Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Aga 59
Ja miałam operację w kwietniu 2010 roku i byłam na zwolnieniu dłużej niż 30 dni i miałam kontrolę z ZUS ,ale akurat byłam w domu spisali protokół byli zdziwieni że po takiej operacji wysłali ich na kontrolę do mnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam u endo - wyniki są tak złe ze miałam na cito skierowanie do szpitala i jutro sie mam stawić.Stresa mam niezłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilith 123
Witam pisze po raz pierwszy od prawie 5 Lat mam problem z wydzielajacym Się pokarmem problem zaczął się po ppierwszym porodzie zlekcewazylam To z niewiedzy teraz po drugiej ciąży mam to samo do tego bóle głowy i nienawidzę na jedno oko dopiero po wejściu na te forum jestem prawie pewną że mam gruczolaka Idę jjutro na badania bardzo się boję okropne boję się tego że mój gruczolak Może byc duży okres normalnie regularny nie wiem dlaczego żaden lekarz nie wpadl na to by mnie skierować na także badanie najbardziej że przy pierwszej ciąży skarżylam Się na bóle Głowy bardzo prosze O wsparcie am dwójkę dzieci boję ię że może mi ię coś stac tym Bardziej że tak długo zwlekalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilith 123
Proszę uprzejme Osoby aby mnie troszkę naprowadzily gdzie mam iść najpierw od czego zacząć z badaniami bo jestem zielona za tydzień biorę ślub i teraz jeszcze zmartwienie z zdrowiem mam nadzieję że u mnie skończy się tylko na lekach Kurcze powiem wam Że mam dużo objawów które opisuja niektóre z was... dawno je miałam ale nikt mnie nie pokierowal w tym kierunku mam nadzieję że nie będzie za późno:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc! Najwazniejsze to isc jak najszybciej do dobrego endokrynologa i on musi zbadac poziom hormonow i wyslac na rezonans - na NFZ dlugo sie czeka, chyba, ze poloza Ciebie do szpitala! jak ja sie dowiedzialam, ze mam gruczolaka tez bylam przerazona, ale najwazniejsze to podejsc do tego ze spokojem - przeciez masz slub ;) gruczolaki to nowotwory niezlosliwe i na pewno bedzie dobrze! to mozna leczyc! ja mialam gruczolaka niecale 3 cm - za tydzien mam rezonans i napisze, co dala operacja u prof.Zielinskiego! czy zostalo cos i co trzeba robic w tym przypadku - niestety w przypadku makrogruczolakow jest duze prawdopodobienstwo, ze nie wszytsko zostanie wyciete! Jak bedziesz decydowala sie na operacje, to naprawde polecam profesora i szpital MONu. Super specjalista i odpowiedni sprzet! dalej boli Ciebie tak glowa? gdzie masz zamiar zaczac leczenie? moze jak podasz miejscowosc, to ktos poleci tu jakiegos dobrego specjaliste - slyszalam, ze dobrzy sa w warszawie, a ja jestem zadowolona z mojego endo w Poznaniu :) 3mam mocno kciuki! bedzie dobrze! pamietaj, ze to Ty bedziesz najwazniejsza na slubie i to Twoj dzien! pamietaj, zeby zaden gruczolak tego nie zaprzepascil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaZołza
Cześć, już dawno nie pisałam, bo czekałam na kontrolę po operacji. Na początku marca miałam wycinanego 2 cm gruczolaka przez zatokę klinową (Na Szaserów), wczoraj odebrałam wyniki MR i okazało się, że znowu mam gruczolaka tym razem 4 mm :( niestety jest on w innym miejscu niż wcześniejszy więc raczej nie jest to pozostałość po wcześniejszej operacji. Już myślałam, że wszystko wróci do normy i będą mogła starać się o dziecko a tu taka wiadomość :(. Co dziwne pozostałe wyniki hormonalne mam w normie, a miesiączki jak nie było tak nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
