Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
cleo28

Zaparcia u 2,5 latki Proszę pomóżcie!!!

Polecane posty

chciałabym podzielić się swoim sposobem na zaparcia u dwuletniej córki mała robiła kupe co trzy cztery dni z wielkim płaczem i wysiłkiem mimo tego ze jadła duzo owoców chodziłysmy do gastrologa dostała jakies syropki troche pomogło ale bez rewelacji nie mogłam juz patrzec jak cierpi i w końcu udało sie od tygodnia robi kupe codziennie (przez pierwsze dwa dni nawet dwa razy dziennie ) nie ma płaczu wysiłku jest super a pomogło SIEMIĘ LNIANE ale nie prazone tak jak ktos wyzej pisze tylko parzone łyzke siemienia zalewamy szklanka wrzatku przykrywamy do zaparzenie przez 15 minut i przecedzamy na sitku dajemy dziecku do picia i przychodzi to bez problemu bo siemie nie ma smaku mozna dodac do wszystkiego do herbaty do zupy do mleka soku do czego chcemy ja próbowałam różnych sposobów a ten jest dla nas niezawodny mam nadzieje ze nie tylko nam pomoze spróbujcie tylko sie nie zniechęcajcie na poczatku mozna pomóc czopkiem czy lewatywa(jesli dziecko nie robi przez trzy czy cztery dni) zeby dziecku usunac zalegania a potem juz siemie na pewno pomoże powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszce ze siemie lniane jest tanie a nie tak jak te wszystkie syropy od gastrologów czy leki homeopatyczne i do tego jest bogaty w witaminy i zelazo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicola57 jak czytam o twoim malenstwie to tak jakbym moja córke widziała tak samo sie zachowywała lekarz nam nie bardzo pomógł a od tygodnia spokój spróbuj siemie lniane nam pomogło nie ma juz płaczu i zaciskania pośladków za to jest codziennie kupa niestety lekarz nie zawsze pomoże pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANNA RUDA ! Juz od jakiegos czasu zaparcia ustapiły :-) dzieki dufak syropek bez recepty ale czasem wraca twarda kupka i podaje własnie siemie lniane naprawde pomaga ale twó przepis z podawaniem do wszystkiego jest super od dzis bede tak robic! podawałam jej samo do picia myslałam do tej pory ze inaczej nie bedzie dzialac. Dziekuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiu-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myniura
Witam, Mam pytanie do osób, które podawały swoim dzieciom Movicol Junior. Jak długo stosować ten lek? Podaję synkowi Movicol od ponad miesiąca. Kupkę robi codziennie: raz dziennie lub częściej. Czy mogę już zacząć zmniejszać dawkę i podawać mu 1 saszetkę co drugi dzień? Jeżeli tak, to jak długo podawać mu w ten sposób? Czy po jakimś czasie znów zmniejszyć i podawać np. co trzeci dzień? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiolek69
Witam, myślę, że możesz już zmniejszać dawkę. Ja podawałam po 1 saszetce dziennie przez trzy miesiące, ale chyba niepotrzebnie. Jeśli Twój synek nie boi się już kupki i robi chętnie, to podawaj mniej. Jeśli coś będzie nie tak, to zawsze możesz przecież zwiększyć dawkę:) Moja rada: nie dawaj co drugi dzień lecz codziennie po pół saszetki, po czasie przejdź na 1/3 a potem na 1/4 saszetki dziennie. I nie zapominaj o diecie, przy odstawianiu leku to naprawdę ważne. W miarę możliwości ( wiem że nie wszystkie dzieci chcą ) codziennie owoce i jak najwięcej pić! Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiolek69
Ja zmniejszałam dawki Movicolu mniej mięcej co 3 tygodnie ( po tych trzech miesiącach na codziennie) jak widziałam, że wszystko gra i organizm córeczki nie reaguje negatywnie na zmniejszenie porcji leku. Doszłyśmy do 1/5 saszetki co drugi dzień i było ok. Teraz niestety znowu jest tak sobie, stosuję Forlax bo tańszy a efekt podobny. Upewniłam się jednak , że moja mała nie ma problemu z jelitami ( prawidłowo reaguje na produkty "naturalnie wymiatające:) )tylko ze wspomnieniami typu "kupka boli" i gdy sobie coś przypomni (średnio co 2 miesiące) to świadomie przetrzymuje kupę. Sporo w tym wszystkim mojej winy, bo niekiedy nie wyrabiałam gdy widziałam, że kupa jest miękka a Nataszka kombinowała na kibelku i najzwyczajniej się na nią darłam, co jedynie pogłębiało problem:( Pociesza mnie fakt, ze im starsza tym bardziej rozumie, że kupki nie wolno "trzymać w brzuszku" i takie tam inne bzdety, które jej klaruję. I stara się:) Któraś mama kiedyś pisała, że rozmawiała z gastroeneterologami na oddziale, którzy twierdzili, ze leki zawierające Macrogol ( a więc Movicol i Forlax) można wbrew temu co jest napisane na ulotce stosować bezpiecznie nawet kilka lat. Czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaCiągleTaSama-
