Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
cleo28

Zaparcia u 2,5 latki Proszę pomóżcie!!!

Polecane posty

jejku to nie można było od razu powiedzieć zrób kupę dostaniesz gumę????:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniku72
No czasami przekupstwo nie działa. Starch przed bólem jest większy niż apetyn na słodycze ;( Najważniejsze żeby Maluch uwierzył, że kupa może nie boleć, no ale żeby tak było to faktycznie musi nie boleć. Trzeba kupy zmiękczać i to już rola mam: dieta bogata w błonnik, owoce, jogurty i picie, picie, picie!!! Słodycze bez kakao czy czekolady. Wykluczyć banany, ryż zastąpić kaszami. Czytać skład na gotowych produktach (wiele zagęszczanych jest kleikiem ryżowym). Dobrze dobrać kaszki (skład!!!). Podawać probiotyki i suszone owoc (figi, morele, brzoskwinie, sliwki). Kupić dobry olej lniany tłoczony na zimno- dolewać łyżke do sosu czy zupy warzywnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale macie pojebane bachory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy zastąpić kleik ryżowy i kaszki bobovita? są jakieś inne firmy,które są lepsze i nie szkodliwe dla naszych pociech? Bo już mi brak pomysłów na kolację :( teraz dostaje mleko z płatkami kukurydzianymi,czasem ciniminis !!! Co do tego posta,zobaczyłam go na innym forum i wkleiłam ,co nie oznacza,że się z tym zgadzam ,albo ,że sama takie metody zastosuje!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak widzę te wypowiedzi pierdolonych pomarańczek to mnie cholera łapie!!!!!!!!!!!!!!!!! idz sobie pisać idioto/idiotko gdzieś daleko. Albo wyskocz z propozycją założenia nowego forum "dla imbecyli" Dziewczyny musimu prosic o usunięcie takich postów!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak każdy mądry, dawać figi, morele suszone, kasze zamiast ryżu, a co jak dziecko nie chce jeść tego???na siłę mam wciskać?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniku72
Pani Agnieszko, rozumiem rozgoryczenie. Ja też mam niejadka. Tu tabela produktów z zawartością błonnika. http://blonnikpokarmowy.fm.interia.pl/ Może Pani Maluch lubi makowiec? Mak ma aż 20 w 100 g. Wiórki kokosowe (czasami mozna kupić większe, lekko prażone kawałki, są słodkie i chrupkie, proszę uwierzyć mi przepyszne!) aż 23 w 100 ml. Otrębami pszennymi mozna posypać kanapkę, przykryć wędliną lub serkiem. Nawet nie zauważy. I ponownie polecam błonnik z probiotykami firmy ASP. Przemycić można go we wszystkim. Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joo kurdę
może za dużo trawy za młodu wypaliliście i teraz takie jakieś pokręcone bachory macie, z umysłowym uszkodzeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś w tym jest
Coś w tym jest...bo zdrowe dzieci, w zdrowych rodzinach takich szopek nie odstawiają. Jakoś musieliście im tę psychikę zmasakrować. Samo z siebie to się nie wzięło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haniku72 dziękuję. jestem strasznie tym zmęczona, czasem wpadnę na jakiś pomysł, aby pomóc dziecku, ale nie mogę wykorzystać go w praktyce, bo ona nie chce tego jeść, i znów dołek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagorka26
Arielko ja swojej córce podawałam forlax jak skończyła 2 lata. Najpierw podawałam jej codziennie po 1 saszetce rozpuszczonej w 100-120ml wody rano na czczo. Teraz obserwuję ją 2-3 dni jak jej idzie kopa i dostosowuję lek do potrzeb. Gastroenterolog powiedział że zaparcia psychiczne to długa droga leczenia nie miesiąc dwa ale czasem nawet rok. Ja mam dobrze z tym że moja córka lubi suszone owoce: morele żurawinę jabłka je zamiast chipsów. Nakładam jej miseczkę jabłek włączamy bajkę a wtedy zapatrzona w bajkę zjada całą miseczkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asko
