Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
cleo28

Zaparcia u 2,5 latki Proszę pomóżcie!!!

Polecane posty

Gość gogaf
U nas problem pojawił się jakieś dwa tygodnie temu. Co kilka dni ratowaliśmy się czopkiem ale wiem, że to nie jes rozwiązanie. Lekarka dała mu Lactulosum ale po tygodniu nie widzę rezultatów. w aptece polecono mi syrop Alvia ale nie wiem jak to podawać 2,5 letniemu dziecku bo w ulotce jest że od 6 roku życia. Jeśli wiecie dajcie szybko znać, proszę. Wczoraj po czopku zrobił kupkę ale ja już się martwię że dzisiaj nie było. Przed dwoma tygodniami robił codziennie ale o różnych porach. Dajcie znać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olena_blanca
mojej córeczce (2,5 roku) pomógł lek o nazwie forlax. Dla małych dzieci sprzedawany jest w saszetkach 4 g dla starszych dzieci i dorosłych w 10 g. Ja dawałam mojemu dziecku na początek 1 małą saszetkę na noc przez kilka dni. Zadziałało po 2 dniach, aż za mocno. Teraz daję na noc połowę małej saszetki. Zobaczymy. Później będę dawała jeszcze mniej, aż do zera. Może problem zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvia jest dla dzieci od 6-go miesiąca życia!!!!!!!!!!!!!!!!a nie od 6 lat. Stosuj zgodnie z ulotką, w razie gdy nie zadziała (bo to nie działa) zxwiększ dawkę. a od kiedy forlax jest w dawkach dla dzieci???z tego co się orietuję jest tylko dla dorosłych i dzieci od lat 8. Czy teraz pojawił się i dla dzieci??????????????Jest dostępny w Polsce??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogaf
Zgodnie z ulotką Alvia jest od 6 lat, chyba że jest jeszcze inny dla maluchów. Powiedzcie proszę po jakich dawkach i po jakim czasie powinny być efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olena_blanca
j ak stosowac forlax u trzyletniego dziecka? Forlax - saszetki zawierające 4g makrogolu 4000 (saszetki 4 gr przeznaczone są do stosowania dla dzieci w wieku od 6 m-cy do 8 lat) Wskazania: Leczenie objawowe zaparć u dzieci w wieku od 6-ciu miesięcy do 8 lat Dawkowanie: dzieci od 1 roku do 4 lat - 1 do 2 saszetek dziennie (1 saszetka rano i 1 wieczorem) Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 50 ml wody, i podawać rano (w przypadku dawkowania 1 raz dziennie 1 saszetka lub rano i wieczorem w przypadku dawkowania 2 razy dziennie po 1 saszetce) Działanie Forlaxu następuje od 24 do 48 godzin od momentu podania. U dzieci nie należy stosować Forlaxu dłużej niż 3 miesiące. Źródło: Słownik leków Vidal 2006, Francja PS. W kilku aptekach pytałam, dla dzieci forlaxu nie mieli, ale zgodnie twierdzili, że jest. Saszetki dla dorosłych różnią się tylko wagą, także można kupić dla dziecka dawkę dla dorosłego, ale oczywiście ją odpowiednio zmniejszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos wyżej dobrze napisal że Alvia jest od 6 miesiąca a nie 6 roku, przeczytaj dokładnie ulotkę. Ja swojej 2 latce podawałam alvie 2x5 ml 15 min przed jedzeniem i efekt był. teraz podaję laktulozę ok 10 ml na dobę i efekt rózny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogaf
Pytałam dzisiaj w aptece o syrop Alvia i teraz na wszystkich lekach homeopatycznych mają obowiązek pisać o stosowaniu od 6 r. życia, chociaż wcześnie pisało (to prawda) że od 6 miesiąca. Po jakim czasie stosowania były u was efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to nie wiedziałam o tej zmianie w zapisach ja mam jeszcze stare opakowanie z 6 miesiącami jak dawałam małej na czczo 5 ml i po 15 min śniadanie to do obiadu juz byl efekt :) Nawet teraz jak laktuloza nie daje rady to wposmagam sporadycznie Alvią i zawsze działa dość szybko czyli tego samego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniku
Drogie Mamy, zamawiam błobbik czeski dla swojej córki i kilku mam z forum. Jeśli któraś z was potrzebuje proszę do czwartku 19.11 wysłać mail z podaniem ilości opakowań. To juz ostatnie zamówienie w tym roku. Pozdrawiam Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliaga
kochani! u mnie to samo od urodzenia a w szpitalu położne podawali mmojej córce mydło(lewatywa) duzo leków i nic. pomogła suuuuuuuuuuuuuuper!!!!! ACTIVIA jogurty były wybawieniem, jadła czekoladę itd. i nic nie szkodziło. teraz corka ma 2 latka nie je czekolady, żadko pije cacao, znow wracamy do podawania activi 2x dzziennie i jest coraz lepiej ale dopiero od 5 dni zobaczymy co dalej. pediatra popiera pomysł z activią. jabłka, błonnik itd nic nie pomogło prócz tych jogurtów. polecam dodawanie activi naturalnej do zup i sosów. trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas pomysl z Acitvia odpada w przedbiegach - mała ma uczylenie na mleko, które objawia sie wysypka i właśnie zaparciami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krokodyl1000
