Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość Podpaska
Czytałam twoje poprzednie wypowiedzi i zastanawiam się jak powiedziałaś dla tata że dostałaś okres?????????Może mama powiedziała?A jak na to zareagował???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oho
Do Pomocnej Dłoni-miałam stosunek mam 13 lat ale zato mam powodzenie u chłopaków chyba w przeciwienstwie do ciebie bo myśle że masz już 16 lat i masz błonę dziewiczą a ja mam 13 i już nie mam.Także trzymm kciuki za stracenie jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PomocnaDłoń
Do Podpaska: nie musiałam mówić, rodzice rozwiedli się daawno temu, ale to nic życie pędzi dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PomocnaDłoń
Do Oho: nie chcę nic mówić, ale albo kłamiesz z tym stosunkiem, albo masz inteligencję orzeszka. Tylko nie płacz jak w wieku 15 lat wylądujesz na porodówce. SEKS W TYM WIEKU JEST CHORY ! Aha i radzę zaprzestać czytania pism w stylu Bravo, mimo że efekty już widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PomocnaDłoń
Do Podpaska: ale tak się zastanawiam i myślę, że nie musisz ty ani twoja mama mówić tacie o takich rzeczach, to kobiece sprawy i tata chyba nie musi o nich wiedzieć ;). Więc jeśli mama będzie gotowa mu o tym powiedzieć, a ty raczej wolałabyś nie, to powiedz jej o tym, na pewno zrozumie i się powstrzyma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasik
Mam pytanie nie umiem zakladac podpaski.. a jak czytalam to wypowiedzi innych to i tak niewiem jak pomozcie:) moze macie jakis filmik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomocna głowa
Do wasik;To proste odklejasz taki papierek z podpaski i naklejasz na majtki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ostatnia szansa
Co to jest nadżerka??????????????????Odpowiedzcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudi*
ja się zgadzam z pomocną dłonią że 13 lat na pierwszy stosunek to zaszybko i nieodpowiedzialnie!Ja mam 15 i nigdy nie uprawiałam seksu!Pozro:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhgh
chce zacząć uzywac tamponów jednak za kazdym razem nie potrafie ...wkładając tampon czuje opór bardzo mnie to boli nie potrafie wprowadzic tamponu w odpowiednie miejsce czy jest coś ze mną nie tak? moze tampon nie jest dla mnie i nie moge go uzywac? jestem zawiedziona próbowałam wiele razy i nic...bardzo boli nie wiem co robić nie wiem czy lepsze jest o.b czy tampaxy co mam kupić? próbowałam z o.b mini i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bexamexa
musisz spróbować zmienić kierunek wkładania tamponu, popróbować jak najlepiej wchodzi. Przeczytaj dokładnie ulotkę. Na pierwszy raz lepsze najmniejsze tampaxy z aplikatorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czasami lepij skontaktować się z ginekologiem jeśli chodzi o tampony. Moja przyjaciółka od lat używała tamponów a po wizycie okazało się że ma za małą macice i jej zabronił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezamexa
nie wiem co ma macica do stosowania tamponów? chyba pochwa. Ale dziwi mnie to, co piszesz, bo skoro tampony jej wchodziły, było wygodnie i ok, to jak jej pochwa mogła być za mała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tampon o.b
Hej mam problem może dziewczyny mi pomożecie!!!!od 2 lat stosuje tampony do tej pory było ok!!!ale ostatnio nie wiem dlaczego gdy zakładam tampon on mi przecieka mimo ze jest prawidłowo umieszczony!!!!moze umiecie cos poradzic na ten temat!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PomocnaDłoń
Może tampon przecieka, bo masz obfity okres i szybko nasiąka. Poprostu musisz zmienić na większy rozmiar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bexamexa
pomocnadłoń ma rację, możliwe jest też, że jest on po prostu za mały i "nie wypełnia" całej "szczeliny" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidzalina
może mi ktoś powiedzieć jakie tampony oprócz tampaxów mają aplikatory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
uzywam juz tamponow i sa po prostu swietne, nie wyobrazam sobie bez nich zycia. jak chcecie mnie o cos zapytac mozecie pisac. ale teraz ja mam pytanie. czy ktoras z Was spala w tamponie? bo noc z podpaska jest po prostu straszna. nie dosc ze zawsze ci cos przecieknie to jeszcze czujesz jak ci mokro, albo podpaska uwiera. bardzo chcialabym spac w tamponie ale nie wiem czy to bezpieczne. prosze doradzcie. pozdrawiam :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fruuu
