Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Gość Kressik
sylwocha, no coz, to są dane, informacje z councilu, i takze od prawnika. bo najzwyczajniej w swiecie nie mialabym gdzie mieszkac, gdyz kolega oddawal mieszkanie do agencji. oferowali mi hostel na czas oczekiwania na mieszkanie, ale mowa byla caly czas o 2-4tyg. w kazdym razie ciesze sie, ze mialam oszczednosci i jednak moglam wynajac mieszkanie takie jakie chcialam, w nowym budownictwie, fajnie umeblowane. ale lekko nie jest, choc syn wynagradza wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
ok kreksik ja własnie też sie konsultowałam z radca prawnym bo muszee mieszkanie oddac i wysłalam list do counsilu i 3 lata trzeba czekac,nie wzieli pod uwage ze mamy bardzo zle warunki do mieszkania i musimy sie wyprowadzic bo landlord chce mieszkanie odzyskac i powinnam 7 stycznia sie stad wyrowadzic a nadal miszkam tylko teraz mam czas do kwietnia bo landlord zmienil a moze powinnas zlozyc podanie o housing benefit to ci cos doplca?ja place tyle samo za one bedroom tez w londynie i wiem jak to boli jak tyle kasy trzeba zaplacic:P ja nie mam niestety housingu bo nie mam kontraktu na mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placilam 100f bez paru groszy :) jakies 96 czy 99f :FD na 10letni paszport, teraz tak pozmienial;i w konsulacie ze szok, prezechpdzi sie przez bramki, i ochroniaz z ta palka do metalu sprawdza, trzeba wymjmowac wszystko z kieszeni, i wogole, istna masakra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jestem w 30 tygodniu. Od poczatku ciazy mecza mnie bole brzucha ktore ostatnio sie nasilily. GP i polozna twierdzi ze wszystko wlasnie tak ma byc a w razie czego pomoc sobie paracetamolem. Ciezko mi chodzic, o zwolnieniu moge pomarzyc bo ,, ciaza to nie choroba przeciez'' (slowa lekarza). Od czasu do czasu odwiedzam polskiego ginekologa, ktory niestety nie jest tani a co gorsze podroz do niego zajmoje mi 3 godziny w jedna strone. Mialam przyjemnosc kilka razy goscic na A&E i jezeli profesjonalizm personelu na porodowce jest taki sam jak na izbie przyjec to trzymajcie dziewczyny kciuki bo sie chyba zalamie. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
o tofaktycznie jeszcze wieksze zamieszanie w tym konsulacie i kolejki też pewnie:) lambada a polski lekarz moze dac ci zwolnienie i mozesz sobie troszke w domku odpoczac wprawdzie płaca tylko 80 funtow za tydzien ale dzidzia wazniejsza jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambada a gdzie mieszkasz? bo jak w moich rejonach to wiem tez gdzie jest polski gin, moze bedziesz miala blizej od siebie, poza tym skoro zle sie czujesz, to powinnas dostac zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kressik
Obawiam sie, ze wiecej sie nie da juz od councilu wyciagnac, dostaje 417f miesiecznie. jakos daje rade :) ale za chwile trzeba wracac do pracy, opiekunce zaplacic. a do tego szkola. ale podobno szkola pokrywa koszta opiekunki, wiec zobaczymy. narazie nie ukrywajmy, jest ciezko. do tego samodzielne, jednoosobowe wychowywanie dziecka wcale nie jest latwe. heh..no nic. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
jako samotna matka powinnas dostawac cos wiecej z tego co kojarze to moja znajoma samotna matka w ciagu 3tyg dostala mieszkanie councilowskie i jakas kase ja dostaje housingu 780f miesiescznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow niezle sumki dostajecie, ja dostaje jakies 200f nawet chyba niecale, tzn mąż dostaje bo ja nie pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dostalam pracy :( dostal jakis angol, tylko dlatego, ze ma doswiadczenie jako supervisor :/ ale chyba dlugo miejsca u nas nie zagrzeje, bo sie obija :P kressik hej ;* staraj sie teraz o socjalne, 900 rany boskie!!! aniu dzwon po karetke jak masz skurcze co 4-5 minut :) sylwocha nawet jak nie masz kontraktu mozesz dostac hb, powiedz o tym w councilu, oni sami wysla list do landlorda. lambada skad jestes? w cambridge na a&e obsluga jest super, zmiane skorna mi wycieli na drugi dzien od przyjscia, wiec nie moge narzekac :] na cale szczescie to nie nowotwor, ale jakbym jeszcze z rok poczekala to moglby byc :( nikalo 780? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
sie ma dziewczynki my już po roczku błogosławięstwo było superowe :D a z próby tak sie uśmiałam :D oczywiście wybrał kieliszek a tu macie linka :D http://www.youtube.com/watch?v=HXUw4CvW6aM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
nikalo to ile placisz za mieszkanie i jak duze ono jest?wiem ze tez mieszkasz w Londynie wiec dlatego pytam ivette nie ma sensu bo to moje mieszkanie sie nie nadaje do mieszkania,ostatnio myszy w ciagu dnia biegały,prawie zawału bym dostała:P wiec dziekuje za takie niespodzianki:)w ciagu dwóch miesiecy musze sie wyprowadzic wiec pewnie bede miec nowy kontrakt i wtedy spróbuje z housingiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