ja miałam bardzo podobny problem i nic nie pomagało. Ani dieta, ani jakieś specyfiki. Dopiero jak kupiłam syrop Bifiteral (nie wiem czy jest dostępny w Polsce, kupowałam w Niemczech,cena za 500ml ok 10Euro,b. wydajny).Rewelacja!!!Ten syrop uaktywania wydzielanie się w mózgu reakcji, i to powoduje wypróżnianie się,normalne!Dziecko które do tej pory płakało, chowało się, konieczne były lewatywy, wręcz już załatwiało się z krwią- teraz wypróżnia się zupełnie normalnie. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniku72
asko napisała: "ja miałam bardzo podobny problem i nic nie pomagało. Ani dieta, ani jakieś specyfiki. Dopiero jak kupiłam syrop Bifiteral"... Bifiteral to niemiecka nazwa Lactulosum i w dodatku sporo przepłacona skoro Lactulose MIP 200 ml kosztuje 10 zł. Dziewczyny czytajcie składniki preparatów... i nie ma co podniecać się niemieckimi specyfikami. Większość ma swoje polskie odpowiedniki tylko dużo tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula 67
Witajcie 7-03-09 rozpoczęłam kurację Movicolem . Początkowo podawałam codziennie , póżniej co drugi dzień . Pozwalałam robić kupki w trzecim dniu . Jeśli chodzi o dietę to oczywiście nadal wszystko o czym tu piszecie stosuje . A jeśli chodzi o psychikę to przestałam córkę pytać o kupki i zawsze czekałam aż sama zechce . oczywiście nagroda w postaci mamby :) Od tygodnia nie podaję nic a mała robi kupki codziennie . teraz trochę łatwiej bo są już truskawki i inne smakołyki ogrodowe . Mam nadzieję ze to koniec udręki .Trzymam kciuki za walczących nadal . Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krokodyl100000
Sprzedam Movicol niemieckiej firmy Norgine. Data ważności do 07.2011. 30 saszetek w cenie 80 zł. tel. kontaktowy 509620609. Mogę wysłać pocztą po 21 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO MAM PODAJĄCYCH SWOIM DZIECIOM MOVICOL JUNIOR. kochane zastanawiam się nad tym środkiem, już nie mam siły, wierzę ogromnie , że to nam pomoże. mam w związku z tym kilka pytań. Czy możecie mi powiedzieć jaki skład ma ten środek????????ile sie go podaje, chodzi mi i mililitry, no i co w związku z tym z dietą????co podawać przy tym dziecku do jedzenia, aby był efekt, no i czy można wykupić ten lek w niemczech z polską receptą????????????????bardzo proszę o odpowiedź, znów mam dołek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justin_ek
do: arielka26 Próbowałaś może podać dziecku forlax, to środek bardzo podobny do Mivicol tylko Polski - dostępny bez recepty. Ja podaję synkowi w mniejszej o połowę dawce niż na ulotce - mieszam z herbatką (syn ma 3 latka) i po kilku dniach mamy efekt - kupka jest miękka i praktycznie codziennie. U nas pozostaje problem strachu - i niestety syn robi kupkę tylko podczas snu - ale czekam na wizytę w specjalistycznej poradni bo nie mam już siły sama z tym walczyć. Podaję skład forlaxu: makrogol 4000 - 10g (substancja czynna) substancje pomocnicze: sacharyna sodowa, subst. smakowo-zapachowa: pomarańczowo-grejpfrutowa. Pozdrawiam wszystkich uczestników tego forum i życzę sukcesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniku72
