Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

hahahaha :D u nas za wyciagniecie aktu urodzenia to 30zl wiec sie ciesz :P ale na miejscu nie on line :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
hehe to tez ciekawie,ale i tak aktu nie mam wiec jak to podanie tesciowka zaniesie do urzędu to tez pewnie bedzie musiala zaplacic 30 zl jeszcze,takie podanie co ja sciagnelam z neta to za darmo pewnie w urzedzie rozdaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podanie, czy upowaznienie to sama moglas odrecznie napisac i poczta jej wyslac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
ja sciagnelam podanie o wydanie aktu urodzenia,wydaje mi sie ze takie podania są za darmo w urzedzie,nie potrzeba upowaznienia bo kazdy z rodziny moze wyciagnac ten akt urodzenia:)to podanie wyglad a tak; dnia ............................... .................................................... (imię i nazwisko) .................................................... (adres) Dane zgodne z dowodem osobistym nr ............................................... wydanym przez ......................................... PODANIE Proszę o wydanie odpisu (skróconego, zupełnego) aktu urodzenia dotyczącego: nazwisko ..................................................................................................................... imię (imiona) .............................................................................................................. data urodzenia ............................................................................................................. miejsce urodzenia ....................................................................................................... rodzice ........................................................................................................................ Odpis aktu przedłożę w sprawach .......................................................... ..................................................................................................................................... .................................................... (podpis wnioskodawcy) Akt dotyczy: ................................................ Odpis aktu urodz. nr: .......................... (własny, dzieci, rodzeństwa, rodziców, małżonka) Otrzymałem(-am)................................. (podpis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie cos chyba mozna na miejscu wypelnic, juz nie pamietam, jak wyciagalam akty, bo to bylo wieki temu :) jak dzieciaki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikalo o ktorym dodatku na samotna matke mowisz? income support? czy jeszcze cos innego jest? sylwocha najlepiej o wszytsko samemu sie dowiedziec, bo tak jak cos wiesz od kogos to wiesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivette widze ze znowu z facetem jest dobrze :P wygladacie na szczesliwych :D mieszkacie juz razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
justina na pewno mozna dostac tenw niosek w urzedzie bo przeciez niekazdy ma neta w polsce i drukarke:P ivette a co to jest iccome support?duzo kasy daja?:P wiem że jak masz icome support to należy ci sie child tac credic i working tax credit a jak jestes samotna matką to powinni ci dac okolo 400 funtow co 4 tygodnie:P napisz co z tym iccome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwocha income support nie ma nic wspolnego ani z child tax credit ani z working tax credit. ja dostaje tylko child benefit, child tax credit i tyle. lacznie mam jakies 500f miesiecznie lacznie z wyplata, kiepsko :/ income support to niecale 65f tygodniowo. working tax credit dostajesz jesli pracujesz powyzej 16 godzin tygodniowo, do 16 jest income support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyy moze znajdzie sie ktos kto rodzil przez cesarke w uk ja mam termin na 23 kwietnia i nie wiem czego sie spodziewac obecny tydzien ciazy to 34. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
ŁOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ALE TU CISZA ZAGLADA TU JESZCZE KTOS? MOZE NIKALO?:P MAM PYTANK DO CIEBIE?CZY TY Z COUNSILU NA EALINGU BRĄŁAŚ FORME O HOUSING BENEFIT?CZY Z NETA MOZNA WYDRUKOWAĆ? IVETE JA KIEDYS CZYTAŁAM ZE JAK MASZ ICOME SUPPORT TO PRZYSLUGUJE I CHTC I WTC I HOUSING ANIA A SKAD WIESZ ŻE BĘDZIES ZMIAŁA CESARKE?SAMA SOBIE TAK WYMYŚLIŁAS?JA CI NIE POMOGE PONIEWAŻ MIAŁAM NATUTALNY PORÓD ZANETA A JAK TAM TWÓJ PIJAK MAŁY?:P WYŁAZIC DZIEWUCHY!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