Hmmm a ja myślałam, ze to tylko My mamy taki problem. Mój szkrab ma 2 lata 4 miesiące a problem się zaczął ponad pół roku - ciężko mu szło ale dawał radę. Moje dziecko woła siku ale kupę robi odkąd może to na stojąco i gdzieś w końcie a w tym momeńcie najlepiej to mu nie przeszkadzać. Tłumaczyłam, prosiłam, przekupywałam i nic. Cytat moje szkraba to: mamusiu odsuń się ja robię kupkę - parcie ma kilka razy w ciągu dnia ale w momeńcie gdy mu się chce to ściska pośladki, staje na palcach i czasami coś wypchnie. Dostaje owoce, warzywa , bardzo dużo pije ale niestety się blokuje. Jak przychodzi do robienia kupy to zaczyna sie koszmar. Najgorsze zaczęło się 3 tygodnie temu-tak się zaparł, że przez 6 dni nic nie zrobił - soczki z marchewki wyciskane na gazie, śliwki, woda z miodem, czopki ( to jak widzi to dostaje szału) lactulosum acha już chyba wszystko - zwracanie uwagi i ingorowanie jak robił kupę i nic - cały czas to samo. Stanie na baczność, ściśnie pośladki, robi się czerwony i basta. Już nawet próbowałam go posadzić na nocniku lub ubikacji nie ma szans. Kupiłam ostatnio dupholac ale jak narazie przez 4 dni dałam mu to tylko 3 razy - jakoś boję sie stosować leki przeczyszczające. Nie ma większych rezultatów po tym leku. Widzę, że tu dużo osób ma znacznie większe doświadczenie w tych sprawach ja próbowałam len zmielony i potym zrobił kupę. Na sucho jest to bez smaku mój mały jadł to z chlebem i dzemem. Moze macie jakiś pomyśl. Proszę o info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniku
Do MamaCiągle ta sama, proszę o kontakt na mail hankuk@tlen.pl Pomogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich zainteresowanych MOVICOLEM!!! mam na sprzedaż ten specyfik, wiec wszystkich zainteresowanych zakupem zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myniura
Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie: czy podając połowę saszetki Movicolu zmniejszam też o połowę ilość wody, w której rozpuszczam lek? Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiolek69
Wcześniej dziewczyny pisały, aby zmniejszać ilość wody. Ja nie zmniejszałam ( jakąkolwiek ilość Movicolu rozpuszczałam w 60ml wody i uzupełniałam butelkę sokiem do 200ml ) i zawsze działało, nawet gdy była to 1/5 saszetki. Zależało mi po prostu aby młoda wypijała jak najwięcej płynów a rano wciąga wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myniura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myniura
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania825
Witam llollka, jestem zainteresowana Movicolem Junior, pls odpisz Napisać do Ciebie na e-mail Ania 825

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzb
ponieważ mój syn miał długo zaparcia mam jeszcze dużo Movicolu i Movicolu Junior.Proszę o kontakt na e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krokodyl1000
tu znalazłam informacje o Movicolu, sprowadziłam go z Niemiec. Po leczeniu zostały mi jeszcze 3 pudełka Movicolu, chętnie sprzedam jeśli ktoś potrzebuje. Podaję kontakt : adam1de@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatuni
zainteresowanych zakupem MOVICOL JUNIOR zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatuni
zainteresowanych zakupem MOVICOL JUNIOR zapraszam 697 504 480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadziwona
Mój synek ma już 4 latak. Problem zaparć dopiero teraz objawił się i to dość ostro. Podejrzewam,że to zaparcia nawykowe chociaz zauważyłam,że synek nie chce wyprużniac się na przykład w przedszkolu. Mówi,że się wstydzi. Potrafi nie robic kopy 3-4 dni, boli go brzuszek chodzi senny.A jak si wypróżni to jest to coś wielkie i cuchnące. Daje mu soki robione samodzielnie, teraz właczyłam Dicoman junior. Oprócz tego dużo pije wody mineralnej nie gazowanej ale zawsze ją pił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Moja 3,5 letnia córka jest już po 4 operacjach.Wyciagniecia stomi 2 rekonstrukcjach odbytu i zamknieciu stomi. Odbyt juz jest super ale niestety córka nie pamieta ze robila kiedykolwiek kupke dolem bo w wieku 1 roku zrobiono jej kolostomie. Strasznie wstrzymuje. Robie jej wlewy doodbytnicze z soli fizjologicznej , stosuje 2 razy w tyg eneme i dzis zaczelam podawac forlax tak jak lekarz zlecil. Najgorsze jest