Boję się powiedzieć mamie że chcem używać tamponów jak ją namówić??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieks
Zapewniam Was. Spokojnie można spać w tamponach, spróbowałam już pierwszeo dnia jak tylko zaczęłam je stosować i nic się nie stało, jest to niezłym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieks
Może po prostu, kup sobie tampony, spróbuj czy w ogóle Ci będą odpowiadać, a jak już dojdziesz do wnisoku, że są super to powiedz mamie, niech sama spróbuje, wkońcu to świetna sprawa i jaka wygodna! Nie widzę przeszkód, by ktoś mógłby mieć do tego jakieś obiekcję! Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda1231
Witam. Mam pytanie. Kilka dni temu zaczelam uzywac tampony i wszystko bylo ok tyle ze po nalozeniu gdzies tak przez godzinke odczuwalam bol w podbrzuszu. I tak przy kazdym nastepnym tamponie... Co sie dzieje? Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIema :))) Pierwszą miesiączke dostalam w wieku 9 lat i od zawsze uzywam podpasek ;/ Nienawidze kiedy przychodzą TE DNI ... na początku miesiączka byla obwita , a teraz już sie wszystko uregulowalo. Mam juz okres 5 lat i bardzo chcialabym przejść na tampony ... tylko bardzo sie boje ... probowalam wlozyc tampony normal ale wsadzam troche i wyciagam. Rozmawialam o tyl w przyjaciółką to ona ma ten sam problem ... najsmieszniejsze jest to ze jak przeklowalysmy jezyk to sie nie balysmy aaa starsznie bolala ... a takie tampona co nam w ogole nie bd szkodzil ale dawal konmfort w te dni sie boimy ... :( PROSZEEEE pomóznie naaaam ... poczatki są zawsze trudneee , ale jak przelamac ten leeek :(((??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PomocnaDłoń
Mówisz że jak pierwszy raz próbowałaś założyć tampon to był w rozmiarze normal, a nie lepiej czasem na pierwszy raz spróbować mini ? Będzie o wiele łatwiej zwłaszcza że to pierwsza próba. A jeśli chodzi o ten strach to nie będę ci cytować z instrukcji obsługi tamponów, o tym żeby posłuchać muzyki, pomyśleć o czymś miłym, nie ,tak szczerze to żadko kiedy pomaga. Ja panicznie bałam się pierwszych tamponów cały czas byłam spięta i ciężko było mi włożyć tampon, ale znalazłam pewną metodę. Żeby bezboleśnie zaaplikować tampon lekko kucałam ale tylko trochę i "imitowałam" poród. Bez żadnych tam krzyków, bez przesady, ale po prostu mocno się napinałam tak jakbym chciała urodzić. No i zakładałam tampon. Teraz tak to czytam i pewnie to dziwnie brzmi, ale bez względu co sobie pomyślisz mi to pomagało ;). Dzisiaj normalnie już go aplikuję, bez zbędnych wygibasów:) Kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chcesz możesz spróbować mojej metody, ale nie gwarantuję skuteczności ;) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzinusiaa xD
Dziękuje Ci bardzo PomocnaDłoń. Kupilam tampony mini :) Skorzystam z twojej metody , moze akurat bedzie skuteczna :))) Dziekuje Ci jeszcze raz xD Właśnie jestem w czasie miesiączki więc jeszcze dzisiaj ją wypróbuje :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzinusiaa xD
Ratunkuu :(((( Wogole jak wkladalam tampona ob Mini coś mi hamowalo i czulam opor :((( probowalam chyba z 7 razy ... POMÓZCIE co mam robic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PomocnaDłoń
Ten opór to albo spięte mięśnie albo błona dziewicza. Jak będziesz wkładać tampon spróbuj delikatnie zmieniać kierunek tak długo aż w końcu poczujesz że możesz go włożyć, nie rezygnuj od razu. Problemem może też być "suchota" ;) przynajmniej ja to tak nazywam. Możesz byś poprostu za sucha i będziesz czuła opór przy wkładaniu, często nawet ból. W takim wypadku poczekaj aż napłynie trochę wydzieliny i aplikuj lub zainwestuj w specjalny środek nawilżający do tamponów (dostępny w aptece :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzinusiaa xD
ehh ... :((( probowalam zmienic kierunki i dalej nic ... :(( Rozmawialam na ten temat z siostra i powiedziala mi ze ona tez tak miala i po pewnym czasie sprobowala jeszcze raz i normalnie wchodzil :)))Nie bd sie podawala i probowala dalej :)) Jak nie teraz to moze podczas nastepnego okresu sie uda :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PomocnaDłoń
Tak trzymać, nie poddawać sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×