Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elcik

Mamy dzieci z lipca 2004

Polecane posty

Wysłałam książkę dla aya, amamen, Elcik i Mcdzi, jak ktoś chce jeszcze to piszcie. Amamen twój e-mail to pysiaala@wp.pl? bo nie wiem czy dobrze. A ja robię tak: gotuję jedną pierś z indyka. Kroję w kostkę 1 dużą marchew, dużego ziemniaka, kawałek pietruszki i pora, i wrzucam to do gotującego się mięsa. Dorzucam czasami jak mam łyżkę kukurydzy z puszki, kilka gałązek mrożonego kalafiora i to wszystko gotuję 0,30 min. Po wystudzeniu dodaję tylko 1 łyżkę oliwy z oliwek. W tych przepisach jest żeby jeszcze dodać kleiku ryżowego ale ja nie daje, bo taka mazia wychodzi. I to wszystko miksuję. Aha, przedtem odlewam troche wody żeby było gęściejsze. I to mi wchodzi w 3 duże (190ml) słoiczki, które jak trzeba można zamrozić. Jak pomidorową to prawie tak samo na warzywkach tylko dodaję trochę normalnego ryżu i troszkę przecieru pomidorowego. Może którejś z Was przyda się mój przepisik :D Smacznego! Acha, żeby nie kroić włoszczyzny użyłam kiedyś tej krojonej gotowej i mała zauważyła różnice...Nie chciała jej za bardzo jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za książkę; mam nadzieję, że uda mi się ją w domu otworzyć:D bo tu to niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś mój mężyk jest w domu i nie daje mi komputera, bo pracuje ;). Teraz mu zabrałam na chwilkę ale stoi nade mną. Violkam, na słoiczkach z jedzonkiem Hipp jest napisane jak dany produkt wpływa na stolec i o marchewce jest napisane, że zatwardza. Także pediatra jak Michał był chory, brał antybiotyk i miał srakę kazała mu dawać sok z marchewki, żeby ta kupa nie była taka luźna. Z tych słoiczków wiem, że rozluźniają kupkę jabłko, morele, brzoskwinie, gruszki . Koleżanka dawała swojemu bobasowi na zaparcia sok z suszonych śliwek (łyżeczkę) i podobno pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za informacje, ale powiem że jestem zdziwona, bo zawsze myślałam że marchewka rozluźnia. Poza tym Oliwia je codziennie coś z marchwią, a już jak jej dam samą marchew ze słoiczka z Gerbera to tak ją czyści... oże na nią odwrotnie działa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
violkam dzięki ja tą książkie mam oddawna i już kożystałam,ale jeszcze raz dziękuje że omnie pomyślałaś🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór podnoszę, zeby temat nie zginął:) wśród Monikasowych tematów:D zrobiłąm dziś Julce zupkę i nawet ją zjadła, ale ja mam wrażenie, że te ze słoiczków są lepsze, słodsze w każdym razie:) Może znajdę gdzieś stoisko, gdzie sprzedają u nas dobre warzywka:) Spokojnej nocy Wam życzę ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pustkami świeci nasze forum :) Byłam z Michałem na drugim USG bioderek(oczywiście prywatnie), wszystko w porządku, już nie musimy przychodzić. W ogóle zmieniłam ostatnio przychodnię po tym jak po raz trzeci musieliśmy po wizycie iść prywatnie do innego lekarza. W nowej na razie jestem zadowolona. Byłam w szoku jak kobitka z przychodni zadzwoniła, żebym przyszła z Michałkiem zważyć go i zmierzyć i porozmawiać, jak się rozwija, bo to dziecko z alergią itd. Powiedziała, że mi umówi wizytę do lekarza, tak żebym nie czekała z dzieckiem SZOK! To prywatna przychodnia z podpisaną umową z NFZ tak, że nic nie płacimy. Pełna kultura! :) Aya, jak robisz ten kisiel z soczku? Violkam, czasem piszesz, że coś czytałaś na innym forum. MOżesz podać adresy jakichś fajnych stron, abym mogła pogłębić moje uzależnienie od internetu :D Bo ja znajduję same badziewne :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry na wieczór:) wczoraj był smutny dzień więc nikt sie nie wpisywał...:( a dziś u nas pada i jest taka pogoda że aby spać......:p Nadia je chlebek z masełkiem i bułke z żółtym serem i ze szynką hm wszystko jej smakuje......pozdrawiam was pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWEK
WITAM PRZECZYTAŁAM WSZYSTKO OD POCZĄTKU TEGO WASZEGO TEMATU. MAM CÓRECZKĘ KTÓRA JEST Z 22 SIERPNIA 2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek
witam wszystkich to były bardzo smutne dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj, SYLWEK i inne mamusie gratuluję wytrawałości:D przeczytać całe 14 stron! A jakie imię ma Twoja córunia? No i napisz coś o niej, bo masz sporo do nadrobienia:) mamo fasolki robię tak: najpierw gotuje ciut wody w garnuszku (bo nie jestem pewna, czy mogłabym gotowac sam soczek;) ) a potem wlewam ddo tego butelkę soczku 175 ml wymieszanego z sporą łyżeczką mąki ziemniaczanej - sama musisz wyczuć jaką ilość, bo ja raczej robię na oko;) no i gotuję, aż zgestnieje i pobulgocze chwilkę:) Julka oczywiscie nie zjada całej porcji, bo muszę obdzielić jeszcze starszego:D Super przychodnię znalazłaś: pozazdrościć tylko! Amamen,mój łaakopmczuszek też uwielbia dorosłe jedzonko, ale niestety na razie musiałam przystopować, bo jest cała w krostkach:( A propos lekarzy, to nasza w zimie powiedziała, że to normalny objaw w zimie u letnich dzieci;) tyle, że juz po zimie... Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek
moja córka ma na imie Emilka ma już dwa dolne ząbki i lubi bardzo wszytsko jeść nie siedzi jeszcze sama troche się przewraca na boki ale dużo mówi po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich a szczególnie nową mamę Mam nadzieję, że zobaczymy wkrótce zdjęcia Emilki? :) Aya, dzięki za przepis, pewnie Michałowi zasmakuje. Amamen, fajnie masz, że Nadia tak wcina bułkę, ser, szynkę, u Michała jeszcze daleko do tego :O U tego ortopedy wypytałam o chodziki i inne takie rzeczy i powiedział, że absolutnie nie. Bo to opóźnia naukę chodzenia, angażuje zupełnie inne mięśnie, dziecko nie ćwiczy równowagi no i przeciążają się bioderka niegotowe jeszcze do chodzenia. Również takie zabawki, gdzie dziecko tak jakby na tym jeździ, odpychając się nogami, są niedobre bo z kolei koślawią się kolanka :O Pokazywał też jakie buty kupić, jak zacznie chodzić, koniecznie nowe, nie po starszych dzieciakach (bo się dopasowują do nóżki) i dobrej firmy (przyjdzie mi zbankrutować :( bo te nózki tak szybko rosną :) ) No i jeszcze, że jak skończy 18 miesięcy, żeby koniecznie odzwyczaić od pieluszki, bo przeszkadza w chodzeniu i też coś tam się nieprawidłowo wykształca. Generalnie nie krępować dziecka i niech łazi ile chce. A ja już nie mogę nadążyć za moim raczkującym bąblem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche późno ale coś dopiszę, o ile nie usnę....;) no i witam mamusię Emilki! :D witaj w szeregach..... aya a może te krostki na polikach właśnie od tego \'\'dorosłego\'\' jedzenia ma ta moja mała? hm wszystko możliwe.... ja naprawdę na temat mojej pani doktor się nie wypowiadam, bo szkoda czasu, jedynie co mogę powiedzieć to to , że ona wie mniej więcej tyle co ja.....:0 ostatnio nie rozpoznała u Nikoli anginy....więc możecie sobie wyobrazić co to za pani doktor..... a i własnie wy same idziecie na to ważenie i mierzenie? bo u nas nie ma obowiązku, i jak zarejestrujesz się bo chcesz np. na bilans , to patrzą na ciebie jak na głupią.....mam wrażenie ,że najchętniej odpowiedziałyby mi , że po co przyłażę i d....truję..... :( mamo Michałka--- wiem od dawna że lekarze nie zalecaja chodzików, że dzieci mają potem problem z chodzeniem, maja krzywe nóżki itp.(np. moja mała zaczyna na palcach chodzić) ale jakby nie patrzeć, masz rację.....chociaż z drugiej strony, nie ma na to reguły. a i zauważyłyście że niejaka M...... wybudziła się ze snu zimowego i zaczyna nowe pierdy wypisywać :p :p :p pozdrawiam pa pa pa 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️🖐️ Pozdrawiam nową mamusię!!! 