Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gość agneeeeesa_
No to wygląda na to że u mnie to też już okres bo mnie wsio boli tak jak zawsze ale odetchnę dopiero za pare dni pewnie jak bedzie już po wszystkim. Przysięgłam sobie nigdy więcej takich akcji. Teraz zanim do czegokolwiek dojdzie to sie 5 razy zastanowie i napewno juz nnie zaufam samym prezerwatywom !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mataforgana
... przed chwilą wzięłam pierwszą tabletkę. ale... mam pytanie. bo tak w ogóle, to regulanie biorę tabletki anty, tylko coś pochrzaniłam ostatnio i pani ginekolog stwierdziła, że lepiej nie ryzykować... a teraz nie jestem pewna, jak mam brać pigułki. jestem po pierwszym tygodniu opakowania, postinor wzięłam dziś, czy mam brać normalnie przy tym pigułki? do końca opakowania? i potem normalnie przerwa 7 dni na normalny okres i 8 dnia normalnie nowe opakowanie pigułek? pomóżcie, proszę. pierwszy raz w życiu taka wpadka, a zawsze tak się pilnujemy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mataforgana
... przed chwilą wzięłam pierwszą tabletkę. ale... mam pytanie. bo tak w ogóle, to regulanie biorę tabletki anty, tylko coś pochrzaniłam ostatnio i pani ginekolog stwierdziła, że lepiej nie ryzykować... a teraz nie jestem pewna, jak mam brać pigułki. jestem po pierwszym tygodniu opakowania, postinor wzięłam dziś, czy mam brać normalnie przy tym pigułki? do końca opakowania? i potem normalnie przerwa 7 dni na normalny okres i 8 dnia normalnie nowe opakowanie pigułek? pomóżcie, proszę. pierwszy raz w życiu taka wpadka, a zawsze tak się pilnujemy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytająca...
Hej dziewczyny! Mam takie pytanie czy postinor moze rozregulowac cykl na dłuższą mete?? Tak po krótce wytłumacze o co chodzi: Wziełam postinor i dostałam okres dzien przed spodziewanym terminem... i później tragedia... bo jak zwykle od 12 lat mialam cykle 25 dniowe teraz nagle dwa pod rząd są 34-37 dniowe... i za każdym razem schizuje jak fiks... Lekarz mi powiedzial, że już drugi cykl powinien być normalny... a tu nic... własnie mija 29 dzien. A nie mam teraz czasu przejść się do lekarza... :( Czy Wam coś takiego też sie zdarzyło?? Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monton
Pytajaca... Kochana.... postinor robi rewolucje w naszych organizmach poooootworna, chyba nawet tu sie ktoras wypowiadala ze 5 miesiaczke juz ma, ale tez opozniona. Spokojnie:) Jeśli sie obawiasz ciąży to absoluuuutnie sie tego nie bój - jeśli JEŚLI w ciąży pojawia sie miesiączka to nie jest ona spóźniona, ale w odp. terminie i duzo krotsza - jakby jej nie było. O ile dobrze wyczytałam masz 2 miesiaczke opozniona? Spokojnie - jeśłi chcesz możesz isc do lekarza, ale napewno rozreguluje postinor baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam tylko, że nie wszystkie kobiety, wszystkie cykle mają płodne! u niektórych bywa tak, że w ciągu roku tylko raz jajeczkują, także samo stwierdzenie, że to był środek cyklu nie jest powodem do obaw-trzeba badać śluz i temp. przez dłuższy czas aby wiedzieć czy się jajeczkowało (ja miałam pewność). mataforgana-a mogę zadać pytanie: dlaczego nie spytałaś o to ginekologa kiedy przepisywał ci postinor? WADOMOŚĆ DNIA (pisze to po raz ostatni) W CZASIE CIĄŻY MIESIĄCZKI NIE WYSTĘPUJĄ!! TO MIT!! WYSTĘPOWAĆ MOGĄ NATOMIAST UPŁAWY Z DOMIESZKĄ KRWI (2-max.3 dni) ALE MIESIĄCZKI NIGDY! heh... poza tym zawsze warto udać się do ginekologa aby wykluczył inne schorzenia, takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mataforgana
