Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość adenom
A jest może ktoś tutaj co ma limfocytarne zapalenie przysadki mózgowej???? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy ktoras miala problemy ze wzrokiem?jak one wygladay?(jakkolwiek to brzmi) na ktore oko nie widzialyscie i czy to bylo chwilowe nie- dowidzenie czy notoryczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morelowaaa13
Witajcie, Tak jak i wam i mi wyszedl mikrogruczolak przysadki mozgowej,dopiero teraz zostal zdiagnozowany,po kilku latach leczenia na podwyzszona prolaktyne. Jestem w szoku,ze mam cos w glowie... Dostalam tabletki Norprolac,czy po tabletkach guz zawsze sie wchlonie?? Jak bylo u was ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_anna
ann123, dzięki za miłe słowa. Faktycznie, bóle głowy mam (leczę makrogruczolaka już jakieś 8 lat ale w miarę leczenia bóle ustąpiły, muszę się chyba już pogodzić z ich istnieniem, nie są obecnie takie złe. Pojawiły się natomiast zawroty głowy). Tyle was tutaj, że robi się raźniej. :-) adenom, gdy szukałam informacji dla siebie, natknęłam się na treściwy artykuł z przeglądu lekarskiego i jest tam między innymi właśnie o limfocytarnym zapaleniu przysadki. Może Cię zainteresuje: http://www.wple.net/plek/numery_2010/numer-3-2010/192-200.pdf morelowaaa13, jeśli masz mikrogruczolaka, wydzielającego prolaktynę, leczenie jest takie samo jak do tej pory. Leki, które zbijają prolaktynę powodują zmniejszanie się guza. Ja jeszcze miałam wylew kiedyś do gruczolaka, bezobjawowy i lekarz powiedział, że to dobrze, bo guz zaczyna niszczyć samego siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! mam wyniki rezonansu po operacji usuniecia guza przysadki. Czy móglby mi ktos napisac, czy jest mozliwość przesłania prof.Zielińskiemu wyników pocztą? czy prof zgadza sie na taką formę? niestety mam bardzo daleko do Warszawy i na chwilę obecną nie mam jak tam dojechać.. będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morelowaaa13
Tylko moja prolaktyna juz sie unormowala,ale mialam wysokie Acth i kortyzol,mialam tez robione badanie,ze pobierali mi krew rano i wieczorem by wykluczyc zespoł Cushinga i wyszlo pozytywnie. Wiec nie wiem skad podwyzszony ten kortyzol i Acth Mial ktos tez tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka z krakowa
Dziewczyny 5 lat walczyłam z wysoką prolaktyną z powodu mikrogruczolaka przysadki. Brałam przez cały ten okres Norprolac 75 i w zależności od natężenia stresu ( wiadomo praca :/ ) udawało mi się ja obniżyc lub tez nie... w koncu udało mi się zajsc w ciąze i w listopadzie urodze dzidziusia :))) Przez cały ten czas byłam pod opieką świetnej ginekolog- Joanna Korabel ( przyjmuje w SCM na Grzegórzeckiej) . polecam Panią doktor dziewczynom, które starają sie o dziecko przy wysokiej prolaktynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga 59
Do Marta187 Zaraz miną 2 miesiące od mojego naświetlania i nic wizualnie się nie dzieje i myślę,że tak zostanie.Kontrolny rezonans mam mieć w listopadzie i wtedy będzie coś więcej wiadomo czy naświetlanie było skuteczne.Jeżeli efekt końcowy będzie taki jak zaplanowano to polecam każdemu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amarylis0307
Witam. Mam pytanie: Czy ktoś wie czy Prof. Zieliński jest dostępny w najbliższym tygodniu, czy może przebywa na urlopie? Pozdrawiam forumowiczów. Dziękuję, że jesteście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jessica029
witam was dziewczyny mam pytanie, od 2 tyg mam bardzo silny katar, w nocy w ogóle nie mogę oddychać przez nos to coś strasznego jest, stosowałam krople do nosa, i nic, co o tym sadzicie ? wy tez mieliscie problem z katarem jak chorowaliscie na guza przysadki? ( ja mam makrogruczolaka ) czy powinnam isc do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estrawberry