Drogie mamy Preparaty Frolax, Movicol to praktycznie ten sam preparat. Składnikiem i jednego i drugiego jest substancja złożona o nazwie: makrogol. W polsce preparat dopuszczony jest do leczenia dzieci od lat 8 !!!!!!!!! Powinno dać to do myslenie wszystkim desperatkom. Ostrzeżenie ze strony apteki internetowej dotyczące Frolaxu: "Objawowe leczenie zaparć u dorosłych i dzieci w wieku od 8 lat. Preparat może być stosowany jedynie w krótkotrwałym leczeniu wspomagającym." To silnie działający lek PRZECZYSZCZAJĄCY. Działa, ale nie leczy i NIE ROZWIĄZUJE problemu. Ponownie proponuję wypróbowanie czeskiego błonnika dla dzieci z probiotykiem. MAcie znajomych w Czechach- poproście o kupienie w aptece (pisałam o tym we wcześniejszych postach). Moja mała nie ma juz problemów, kupę robi sama, błonnik podaję jej co drugi dzień i połowę dawki którą brała na poczatku. Wyregulowanie przewodu pokarmowego zajęło jej 2 miesiące. To naprawdę działa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 3latka
haniku72 czy ten błonnik z probiotykiem ma jakąś konkretną nazwę, czy ot tak, pójdę w Czechach do apteki i poproszę o błonnik z probiotykiem? Dziękuję ślcznie z góry za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 3latka
Przepraszam haniu już doczytałam co napisałaś stronę wcześniej o tym błonniku :) Dziękuję za wskazówkę...oby to wreszcie nam pomogło, bo już ręce opadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula67
tak to prawda ,że movicol i forlax mają prawie identyczny skład . Jednak pytałam w zaprzyjażnionej aptece i dowiedzialam się ,że jednak forlax nie jest identycznym odpowiednikiem movicolu bo czymś się jednak różńią . Ja podawałam movicol .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniku72
Do Mamy 3 latka Jesli będziesz miała problemy z kupieniem to napisz. Znajomy prawie co tydzien przyjeżdza z Czech na weekend do Polski i przywozi czeskie specjały (dla mnie i innych mam głównie błonnik z probiotykiem;) Będzie w Czechach do września więc do tego czasu służę pomocą. Płacę za opakowanie 27 zł, to trochę więcej niż w aptece, no ale rozumiem, każdy musi z czegoś żyć;) Mam nadzieję, że mamy które zdecydowały się w ten sposób pomóc swoim maluchom będą zadowolone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 3 latka
Dziekuję Ci Haniu za informację :) Jutro jadę specjalnie do Czech, już nawet dzowniłam do jednej z czeskich aptek i mają tę vlakninę, więc jestem dobrej myśli :) Pytałam w polskich aptekach i jest dużo takich produktów z błonnikiem...ale zrobimy sobie wycieczkę do Czech przy okazji, jeśli ten produkt pomoże to porównam składy i najwyżej będę sie zaopatrywać w Polsce. U nas ten koszmar ciągnie się już od 5 miesięcy, raz jest ciut lepiej raz bardzo źle :( Byliśmy u lekarza, potem u chirurga, ale na tym sie skończyło, bo wizyty to był KOSZMAR dla mnie i synka, a lekarze tylko powtarzali w kółko DIETA DIETA DIETA..... Najgorsze, że synek jest STRASZYM niejadkiem i ta specjalnie dieta juz mu bokiem wychodzi, przez co w ogole prawie nic nie je, a i tak nie działa :(((((( Może ten błonnik pomoże... w koncu coś MUSI pomóc! Pozdrawiam wszystkie mamusie w tym samym cierpieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 3 latka witaj w klubie. Ja też mam niejadka. I wkurzają mnie zalecenia tych wszystkich lekarzy, dieta, a jak dziecko do k...nędzy nie chce tego zjeść, to co mam mu na siłę wcisnąć??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 3 latka
