Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość m_lena
do grażka66 Dziękuję Ci za odpowiedź! Tak więc uważasz,że konsultacja z dr Zielińskim byłaby wskazana? Ja też mam bardzo silne bóle głowy, lekarz teraz w szpitalu mi powiedział, że może to migreny albo coś innego.. Co prawda z rezonansu wynika,że nerwy wzrokowe wolne są,całe szczęście,no ale bóle głowy są, na które pomaga tylko ketonal forte i też nie zawsze.. Tracę od ponad roku mnóstwo włosów, straciłam już jakieś 2/3 i jestem tym załamana tak samo jak tym,że przytyłam ponad 10kg i w żaden sposób nie mogę stracić:( A lekarz mi mówi, że zmienić dietę.. A ja naprawdę już uważam co jem i mało. Poza tym byłam szczupla i tyłam tak po prostu nie zmieniaąc nawyków na gorsze. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!! mnie tu też dawno nie było... Dzieki temu forum i dziewczynom - stałym widzę bywalczyniom :) udało się mojemu mężowi uniknąć operacji w Bydgoszczy - trepanacja, a nawet usuwania gruczolaka drogą przezklinową...a to wszystko zasługa Dr Zielińskiego - więc szczerze polecam. Obecnie mój mąż, który poczatkową prolaktynę miał Bóg wie jaką ;( bo dopiero po drugim badaniu gdzie dr Zielinski kazał oznaczyć poziom Prl już w trakcie przyjmowania bromegonu - prolaktyna wyszła na poziomie 700! - aktualnie przy 4 tabletkach dziennie prl wyszła 35. W grudniu Bartek ma rezonans i zobaczymy co tam sie zmieniło - ostatnim razem po rocznej kuracji brokiem guz zmniejszył sie w zasadzie o 1/3 a był WIELKI 3,5 cm x 4,3 bodajże :( Nie było przy tym żadnych typowych objawów - bólu głowy , problemów ze wzrokiem.... Wszytkim którzy mają jakiekolwiek wątpliwości polecam tego młodego w sumie doktora - nas uratował od "noża" bo pomimo, że Harat z Bydgoszczy umówił już nas na operację - my od Zielinskiego wyszliśmy z receptą. Ponadto mój maż schudł 16kg i tak myśle, że pulpetem nyl wlasnie w związku z tą wysoka prolaktyną. Oby dalej wzystko szło tak jak do tej pory - czego im WAM KOCHANI ZYCZĘ. Tych bardziej doswiadczonych chciałam zapytac czy prolaktyna na poz.35 to dużo czy już tak w miare? dodam, że badania robimy raz na pół roku i prl za każdym razem jest mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia81
Taki poziom prolaktyny to nie dużo. Jak jeszcze wyczytałam rozmiary gruczolaka to myślę sobie że ten wynik jest super :-) mój gruczolaczek jest malutki a przy 5 tbl bromergonu miałam prolaktynę rzędu 50ng/ml :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa 7
m Lena Witam wszystkich po dłuższej nieobecności,piszesz że tyjesz i wypadają Tobie włosy ,a czy zauważyłaś jeszcze jakieś niepokojące objawy u siebie np.pojawienie się owłosienia w miejscach nietypowych dla kobiet lub też skłonność do siniaków na skórze nawet przy niewielkim uderzeniu się.Udaj się do dobrego ginekologa,być może rozwija się u Ciebie tzw.zespol jajników policystycznych ,albo też zrobić badanie poziomu kortyzolu i hormonów tarczycy i udać się do endokrynologa.Podpowiadam ,ponieważ sama przez to przeszłam ,byłam diagnozowana prawie 10 lat ,aż trafiłam na wspaniałą ginekolog-endokrynolog ,dzięki której postawiono mi prawidłową diagnozę,a była to choroba cushinga wywołana mikrogruczolakiem przysadki .Jestem już prawie 17 miesięcy po zabiegu i wracam do zdrowia i wyglądu ,ponieważ przy tej chorobie przytyłam prawie 25kg,nic niepomagaly diety ćwiczenia itp.Obecnie ubylo mi 19kg i na korzyść zmienia się moj wygląd ,a najważniejsze ,że minęły bole głowy ,które nie pozwalały już mi normalnie funkcjonować .Uważaj z Ketonalem ,ponieważ bardzo szkodzi na żołądek .Pozdrawiam gorąco i życzę wytrwałości w wizytach u specjalistów i szybkiego zdiagnozowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dedefefe
a jakie sa objawy .............do autorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dedefefe
a jakie sa objawy ............do autorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczek19861