RudaZolza - powiedz mi, czy probowalas brac jakies leki na okres. W moim przypadku okres po operacji sam nie wrocil, ginekolog przepisal mi Cycloprogynove i mam okres. Po trzech pelnych cyklach sprobujemy odstawic tabletki i moze pojawi sie samoczynnie... Myslalam, ze moga zostac resztki gruczolaka, ale nie spodziewalam sie, ze bedzie rosl w innym miejscu...... i co teraz? jakies naswietlania? leki? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudaZolza - powiedz mi, czy probowalas brac jakies leki na okres. W moim przypadku okres po operacji sam nie wrocil, ginekolog przepisal mi Cycloprogynove i mam okres. Po trzech pelnych cyklach sprobujemy odstawic tabletki i moze pojawi sie samoczynnie... Myslalam, ze moga zostac resztki gruczolaka, ale nie spodziewalam sie, ze bedzie rosl w innym miejscu...... i co teraz? jakies naswietlania? leki? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilith 123
Hej jestem z zielonej góry ale skoro mówisz że w poznaniu sa dobzi specjaliści to jestem wstanie nawet do poznania jechać jak chłodzi o leczenie to nie Wiem od czego zacząć dlatego jestem tutaj . Jak chodzi o ból głowy zaczęło się to 6 lat temu jak zaszłam w ciążę zaczęły się uciski na głowie i ból oczu leżałam z tego tytułu w szpitalu le nikt nie wpadł by mi zbadać hormony i tak ten ból był już moim towarzyszem przez około 4 Lata zaczęły się humory i inne problemy najpierw myślałam że to depresja ale psycholog do którego poszłam Wykluczył ten fakt więc dałam sobie spokój miałam problemy z zajsciem W druga ciążę przez około 4 lat z moich piersi łączyła się śladowa ilość pokarmu i trwało to 4 lata aż któregoś dna jak sprawidzilam Czy dalej mam niby pokarm nie było go coś mi podpowiedzialo By zrobić test okazało się że jestem w drugiej ciazy Po porodzie Zaczęły się niespodzianki polog Trwający 15 Tyg ciagle Krwawienie Dostałam w szpitalu hormony no mnie skierowali Do szpitala ale nikt nie zalecił żadnych badań i od tamtej pory mam śladowe ilości pokarmu wczoraj zaczełam szukać info na ten temat i znalazłam to forum najgorsze Jest to że rodzina zauważyła że jedno oko zrobiło mi się zacznę mnejsze Od drugiego... proszę pokierujcię mnie co gdzie muszę zrobić od czego zacząć pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith 123, powinnaś zacząć od endokrynologa. W zależności od wyników badań, lekarz pokieruje Cię dalej. No i obowiązkowo wizyta u okulisty, jeżeli jeszcze nie byłaś. Smolidoli, Ann123, Kasik 69 - dziewczyny, zaglądacie tu jeszcze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grazka66 Dziękuje za radę u okulisty byłam noszę okulary od 6 roku życia . Pociesza mnie fakt,iż nie ja jedyna mam taki problem choć wolałabym aby nie spotkało to nikogo 3 mam za was wszystkie kciuki aby to paskudztwo wkońcu dało spokój :-)nie ukrywam że dzięki temu że was znalazłam i poczytalam Troszkę mnie podniosło to na duchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaZołza
karol_a: brałam d*phason i oregon (chyba nie pamiętam nawy) i wtedy okres miałam - ostatni cykl miałam po odstawieniu leku teraz czekam bo lekarze twierdzą, że sama miesiączka powinna się pojawić - zobaczymy w lipcu. Co do dalszego postępowania to jeszcze nie wiem, za 2 tygodnie odbieram resztę wyników hormonalnych, a za miesiąc mam wizytę u Zielińskiego. Myślę, że żadnych naświetlań nie będzie (mam nadzieje) ostatecznie znowu będę musiała mieć operację. Teraz przez najbliższy miesiąc jestem niejako w zawieszeniu i czekam co powie profesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith123 jak masz taką możliwość to ja bym Ci doradzała zrobić jakieś podstawowe badania i aby lekarz skierował Cię na hospitalizację na jakiś oddział endokrynologiczny, bo w dzisiejszych czasach szybciej to się odbywa niż chodzić do przychodni. Wtedy zrobią Ci pełne badania do