sprzedam Movicol niemieckiej firmy Norgine. Data ważności do 07.2012. 30 szt . tel. kontaktowy 509620609.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krokodyl1000
MOVICOL na receptę niemieckiej firmy Norgine. Data ważności do 07.2012. Posiadam 30 saszetek cena 89 zł. tel. kontaktowy 509620609.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniku
do Baka-ła Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy na Słowacji mozna to kupić. Zawsze kupowałam to w Czechach. W piatek będę miała kilka opakowań , nie mam pojęcia ile, bo ostatnio z 30 zamówionych dostałam 5 ztuk. Ale jesli Pani potrzebuje proszę napisać na hankuk@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mój problem jest podobny do Waszego. Mój synek 3 lata ma straszne zatwardzenia potrafi nie robic po 5-6 dni kupki, a później odbywa się prawdziwy poród. Mały przez to stroni od toalety i "załatwia" kupę w majtki. Ostatnio zaczęłam próbować różnych specyfików , po wizycie u lekarza i badaniu usg brzuszka nic nie wyszło, doktor przepisywała Lactuloze, Relax zmianę diety itp. Niestety nic nie dało radu pomóc. W końcu wzięłam sie na sposób nie wiem może to matczyna intuicja:) Codziennie rano Maciuś dostaje łyżeczke oliwy z oliwek z kilkoma kroplami przegotowanej letniej wody i kilkoma kroplami soku z cytryny. Nie chciał za bardzo pić ale dolałm troszke "Kubusia" i poszło, a teraz sie codziennie rano upomina:) Druga rzecz to kiwi - zbawienie:) codziennie 1sztuka a przy okazji zupki lub kaszy dodaję len. Mamuśki u mnie podziałało rewwwwwwwweeeeeeeelacyjnie!!!!!!! Kupka jak marzenie:) Teraz pora rozpocząć naukę czystości:)Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM WSZYSTKICH !!! nie stety i ja musze do was rodzice dołaczyc!Moja córci problemy z zatwardzeniem ma tak naprawde od 1mies.zycia co prawda kupki były tak jak powinny co dzien lub co drugi dzien ale nie były to luzne kupki juz wtedy...pierwszy syrop jaki dostała od pediatry to była laktuloza i pomogł wtedy błyskawicznie! potem problem juz praktycznie sie rozwiazał,kupki moze nie były luzne nawet czasem zbyt twarde ale nie było problemów z wypróznieniem sie długo dosc....do teraz!!!od miesiaca juz ma dosc powazne zatwardzenie,sciska posladki jak ma sie załatwic czasem trwa to cały dzien na nocnik gdy ja sadzam i kupka juz idzie to próbuje wstac bo nie moze zacisnac posladkow a bardzo ja boli wtedy jest płacz przeokropny bo musze ja trzymac aby sie załatwiła,serce peka jak matka patrzy sie jak wlasne dziecko sie meczy i nie moze pomóc.Teraz podawałam laktuloze dwa tygodnie zadziałala na koniec dopiero tydzien bylo ok,niestety dzis znowu zatwardzenie stekanie ukrywanie sie po kontach. chcialam podac colcon c niestety nie jest to latwe mała nie chce pic tego w zaden sposób! jest na diecie juz miesiąc,je aktiwie dwa razy dziennie pije aktimelki podaje jabłka tarte soki jabłkowe i nic sie nie zmienia od czego tyle czasu dziecko moze miec problemy z załatwieniem?! nie je ani czekolady jedynie paluszki i raz na tydzien kanapke kinder mleczna...nie wiem juz co robic bede musiala isc jutro raczej do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BezKretactw123
czemu nie pojdziecie z dzieckiem do lekarza i bedziecie mialy fachowa pomoc , tylko pytacie tutaj? ok szybciej, ale kazde dziecko jest inne, waszemu moze zaszkodzic to, co pomaga innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do"bez kretactw 123" po to istnieje takie forum zeby można zapytac o sprawdzone sposoby jednak lekarz czasem tez nie jest w stanie dobrze pomóc,a takie rady jak twoje nie sa na miejscu bo kazda matka wie co robic i jezeli stwierdzi ze ma isc do lekarza to napewno sie tam znajdzie a jezeli szuka sprawdzonych sposobów to jest tuuuu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corelll
Moja ma 19 miesiecy, od 3 miesiecy zaparcia, pojawiły sie z dnia na dzien, od 3 miesiecy lactulosa, dicoman, dieta, i nic...lek zalecił duzo siemienia oraz odstawienie mleka które moja mała uwielbia - nie wiem co zrobić...generalnie jest masakra, kupke rodzi średnio co 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezkretactw123 to, że pytamy tu na forum nie oznacza, że nie chodzimy do lekarzy, ale w Polsce nie ma lekarzy, dlatego . lekarze znają tylko laktulozę, na którą szkoda pieniędzy. No chyba, że ty znasz takiego lekarza, który faktcznie potrafi leczyć to poprosimy o namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagorka26