Witam serdecznie wszystkie forumowiczki:) moze ktos pomoze badz doradzi cos w sprawie gruczolaka przysadki- o ktorym zreszta mowa. a wiec mam gruczolaka wielkosci 11mm i wykryto go u mnie 3 lata temu, moja wizyta u lekarza byla spowodowana calkowitym brakiem miesiaczki. obecnie biore 8 tabl/noc BROMERGONu i prolektyna skacze sobie. obecny wynik to 70ng/ml- poczatkowo >200ng/ml. po 3 latach zazywania owego leku spada tylko prolaktyna miesiaczki nadal brak. martwie sie tym bardzo poniewaz z mezem staramy sie o dzidziusia i nic z tego nie wychodzi. czy wizyta u ginekologa cos zmieni w moim przypadku? bo wczesniej ginekolog nie poznal sie na mnie i nie wykryl gruczolaka tylko faszerowal mnie tabletkami na wywolanie okresu co mysle ze bylo bez celu, poniewaz wywolanie okresu sztucznie- farmakologicznie potrafi kazdy lekarz tymbardziej ze to nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jessica - jeżeli bierzesz bromergon to zatkany nos jest jak najbardziej możliwym skutkiem ubocznym, musisz przejsć na inny lek. estrawberry - 8 BROMKÓW !!!!!!!!! Zmień lekarza !! i tabletki na norprolac plus luteina w 2 okresie cyklu plus sprawdzenie jajeczkowania i jeżeli nei ma a raczej nie ma to clostilbegyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jessica029
kataru już nie mam, a dlaczego tak się zdarzyło, że go miałam ? ps ; tak biore bromergon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po BROMKU często jest zatkany nos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam pisalam na tym forum w 2006roku jako Ola27 teraz mam 34 lata i wznowe guza po 13 latach, biore juz 5 bromkow i 1norprolak boli mnie glowa choc guz ma dopiero 1mm prl mam wyoka bo prawie 100 teraz spadla do 68.9 procz tego pojawily sie problemy z tarczyca zaciekawily mnie te naswietlania mozna rozwinac ten temat?l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
[zgłoś do usunięcia] Ola27 Hej wam wszystkim!!!! Ja jeste po operacji gruczolaka a raczej makrogruczolaka przysadki mózgowej przez nosw Warszawie. Miał on wielkosc 12 mm! Przed operacja brałam bromergon, potem jakis czas dostinex ale krótko bo jest strasznie drogi!!! Po operacji objawy nawet troche ustąpiły pokazala sie miesiaczka, zanikł w wiekszości mlekotok. Moze dodam ze przed operacja mialam PRL ponad 900!!!! Dzis utrzymuje sie w granicach do 80!!! Udało mi sie zajsc w ciąze i urodzic córke!!! Nim jednak zaszłam w ciąze poddana bylam kuracji bromergonem 9 tabletek dziennie!!!! Istny odlot!!! Mdlalam, wymiotowałam, bole glowy, brzucha co tylko chcecie!!! Itak przez 8 miesiecy az zaszłam w ciąze!!! Na dzien dzisiejszy mlekotok znowu powrócił PRL sobie skacze do 80 ale jakos zyje nie biore lekow, miesiączka znowu zanikła ale po badaniu ponoc nic nie ma!!! Mysle ze trzeba bedzie powrocic do tabletek!!! Dziewczyny głowa do góry!!! Jakoś da sie urodzic dziecko!!! Wazna jest skuteczna terapia!!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estrawberry
czyli źle, że biore 8 tabl Bromergonu? czuje sie po nim w miare mozliwosci- chcialam zmienic na inne tabletki lecz lekarz powiedzial, ze to nie ma sensu skoro moj organizm dobrze reaguje na bromergon. chodze do najlepszego lekarza w okolicy (prawdopodobnie) czy mam udac sie do innego skoro ten uwaza ze wszystko jest spok jezeli biore 8 bromkow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jessica029
Dziewczyny, witam was, biorę bromergon od 2 miesięcy POJAWIŁA SIĘ MIESIĄCZKA i mocny ból brzucha. ale mam pytanie, czy jeżeli dostałam tą miesiączkę, guz zniknął a prl sie zmienijszyła? prolaktyne mam 800000 nie wiem ile teraz mam. ale odpowiedzcie na pytania ! dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam 34 lata .14 lat temu lekarz stwierdził niedoczynność przysadki.Nigdy nawet do tej pory nie miałam samoistnie okresu.Mam osteoporoze dość zaawansowaną.Moje wyniki hormonalne bardzo słabe.,nie mam powonienia inaczej nic nie czuje żadnego zapachu.Zrobiłam rezonans .Wyszło wszystko ok.Mimo ,że rezonans wyszedł w porządku można tu mówic o niedoczynności przysadki z moimi objawami,bo sama już nie wiem.OD 14 lat jade na hormonalnej terapi zastepczej.Może któraś z was ma podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzik1981