tego jak mają kontrakt podpisany to może nawet rezonans, konsultacje okulistyczne, ginekologiczne, neurologiczne. Ja polecam taki sposób bo czasem się słyszy, że lekazr zlecił np badanie jednego hormonu i już przepisuje jakieś leki, pacjentka bierze leki ale nie czuje się dobrze, wiec wykonuje kolejne badania- po pierwsze leki jeszcze dobrze nie działają a po drugie już mogą sfałszować kolejne badania i zaczyna się wędrówka od gabinetu do gabinetu i zaczyna się cyrk. Ja np. teraz po wykonaniu wszystkich badań na czystym organizmie musiałam wrócić do leczenia dostinexem- biorę pół tabl na tydzień i gdybym wcześniej o tym nie wiedziała to już powinnam polecieć do lekarza i pytać co mi jest bo po dwóch tyg prl nadal bardzo wysoko, okresu nadal nie ma a ja czuję się fatalnie-rozdrażnienie, jadłowstręt, mdłości i zawroty głowy, problemy żołądkowe na zasadzie syndromu jelita drażliwego. Ja jednak wiem, że to skutek wprowadzenia leku do organizmu, pozytywnych odczuć mogę się spodziewać jeszcze po kilku tygodniach, więc trzeba przeczekać. Grażka- witaj Kochana- jak tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość division3
Zdecydowanie zgadzam się z ann123, szukaj dobrego endokrynologa, który położy Cię na oddział i zrobi wszystkie potrzebne badania na miejscu, na koszt NFZ. Ja wszystko robiłam ambulatoryjnie, prywatnie, dziś jestem 3 tysiące zł na minusie, a kilka dni temu byłam u lekarki, która stwierdziła, że to co zrobiłam jest i tak niewystarczające albo zrobione nieprawidłowo i położy mnie na oddział u siebie w klinice. Nie rób badań sama, szukaj dobrego specjalisty. Zielona Góra to dosyć duże miasto, na pewno macie tam kogoś wykwalifikowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o poznan - ja polecam klinike im. Swiecickiego i oddzial prof. Marka R****ly (wiem, ze przyjmuje prywatnie). Moim zdaniem sa tam b.dobrzy specjalisci (ja lecze sie u dr Michalka) i osobiscie nie moge nic zlego o nich powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maalinkaaj
Na podwyzszona prolaktyne lecze sie juz z 4 lata jak biore tabletki to spada,jakbym nie brala to znow jest podwyzszona. Do tego boli mnie glowa i slabiej widze. Czy zawsze musi byc jakas przyczyna,ze ta prolaktyna jest podwyzszona. Bo ja nawet nie wiem od czego ja mam. Mam takie pytanie, Zastanawiam się że jeśli po leku poziom prolaktyny spada to nie jest to gruczolak.?? dlaczego żaden z lekarzy nie daje mi skierowania na badanie wykluczające gruczolaka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann123, jak się cieszę, że Cię widzę :) Jak już pisałam, po 5 latach po operacji, mój makro mi odrósł. Na razie ma (ledwie) 1,5 cm ;) Byłam u neurochirurga, kazał powtórzyć rezonans za 2-3 miesiące. W sierpniu mam się położyć na 2-3 dni na endokrynologii, brrrr. Nienawidzę szpitali i chyba znowu przekonam (?) moją doktor, że w trybie jednodniowym też się da zrobić wszystkie badania. Tym bardziej, że poprzedni był hormonalnie nieczynny. Niestety nie mogę pojechać do dra Zielińskiego na konsultację do W-wy, ale zadzwonię i zapytam, czy nie mogłabym Mu przesłać płytki z rezonansu. Jeżeli zaprosi mnie na operację do W-wy, to wtedy będę musiała się jakoś zmobilizować i pojechać na Szaserów. Tak przy okazji, czy doktor dalej ma numer na 603 ??? Ann123, kochanie, serdecznie Cię pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann jak miło.Cie.widziec.nie.zaglądam tu za często bo gruczolak.chwilowo na drugim.planie.obecnie karmie piersią i leczenie zawieszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
