Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość a555
Jeśli czujesz tampon przy siedzeniu ( boli cię albo przeszkadza), to zawsze znaczy ze zle go zalozylas! Tampon powinien byc niewyczuwalny. Po prostu wyprobuj wcisnac go troche glebiej. tez tak kiedys mialam, kilka pierwszych razow noszenia korkow. Wiedzialam ze musi byc glebiej, bo wystawalo bardzo duzo sznureczka. Bolalo, gdy wsowalam go mocniej, ale przecierpialam i za kilka minut bol milal i bylo idealnie. Trzeba byc twardą ;) I nie radze zakladac tampona, gdy nie masz jeszcze okresu, bo po prostu nie ma poslizgu i bedzie ci trudno i mozesz sobie cos otrzec, a przeciez nawet jak na basenie zacznie ci sie okres, to nie bedzie az tak obfity i mysle ze nie bedzie nic widziec, bo to przeciez nie cieknie jak woda z kranu :). Przeciez tylu ludzi hm sika do basenu i nic nie widac ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie masz racje że nie powinnam zakladac tamponu na basen gdy nie mam okresu.Masz racje w tym tez nie nie bedzie mi cieklo jak z kranu gdybymgo dostala na basenie no ale na ten basen to ma taki typ ze w przypadku gdyby ktos nasikal lub mial okres natychmiast zbiera sie w danym miejscu plama zolta badz czerwona.Dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość min
czy można używać na basenie i czy nie wiAć GO? PROSZE O SZYBKą ODPOWIEDZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
Jak moze byc widac cos co masz w pochwie? :) A jesli chodzi o sznureczek to czasem moze byc widoczna koncowka przy brzegu majtek ale jak go dobzre ulozysz to nie bedzie wychodzic. Na basenie oczywiscie mozna uzywac tamponow, tylko musisz go wlozyc niedlugo przed wejsciem do wody i wyjac jak najszybciej po wyjsciu. pa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuconi
Słuchajcie, dziewczyny, mam problem. Zaczęłam dziś używać tamponów (ob normal) rano faktycznie bolało przy wkładaniu, ale potem całkowicie o nim zapomniałam. Jednak po kilku godzinach musiałam go wymienić. Wyjęłam stary a nowego za chiny nie mogę odpowiednio włożyć. Co pięć minut ląduję w łazience. Wkładam go tak, że dalej się nie da, a on mimo wszystko cały czas się wysuwa i okropnie mnie uwiera (ból momentami naprawdę jest nie do zniesienia). Pomóżcie, co mam zrobić, żeby nie wysuwał się? I czy jest jakiś sposób, żeby samo zakładanie tampona nie sprawiało bólu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytajnik
Pewnie niedokładnie go włożyłaś......Ja jeszcze nie mam miesiączki,ale wiem coś na ten temat,ponieważ już dużo tych wypowiedzi i porad przeczytałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytajnik
Wiecie co ma takie pytanie......jak już dostane miesiączki(a mam 12 lat)to czy odrazu moge zaczac uzywac tamponow czy nie?Jestem ciekawa czy jak włoże go w środkową dziurke to czy nie strace dziewictwa?Prosze o konkretna odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusia 13 latek
Hejka!!! Jak to niedawno pisałam na tym forum bardzo chciałam zacząć używać tamponów... Dostałam okres i poprosiłam siostre zeby jak bedzie gdzies na mieście niech kupi mi tampony... Kupiła te najmniejsze dla początkujących, ale mówiła że aptekarka powiedziala jej ze jestem za młoda żeby używać tamponów.. Wiem ze przeciez ona zna sie lepiej... Mam też drugie pytanie : Kiedy aplikowalam tampon wlosylam go dośc głeboko .. Jednak caly czas go czułam więc wlozylam caly palec zeby go wlosyc jeszcze glebiej. Było ok.. Tylko zastanawiam sie czy skoro tak gleboko włożyłam palec to dlaczego nie uszkodzilam sobie blony skoro przy stosunku penis jest okolo wlasnie takiej dlugosci jak palec z tamponem zlączony... Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claxon
Mam 12 lat i nie wiem czy tampony nie przerwą mi błony dziewiczej. Czy OB mini mają aplikator? Proszę o odpowiedź na e-maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KlAuDuSiA13lat
siemka dziewczynki :) mam prośbe dzisiaj dostałam pierwszej miesiączki i chciałabym się wszystkiego o niej dowiedzieć żeby nie było ąę odpiszcie plis :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos potrzebujacy porady....
