Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

kobietki :) jak się czujecie po zazyciu tabletek?bo ja bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalunda
mi juz przeszły wszelkie objawy brania postinoru, dzisiaj 28 dzień cyklu i rano był brązowawy śluz :) nigdy więcej nie chce już ani tego swiństwa, ani przezywać tyle stresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest 21 dzień cyklu więc jeszcze trochę muszę poczekać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska
HURAAAA MAM OKRES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita
ciesze sie razem z Toba MISKA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita
ciesze sie razem z Toba MISKA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISKA
DZIEKI BONITA JUZ JESTEM SPOKOJNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze czas do okresu ,ale nie dostałam postinorowego krwawienia,wiem ze nie u kazdego wystepuje ale juz chcialabym myslec spokojnie czy postinor zawsze dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISKA
spoznil mi sie jakies 4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O co chodzi z tymi uplawami?? Bo za bardzo nie zrozumialam. Zrob sobie test. Nie wydaje mi sie zebys byla, ale zrob na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro postinor zagęszcza śluz i tym samym blokuje drogę plemnikom to zaswitalo mi w glowie ze jesli sa uplawy to mniejsza to mozliwosc zajscia w ciaze postinor wzielam jak pisalam 5 dni temu,okolo 10 kwietnia powinnam dostac okres,pobolewa mnie momentami brzuch ale jakos tak inaczej,piersi mam normalne tzn nie jakies nabrzmiale,w sumie bylo zebezpieczenie ale nie wiadomo czy cala zawartosc gumki znalazla sie na zew czy we mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma zadnych pobudek zeby twierdzic, ze jestes w ciazy. Uplawy nie maja nic wspolnego z zaplodnieniem. Przestan sie stresowac. Czekaj w spokoju na okres. Wszystko bedzie dobrze. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma zadnych pobudek zeby twierdzic, ze jestes w ciazy. Uplawy nie maja nic wspolnego z zaplodnieniem. Przestan sie stresowac. Czekaj w spokoju na okres. Wszystko bedzie dobrze. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że za bardzo panikuję ale się martwię,chciałabym aby było już po...im będzie bliżej terminu spodziewanej miesiączki tym bardziej będę nerwowa:( mimo iż czytałam większość pozytywnych opnii o Postinorze nawet po zastasowaniu w 72 godzinę po ... to i tak nie daje mi to spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISKA
DZIEWCZYNKI WIEM ZE SIE STRESUJECIE ZRESZTA SAMA TO PRZECHODZILAM JUZ TERAZ JESTEM SZCZESLIWA POSIADACZKA MIESIACZKI I OD NASTEPNEJ ZACZYNAM SPOWROTEM STOSOWAC ANTYKONCEPCJE NIE CHCE JUZ PRZECHODZIC STRESOW ZWIAZANYCH Z POSTINOREM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jak to jest dokładnie z tą jedną tabletką? Bo coś mi ginekolog mówił ale juz nie pamiętam bo wziełam postinor tak \"na zapas\" ale na szczęście nie musiałam użyć. Jeśli zażyje 1 tabletke od 1 h do 4 h po stosunku to juz nie musze brać drugiej, tak? I powiedzcie jak to jest bo też nie pamietam, czy jeśli po zażyciu tabletki dostane biegunki albo wymiotów to czy i kiedy mam wziąźć drugą tabletke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość G
Chyba wszystko powinno być na ulotce w pudełku.. ja już nie pamiętam, ale wydaje mi sie ze pełna skutecznosc jest dopiero po wzięciu obu tabletek i to dokładnie z przerwa 12 h bo inaczej bedzie nieskuteczne (lekarz to wiele razy podkreslil..) A jak sie zwymiotuje to chyba napisali ze trzeba sie natychmiast skontaktowac z lekarzem i on pewnie przepisuje nastepne opakow. Ale starajcie sie zrobic wszystko zeby nie zwymiotowac.. jak sie źle poczujecie to otwórzcie okno, połozcie sie. Ja mialam na szczescie tylko lekkie zawroty głowy :) Ona-24 nie stresuj sie bo skutecznosc jest naprawde duza, nawet jak sie wezmie pod koniec. Mi sie przez postinor spóźnił okres 5 dni i panikowalam ale niepotrzebnie :P Aha i nie wracajcie od razu do tabletek bo to za duzo hormonów na raz.. na mnie to mialo zgubny wpływ :( Uff ale sie rozpisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale ginekolog wiedział od początku że to jest \"na zapas\" i właśnie cos tam mówił że jeśli bede miała w razie czego postinor pod ręką to wystarczy jedna ale chyba nie później niż 4 h po ale nie jestem własnie pewna ile to dokładnie mogło być. I tak samo mówił odrazu co zrobić jak się zwymiotuje lub jak będzie sie miało biegunkę ale nie dośc że miałam stres bo to była moja pierwsza wizyta u ginekologa to wtedy chciałam tylko recepte i do domu więc za uwaznie nie słuchałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
