Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elcik

Mamy dzieci z lipca 2004

Polecane posty

Widzę, że tu nastrój całkowicie wakacyjny:) A już nic nie robię, senna jestem potwornie i chcę tylko do domu. A za oknami tak dziwna pogoda wietrznie i słonecznie ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amamen ja cię rozumiem jak piszesz bo wy w tej wielkopolsce macie inny akcent niż wszyscy, spędziłam tak niejedne wakacje i jak przyjeżdżałam to właśnie zajeżdżałam tym waszym językiem a brzmiało to mniej więcej tak: jo bułam w Głestyniu... ;):P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZASTRZYK DEPO-PROVERA Wskaźnik Pearla: 0,3-1,2 Co 12 tygodni bierze się domięśniowo środek o nazwie Depo-provera. Pierwszy zastrzyk trzeba wziąć do 5 dnia cyklu. Metoda dobra dla kobiet, które: * ze względów zdrowotnych nie mogą zażywać doustnych pigułek hormonalnych (mają m.in. schorzenia wątroby, zakrzepy w naczyniach krwionośnych, choroby nowotworowe) * karmią piersią - Depo-provera nie zawiera estrogenu, który zmniejsza laktację Jak działa Środek ten zawiera progestagen, hormon, który powstrzymuje jajeczkowanie i zagęszcza śluz szyjki macicy w taki sposób, by plemniki nie mogły się przedostać do macicy i dalej do jajowodów. Powoli dawka hormonu w organizmie zmniejsza się, aż do momentu, kiedy trzeba wykonać kolejny zastrzyk. Nie robi się przerw między zastrzykami, nie ma więc krwawień. Plusy + środek bardzo wygodny + działanie antykoncepcyjne rozpoczyna się już następnego dnia po zastrzyku + zmniejsza dolegliwości związane z PMS + nie wpływa na popęd seksualny + hormony nie obciążają przewodu pokarmowego + pięciokrotnie zmniejsza ryzyko endometriozy Minusy - w pierwszych 3-6 miesiącach mogą pojawiać się plamienia, krwawienia - czasem dochodzi do wzrostu wagi - mogą występować bóle głowy (w pierwszych dniach po iniekcji) - przy długotrwałym stosowaniu wzrasta ryzyko osteoporozy - nie można go odstawić - gdy zrezygnuje się z tej metody antykoncepcji, powrót do pełnej płodności może trwać do roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
we Władysławowie też mi sie podobało, a szczególnie jak pojechalismy na plażę do Chałup, ciągle trzymałam kamerę w rękach :p:p:p:p:p i ogladałam to i owo...;) Jastrzębia Góra to masz rację......same kamienie ale najważniejszy jest wypoczynek!!!! dziewczyny!!!! i jodek!!!!!! no i pogoda!!!! poproszę o link.......aya!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało mi sie wejść:) Idę już Pa ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy u was jest tak zimno 18 stopni ????? Milo śpi......byłam w urzędzie pracy..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie violka......ja tak nie mówię, to była literówka!!!!! ale starsze pokolenia tak mówi, więc jak się nieraz przejęzyczę to kwiczę z siebie!!!! wyjachała.........hihihihhihihi ...albo tak :\'\'wyjachała na torg du Głestynia\".....buhahahahahahahahahahaha :D ale najbardziej kaleczy się dzieci, które tak zajeżdżają, bo w domu jak tak mówią to dziecko myśli , że tak jest prawidłowo, a później w szkole wyśmiewają się inne dzieciaki z takiego dziecka, ja nie jestem żadna tam paniusia , ale jestem uczulona na takie zjawisko!!!!! Aya dzięki!!!!!! pa pa pa teraz masz burzę w domu to myślę ,że wieczorkiem wpadniesz:) idziemy na obiadek mniammmm p[apapapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze to o zastrzyku ZASTRZYKI ANTYKONCEPCYJNE To hormonalna metoda antykoncepcyjna przyjmowana w postaci zastrzyków domięśniowych (w Polsce dostępna jako Depo Provera) w ramię lub pośladek. Jedna dawka ma wystarczyć do zabezpieczenia przed ciążą na okres 90 dni. Zawiera syntetyczny hormon, przypominający progesteron produkowany w drugiej połowie cyklu menstruacyjnego. Jego działanie polega na zahamowaniu owulacji. Utrudnia także poruszanie się plemników poprzez zagęszczenie śluzu, nie przygotowuje błony śluzowej macicy do implantacji zapłodnionego jaja. Jest to jedna z bardziej skutecznych wśród odwracalnych metod kontroli urodzeń. Jej skuteczność wynosi ponad 99 % i zależy w dużym stopniu od tego, czy zachowany został systematyczny cykl przyjmowania iniekcji - co trzy miesiące. Kobieta jest zabezpieczona przed ciążą od razu po podaniu środka, jeśli został on zaaplikowany w ciągu pierwszych 5 dni cyklu, czyli w ciągu pierwszych 5 dni od rozpoczęcia miesiączki. Przywrócenie płodności po zaprzestaniu stosowania Depo Provery jest zindywidualizowane, u większości kobiet następuje po ok. roku od ostatniej iniekcji, może trwać także 18 miesięcy. Depo Provery nie można stosować w wypadku: podejrzenia ciąży, występowania niewyjaśnionych krwawień z dróg rodnych, przebytej choroby zakrzepowo-zatorowej, raka piersi lub narządu rodnego, poważnego upośledzenia funkcji wątroby. Wiele kobiet stosujących Depo Proverę nie odczuwa żadnych efektów ubocznych lub odczuwa je tylko w niewielkim stopniu. Niektóre kobiety mogą jednak doświadczać takich objawów jak: nieregularne plamienia lub