to że corka nie chce jesc owocow,buraczkow,wody przegotowanej z rana.Mamy ogromny problem bo ma uraz psychiczny do lekow - z mężem siła jej dajemy wszelkiego rodzaju leki. Dzis 2 godziny ja przekonywalismy zeby forlax przez slomke wypila. Niestety nie mozemy jej niczym przekupic np zrobisz to to dostaniesz pieniazka czy ksiazeczke z naklejkami- nic na nia nie dziala - jak sie uprze to nie ma sposobu!! Ponadto boi sie juz nocnika! Juz nawet myslalam o blonniku ale co z tego jak ona je jak ptaszek i po nim wogole by sie jej jesc nie chcialo. Wazy niecale 12 kg ma 3,5 roku! Po prostu nie mam juz sposobu na nia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9876mama78
Mogę sobie wyobrazić Pani problem i strasznie współczuję. Mój syn ma 2,5 roku i od dwóch lat cierpiał na okropne zaparcia.Cierpiał, bo od miesiąca robi kupkę codziennie lub co drugi dzień (a od pół roku była regularnie co 6 dni lewatywa lub czopek).Nie jestem w stanie powiedzieć co mu pomogło, bo po prostu nie wiem. Dieta, modyfikowana przeze mnie już półtora roku jest cały czas ta sama.Każdy lekarz mi mówił, że dziecko je wszystko to co powinno.Wiem jak dziecko w tym wieku potrafi się uprzeć i nie zrobić przez tydzień i jeszcze dłużej.Pije i pił zawsze bardzo dużo wody i w ogóle płynów. Jedna jest tylko różnica.Mój syn zawsze pił dużo w ciągu dnia ale małymi łykami.A ostatnio dziadek zrobił mu do termosu herbatkę koperkową i synek zafascynowany odkręcaniem i zakręcaniem (i przelewaniem ) wypił w ciągu 10-15min całą zawartość termosu 0,5l.(przenigdy bym nie pomyślała, że takie małe dziecko może naraz tyle wypić)Wytrzymał 1godz. Potem cała zawartość jelit czyli wstrzymywana przez 6dni kupka i 0,5l herbatki wylądowała w toalecie. Aha jeszcze jedno.Synek w domu załatwiał się na nakładce w toalecie ale u dziadków miał pieluchę, teraz jest nowa nakładka u dziadków i to jest po prostu strasznie atrakcyjne.Nie wiem chyba dziecku podoba się to, że czuje się tak jak dorośli. Gdybym wcześniej wiedziała, że to może o to chodzi próbowałabym różnych tego typu rzeczy a nie modyfikowałabym do upadłego dietę, która i tak zawsze była prawie idealna. Dodam tylko, że synek jest u dziadków codziennie przez 2-3godz.i jednak tak jak radziła jedna lekarka ograniczyłam produktu mączne (pierożki, kluski, makaron), które syn bardzo lubi. W każdym razie problem zniknął (mam nadzieję, że na dobre) i tego samego każdym rodzicom i dzieciom mającym zaparcia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olena_blanca
Witam serdecznie! Moja córka kończy 3 lata. Strasznie wstrzymuje robienie kupy. Daję jej forlax. Wcześniej próbowaliśmy wszystkiego (diety, homeopatii, itp.). Proszę o odpowiedź, jak długo Państwo podawaliście forlax lub movicol (tak bez przerwy). Wiadomo, że sytuacje bywają różne. Moja córka jak tylko poczuje, że może wstrzymać kupę, to po prostu jej nie chce zrobić. Jak podaję jej forlax to jest OK, a jak przestaję to jakiś czas jest dobrze, a później historia się powtarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagorka26
Witam!!!! Ja swojej forlax podaje prawie 2lata z przerwami. Jak tylko widzę że 2dni są bez kupki to przygotowuje napój. Nasza lekarka mówi że forlax moze byc podawany długoterminowo ponieważ zaparcia to choroba długa i nie da jej się tak szybko wyleczyć szczególnie jeśli dziecko ma zaparcia na tle psychicznym tak jak moja córka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile dajecie swoim dzieciom bo mi chirurg kazał dawać raz dziennie 1/4 saszetki. Córka wazy niecałe 12 kilo 3,5roku. Podawałam 3 dni z rzędu i nie widziałam rezultatu. Rezultat mam dopiero po enemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubicielka
Wybacz proszę, ale żaden lek nie powinien być podawany tak długo. Nie mogę zrozumieć mam które potrafią bez skrupułów podawać 2 letniemy dziecku frolax lub o zgrozo MOVICOL JUNIOR. To silnie działające leki! Są inne preparaty naturalne które rozwiązują problem zaparć nawykowych. Na forum są informację o błonniku z Czech.To jest coś niesamowitego. Po tygodniu podawania pierwsza kupa bez ryków! PO 2 miesiącach podawania córka robi kupę co drugi dzień bez najmniejszego problemu. Nigdy nie podam jej już MOVICOL JUNIOR, to świństwo silnie działające i działa tylko wtedy gdy się podaje. Nie reguluje układu pokarmowego, wywyołuje tylko biegunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×