🌻 Nie odzywałam się długo, ale muszę napisać, że wypoczęłam przez te 3 dni... W piątek Oliwka była taka grzeczna, że cały pogrzeb Papieża w telewizji obejrzałam. Za to w sobotę była taka marudna, wieczorem okazało się dlaczego - otóż znowu nie mogła się wypróżnić - przez godzinę tak płakała a ja prawie z nią, nie wiedziałam jak jej pomóc, tak się męczyła, w końcu mąż zadzwonił do lekarza, który zalecił kupić syrop - laktulozę oraz czopek glicerynowy. Całe szczęście że miałam w domu (czopek). I pomógł - biedna z tego zmęczenia zasnęła, zanim zdążyłam jej pieluszkę przebrać. Jeśli chodzi o przychodnię to owszem mogłabym zmienić, ale nie polepszyła bym sobie, bo tam ponoć jeszcze gorszy pediatra. Amamen - na ważenie miałam zalecenie żeby przyjść, bo Oliwka powoli przybiera. Ale nie ma problemu jak bym chciała co tydzień przychodzić i ważyć, tylko chyba patrzyli by jak na głupią... :O Moja mała też je \"dorosłe\" jedzenie, postanowiłam ograniczyc jej kaszkę, bo piła ją 3-4 razy dziennie zamiast samego mleka, a to może też zatwardza. Też wcina bułeczki, chlebek z twarożkiem, chudą wędlinką, paróweczkę, żółtko i sprawia jej to nie małą przyjemność. Aha - kupiłam ten krem na słońce z faktorem 30 z Nivea, tylko jak usłyszałam cenę to zamarłam :O ale wzięłam, bo jak ma to pomóc. Jeśli chodzi o forum - już podaję stronę: http://forum.gazeta.pl/forum/0,53940,2435023.html tutaj można poczytać o wszystkim co dotyczy niemowląt, o karmieniu, kosmetykach. Ja najczęściej czytam: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=572 Przesyłam pozdrowienia, SYLWEK ile waży Twoja córunia, napisz coś więcej o niej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziweczyny U mnie dziś cud w nocy się zdażył, bo Julka po karmieniu o 23.30 przespała do rana, czyli do 5.30! Wprawdzie budziła się raz w nocy, ale jakoś się pokręciła, pomarudziła i zanęła! No jestem w szoku! To jej pierwszy raz;) Na pewno nie będę sie przyzwyczajać do myśli, że moze się to wkrótce powtórzyć, ale warto odnotować takie wydarzenie:D No a potem rano, jak poszłam się myć i zostawiłam ją z zabawkami to się chwilkę pobawiła i znowu zasnęła:D Przy czym widzę, że woli spać na brzuszku:D Ja pediatrę mam chyba nie taką złą;) ale przekonana nie jestem, tym bardziej, że ostatnio zazwyczaj jej nie ma, jak przychodzimy do przychodni i jest inna:( U nas mówią, żeby przychodzić do kontroli tak mniej więcej co miesiąc (raczej więcej;) ), ale dopiero po przeczytaniu książeczki zdrowia dowiedziałam się, że są tam miejsca na bilansy:) Z Mateuszem na nie nie chodziłam, bo nie wpadłam na to, żeby coś poza szczepieniem wyczytać:D Ale teraz muszę iść znów po skierowanie do ortopedy (juz po wycinaniu migdałków), przez te jego krzywe nóżki:) Ja chyba wolę Julce kupować te buciki juz teraz, bo z Mateuszem jest różnie - po prostu o wiele mniejszy wybór, jeśli już coś w ogóle wq jego rozmiarze jest:( W ogóle to obuwie jest chyba ważne w większości przypadków, bo zazwyczaj dzieciaki, które biegają w adidaskach w końcu na ortopedycznych kończą:( Tylko nie wiem po co tyle tych adidasków i innych badziewi jest w sprzedaży, skoro szkodzą i większość rodziców uczy się dopiero na błędach, bo wcześniej nikt przed tym nie ostrzega:( Ten krem z filtrem to dla naszych maluszków już może być? W takim razie muszę zainwestować:) Bo nie chcę, żeby miała poparzoną buźkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć aya ty wspominałaś że Mateusz ma krzywe nóżki ,ale w kolanach ( tzw. X) czy niżej? i czy na pewno od chodzika? aha mamy górną lewą jedynkę i widzę że reszta pcha się niemiłosiernie! całe dziąsła opuchniete! dziś moja mała wstała coś nie w humorze, pewnie przez te zęby....:( no i zazdroszczę wam dobrej opieki lekarskiej, bo u nas to tylko prywatnie powiedzą prawdę....:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elcik, ale z Ciebie laska na tym zdjęciu ślubnym! Inaczej sobie Ciebie wyobrażałam, że masz krótkie, ciemne włosy - nie wiem dlaczego. Kot fajniutki i jeszcze ekstra jest ten inny kot co Miłosz na nim siedzi. Uwielbiam koty, ale nigdy nie miałam :( No i Milo najładniejszy jest oczywiście! 