tak, pytałam 3 ginekologow, i rzecz w tym, że 2 powiedziały, że mam brać jakby nigdy nic, a jedna kazała odstawić pigułki nawet na 2 cykle, bo to bedzie jeszcze wieksza dawka hormonów... dlatego nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztanowiec
Hej, tu gdzie mieszkam postinor jest już wycofany, ale w jego miejsce dostępna jest tabletka scheringa Levonelle. Na ulotce jest napisane, by w przypadku antykoncpecji hormonalnej stosować ją bez obaw nadal, jedynie przez tydzien dodatkowo używać np. prezerwatyw. Po zakończeniu bieżącego opakowania należy rozpocząć kolejne bez żadnej przerwy 7 dniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Synapsa
Witam dziewczynki! Obawiala sie, ze kiedy taki dzien nadejdzie...i niestety stalo sie ;( Jakies 7 godz temu wzielam pierwsza tabletke Postinor i za 5 h nastepna. mam nadzieje, ze to za-dziala! Tabletki zazylam w 10 dniu cyklu (niestety cykle mam nieregularne 28-35 dni) w 12 h po stusunku. Niby bylismy zabezpieczeni prezerwatywa, ale juakies dziwne fobie mam, obawiam sie nawet, ze jeszcze kilka dni i w jakas nerwice wpadne ;( To smutne, pierwszy raz w zyciu zdarzyla mi sie taka "przygoda na jedna noc" i fixuyje, kompletnie i absolutnie! Wioem, ze jestem sama sobie winna, ale coz ;( Blagam pomozcie, czy jezeli partnerowi zsunelaby sie prezerwatywa podczas stosunku to ja bym to poczula? Nigdy mi sie nic takiego nie przydazylo i wkrecilam sobie jakis film, ze na pewno on sie nie przyznal... Ogolnie masakra, blagam pocieszcie mnie ;((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztanowiec
Spokojnie, nie panikuj. Z tego co piszesz nie było podstaw do zażycia postinoru, jedynie obawy wynikające z braku zaufania do partnera. Skoro jednak już wzięłaś tabletki, to tym bardziej możesz być spokojna. Nie jesteś sama, wczoraj - piątek 13;-)- pękła nam gumka, pierwszy raz w życiu. Dziś rano kupiłam tabletkę i czuję się jak gdyby nigdy nic, z czego bardzo się cieszę. Tyle sie słyszy o objawach ubocznych. Uff, mam szczęście! :) Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta
byam dziś w szpitau bo jeszcze rano nada krwawiam-27 dzień.Potraktowano mnie tak okropnie, że wyszłam z płaczem, lekarz badał tak brutalnie, że też się spłakałam.Mam 28 lat , badał mnie niejeden lekarz, ale czegoś takiego jeszcze nie zaznałam.Powiedział, że to normalne i koniec.Na szczęście przed chwilą odkryłam, że to cholerstwo się kończy, czuję się nieco lepiej, a było tak, że wszystko mnie bolało i byłam bardzo słaba.Mam ogromną nadzieję, że to się kończy.Nigdy więcej postinoru. Sorki za takie wynurzenia, ale czuję, że będzie dobrze, choć kilka godzin temu byłam przerażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaczek
Prosze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Odpiszcie!!!!!!!!!!!Nie wiem czy mam brać ten Postinor. Dzis partnerowi zsunęła sie prezerwatywa, nie wiem ile robilismy to bez niej ale nie byla ona gleboko, bez trudu ja wyciagnelam.Jezu, jak tu czytam o tych efektach ubocznych to mi sie slabo robi. A jak dostane jakis plam na twarzy i mi nie znikna??albo jesli jest to rakotworcze????błagam odpiszcie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agneeeeesa_
Ale jakie plamy na twarzy. Słuchaj jak miałas dni płodne to lepiej szybko łyknij boo według mnie ciaża niechciana jest dużo gorsza niż kilka dni objawów. Zresztą ja tam zadnych plam nie miałam i tylko sennosc i mdłości miałam a teraz mam kres chyba wcześnniej wiec sie ciesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztanowiec
Nie przejmuj się atak, nie wszystkie mają objawy uboczne. Ja na przykład łyknęłam wczoraj rano i zero problemów. Fakt, to nie był postinor tylko tabletka następnej generacji, łagodniejsza dla organizmu. Ale tez bałam się strasznie tych wszystkich dolegliwości, o których się słyszy. Pomyśl - nawet jeśli będziesz cierpiec kilka dni - to czy w ciązy wszystkie kobiety czują się świetnie, mają gładką cerę itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Synapsa
Dzieki serdeczne Kasztanowcu, ze mnie pocieszylas ;) Ogolnie to czuje sie srednio tzn., jestem dziwnie senna i zmeczona oraz bola mnie wszystkie mięsnie. Tak biorac pod uwage, to co na tym forum przeczytalam o objawach ubocznych, to nic zlego sie nie dzieje. Nawet koszmarow w nocy nie mialam ;) Mam nadziej, ze wszystko zakonczy sie dobrze, postanowilam w to uwierzyc i tak myslec, bo inaczej grozilo to u mnie jakąs obsesja albo nerwica (przez cala sobotnia noc plakalam, w niedziele trzesly mi sie rece)! Reasumujac pozdrawiam i zyje nadziueja na pozytywny koniec tej makabrycznej historii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaczek
Dziewuszki!!!!!!!!!!!!Dziekuje za rady, juz mi lżej. Pójde po prostu do lekarza i da mi moze jakies tabletki mniej obciazajace organizm. Całuski dla was :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monton
kasztanowiec a co to były za tabletki "nowej generacji"? ciekawa jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasztanowiec
Wyżej już napisalam ich nazwę - to Levonelle. W Polsce niestety nie są wciąż dostępne, choc postinor wycofano w cywilizowanych krajach już kilka lat temu. est to tabletka jednoskladnikowa, nie wywoluje tylu skutków ubocznych co postinor. Ja na przyklad nie mialam zadnych dolegliwości. Jeśli macie krewnych, znajomych w Wielkiej Brytanii, poproście o kupno tabletki - w aptekach są dostepne bez recepty. Mężczyzna może miec klopot z kupieniem, ale kobieta nie powinna. Wystarczy odpowiedziec na kilka pytań farmaceuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zeschizowana22
Mam problem, kochalam sie z chlopakiem , bez zabezpieczenia, i odbylam pelny z Nim stosunek, mial we mnie wytrysk. Okres mialam 22 grudnia, byl to moj 11 dzien cyklu(cykle mam srednio28-30dniowe), po 35 godz wzielam pierwsza tabletke postinoru i nastepna wezme za 12 godz. To bylo 1 stycznia teraz mamy 16 stycznia, zle sie czulam bardzo po tych tabletach, od kilku dobrych dni bola mnie piersii ostro bola wraz ze sutkami i nabrzeknieta. Matko czy ja jestem w ciazy czy raczej nie powinnam sie obawiac niczego i czekac na okres????Martwie sie strasznie, odpowiedzcie na moje pytanieee, plisssssssssss!!!!Z gory dzieki za konkretne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zeschizowana22
Prosze o odpowiedzi na moje pytanie, moj problem !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monton
zeschizowana22 przeczytaj może najpierw co tu tyle dziewczyn pisało. wciąż powtarzają sie te same pytania, al wiem... schizujemy i pytamy. więc po postinorze ma sie wiele dziwnych objawów, typu mdłości, bóle piersi, jajnikó, senność itd... przeczytaj ulotke. jak przyjełaś postinor to mało prawdopodobne że jesteś w ciąży. i tylko nie pisz za kilka dni czy tygodni że miesiączka Ci sie spóźnia - postinor ją opóźnia i to nawet bardzo. jak sie scizujesz - test - min. 7 dni po zapłodnieniu Quick vue i masz odpowiedź. dobrze będzie. :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już może wykonać test, wg. mnie im szybciej tym lepiej...w momencie gdy było jajeczkowanie skuteczność postinoru spada na łeb na szyje...lepiej znać prawdę. ja przez pewnien czas żyłam w nieświadomości i teraz tego żałuje... dla mnie ciąża popostinorowa okazała się koszmarem! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwinek
Hej. Mam pytanie co do skuteczności testu ciążowego po postinorze. Słyszałam, że te pigułeczki mogą wpływać na wynik testu. I tu moje pytanie. Czy test zrobiony 3 tygodnie po planowanym okresie (pomimo wzięcia postinoru) może dać fałszywy wynik?? Bo wyszedł mi negatywny... a okresu jak nie było tak nie ma. Dzwonilam do lekarza i powiedział mi żebym sie uspokoiła i czekała na następny okres, a jak sie nie pojawi to dopiero wtedy powinnam się do niego przejść, ale pomimo to schizuje :( bo termin następnego okresu mam za 3 dni.. a nic nie czuje aby się zbliżał :( Zaczynam się obawiać, że mogę być w ciąży... a lekarz z urlopu wraca dopiero w poniedziałek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie nie jesteś w ciąży skoro test wyszedł negatywny, dla spokoju powtórz go jednak (może był przeterminowany?), najlepiej zrób to z zaraz po przebudzeniu. postinor może przesunąć okres o kilka dni więc nie panikuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zeschizowana22
Dziewczynki dostalam okres, tak sie ciesze ze szok. POzowdzenia zycze Wam, bedzie dobrze, POzdro;:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monton
pingwinek - w któym dniu cyklu wziełaś postinor? poza tym postinor bardzo rozregulowuje cykl - więc to że nie masz miesiączki wcale nie musi oznaczać ciąże. powtórz test na wszelki wypadek, ale 3 tyg po już by Ci pokazała sie druga kreska - gdyby miała być ;) neko - mam pytanie do Ciebie co teraz? jeśli możesz pisać. zaszłaś pomimo postinoru - to straszne. jak sobie radzisz? wiesz co dalej bedzie? pozdrawiam Cie ciepło. trzymaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jennny111
A ja mam juz problem za soba:)) i w koncu odetchnelam z ulga i moge spokojnie spac:)) lekarz dal mi tabletki na "wywolanie okresu" i wszystko przebieglo sprawnie:) czasem warto zaufac swojemu lekarzowi! a tak a propo to postinor tez jest preparatem jednoskladnikowym, zawiera tylko lewonorgestel i jego skutecznosc wynosi 70% a nie tak jak pisze shering na ulotkach, ze 95%, to zwykly chwyt marketingowy! wiec uwazajcie z tym postinorem bo moze sie skonczyc niechciana ciaza!!Pozdrawiam i mimo wszystko glowy do gory!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jennny111
Nuta strasznie mi przykro , ze tak Cie potraktowano, ale chyba lepiej uslyszec , ze wszystko w porzadku i tak ma byc, niz zachodzic w glowe co sie dzieje i martwic sie niepotrzebnie! Pozdawiam cieplutko!a na lekarza mozna napisac skarge do dyrektora szpitala! czasem warto z tego skorzystac!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta
do JENNY 111 :nareszcie się to cholerstwo skończyło!!!!! Czuję się o wiele lepiej od kilku dni i chce mi się żyć.O wizycie w szpitalu chcę zapomnieć bo to był koszmar.Nie mam zamiaru brać nigdy więcej postinoru, bo dostałam porządną nauczkę.Kilka lat biorę tabletki i zdarzyla się 1 miesięczna przerwa i takie stresy.Cieszę się , że mam to za sobą.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta
Cieszę się , że u ciebie też wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×