Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość AIWILO
no wiec dzisiaj użyłam pierwszy raz tamponów(Tampax)i udało mi sie to za 2 razem i musze przyznac ze jestem zaskoczona oczywiscie pozytywnie:Pnie muze sie juz ciagle obawiac ze wszyscy widza ze mam podpaske i nie ma sie tu czego wstydzic bo to jest normalne:)Tampony sa lepsze bo mozna je nosic bez obaw ze ktos je widzi mozesz sie ubierac w obcisłe rzeczy i w ogole.Tampax is the best:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonatka
Omg! Od kilku lat stosuje tampony są na bardzo wygodne ale to co mnie dzisiaj spotkało przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Wczoraj dostałam @ wiec dzisiaj rano zaaplikowałam sobie tradycyjnie tampon super maksi size;) i pojechałam do pracy. Droga zajmuje mi ok. pol godziny, weszłam do biura, poszłam jeszcze do łazienki na siusiu. Zdejmuje spodnie a tam powódź – wszystko we krwi, spodnie Az przeciekają (sorki za ten opis ale sama byłam w szoku) , wkładka tez nasiąknięta jak gąbka w wannie, zaczęło mi się lac po butach jak wyjełam tampon. Nigdy tak nie miałam. Biegiem poleciałam do taksówki i do domu się przebrać. Od tego czasu poszło 10 tamponów!!! Jestem w mega szoku – taka powódź mi się nie zdarzała. W czasie jak pisałam ten tekst już dwóch kolegów z pracy zaglądało mi p rzez ramie „co tam piszesz?” cholera co za dzień!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuss5281
Dziewczyny! Przeczytałam już chyba całe to forum, jednak nadal mam pewne wątpliwości. Powiem szczerze, że bardzo wstydziłam się kupować tampony, jednak przelamalam się i mam je! Jeszcze nigdy nie uzywalam tamponów, jestem dziewicą i mam 15 lat. Za pare dni wypada mi okres także dobrze by było żeby ktoś mi doradził. Kupiłam dziś O.B. ProComfort Normal z czterema kropelkami bo mam zamiar stosowac je w pierwszych dniach okresu. I gdy je zobaczyłam wydaje mi się , że są chyba za duże jak na początek... Jak myślicie? I mam jeszcze jedno pytanie. Żeby tak poćwiczyć spróbowałam wlozyc 'tam' palca i wszedl mi prawie cały. Skoro z palcem dałam sobie rady to myslicie, że dam sobie rade z tamponem? O.B są bez apliaktora. Czy zeby weszlo lepiej posmarowac palec kremem? Powiem wam ze sie stresuje.. proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamponik xD
trzymam za ciebie kciuki :P na pewno wejdzie na swoje miejsce. ale radziłabym wypróbować wszystkie rozmiary (począwszy od tych najmniejszych) na pewno znajdziemy odpowiedni dla siebie rozmiar :D pozrowionka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguss5281
dzięki ;* ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem Twój problem, bo sama to przechodziłam :) 1.To czy się pobrudzisz zależy od tego jakiej firmy tampony wybierzesz. Jeżeli będzie to Tampax to mają one aplikator i nie pobrudzisz się wcale, są łatwe w użyciu, ale jednak nie polecam bo u mnie troszkę przeciekały... Natomiast OB musisz sama zaaplikować palcem i wtedy już na pewno trochę wydzieliny pobrudzi Ci palec, moim zdaniem OB są rewelacyjne, nic mi nie przecieka :) 2.Tampon trzeba zmieniać na tyle często by nie dopuścić do wycieku krwi, czyli sytuacji kiedy tampon będzie już \\\"pełny\\\" :). Zaznaczyłaś, że masz obfity okres dlatego powinnaś wybrać tampon o większej chłonności, albo po prostu dla przykładu OB \\\'normal\\\' i często wymieniać. Wtedy tylko wyciągasz, wyrzucasz i wkładasz następny :). Dla pewności, żeby nie zrobić plamy na bieliźnie (bo często sznureczek nasiąka i robi drobne plamki) polecam wkładki ;)... powinnaś też mieć ich kilka przy sobie. 3.Jeżeli będziesz kontrolować to czy tampon przecieka czy nie to ułatwi Ci sprawę ;). Jeżeli nie przecieka to wystarczy się podetrzeć, a następnie umyć ręce w miejscu gdzie jest umywalka ;). Też zawsze miałam z tym problem, a szczególnie w szkole :)... ale teraz już luzzz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna w potrzebie