hotfile.info 90% tych ksiązek przeczytałam, prawda jest taka, że w teorii wszytko wydaje sie TAAAAAKIE łatwe, proste oczywiste, osiagalne itd, dopiero jak przychodzi praktyka okazuje sie, że juz nie jest tak kolorowo! Mój synek cały dzień piłby tylko mleko a jadłby najchetniej....NIC! (UWAGA sprawdziałam to w praktyce niestety :(!) i co tego TYLKO potrzebuje???? Bez komentarza. arielka26 - powodzenia z Twoim niejadkiem, echhh jak ja z zazdrością patrzę na dzieci, które przychodzą do mamy i mówią jestem głodny, chcę jeść, chcę obiad...i ładnie jedzą....echhhh... Dziś byłam w Czechach po ten błonnik, ale okazło się, że Pani w aptece przez telefon chyba nie dokońca mnie zrozumiała i nie było DOKŁADNIE tego co chciałam, ale był błonnik (vlaknina sama) bez proboiotyków tej samej firmy, więc kupiliśmy i synek właśnie wypił ładnie z mlekiem i nie zorientował się, że "cosik" tam jest.... Jestem dobrej myśli....Powodzenia mamusie....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniku72
Mamo 3 latka. Chyba kupiłaś vlaknine dla dorosłych z rośliny GUAR. Nie wiem czy to mozna podawać dzieciom. Ten błonnik dla dorosłych trochę inaczej zachowuje się w wodzie- zwyczajnie rozpuszcza się i nawet po godzinie nie ma oznak pęcznienie, zwyczajna woda bez smaku. (wydaje mi się, że ten błonnik dla dzieci z probiotykiem nie bez powodu można podawać dzieciom od 6 miesiąca). On po dodaniu go do jogurtu, startych owoców, mleka silnie pęcznieje ( ze 100 ml soku po dodaniu miarki robi się lekki kisiel). Myślę, że ma to znaczenie dla transportowania wody w samym jelicie grubym. W błonniku dla dzieci jest 6 czy 7 różnych kultur bakterii i to chyba też jest istotne dla funkcjonowania przewodu pokarmowego. Pozdrawiam i trzymam kciuki. Haniku72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniku72
Mamo 3 latka Zamówiłam tą vlakninę z rosliny Guar dla siebie i nie bardzo zauważyłam zmianę w moim organiźmie. Dlatego jak mam "problemy" podbieram błonnik mojej córki... Dawkowanie błonnika dla dorosłych też jest inne (1 czubata łyżka do zupy czyli jakieś 7 g dziennie). Może przemyśl czy nie lepiej zużytkować ją samej, a dla swojego Maluszka kupć produkt przeznaczony dla niego. W aptece musisz zawsze zaznaczać, że chodzi o produkt "z probiotykami" . I jeszcze jedno: na tej stronie http://blonnikpokarmowy.fm.interia.pl/ sa tabele z zawartościa błonnika. Myslę, że znajdziesz tam coś co lubi Twój maluszek (np. makowiec? nie wiedziałam, że w maku jest tyle błonnika!!!) Powodzenia. Haniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 3 latka
Dziękuję ślicznie Haniu za te cenne informajcę! Ja tą vlaknię bez probiotyków, kupiłam już niejako w apkcie desperacji, w 4 aptekach nie mieli tego co chciałam, więc kupiłam tą, ale zamówiłam sobie tę "właściwą z probiotykami" dla dzieci. W sumie mój mały pije Jogobellę z probiotykami od 3 tyogodni, ale nic się nie dzieje nadzwyczajnego.... Dziś jeszcze przejdę się do apteki do w Polsce, bo znajma mówiła, że jest błonnik rozpuszczalny dla dzieci, ale smakowy (waniliowy i truskawkowy)...no i muszę dopytać czy dodatkowo jest z probiotykami. Mój synek wypije wszytko do dna TYLKO w mleku niestety :( A tak w woli informacji, ta vlaknina z rośliny Guar, kosztuje w Czechach 62 korony, płaciałam polskimi więc zapłaciałam 10 zł. Pozdrawiam i jeszcze raz ślicznie dziękuję za troskę Haniu i cenne rady i wskazówki!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×