troche glupie pytanie ale jak daleko umiescic tampon?? Odpiszcie na moj e-mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwciakOwap
Siemaacie laskii;d przeczytałam chyba z 19 stron tego forum no i pojawiały się pytania co do aplikatorów w tampaxach;P zaraz trochę o nich powiem. A więc właśnie przeed chwilą wcisnęłam sobie jeden z nich. Na początku miałam problem z włożeniem tego aplikatora do mojej 'szanownej' xd ale ten problem wyniknął z tego, że po prostu w złą stronę go 'pchałam' :p a gdy już zakapowałam o co choo i wcisnęłam go w odpowiednią stronę wszedł gładziutko;D to była PIERWSZA FAZA 'zatamponowania'. a teraz FAZA DRUGA. Naciśnięcie tej rurki. NIE BÓJCIE SIĘ wcisnąć tej rurki! (jak ktoś nie wie to działa na zasadzie strzykawki). NAPRAWDĘ NIC A NIC NIE CZUĆ! NAPRAWDĘ! ja się trochę właśnie bałam że to będzie dziwne uczucie i aż się zdziwiłaM! bo wciskałam tą rurkę dalej i dalej aż do samego końca i NIC nie poczułam!:D No i FAZA TRZECIA, ostatnia. Wyjęcie aplikatora. Radzę robić to powoli. Nie na szybkiego! :P NO I KONIEC:D BAARDZO naprawdę BARDZO polecam tampax'y!:D A no i muszę powiedzieć że to było moje 3 podejście do tamponów. Za pierwszym razem wzięłam 'naturella' bo tylko takie miałam w domu xP no i nie wsadziłam go WOGÓLE. Bo nie wiedziałam że to trzeba pod kątem XP bo nie było instruukcji przy nich xP A drugie podejście też z 'naturellą' tyle że już wiedziałam od koleżanek że to trzeba pod kątem a potem do góry. Zrobiłam to po kąpieli od razu. Głupio zrobiłam, bo po kąpieli 'szanowna' jest sucha czy jakoś tak (czytałam o tym). No i bolało mnie ale wsadziłam JAKOŚ XP. ale i tak go czułam strasznie! BO: o WIELE za płytko go wsadziłam! Ponosiłam chwilę, ale po jakichś 10 minutach go wyciągnęłam. NIC nie bolało bo był już nasiąknięty trochę krwią. Także NIE OBAWIAJCIE się że będzie bolało przy wyciąganiu.:) bo nie będzie. :) a no i jak się wyciąga tampon to trzeba pod takim samym mniej więcej kątem go wyciągać jak przy wkładaniu go:P ale to same wyczujecie jak będziecie ciągnąć ten sznureczek:) No. To tyle.:D jak jakieś pytania to (jeśli będę umiała, bo co jak co dopiero dzisiaj włożyłam poprawnie tampon :P) chętnie pomogę.:D PZDR:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amel555
Martusia13 nie przebiłaś sobie błony bo tampony są o wiele mniejsze !! Ja jak kupiłam 1 raz mini to aż sie zdziwiłam jakie to maluskie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka100000000000
hej jadę na pływacki wyjazd i właśnie dostałam okresu. czy na basenie mi nie przecieknie tampon?? po drugie bede spala na materacu z inna babką i boje się co w nocy, czy wlozyc tampon czy podpaske (wolalabym tampon bo podpaska sie rusza i wogole)?? prosze o szybka odpowiedz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka100000000000
czy nie musze go zmieniac w srodku nocy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka100000000000000000
pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a555
Nie wiem jak dlugo uzywasz tamponow i czy sobie poradzisz jak go wlozysz na noc. Ja na twoim miejscu wlozylabym tampon, zwykle na noc uzywam podpasek, ale to ekstremalna sytuacja. Jak raz mialam tampon na noc to nastawilam sobie budzik na 1:00 i go zmienilam, ale chyba by sie bez tego obylo, nie bedziesz przeciez budzic tej babki ;) tylko pamietaj zeby miec go w pochwie jak najkrocej: wlozyc toz przed pojsciem spac i wyjac zaraz po obudzeniu. powodzenia, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka13
siemasz nazywam sie emilia mam 13 lat i chce wiedzieć czy stosowanie tamponów jest bezpieczne jakie są wady i zalety używania tamponów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo0892
dziewczyno rusz sie i pogrzeb w poprzednich wypowiedziach dziewczyn na tym forum. Jak nie wiesz jakie sa wady i zalety tamponow to skad wiesz ze chcesz ich uzywac? skad ty sie urwalas? lenistwo i bazmyslnosc na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMetka
no nie wyzywaj dziewczyny... kazda chce uslyszec odpowiedz skierowana konkretnie do siebie - ale rada jest sluszna - musisz poczytac poprzednie odpowiedzi! a przy okazji ja mialabym pytanko: jasli zaaplikuje tampon np aplikatorem (wiec mysle ze bedzie to juz odpowiednia glebokosc chociaz znajac mnie to moze i to sie nie udac :) ) a wiec jesli go zaaplikuje ale nadal bede go czuc? bedzie sprawial mi bol i przeszkadzal jak bede miala go wyciagnac szczegolnie ze nie bedzie ani nasiakniety a wlozony jeszcze tak gleboko, hmmm???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka100000000000
dzięki za pomoc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula456
A wiec dzisiaj pierwszy raz zalozylam tampon i bolalo (ale juz wiem dlaczego wiec sie nie przejmuje) Ale przy wyjmowaniu tampoa to tak strasznie bolalo ze myslalam ze nigdy go nie wyjme! Czy to normalne? Co robić w takiej sytuacji? Jak go wyjac?? Błagam pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula456
dzisiaj pierwszy raz uzylam tamponu :) (Bolalo ale juz wiem dlaczego wiec jest oki :D) Ale jak go wyjmowalam to strasznie bolalo!!! Czemu tak jest? ak go wyjac? I wogole dajcie jakies rady!! help :D Pozdro. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loop
ja sama niewiem... mam 12lat i 3 miesiączkę... mogę używać tamponów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingulec6xD
Ja mam 14 lat, od roku używam tamponów. Uważam że jest to o niebo lepsze niż te okropne podpaski. Pierwszym razem nie bolało mnie nic kompletnie, i nawet dobrze go włożyłam. Pierwszym razem użyłam Tampaksów- mini. A teraz używam normal O.B :D jestem naprawde zadowolona. Częściej korzystam raczej z tamponów. Ale staram się też podpasek. Bo jak dziewczyny mówiły mogą one prowadzić do nadrżerków. A o co w tym wszystkim chodzi? Z pochwy wydobywa się śluz. Który chroni pochwe przed infekcjami . A tampon wchłania ten śluz. I pochwa ma mniejszą ochronę. :) Jeśli macie jakieś pytania, na które moge odpowiedzieć. Zapraszam na moje gg: 338865 :) Pozdrawiam, buŹka. Kinga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingulec6xD
Paula456. Uważam że to jest normalne, ale przyzwyczaisz się do tego. Podczas aplikacji tampona,musisz się rozluźnić. Poniewasz pochwa się zwęża i tampon niefajnie trze o ścianki. Ja wkładam tampona i popycham palcem [ około połowa ] i go zupełnie nieczuje :) rozluźnij się i będzie git :) PzDr ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kla13
Dziewczyny mam wielką prośbę !!! W czerwcu tego roku jadę na zieloną szkołę z klasą i boje sie ze wtedy dostanę miesiączkę ... wiec chciałabym sie dowiedzieć czy mogę zacząć używać tampony . A miesiączkę mam od stycznia tego roku . Plose !!! Pomóżcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łucjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Kla13, bardzo fajnie, że pomyślałaś o tym wcześniej. Ja zaczęłam używać tamponów od 7 miesiączki. Właściwie to nie wiem, czy możesz, nie jestem specjalistą... Może inne dziewczyny Ci w tym aspekcie pomogą? Ja mogę Ci powiedzieć, że na początku stosuj najmniejszy rozmiar. Ja używam Ob Super, ale Tobie na sam początek polecam Ob Mini. Jest to-jak już napisałam - najmniejszy rozmiar, który stosuje się na końcu okresu, ale nie martw się, do czerwca spokojnie nauczysz się z Ob Normal. Jakoże nie masz wprawy co ile wymieniać tampon, polecam - tak, dla pewności, ze nic nie przemoknie - jeszcze dodatkowo podpaskę. Najważniejsze, to żebys się nie bała, że się sznurek urwie! Tampon nie wkładasz nie wiadomo jak głęboko, mniej więcej na długość palca wskazującego, a więc ewentualnie zawsze możesz go wyciągnąć. Chociaż mi się sznurek (odpukać :)) Nigdy jeszcze nie urwał. Ale nie martw sie! NIe zrażaj się, jeśli za pierwszym razem Ci się nie uda, do tego trzeba wprawy! Życzę powodzenia, a gdybyś potrzebowała więcej rad, chętnie Ci ich udzielę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuuuuuuuuusia
stosowala ktoras z Was MoonCup???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MissMucka
Ja dzisiaj kupiłam swój pierwszy tampon, bo jutro ide na impreze, i powiem ze jest SUUPER! Uzywam Tampax compax Super, Ten z 3 kropelkami i Jest na serio fajnie, i do szkoly tez! Ps, Mam 14 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×