ej dziewczyny mam pytanie wiecie co za 6 dni jade na wycieczke i zbliża mi sie dzień okresu. Mam 14 lat i nigdy nie używałam tamponów! Nie wiem jakie zakupić i wstydze sie je kupic wogóle. Boje się że jak włoże tampon to mi dlaej będzie ciekło, a koleżanki będą sie śmiać. Najgorsze jest to że spędzimy w autobusie 6 godz. i nie wiem jak zmienić. Proszę o szybką odpowiedż. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguss5281
Do 'dziewczyna w potrzebie'. Na pewno gdzieś się zatrzymacie, więc nie martw sie na zapas!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setti
Dziś przekonałam się do tamponów. Jaka to jest wygoda! Kiedy sobie pomyślę, ile lat męczyłam się z podpaskami.... Tylko zastanawiam się, czy można spokojnie z nim spać w nocy. W końcu 7 godzin to długo... Może lepiej jednak na noc podpaskę założyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguss5281
setti..! jak ja bym chciała już być na Twoim miejscu ;) za pare dni moja pierwsza próba z tamponami, mam nadzieje [ jeśli mi się uda ] że też będe zadowolona z tego wynalazku. A co do tamponów w nocy- ja nie będe ryzykowac. 7 godzin to zdecydowanie za dlugo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieosiągalna_
Podczas gdy użyłam tamponu pierwszy raz bardzo się bałam ale jakos to przełamałam i użyłam ale podczas chodzenia bardzo mi przeszkadzał czułam tak jak by mi miał zaraz wypaść ,a przy wyciąganiu zużytego tampon bardzo mnie bolało... poradźcie co mam zrobić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_A
Bez obaw dziewczyny! Odpowiednio włożony tampon, zmieniany co parę godzin, z zachowaniem higieny , wyklucza wszelkie powikłania! Jeśli chodzi o pierwszą aplikację, to fakt, dla mnie to też był koszmar, tym bardziej że jestem dziewicą. Byłam wtedy na wakacjach, morze, basen... nie miałam innego wyjścia, chyba że zamknąć się na tydzień w pokoju... Pomijam fakt, że instrukcja była po turecku, więc nie mogłam na nią liczyć (byłam w Turcji, na szczęście OB jest wszędzie;p ) ale aplikacja tamponu to żadna filozofia. Pomęczyłam się wtedy trochę i za pierwszym razem czułam się okropnie, bo uwierał mnie przy chodzeniu, ale faktycznie - włożyłam go za płytko! przy następnej aplikacji wsunęłam go odważniej i głębiej i po krótkim czasie zupełnie zapomniałam że mam okres! Polecam , chociaż gdy nie ma takiej konieczności ( i przede wszytskim na noc) wybieram podpaskę, bo prawdą jest że za długie "kiszenie się" krwi w środku nie wpływa korzystnie. Poza tym, nie mam na tyle wprawy by w miejskiej toalecie (ble, nie cierpię ich) raz-dwa go wymienić.. kto pyta nie bładzi, głowa do góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja mam taki problem
A ja mam taki problem że jak włożę tampon to od razu mi słabo i kręci mi się w głowie, mam 26 lat, nie jestem dziewicą - mam męża z którym regularnie współżyję. Nie wiem dlaczego tak jest:( Jak jeszcze byłam dziewica też się tak działo więc odpuściłam sobie i przez lata używałam i używam podpasek, teraz postanowiłam spróbować z tamponem i znowu to samo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja mam taki problem
Kurcze właśnie poszukałam sobie troche i znalazłam że może to być Syndrom Szoku Toksycznego: "...Dokładniej - TSS (Toxic shock syndrome) jest typem toksycznego zakażenia krwi, co jest następstwem szybkiej ciężkiej choroby. Bakterie Staphylococcus aureus normalnie żyją na skórze, w nosie, pod pachami, bądź pochwie u 1 na 3 ludzi, przy czym są nieszkodliwe. Tylko niektóre szczepy bakteryjne mogą wydzielać szkodliwe toksyny, które powodują TSS. Symptomami choroby są zazwyczaj: wysoka temperatura, wymioty i biegunka, ból głowy, pieczenie gardła, ból mięśni i pokrzywka, zwłaszcza na dłoniach i stopach, łuszczenie się skóry, oraz gwałtowny spadek ciśnienia krwi. Niekiedy pojawiają