hej brałam forme z internetu wpisalam housing benefit form i pobralam teraz chce zlozyc o chate z councilu czy ktos mi powie jak dlugo sie czeka i w ogole chodzi o Londyn-Ealing a to prawda z paszportamize nie daja 5letnich dla dzieci ponizej 5roku zycia? moja Nika 4tyg temu skonczyla roczek,wybrala dlugopis pieniadz i rozaniec hihi i zaczela chodzic dzien po roczku sama pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicalo moi sa ponizej 5 lat i maja paszporty 5 letnie, Filip ma juz drugi, pierwszy mial 5 lketni wyrabiany w polsce, a teraz ma 3,5 roku i mu zmienilismy bo zdjecie ma niemowlaka i niepodobny do siebie, Domi ma rok i 2 miesiace pierwszy mial roczny a teraz ma 5 letni, wiec jakies glupoty slyszalas :) o chate to sie czeka w zaleznosci od sytuacji mieszkaniowej sylwia, jak ivette ma mieszkanie z counsilu i placi "grosze" to chyba nie dostanie chb choc ona "niby" samotna matka wiec pewnie powinna, i wszystkie inne benmefity tez pewnie bierze :P a niech nie gada ze nic nie bierze :P ja nie pracuje, maz pracuje sam, ma nie wielkie zarobki i kazdego benefitu po trochu dostajemy, tzn chb, chtx i teraz dostalis wtc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
justna nikalo ma racje nie dają już paszportów 5 letnich,Ty jeszcze zdazylas,ale przepisy zminili od tego roku; Do najważniejszych zmian, które będą obowiązywały od dnia 19 lutego 2010 r. należą: 1. Małoletnim, którzy nie ukończyli 5 lat, będą wydawane paszporty tymczasowe ważne 12 miesięcy. Oznacza to, iż nie będzie możliwości złożenia wniosku o paszport 5 letni dla tej kategorii osób. 2. Wniosek o wydanie dokumentu paszportowego dla małoletniego do 5 roku życia składają obydwoje rodzice, zaś obecność małoletniego nie jest wymagana. 3. Odbiór dokumentu paszportowego następuje osobiście, z wyjątkiem osoby małoletniej i ubezwłasnowolnionej całkowicie, dla których odbioru dokumentu paszportowego może dokonać jeden z rodziców lub ustanowionych przez sąd opiekunów. acha to jest jedna forma do housing benefit bo ja myslalam ze kazdy counsil ma swoja forme,nikalo w londynie ciezko jest dostac mieszkanie trzeba czekac okolo 3 lat,niewazne w jakiej dzielnicy mieszkasz,ale minimum 3 lata,ale chyba warto złozyc aplikaccje i poczekac,ale trzeba bidowac konsekwentnie niby samotna matka?hehe faktycznie zdjęcia co innego pokazują:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak zmienily sie od tego roku, jak ja w tym roku skladalam, w styczniu odebralam Filipa, a pod koniec stycznia skladalam dominikowi i odebralam 10 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha nie doczytalam czyli to obowiazuje od 19 lutego, ok, to tak ja skladalam ostatni tydzien stycznia, wiec moze i sie zmienily, ale moim zdaniem bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia a co u was? jak dzieciaki? nikalo? jak tam wasze dzieci, nowe umiejetnosci? chwalic sie, kto nie lubi sie chwalic swoim dzieckiem :P mowic mi tu szybko, lubie sluchac, jak dzieci sie rozwijaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
no bez sensu własnie tak co roku jezdzic i to jeszcze oboje rodziców dla kasy pewnie tak przepisy zmienili bo teraz kazdy musi co rou przychodzic i nie ma wyjscia,kurde ja niezdazyłam bo czekam na akt urodzenia mojego męza bo chcielismy wszystkim od razu wyrobic żeby tak nie jezdzic moj szkodnik waży już 11.800 ma prawie półtorej roku i umie chodzic do tyłu:P nas męczą strasznie te zęby trzonowe bo jak wychodza to jest placz w nocy,Olivka chyba potrzebuje rodzenstwa bo czasem jak jestesmy gdzies gdzie sa dzieci to zachowac sie nie umie bo wszystkie zabawki są jej i nikt nie moze dotknac,musze zaczać z nią chodzic na jakies play grupy chyba:)tak to biega jak szalona po całym domu i oczywiscie wszystko dotyka i wszedzie zaglada Justina a jak tam Twoje chłopaki?:) Nialo powiedz mi czy windsor hall to jest gdzies blisko polskiego kosciola na ealingu?tam chyba jajka swiecą?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