Lekarza moze i wylecza ale w naszym przypadku lekarze rozkladaja rece bo to sa zaparcia na tle psychicznym i jezeli nie dopilnuje jej w ciagu jednego dnia to na nastepny dzien juz nie usiadzie na nocnik bo sie boi i mowi ze kopka wcale nie chce wyjsc. A tu na forum znalazlam wiele podpoiedzi co do diet i lekarstw o ktorych pojecia nawet nie mialam. Pozdrawiam wszystkich!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krokodyl1000
sprzedam movicol dowolna ilość tel.511313661

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagorka26
Czy któraś z Was podawała swojemu dziecku FRUCTOLAX w syropie dla dzieci??? Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nagorka26 ja stosowałam, niestety kolejne pieniądze poszły w błoto, nie dość, że nic nie pomógł, trzeba wypić tego bardzo dużo,a butelka jest malutka, to na dodatek jest ohydny w smaku, gęsty i wywołał u mojej córci alergię.No i to drogi środek.Nigdy więcej tego nie kupię, nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAdasia
Witam wszystkich zatroskanych rodziców. Niestety, muszę dołączyć do Waszego grona :( Mój synek (2 lata 4 miesiące) od jakiegoś czasu ma problemy z wypróżnianiem. Kupki robi co 4 dni, ostatnio nie robił 5, wsadziłam mu czopka- więc po chwili go wydusił do kibelka, kupy brak :( skończyło się na lewatywie i ogromnej kupie. Dziś kolejna 5 doba bez kupy, czopek tym razem pomógł. Zmieniłam radykalnie dietę, odstawiłam krowie mleko (jadł na kolację owsiankę lub kaszę manną na mleku), nie daję mu także żadnych kaszek typu Bobowita, Nestle (ryżowych). Mały od małego miał problemy z wypróżnianiem, zaczął pięknie "kupkać" po zmianie mleka na niemiecki Hipp (wcześniej próbowaliśmy Bebilona, Bebiko i wielu innych). Tylko Hipp nam pomógł, zresztą wielu forumowym dzieciakom także. Zastanawiam się, czy do niego nie wrócić. Co prawda synek już mleka modyfikowanego nie pije, ale może właśnie na nim zacznę przygotowywać mu kolację. Do diety wprowadziłam więcej owoców, jogurtów, siemię lniane, zaraz będę mu prażyć ziarenka siemienia na patelni- ponoć też pomaga. Napewno będę mu proponować częściej zupy niż drugie dania. Adaś to straszny niejadek, niechętnie próbuje nowych potraw więc mam ograniczone pole manewru. Wypił też butelkę Lactulosy (praktycznie bez żadnych efektów) od wczoraj dostaje Colon C, dziś mąż kupił Dupharac bo Lactulosa się skończyła. Pediatra powiedział, że skoro lactulosa nie działała dostawał jej zbyt małą dawkę. Mamy ją zwiększać aż będą efekty. Będę zaglądać tu systematycznie. Kupa stała się tematem nr.1 w całej naszej rodzinie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagorka26
Chyba u wszystkich kupka jest nr 1. U mnie córka wczoraj zrobiła kupkę po 8dniach tylko z tym że nie była zbita bo cały czas była na syropie Forlax. Teraz kupiłam jej miętową parafinę którą bedzie dostawac doraźnie a codziennie podaje jej Xenea błonnik do kaszy rano i wieczorem.W aptece farmaceutka powiedziała ze pediatra powinien przypisać lek ktory robią w aptece i kosztuje jedynie 5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olena_blanca
Witam wszystkich! Moja córka ma 2 lata i 8 miesięcy. Problem z zaparciami miała straszny. Wszystkiego próbowaliśmy, dieta też jest odpowiednia. W grudniu poszliśmy do homeopaty i są super efekty. Do homeopatii podchodzę obojętnie, ale teraz widzę, że pomaga. Moja córka ma problem psychiczny, a nie fizyczny. Myślę, że większość "występujących" na forum dzieci ma ten sam problem. Polecam homeopatię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika133
Mnie lekarz polecił stosowanie granulowanych otrębów ze śliwkami firmy Sante dostępnych w sklepach savia (3 zł. za opak). Walczyliśmy z zaparciami parę lat. Syn ma teraz 6 lat i dopiero to mu pomogło.(stosowałam różne syropy, czeski błonnik też ale bezskutecznie). Podaję mu dwie łyżki stołowe otrębów pomieszane z jogurtem pitnym (czakam aż zmiękną). Nie daję mu czekolady, inne słodycze tak. Moze komuś też pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córa tez miała zaparcia, ale ponieważ problem minął zostało mi opakowanie Movicol Junior 30 saszetek z datą ważności do 06.2011., zakupione w Niemczech przez znajomych. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zakupem - zapraszam 697 504 480 (moge wystawić np na allegro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×