czesc dziewczyny mam pytanko czy brala ktoras z was norprolac i bromka razem czy mozna robic taka mieszanke czynie bo jestem wlasnie ciekawa czy moz nabrac jednoczesnie 2 lekarstwa razem pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pączek a skąd Ci to przyszło do głowy???? Na mój rozum nie można tych leków brać razem-do bromka lub do norprolacu można inne leki brać jeśli zachodzi taka potrzeba-oczywiście wszystko według wskazań lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczek19861
czesc ann123 nie wiemzkadmi sie to wzielo do glowy tak sobie pomyslalm ze mozemozna aleja jestem glupia pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam naraz dostinex i bromergon, więc całkowicie to nie jest wykluczone ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaliszanka62800
Kochane kobietki! W poniedziałek byłam na rezonansie kontrolnym.Dzisiaj wyniki. Proszę pomóżcie mi to odszyfrować: "Pozostały fragment gruczołu o wymiarach 5,3x16x5mm.Resztkowy fragment gruczołu o prawidłowej intensywności sygnału, ulegający jednolitemu wzmocnieniu po podaniu środka kontrastowego. Znaczne zmiany zapalne zatoki klinowej oraz sitowia tylnego. Nadal utrzymuje się w niewielkim stopniu naciek obu zatok jamistych. itd..." Proszę Was o ocenę , bo sama nie za bardzo kapuję.Najbardziej denerwuje mnie ten stan zapalny? pzdr i czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
do agawa 7 Hej. Jesli chodzi o te siniaki to tak! Wystarczy,ze gdzies sie lekko pukne(nawet nie pamietam tego) a siniak wylazi jakbym nie wiem jak przywalila w cos. A jesli chodzi o owlosienie to mam wieksze na rekach,nogach, wiecej na twarzy,kiedys nie mialam.. Natomiast wyniki hormonow tarczycy podobno mam dobre. W ogole hormony mi sie same unormowaly, bo mialam przedtem gorsze wyniki. Ty mialas Cushinga? A czy Twoje cialo stracilo jedrnosc? Utylas ogolnie cala?bo ja tak ale najgorsze to to,ze nigdy takiego brzucha nie maialm.. Lekarz jeden u mnie podejrzewal,ze moze Cushing,ale stwierdzil,ze przy tym sa mega widoczne rozstepy,ktorych ja nie mam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Kaliszanka2800, z zapaleniem zatoki klinowej powinnaś udać się do laryngologa, być może uda się je wyleczyć antybiotykami. Co do reszty opisu, najlepiej wyjaśni Ci go neurochirurg. Napewno wszystko będzie dobrze:) Pozdrawiam wszystkich pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do m_Lena Jeśli ktoś choruje na Cushinga to nie znaczy, że będzie mieć wszystkie objawy. Znam osobiście dziewczynę, która w ogóle nie była otyła a miała cushinga. U mnie też nie było wszystkich objawów np. nie było nadciśnienia i braku miesiączki a pozostałe wystąpiły. Najlepiej żebyś zrobiła sobie oznaczenie kortyzolu o 8 rano i 20 razem z ACTH. Później wykonuje się pozostałe badania jak okaże się, że kortyzol jest wysoki i ACTH w tym m.in tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny przysadki. Jeśli podejrzewasz u siebie cushinga to zgłoś się jak najszybciej do dobrego endokrynologa z tą chorobą nie ma żartów, długo się z nią nie da żyć. Nie chcę Cię straszyć, ale sama na nią choruję i wiem że muszę cały czas walczyć, żeby ona mnie nie pokonała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaliszanka62800
Dzięki kochana za odpowiedz.Dzisiaj zrobiłam hormony (200zł) - odbiór za tydzień więc koło wtorku zadzwonie do doktora umowić sie na wizytę - więc nich On sam niech zdecyduję co zemna dalej .Ufam Mu w 100% mam nadzieję ze to beda antybiotyki, bo co innego sugerowałaś ?(nie daj Boze,jakas punkcję?)chcę zaznaczyć,że nie schodzi mi z nosa żadna ropa, ani krew.Nie gorączkuję czuję się w miarę dobrze, więc chyba mogę poczekać jeszcze te 2 tygodnie do wizyty.Jak myślicie - a może brać tak profilaktycznie chociaż jakiś APAP czy coś? Wszak działa przecież też przeciwzapalnie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMÓŻCIE Dziewczyny jak u was kształtowały sie wyniki kortyzolu przy cushingu? Ja mam niewielkie odstepstwa tz.przy normie do 520 mam 640 czy jakos tak podobnie. Mam gruczolaka przysadki 3mm. Wszystkie inne hormony wychodza mi dobrze, jedynie ten kortyzol.. Mam czerwone rozstepy, ale to mi po ciazy zostało, ale mam niedociśnienie nie nadcisnienie, potas wysoki sód niski, endo dopaczył sie zmian na ciele jak po sterydach, a ja żadnych nie brałam! Mam powtórzyc wyniki. Co sądzicie, zmagam sie z tym gruczolakiem od roku a jeszcze nie mam trafnej diagnozy z czego on jest. Ciągle wmawaija mi ze jest z prolaktyny ten guz a ja podstawowe wyniki zawsze miałam dobre, jednynie mam hiperprolaktynemię ale czynnosciowa nie organiczną! Moje samopoczucie z dnia na dzien się pogarsza, bola mnie miesnie i kręgosłup, ciagła sennosc staje sie powli nie do wytrzymania. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i tworza mi się na ciele pełno siniaków, brzuch po posiłku robi mi się bardzo wzdęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i tworza mi się na ciele pełno siniaków, brzuch po posiłku robi mi się bardzo wzdęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do m -Lena Witam,widzę ,że również Dotka 82 dużo informacji napisała o cushingu ,to prawda,ja też nie miałam wszystkich książkowych objawów choroby ,np.nie miałam roztępów o których piszesz ,ale endokrynolodzy zwracali na to uwagę.Muszę Ci owiedzieć ,że radiolog opisał mi wyniki rezonansu i był opis ,że przysadka jest zdrowa ,że nie widzi gruczolaka Jednak moja endokrynolog ,która prowadziła mnie w Klinice Endokrynologii w Poznaniu nie dała za "wygraną"widząc moje poziomy kortyzolu i inne badania ,miałam też robiony test z Dexametazonem,czyli w jakim stopniu hamowane jest wydzielanie kortyzolu .-z tym całym kompletem bad.udała się do neurochirurga,a konkretnie prof Lieberta.Prof.po obejrzeniu płytki i zdjęcia z RM przysadki stwierdził że ten gruczolak tam jest i ustalił mi termin zabiegu ,bo jak powiedział w przypadku Cushinaga innego leczenia nie ma ,a ta choroba nie leczona robi duże spustoszenie w organiźmie .Jednak ja jeszcze nie wierzyłam ,bo skoro radiolog opisał ,że przysadka bez zmian .Skontaktowałam się z dr.Zielińskim ,p[owiedziałam o co chodzi,już po tygodniu miałam wizytę.Dr Zieliński potwierdził obecność gruczolaka i powiedział ,że radiolodzy czasami nie zauważają teg co zobaczy na zdjęciu neurochrurg.No i oczywiście musiałam od razu podjąć decyzję gdzie będę operowana .Wybrałam dr.Zielińskiego ,termin miałam już w ciągu trzech tyg.-no i usunął mi tego "drania"przez ktorego tyle już wycierpiałam ,Mój mikrogruczolak miał 8 mm.Przeprasię rozpisałam ,ale sama zobacz jaka trudna jest diagnostyka w endokrynologii. do DOTKI 82 jak samopoczucie ,bo byłyśmy operowane prawie w jednym terminie ,jak Twoj kortyzol ,czy już jest w normie ?Pozdrawiam gorącoi życzę Wszystkim zdrowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do agawa 7 Witaj :) u mnie no powiedzmy w miarę stabilnie, choć kortyzol dalej jest za niski, szczególnie wieczorem , dlatego też dalej jestem na hydrocortyzonie ale na szczęścia niska dawka bo tylko 5 mg w południe. Dodatkowo przy ostatniej wizycie w szpitalu wyszła za wysoka prolaktyna( tzn. niewiele wyższa od normy) ale lekarze podjęli decyzję, że muszę brać bromergon, więc słucham się i grzecznie biorę wszystkie leki. Nie wiem jak u ciebie ale mi po operacji odezwała się osteoporoza:) wiem że to przez te hormony które ładuję do organizmu. Poza tym czuję się dobrze, cały czas chudnę :) i przede wszystkim psychicznie czuję się ok :) A u Ciebie jak wyniki? czy kortyzol się już uspokoił? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa 7
do Dotka 82 witam,u mnie niestety kortyzol jeszcze bardzo niski i cały czas jeszcze muszę brać takie same dawki hydrocortisonu tj.rano 20mg. i o 16 -10mg ,właśnie dwa tyg.temu leżałam w klinice endokrynologii i miałam robione kontrolne bad.23-go czyli w poniedziałek jadę jeszcze na RM przysadki .Oprócz kortyzolu to pozostałe wyniki mam prawie w normie .Miałam też bad. kości i wyszło że mam10% ubytku masy kostnej.Ogólnie czuję się lepiej normalnie pracuję zawodowo,również jeszcze ubywa mi wagi ,ale już w wolniejszym tempie,a ogólnie straciłam 19kg.Znajomi ,którzy bardzo dawno mnie nie widzieli mówią ,że trudno mnie teraz poznać i podobno ubyło mi lat -bardzo mnie to cieszy .Niektóre koleżanki wręcz pytają o sekrety diety dzięki której tak się zmieniłam .Przyznam szczerze ,że kiedy podczas pierwszej wizyty dr.Zieliński powiedział,że po operacji ubędzie mi sporo na wadze i zmieni się mój wygląd to jakoś w to nie mogłam uwierzyć .Jedno co mnie niepokoi , to czasami czuję się osłabiona i szybciej się męczę-jak u Ciebie?Pozdrawiam gorąco .