krwawienia, zmiana intensywności krwawień miesięcznych, zanik miesiączki. Ten ostatni jest naturalną konsekwencją stosowania leku i nie należy się tym niepokoić. Należy pamiętać, że jest to długofalowa metoda antykoncepcji i po jej zastosowaniu skutki uboczne mogą trwać 3 miesiące (po tym czasie hormon zniknie z ustroju organizmu), nie da się jej odstawić, tak jak w przypadku pigułki. Innymi efektami ubocznymi mogą być: przyrost wagi bóle głowy wymioty zawroty głowy obrzmienie i nadwrażliwość piersi depresja bezsenność trądzik, wypryski na skórze utrata włosów lub pojawianie się włosów na twarzy lub ciele zmiany w natężeniu pożądania seksualnego. Należy pamiętać, że środek ten przepisuje lekarz po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu lekarskiego i badań ginekologicznych. UWAGA: Depo Provera jest środkiem antykoncepcyjnym, ale nie zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, dlatego zalecane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia, czyli prezerwatywy. Korzyści: chroni przed ciążą przez 12 tygodni bez konieczności codziennego zażywania bądź stosowania przed stosunkiem; nie zawiera estrogenu; chroni przed endometriozą i rakiem jajników; może być stosowana przez kobiety karmiące piersią (sześć tygodni po porodzie) nie obciąża przewodu pokarmowego i wątroby Wady: co 3 miesiące konieczna iniekcja; powrót do płodności po roku od zaprzestania stosowania; efekty uboczne mogą występować do ok. 3 miesięcy od zaprzestania stosowania; zwiększa ryzyko osteoporozy :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amamen moja kuzynka też miała ten problem w szkole bo wszyscy tak mówili a w szkole pani kazała poprawnie. Wierzę Ci że to literówka ;) i smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dosyć , że chłodno to jeszcze wieje silny wiatr Elcik!!!! nie mogę poszpanować moją opalenizną hihihhihihi ale po niedzieli ma być ładniej! znaczy słońce!!!! łeeeeee ide teraz pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też niie idziemy nigdzie, bo ten wiatr jest taki silny i chmury co chwilę takie przechodzą ze brrrrrr dałam emilkę do łózeczka i zobaczymy czy bedzie spała, moze ja chwilę polulam to zaśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia śpi, mati ogląda \"Iniemamocni\" a ja sobie marznę... I też myślę o pakowaniu dzieciakow góry;) Najchętniej zakopałabym się pod kołderkę i zasnęła:O;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam posta i mi skasowało a napisałam że właśnie was dopisałam do gg i teraz komisja wszystko będzie wiedziała.....no prawie wszystko!!!!!! :D taki senny dzień że już 💤 a tu jeszcze do wieczora hohohohohoho a tym bardziej , ze u mnie \'\'wieczór\'\' to ok.24..........strasznie długo!!!! aha aya a te firanki co u ciebie widziałam chyba w oknie balkonowym na fotce to drogie były? bo widziałam podobne gdzies w oknie i mi się spodobały ale tam oprócz czerwonych kwiatków były jeszcze inne......chciałam do Niki do pokoju......po remoncie bym jej kupiła...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elcik i co tam w tym urzędzie pracy? załatwiałaś?????? ciekawość to moja specjalność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba po 14 zł za metr, ale nie pamiętam, bo dość dawno je kupowałam;) Bystrzaku:D:D:D Już się nie nudź;):D:D🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak masz, to podaj mi Sylwii numer, bo już doszłam wstecz do str.109 i nie znalazłam:o Już mi cierpliwości brakuje:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez woadły te firanki w oko :) emilka nie chciała zasnac to ja do wózka wsadziłam i chyba 5 min. i zasneła:) u nas sa takie ładne, długie białe w postaci z jubusia puchatka i w syrenki Arielki z tej bajki takie białe nie fierankowe tylko zapomniałam jak to się nazywa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może woal:o przynajmniej te moje to z woalu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisotra pisała na gg ze przyjedzie za chwile z rodzicami, to mi się nie bedzie nudziło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie tego słowa mi zabrakło;) dzieki za podpowiedź:), ja wogóle dzisiaj jakieś takie same błedy robie przeeeeeeeeeeeeepraszam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sama z dzieciakami do 18.30, albo i lepiej:( I co gorsze nigdzie nie pójdziemy przez tę pogodę:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, Sylwek, \"woal\", to słowo, którego najczęściej mi brakuje:o Jak kupowałam te firanki, to nie potrafiłam się wysłowić:o Też zamierzam kupić takie z postaciami z disneya do pokoju dziecinnego, może jak Julkę będę do Meteora przenosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie przez tę pogode to nie ma co robić, a robert to dopiero o 22, ale dobrze ze mama przyjedzie a tak wogóle to ja mam straszna słąbosć do fieranek, zasłon i takich tam, a teraz doszły mi ciuszki dla małej, juz nie pamietam kiedy sobie cos kupowałam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×