do Gość Ja mam niedoczynność przysadki moje wyniki ACTH wynoszą niżej niż <1 ,ale ja to mam od operacji gruczolaka i wtej chwili jestem cały czas hydrocorisonum... A do tego mam jeszcze wtórną niedoczynność przysadki,wole tak żyć niż z guzem,bo i ja jestem przykładem,że można zajść w ciąże operacje miałam w lutym 2012r a moja córeczka już ma 3 miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jessica029
madzik1981 ile mm mial twoj guz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madzik 1981 Widzisz to masz szczęście ,ze zaszłaś w ciąze bo ja niestety do tej pory walcze i chyba już się poddam są inne drogi np adopcja i chyba ta droga mi już została.Widocznie jestem innym przypadkiem tym gorszym.Madzik a po jakim czasie udało Ci się zajść w ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na dodatek od 2 miesiecy nie mam okresu mimo ,że brałam leki na wywoływanie co zawsze od nich dostawałam co miesiąc ,a teraz nic.Na ciąże sie nie czuje i boje sie zrobić test ,ze nie jestem.Kurcze co robić czekać jeszcze miesiąc , a moze dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mikrogruczolak wydzielał ACTH byłam chora na chorobe cushinga baardzo rósł mi kortyzol ehh straszna historia,dużo przezyłam,spuchłam aa duzo by opisywac..Do rzeczy :) mój mikro miał 5mm w ciąże starał sie zajść od 5 lat,po operacji zaszłam w ciąże dokładnie w sierpniu 2012 czyli 6miesiecy po operacji,bo Profesor mówił,ze hormony musza sie uspokoić i cukszyca zaniknąć i tak mi mówił,że potrzeba ok pół roku i dokładnie tak sie stało :) Trzeba walczyc i sie nie poddawać ja tez juz myslałam o adopcji itd,ale jednak ktoś na górze nade mna czuwał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla dziewczyn, które wspominały o Norprolacu- ja miałam kilka lat doświadczenia z tym lekiem, bromka nie mogłam, więc zastosowali Norprolac- po miesiącu brania zaszłam w ciążę- potem nie był dla mnie skuteczny po urodzeniu- nie zmniajszał gruczolaka, zbytnio nie obniżał prl i miesiączki nie było Gruczolanka - to lekarz decyduje czy naturalnie rodzić czy cc- ja za pierwszym razem nie miałam wyboru- było cc bo lekarze nie byli pewni czy mają aby do czynienia z gruczolakiem. Za drugim razem mogłam rodzić naturalnie ale wystapiły kąplikacje podczas porodu z dzidzią i skończyło się cc bez wyboru Estrawbery - skoro tolerujesz bromka to nie powinno się zmieniać- ważne jakie badania są, czy jest skuteczny dla Ciebie- mnie endokrynolog tłumaczyła, że z tymi lekami to jest jak z autem- i maluchem pojedziesz i mercedesem- kwestia tolerancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rain90
Niedawno zdiagnozowano u mnie gruczolaka przysadki,nie jest duzy. Prolaktyna juz sie unormowala od kilku miesiecy,ale jest ten gruczolak. Teraz biore Norprolac,mam brac pol roku. Ale za to mam podwyzszone Acth i kortyzol,ale nigdy nie mialam. Czy jak po pol roku guz sie nie wchlonie,to operacja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość z 13.08.13 Napisz prosze coś więcej,jak Twoje wyniki LH FSH - tez nie mam okresu i jestem na HTZ. Mam gruczolaka i zerowe oznaczenie hormonów LH i FSH - niewydolność podwzgórza podobno. Napisz coś więcej jak możesz bede wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :). Jestem miesiąc po operacji makrogruczolaka przysadki.W moim przypadku były wysokie wartości ACTH, kortyzolu + choroba Cushinga :( i choroby z nią związane cukrzyca nadciśnienie tętnicze, mam rownież dużą otyłość :(. Ciągle dręcza mnie pytania Czy schudnę kiedykolwiek? Czy bede miała dzidzię? przeciez mam 26 lat i chciałabym zostac mama Proszę niech ktoś mi coś odpowie bo ja zwariuje :(:(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Anulka2874 A nie dostawałaś przed operacją ketokonazolu i metformaxu? kochana ja jestem po chorobie cushinga dokładnie tak jak Ty po operacji napisz do mnie na maila madleine1981@gmail.com z checią ci odpowiem na pytania i porozmawiam ja mam 32 lata i mam 3,5miesięczną córke jednak się da :):****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a wiecie cos na temat hipogonadyzmu hiperprolaktynowego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×