się też: zawroty głowy, dezorientacja i uszkodzenie narządów, bóle mięśni i stawów, problemy z nerkami i wątrobą. W ostrej fazie choroba trwa 4-5 dni, rekonwalescencja zaś zajmuje kilka tygodni. Jeśli zaobserwujesz takie objawy, natychmiast usuń tampon. Natychmiastowe wyjęcie go (w 80% wypadkach) zapewnia zatrzymanie rozwoju bakterii. Zgłoś się do lekarza najszybciej jak tylko jest to możliwe i powiedz mu, że używasz tampony. Poza tym: Jeżeli je używasz, zmieniaj je tak często jak to jest tylko możliwe. Nie używaj ich tylko i wyłącznie, ale jeśli tylko możesz, zastąp je podpaską. Nie używaj tamponów w nocy. Pamiętaj o higienie osobistej i dokładnym umyciu rąk przed dotknięciem i aplikacją tamponu. Nigdy nie używaj więcej niż jednego tamponu naraz. Na przyszłość: nie używaj żadnych tamponów podczas miesiączkowania w pierwszych 12 tygodniach po porodzie. Nigdy nie używaj tamponów po przebytej chorobie TSS. Pomimo, że choroba należy do rzadkości to jednak jest bardzo groźna, o czym milczą reklamy, a na polskich opakowaniach informacja o skutkach ubocznych (a właściwie tylko o TSS) napisana jest drobnym druczkiem, dopiero w ulotce wewnątrz opakowania wyjaśnione jest zagrożenie. Tampony produkowane w Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, USA czy Nowej Zelandii posiadają na opakowaniach ostrzeżenie przed TSS "Stosowanie tamponów związane jest z możliwością wystąpienia Syndromu Szoku Toksycznego. TSS jest rzadką chorobą, ale może prowadzić do śmierci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_A
Nie spodziewałam się, że mogą wystąpić objawy! Ale dobrze, że znalazłaś informacje na ten temat. Widocznie, jak jak można być uczulonym na farbę, krem, dezodorant.... tak samo jest z tamponami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KLAUDIA-prosze o pomoc
Ja mam jendo pytanie... Jutro jadę na basen,miesiączkuje od ok.5 miesięcy...Mam 13 lat...Chciałabym bardzo pojechać,ale mam wrażenie,że jak włoże zle tampon,to nie bede miała jak go wyciągnac...bardzo sie tego obawiam...JAK TO SIĘ ROBI? CZY W MOIM WIEKU JEST TO BEZPIECZNE? JAK GŁEBOKO GO WŁOZYC? CO JEŚLI URWIE SIĘ TA "NITKA" ?? BARDZO PROSZĘ O POMOC ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiss24
dzisiaj pierwszy raz w życiu użyłam tamponu i to był chyba błond. Gdy go wsadziłam to odrazu szybko musiałam go wyjąć bo mnie strasznie bolało chodź były to mini.Nie wiem co było tego przyczyną może krzywo wsadziłam go albo zablisko nie mam pojecia pozniej przez caly dzien bolała mnie pochwa.Czy ktos mogłby mi powiedziec co mogło wywołac te bole? i jak poprawnie sie wklada tampona bo jutro ide na impreze i chcem sie czuc komfortowo a nie leciec co chwile do toalety wymieniac podpaske:/ prosze o jakies rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olis95
Hej, mam 13 lat i miesiączkuje od 1 roku i kilku miesięcy. Czytałam już dużo, że można używać tamponów jak się miesiączkuje przynajmniej rok. Ale nie w tym problem. W maju jadę na wycieczke i wtedy wypada mi okres, a jedziemy do aquaparku i chciałabym użyć tamponów, bo wtedy nici z zabawy. Moje pytanie brzmi: Jakie wybrać tampaxy czy ob?? Czy to boli?? Jak się je zakłada, prosze o szczegóły nawet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margoł
u nas w szkole jakis miesiac temu byla taka baba i mowila nam o tamponach, glownie o Tampaxach. kazda z nas dostala taka paczke,gdzie byly 4 tampony (dwa najmniejsze-lites i 2 troszke chlonniejsze-regular) i dwie podpaski i dwie wkladki,ale to niewazne.naopowiadala naopowiadala, pokazala jak to sie wklada,a ja ciekawska pozniej wyczekiwalam okresu tylko,zeby je wyprobwac. 4 dni temu pierwszy raz uzylam tampona (najmniejszego-lites), okres mam od ponad roku i wszystko bylo ok. za pierwszym razem mi sie udalo, bylo to bardzo proste. nic nie uwieralo, nic nie bolalo, szczypalo, jakby w ogole nie miala okresu. teraz mam zamiar sobie kupic na najblizszy okres wlasnie Tampaxy i przy okazji na wycieczke. a dokladna instrukcje obskugi znajdziesz na ulotce jak kupisz,moze nawet z rysunkami,ale nie wiem ;). jak na pierwszy raz wybierz Tampaxy Lites, nic nie boli, wszystko jest latwe i przyjemne, nie ma sie czego bac :) pozdro :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdoo
Sieeema. ;]] Mam nadzieje ze mi pomozecie. ;D Mam w czerwcu wycieczke pod namioty na 3 dni mało ale boje sie ze jak bd miala okres trudno mi bedzie tam wiecie normalie funkcjonowac ;pp . nigdy nie nosilam tamponow i boje sie ze jak ten tampon wsiaknie tyle krwi to go nie wyjme . xd wiem ze to smieszne ale tak naprawde sie boje . no i jeszcze jeden minus tam nie ma prysznica naczy jest ale tylko jeden . . a wiecie ze jesli jest jeden prysznic a wokol umywali i dziewczyny stoja w kolejce to nie altwo sie jest myc ;(( . i w dodatku tam sa kible akie wiecie na dworze takie łeeee ;// . No trudno ale zawsze na tej wycieczke jest swietnie !! . Tyle ze bd miala problem Gdzie mam zmieniac tampony lub podpaski ? . ;/ A no ijak sie myc skoro przy dziewczynach nie bd ;( . Pomozcie prosze Was .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdoo
Dziewczyny proszę Was o odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonata
a ten prysznic nie ma jakiejs zasłonki? Zawsze można wykombinowac jakas płachte- koc albo recznik... Jak tampon bardzo nasiaknie to sam wyjdzie wiec bez obaw go wyjmiesz :) No worries! bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia-12lat
hej jestem klaudia mam pytanie dużo tu wyczytałam lecz nie jestem pewna w poniedziałek ide na basen z klasą i boje się że właśnie tego dnia wypada mi okres niewiem czy iść bez żadnych środków czy sprubować pierwszy raz użyć tamponu doradżcie >>>prosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia-12lat
wiesz gwiazda mam podobny problem ale moim zdaniem sprubój>>>>a pytasz gdzie zmienisz w namiocie gdy nikogo nie będzie lu w las i za krzakam no nie rzeby tylko nikt nie widział>>> będzie dobrze nie ma poco sie martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia-12lat
prosze dopowiedzcie>>>>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdoo
Dzięki dziewczyny ;* no wiecie ja to strasznie się boję sie bo jeszcze mam jedna wycieczke jednodniowa na zwiedzanie itp.. no i chyba znowu w ten dzien wypadni mi okres ;// . Podpaske moge zalozyc tylko nie wiem co ile godzin bd przystanki. Chcialabym sprobowac tamponów lecz tak sie boje sama nie wiem czego . NO i czytala ze mozna przerwac blone dziewicza , ale to nie znaczy ze przerwalo sie ja przez stosunek tylko przez przypadek. Ale nie wiem co mi strzela po prostu sie boje. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdoo
wczoraj probowalam wlozyc tampona ;p lecz nie boje sie ni wiem czegho nie wlozylam . moze jest zbyt za dzuy bo myse ze tak nie wiem moze i tak bd zyc z podpaskami nawet na wycieczkach ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia-12lat
gwiazdoo wiesz jak sie boisz to nie na siłe ja włorzyłam a jak mi przeszkadzał morze dobrze działa lecz ciągle czujesz że coś w sobie masz >>>napisz ile masz lat to ci coś doradze >>>>jak nie morzesz to nie na siłe>>ja radze >>>1- kup mini tampony ob>>>2-co dzień prubujbez stresu>>>3-jak już włorzysz to pochodz troche >>>4-jak co wygodnie to je noś a jak nie to poczekaj jakiś 1,2 lub 3 tygodnie >>>nic na siłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdoo
Mam 14 lat ;). No tyle ze ja mam na poczatku czerwca wycieczke i wlasnie o to chodzi ze chyba raczej odloze tampony, chyba jeszcze nie w tym wiekuu . Ale nie wiem popróbuje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia-12lat
to dobrze ja też bym tak postapiła >>>>jesteś cool>>>lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×