🌻 Violkam, dzięki za lilnki. A czy na tych zdjęciach co mi kiedyś przysłałaś, w takim różowym sweterku to jesteś Ty? Ile w ciągu dnia śpią Wasze dzieci, bo mój tylko 1- 1,5h, a w nocy od 21 do ok.6 rano (oczywiście z przerwami na cyca) :D Myślałam zawsze, że dzieci śpią więcej :O Załamałam się troszkę bo Michała znowu wysypało, podejrzewam, że ma jeszcze uczulenie na pietruszkę. Chyba musimy zrobić testy IgE we krwi, ale cena jedengo alergenu to od 20 do 50 zł (obok nas 35), a my musimy zrobić przynajmniej 6 :( Kupa kasy na to pójdzie. I jest w aptekach taki super krem przeciwzapalny Elidel na te zmiany skórne, ale wiecie ile kosztuje 😭 200 zł za 30g tubkę lub 129 zł za 10 g. Szkoda słów :( Gdzie Mcdzia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz ci odpisuję mamo fasolki----- moja mała śpi dużo..;) od 19 do 7-8 rano bez budzenia...., i od ok. 10-12.30 , i od 15-16.30....a więc razem tego wyjdzie ok16-17 godz. na dobę...chociaż coś \'\'książkowo\'\' robi :D aaaaa i ja jestem mile zaskoczona , tez inaczej wyobrażałam sobie Elę :) aya odpisz plissss, bo mam kręciołka od tych myśli dzisiaj.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amamen, Mati ma koślawość stópek i lekkiego X-sa w kolankach; Nie mam pewności, że to od chodzika, ale on bardzo wcześnie zaczął chodzić - miał 9 m-cy i 10 dni dokładnie, a że chudziutki nie był, to pewnie mu się nóżki powyginały, tylko, że na początku miał je wygięte na zewnątrz (normalnie na beczce prostowane:D ) i chodził tak śmiesznie je przekładając, a potem mu się przekrzywiły w dugą stronę; odkąd skończył dwa latka przez następne dwa cierpiał (dosłownie) na bóle wzrostowe - tak myślałam nóg, a potem się okazało, że być może przez te krzywe nóżki (lekarze wiedzieli mniej więcej tyle co ja;) ) Myślę, że przez ten chodzik zaczął wcześniej chodzić, bo o raczkowaniu ani myślał, skoro mógł sie poruszać w pionie:) Elcik, rzeczywiście fajne zdjęcia; może mój mąż też mi tak zrobi;) bo ja nie umiem :( violkam, a ten czopek to jej cały zaaplikowałaś? Bo ja tylko po kawałku i ona go zaraz wyciskała i nie działało:( Ale za to w kwestii lewatywy to już jestem mistrzem:D Mam nadzieję, że nie prędko znowu to będę musiała jej robić; a ten syropek też kupiłam, ale bałam się go dawać w takich dawakch jak napisano, bo ponoć mógł ją boleć brzuszek, więc też nie działało:( Julia śpi koło 9 -tej przez 2 godziny (albo mniej;) - jak chce), a potem koło 15 tak z godzinkę - czyli mniej więcej trzy w dzień i w nocy od 19 do 5.30 (oczywiście z wielokrotnymi przerwamio na cycusia;) ) A z tymi cenami, to rzezcywiście lekkie przegięcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amamen, ale nie bój się, w końcu skoro starszej nic nie jest, to malutkiej też pewnie nie będzie; może to jakoś genetycznie uwarunkowane;) w końcu nie wszystkie dzieciaki są pokrzywione, a chodzików zapewne masę się sprzedaje;) Myslę, że kwestia obuwia jest ważniejsz ( i droższa niestety, choć rozłożona w czasie:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mamo fasolki, ta w różowym sweterku to ja. Krem na słońce co kupiłam jest dla dzieci poniżej 1 roku życia, bo nie zawiera filtrów chemicznych. Elcik, ja też sobie wyobrażałam że masz ciemne włosy :D Bardzo ładnie wyszłaś no i super pomysł z tą stroną. Oliwia śpi po 9-10 godzin w nocy a w dzień 3 drzemki po 1-2 godziny. Oczywiście sa odstępstwa, bo czasami ma i 4 drzemki, a czasmi po 0,5 godzinki. aya - czopek cały daliśmy, chwilę go trzymała ale jak ją ruszyło to większość wydaliła ;) A po ile ml laktulozy miałaś dawać? tam pisze że 2,5 ml ale dopiero dziś rano miała dostać na czczo, bo wczoraj nie zdążyłam dać przed snem, bo zasnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
violkam, to ja chyba źle przeczytałam, bo wg mnie to 5 ml, a ja jej dawałam po 3; może jakoś z częstotliwością coś pokręciłam i czemu na czczo? moz e z tymi czopkami za długo czekałam i było za twardo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aya - ten lekarz do którego dzwoniliśmy zalecił jedną dawkę przed snem a drugą rano na czczo, tylko nie powiedział ile (chyba nie powiedział bo dzwonił mąż), a wyczytałam w ulotce że dla niemowląt 2,5 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aya - ten lekarz do którego dzwoniliśmy zalecił jedną dawkę przed snem a drugą rano na czczo, tylko nie powiedział ile (chyba nie powiedział bo dzwonił mąż), a wyczytałam w ulotce że dla niemowląt 2,5 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×