no bez sensu własnie tak co roku jezdzic i to jeszcze oboje rodziców dla kasy pewnie tak przepisy zmienili bo teraz kazdy musi co rou przychodzic i nie ma wyjscia,kurde ja niezdazyłam bo czekam na akt urodzenia mojego męza bo chcielismy wszystkim od razu wyrobic żeby tak nie jezdzic moj szkodnik waży już 11.800 ma prawie półtorej roku i umie chodzic do tyłu:P nas męczą strasznie te zęby trzonowe bo jak wychodza to jest placz w nocy,Olivka chyba potrzebuje rodzenstwa bo czasem jak jestesmy gdzies gdzie sa dzieci to zachowac sie nie umie bo wszystkie zabawki są jej i nikt nie moze dotknac,musze zaczać z nią chodzic na jakies play grupy chyba:)tak to biega jak szalona po całym domu i oczywiscie wszystko dotyka i wszedzie zaglada Justina a jak tam Twoje chłopaki?:) Nialo powiedz mi czy windsor hall to jest gdzies blisko polskiego kosciola na ealingu?tam chyba jajka swiecą?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje chlopaki ok, Domi ma rok i 2 miesiace wazy 11.5 :) i ma 16zębów, wszystkie od 1do4 :) zaczyna powoli mowic, ciagle gada ej ty :P chodzic to wiecie ze chodzi od 9 miesiaca, teraz biega i wspina sie po parapetach :) ogolnie jest kochany :) Filip ma 3,5 smiga juz po angielsku, ze az w szoku jestem, fajnie to mu wychodzi, a jak jestesmy gdzies np w bawialni typu big sky jak u nas jest to gada ze wszystkimi dziecimi :) od wrzesnia idzie do szkoly, 28kwietnia poznam wyniki do ktorej sie dostal, doczekac sie nie moge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
windsor hall to nalezy do kosciola na Ealingu ,jest zaraz obok to jest polaczone a dzieli ich restauracja polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
wow to duzy chłopak:)Olivka ma póltorej roku i 11,800 waży i ma 11 zębów,skad ja znam to wlazenie na parapety,zwlaszcza u znajomych w domu:P to dzieci od 4 lat juz do szkoly ida?a kiedy podanie zkladalas?rok wczesniej? dzieki nikalo za informacje,ale nie skozystalam jednak mielismy sie przeprowadzic a w osttniej chwili z agencji zazyczyli sobie jakis dokument jeszcze i dzisiaj mialam sie przeproawdzic bo do jutra mam kontrakt na to mieszkanie gdzie teraz mieszkam a nic jeszcze nie wiem,landlord idzie do sadu jutro bo kluczy nie oddalismy a w agencji cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dziecko sie urodzilo do konca sierpnia i skonczylo 4 lata to od wrzesnia idzie do szkoly, a jak juz sie we wrzesniu urodzilo to juz sie nie kwalifikuje moj w sierpniu bedzie mial 4 lata, teraz chodzi do pre-school skladalam o miejsce do szkoly jakos przed swietami czy w pazdzierniku nie pamietam, ale nie dlugo chodzil do przedszkola i juz skladalam o szkole, 28kwietnia mam wyniki, mam nadzieje ze dostanie sie do tej szkoly do ktorej bardzo bym chciala zeby chodzil, wiec baby trzymac kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dałabym sobie głowe uciać że tu był post justyny:P moje dziecko sie urodziło w pazdzierniku to raczej sie nie załapie,pewnie podanie do katolickiej szkoły składałas bo tam chyba najtrudniej sie dostac,a skad własnie wiesz ze ta co byś chciała jest najlepszaznajomi ci polecili?ja bede trzymac kciuki:)powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co nie potrzebny nam byl akt urodzenia ale dawalismy akt malzenstwa, moj maz nie ma tu aktu urodzenia, ja mam ale nie wiem czy potrzebowalam :) dawalismy napewno stare paszporty (maz bo ja nie mam) no i akt urodzenia i dowody pokazywalismy chyba to wszystko czekalismy od pazdziernika do 15 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepsze opinie ma ta szkola katolicka (dobrze zgadlas :)) znajomi mi o niej mowili i nauczyciele z przedszkola mojego syna :) trudno sie dostac, ale mam nadzieje, ze sie dostanie, moj drugi wybór byl kolo przedszkola do ktorego chodzi, ale najwspanialszej opini ona nie ma, wiec 28 kwietnia dzien ostateczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
a nie potrzebowałas jakis referencji z koscioła?bo słyszałam ze trzeba dobrze z ksiedzem życ zeby dałpozytywny papier ktory jest potrzebny przy skladaniu papierów do szkoły:P wieć trzymam kciuki mocno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrzebne bylo zaswiadczenie o chrzcie :) mama nam z polski przyslala i zlozylismy, bez papierka o chrzcie nie ma szans sie dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
dopiero wrocilam ze szpitala moj mąż został z Niką,miala 39.6temp i pojechalismy.Zrobili badania moczu,krwi,rentgen płuc i nic.podejrzewli zapalenie opon mozgowych ale na szczescie nie Wiecie to szok,nie moglam patrzec jak ja kłuja.Podejrzewam ze to zęby ,czy wasze dzieci tez tak mialy?Bo moja wczoraj popoludniu nagle dostala temp Ale podobalo mi sie zaangazowanie lekarzy i pielegniarek .Przyznam ze w polsce tak sie nie cackali jak badania pokazaly ze ok,a moja miala wtedy 120 OB i sama doszlam ze bolalo ja ucho i okazalo sie ze miala zapalenie a tutaj wszystko sprawdzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×