196
Dziewczyny nie ma się czego bać. Mi nie wyszło za pierwszym razem, ale poradziłam sobie za trzecim. Na początku nie mogłam go za głęboko wsadzić bo nie byłam rozlużniona i troszeczke się bałam ale wkładanie zajeło mi jakieś 2 min albo nawet mniej. Uważam że wyciąganie tampona jest łatwiejsze niż wkładanie bo mniej boli (u mnie wychodzi bardzo gładko). Dodaję że moja mama o tym nic nie wie bo jest przeciwna stosowaniu tamponów w moim wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniusia196
A jeszcze coś dziewictwa nie stracicie bo traci sie je po pierwszym stosunku a nie gdy rozerwie się błona dziewicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka93
Ja mam pytanko. Kupiłam tampony ob pro comfort mini i chcę użyć ich pierwszy raz. Nie są one z aplikatorem więc musze sama je założyc. Nie wiem jak daleko mam wsadzić tampon w odpowiednie miejsce. Czy ma go być widać czy musi być w pełni wsadzony tak żeby byo widać tylko sznureczek. Jak to z tym jest? Pomóżcie :( Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla ciebie....
nie moze go byc widac... włóż go tak daleko jak mozesz . mniej wiecej na połowe palca... jak bedzie dobrze wsadzony to nie bedziesz go czuła...:) powodzenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×