grazka66 tak ten numer telefonu jest nadal aktualny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich. 3 miesiące temu miałam usuniętego gruczolaka czynnego hormonalnie przez nos. Niby wszystko zostało usunięte, choć badania hormonów ( 5 tyg po zabiegu) wyszły mi nieciekawe, reszta badań dopiero przede mną. Mam pytanie czy kogoś z Was też po takim czasie nadal bolała głowa? Ja mam wrażenie, że chce mi rozsadzić skronie i kości koło uszu. Nie wiem czy to normalne, w końcu już od zabiegu upłynęło trochę czasu i powinno być coraz lepiej. Będę bardzo wdzięczna za Wasze informacje. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meciaa83
Grażka 66 Płaciłaś za tą konsultację? Ja bym chciała też skonsultować badanie MRI jak już je zrobię, ale tyle km jechac do Wawy... :/ Ja nawet mogę zapłacić tylko, żeby profesor się wypowiedział na temat obrazu na płytce nie jest przecież potrzebna wizyta w realu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej Jestem po pełnej diagnostyce z MRI gruczolak 6 mm ale hormony totalnie rozjechane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey! jestem po kontrolnych badaniach (3mies po operacji) HGH - 3,63 ng/ml IGF-1 - 408 ng/ml Wynikow rezonansu jeszcze nie ma, ale cos tam pewnie zostalo.. Do tego zaczela znowu bolec mnie glowa - nie wiem, czy ze stresu i przemeczenie czy guz sie odzywa :( Lekka zalamka :( Jak tam wasze wyniki Akro? nie wiem, czy moje sa dobre, tzn. sa na pewno lepsze, jak przed operacja.. Znwou czeka mnie leczenie, bole brzucha i moze radioterapia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
hej! słuchajcie, jutro dopiero mam wizytę u prof. Ząbka i po niej opiszę Wam wszystko, co u mnie słychać itd jak będę wiedziała coś konkretnego. A tym czasem mam do Was wielkie pytanie: czy w przychodni neurochirurgicznej przy ul Kondratowicza w szpitalu bródnowskim trzeba potwierdzać swoją wizytę na kilka dni przed? Bo ja nie potwierdziłam i nie pamiętam czy to mój obowiązek czy nie... I kilka dni temu miałam nieodebrane połączenie ale skasował mi się ten numer i tak się zastanawiam czy nie dzwonili do mnie akurat stamtąd... nie wiem co teraz robić, czy w ogóle jechać. Żeby się nie okazało, że może nie będzie lekarza czy coś i na darmo taki kawał pojadę. Pomóżcie, proszę. To pilne bo w nocy już mam wyjeżdżać i chcę wiedzieć jak było u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga 59
Do Akroo , jeżeli masz wyznaczoną wizytę to jedź,bo jak później wskoczysz w kolejkę z powrotem gdyby coś było nie tak z wizytą.Wiadomo,że zawsze jest ryzyko,że kogoś może nie być ale ja bym pojechała. Czekamy na wieści jak poszło i co planują robić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
Aga 59 dzięki wielkie! Jadę i mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem :) Jak wrócę to zasiądę i napiszę do Was. zdrówka! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jessica029
Witam Was. Mam 15 lat od 8 miesięcy nie mam miesiączki, zrobiłam rezonans który wykazał że mam guza przysadki mózgowej ( makrogruczolak ) wymiary 13mm,16mm,15mm, gdy badałam krew PROLAKTYNA wykazała ponad 50000 tyś a w normie powinno być 500 więc nie pokój już jest, leżałam w szpitalu 7 dni ( miałam badania krwi ) gdy już wychodziłam endrokrynolog kazała zakupić BROMERGON i właśnie w tym jest problem, jaką mam pewność czy guz nie rośnie ? Lekarz mówił że lek zmiejsza prolaktynę a co z guzem? Endrokrynolog wysłała moje wszystkie wyniki do Warszawy aby oni zdecydowali czy będę mieć operację, lecz jej zdaniem guz " zniknie " farmakologicznie. Co wy o tym sądzicie ? czy powinnam mieć operację ? mam nadzieje że ktoś tu jeszcze wchodzi i odpiszę mi na te pytanie bo jestem bardzo ciekawa co wy myślicie na ten temat . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×