główne zalecenie to dwie tabletki,pierwszą jak najwcześniej drugą zwykle po 12h (mi ginekolog kazał wziąść już po 6h) jezeli zwymiotujesz to niestety ale musisz wziasc tą dawkę jaką zwróciłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zle mi bardzoo
gdzie w warszawie dostane recepte na postinor?? a może jest mozliwosc telefonicznego załatwienia szybko leku tzn dzwonie do lekarza a on do apteki gdzie odbieram lek?? help meee mam malo czasu nawet bardzo malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdź na stronę www.wpadka.pl tam masz liste lekarzy którzy się tym zajmują wg miast ps.ile godzin mineło od zdarzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysztal
hej dziewczyny :=) Ja wziełam postinor(w 12 dniu cyklu) ok.16h po stosunku, nastepna tabletke 12 h po pierwszej.Nie krwawiłam nic a nic, jedynie bolał mnie tak jakos dziwnie brzuch.To tyle z objawów. A okres dostałam 3 dni wczesniej niz zazwyczaj:=) w moim przypadku wszystko potoczylo sie ok, wiec mysle ze u was tez wszystko bedzie dobrze :=) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie krwawiłam,tabletkę wziełam po 39h dopiero:( druga po 6h(tak mi zalecił lekarz) krwawienia postinorowego nie było a momentami dziwnie pobolewa mnie brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha
Do Sawa jak wezmiesz tabletke w około godzine po stosunku to jedna wystarcz :) tak powiedzial mi ginekolog Bo jak wezmiesz pozniej to jedna nie wystarczy trzeba wziac dwie POZDRAWIAM wszystkie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jedynym niemal 100 % skutecznym w takich sytuacjach środkiem jest POSTINOR. Jest to jedyny zarejestrowany w Polsce hormonalny środek do stosowania po stosunku. Tabletkę POSTINORU należy przyjąć nie później niż w ciągu 1 godziny, po stosunku. Jeśli w ciągu krótkiego czasu stosunek jest kilkakrotnie powtarzany, po 8 godzinach przyjmujemy następną tabletkę. Stosowanie pierwszej z tabletek POSTINORU jest dopuszczalne do 72 godzin (3 doby) po stosunku , z tym, że rozróżniamy tu dwie sytuacje: - jeśli kobieta zażyje tabletkę do 1 godziny po stosunku, wtedy jest to jedyna tabletka, którą należy przyjąć - natomiast jeśli z różnych przyczyn niemożliwe jest zażycie POSTINORU w ciągu \"złotej godziny\", to najpierw trzeba zażyć jedną tabletkę, po czym po 12 godzinach, kolejną. Należy zaznaczyć, że stosowanie pierwszej tabletki POSTINORU po upływie 72 godzin zmniejsza jego skuteczność, i niesie ze sobą większe ryzyko dla kobiety (w takich sytuacjach konieczna jest konsultacja z lekarzem). UWAGA: Maksymalna liczba tabletek zażytych w cyklu to 4 sztuki!!!! POSTINOR jest lekiem wydawanym wyłącznie na receptę. Dostępny w opakowaniach po 2 i 4 tabletki. Koszt opakowania zawierającego 4 tabletki to ok. 45 PLN. Jeśli chodzi o skutki uboczne działania to jak czytamy w dołączonej ulotce:\" W przeciągu 2-3 dni po przyjęciu tabletki mogą wystąpić nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, krwawienia i plamienia. W razie silnego krwawienia wskazane jest badanie u ginekologa\". Oczywiście, reakcja na POSTINOR jest sprawą indywidualną, i niekiedy zdarza się tak, że u danej kobiety nie obserwuje się żadnej z wyżej wymienionych dolegliwości. Jednakże najczęściej, przyjęcie tabletki nie pozostaje bez echa. Kobiety często skarżą się na: nagłe \"uderzenia\" fal gorąca i zimna, duszności, mogą wystąpić wymioty i krwawienie, bóle brzucha, ogólne osłabienie, uczucie zmęczenia. Te objawy mogą pojawić się po upływie około godziny od przyjęcia tabletki, wtedy gdy środek zaczyna działać, i ustąpić po 5-6 godzinach (mogą też utrzymywać się dłużej). Później pozostaje jedynie uczucie zmęczenia, osłabienia. A po kilku dniach, może, zaznaczam może lecz nie musi, pojawić się krwawienie. Jednakże chyba warto się trochę przemęczyć by mieć absolutną pewność. W razie wszelkich kłopotów zdrowotnych spowodowanych POSTINOREM radziłbym jak najszybciej zwrócić się o pomoc do lekarza. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×