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie;mam makrogruczolaka moje badamia hormonalne sa w normie czy jedyne wyjście to operacja?????pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia 18
Cześć.A czy ktoś u kogo wykryto gruczolaka przysadki miał takie objawy jak: zabudzenia wzroku, silne bóle głowy (szczególnie w okolicy skroni) , dretwienia rąk , twarzy ? Lekarz powiedział mi ze moze byc gruczolak przysadki mozgowej ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc.mam skierowanie do neurologa ale dopiero na styczeń.A te objawy nie pozwalaja mi normalnie funkcjonowac.Prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgosiu-takie objawy nie musza akurat wskazywać na gruczolaka-skoro masz rezonans na styczeń a objawy są uciążliwe dla Ciebie to do tego czasu lekarz powinien wykluczyć wszystkie inne kwestie-migrena, kwestie okulistyczne, warto wykonać badania podstawowe i hormonalne-nie ma co się zamartwiać bo to tylko pogłębia doła i dolegliwości bólowe stają się coraz bardziej uciążliwe. Na te bóle głowy zacznij od Eferalganu lub Eferalgan Codeine-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie;mam makrogruczolaka moje badamia hormonalne sa w normie czy jedyne wyjście to operacja?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elu zbyt mało informacji podałaś aby ktoś tu z nas mógł odnieść to do swojego przypadku i dać Ci jakiś przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yan62
Jestem facetem, mam 62 lata, w marcu 2006 r. wykryto mi rezonansem magnetycznym gruczolaka (2,5 x 2,8 cm) przy prolaktynie dużo wyższej niż 200 (więcej nie można było oznaczyć). Byłem leczony kilkanaście miesięcy bromergonem (trzy razy dziennie, fatalne samopoczucie, senność i zmęczenie, prolaktyna spadła do 34 – 40 i tak się utrzymywała). Później brałem norprolac (raz dziennie, samopoczucie dużo lepsze, prolaktyna spadła do ok. 27 i tak się utrzymywała). W listopadzie 2007 zrobiono mi badania kontrolne rezonansem. Przy kopercie z wynikiem była kartka z uwagą, że ma go mi wręczyć lekarz. Nogi się pode mną ugięły, a minuty w których lekarza szukano, wydawały mi się latami. Lekarz zapytał, czy to są badania kontrolne pooperacyjne. Zaprzeczyłem. I wtedy powiedział, że aż trudno uwierzyć, że nie miałem operacji, bo gruczolaka nie ma, wchłonął się. Później dwóch lekarzy mówiło, że to z pogranicza cudu. Od dwóch miesięcy biorę dostinex, który to lek znalazłem na tym forum. Tydzień temu robiłem badanie i mam 15,4 jednostek, czyli jestem w normie (od 1,5 – 19). Całe leczenie konsultuję co 1,5 do 2 miesięcy z neurochirurgiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ann123; o swojm problemie pisalam juz na 211stronie.Makro gruczolaka wykryto u mnie przypadkowo w śerpniu tego roku po MR.Mam bole,zawroty glowy ciagle jestem zmeczona senna,miesiaczki sa no prawie regularne ale krótkie 2,3 dniowe nie mam mlekotoku.Gruczolak nie jest na skrzyżowaniu nerwow wzrokowych nie podali jaki jest duzy,opisali go jako macro adenoma ten rezonans byl z kontrastem jest mi ciezko bo wszystkie moje konsultacje lekarskie sa w jezyku angielskim ale oczywiscie z udzialem tłumacza,jestem juz po pierwszej wizycie u endokrynologa wszystkie moje badania hormonalne sa w granicach norm i lekarz powiedzial ze w tym wypadku tylko operacja.Wczoraj mialam badanie oczu na wynik trzeba poczekac za pol miesiaca zbieraja sie neurochirurdzy i tam bedzie omawiany moj przypadek i pewno wyznaczony zostanie termin operacji ale to czekanie mnie wykańcza i czy operacja jest potrzebna bardzo sie boje :((pozdrawiam wszystkich;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×