ja płacę 980 na miesiąc ale wszystko mam już wliczone jeszcze tax placi landlord ale ma 25%znizki ,,dzieki,, nam przez housing moja kolezanka mieszka w edinburghu za mieszkanie 2bedroom placi 400f plus oplaty i dostaje HB 400f ja mam 1bedroom ale za to ładny ogród i w ogóle jest super ,cieplutko ,brak grzyba 10min do ealing broadway,fajna okolica malo hindusow i czarnych tylko chcialabym jeden pokoj wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
a propo kressik jak pracujesz to staraj się o child tax and working,staraj sie o hb i o kase na samotna matke nie wiem jak sie nazywa powodzenia dziewczyny gdzie chodzicie na play group jest ktos moze z ealingu?pozdrawiam a roczek mamy 1marca,a błogosławienstwo dał małej ksiądz na kolędzie 2tyg temu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
niako jeszcze jedno pytanie:)a ile masz dzieciaczków i czy jestes samotna matka?ja płące za one bed room 850 bez ogrodu i z grzybem:( własnie szukam mieszkanka two bed room na south ealing poniewaz jest tam polsko angielskie przedszkole,masz link do tego przedszkola:http://www.naszedzieci.co.uk/sites/ppp.php jak tam wejdziesz jest swietlica polska i są zajecia dla dzieci od 0-5 lat ale to nie jest na south ealing tylko z ealing brodway mozna łatwo dojechac tam masz adres gdzie to jest wiec mozesz sobie zobaczyc szczególy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
fajnie nikalo ze masz rachunki wliczone bo ja mam 850 funciakow czynsz bez rachunkow a w zime straszne nam rachunki przychodza za gaz w zeszlym roku 400 funtow za 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
mam dwoje dzieci i męża,który ma swoja dzialalnosc mieszkanie mamy z agencji i wszystkie zgłaszane usterki sa usuwane a place malo bo rachunki wliczone i wody i ogrzewanie do oporu tylko one bedroom ale ogrod wypas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
to sporo wam dali,mnie ksiegowa powiedziala ze z męzem nic nie dostatniemy na pewno i nie ma co skladac o house benefit,niepotrzebnie jej słuchalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
ja wszystko pisalam sama ,dostarczalam papiery,a ksiegowa wypisala mi tylko przychody i rozchody męża Gdybym cos zrobila zle to by mi odeslali a dostalam Nie sluchaj ksiegowej skladaj sama ,druk pobierz z netu Moim kolezankom tez ksiegowe odradzaly i mowily ze nie dostana a dostaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co wam jakies ksiegowe? jeszcze jak to polka to jeszcze gorzej, przewaznie tutaj polak jest taki, ze sam nie weznie i nikomu nie da, dlatego wam wszystkiego nie mowia i nie pomagaja, najlepiej samemu sobie zalatwaic takie sprawy jak benefity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sianalaga5
dziewczyny moze wy mi pomozecie jestem w 32 tyg ciazy a dzis zobaczylam ze mam majtki mokre czy to mogly byc wody plodowe???niewiem co mam zrobic w tej sytuacji dodam ze brzuch mnie kul kolo pepka z lewej strony ale nic pozatym prosze was kobnietki o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwon do swojego szpitala w ktorym bedziesz rodzic albo tam jedz, powiedz ze nie jestes pewna czy to wody czy to moze uplawy, ale niech to sprawdza, powodzenia, mozesz tez zadzwonic do poloznej, hv albo kogo numer tam masz, ale ja bym dzwonila do szpitala polozniczego, badz jechala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
justina tutaj w londynie jest mnustwo takich biur polskich ktore sie zajmuja zalatwianiem benefitow,jak ja zaszłam w ciaze to sasiadka mi polecila ksiegowa zeby mi wszystko załatwila wiec tam poszłam i tak chodzilam ale ksiegowa miala za duzo osob i juz sie gubiła wiec jak ja przychodzilam to nie wiedziala po co i dlaczego wiec zrezygnowałam z jej usłu,teraz mam nową ksiegowa i ona dzwoni za mnie i wypelnia dokumenty,wygodniej troche dla mnie zreszta ona wie co mowic i co napisac zeby było dobrze,ceny troche straszne,kiedys jak czekalam w kolejce w biurze to ktos zadzwonil i sie pytal ile kosztue załozenie konta i trzeba zaplacic 50 funtow,to mnie chyba najbardziej rozwalilo:P justina chcialam sie ciebie zapytac o ten paszport 10 letni bo tez mnie to czeka i czytalam ze tam trzeba akt urodzenia i mam z tym problem bo tesciowa nie chce jechac i załatwic tego dla męża bo rodzila go gdzies indziej niz teraz mieszka i nie ma jak tam jechac bo niby za daleko wiec ty potrzebowałas ten akt urodzenia?a jak tak to dawno go wyciągałas z urzedu?bo coś słyszałam ze musi być nie dłuzej nic 6 miesiecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
sianalaga ja tez bym proponowała jakas konsultacje z lekarzem czy połozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie potrzebny jest akt urodzenia do paszportu 10letniego, musisz meic dowod i stary paszport, i wniosek co do tych biur, to ja ufna nie jestem, i wole sama zalatwiac, jak nie wiem to kogos prywatnego sie doradzam co gdzie i jak zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
dzieki:)ale własnie jak sie nie miało paszprtu wczesniej to potrzebny jest akt urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
no niestety,ale udało mi sie z neta sciagnac podanie o wydanie aktu urodzenia,ale musialam zaplacic 23zł hehe za jedna kartke papieru na ktorej są dwa zdania,nie wierze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
zapomniałam dodać że oni to e-mailem wyślą wiec na pewno nie musiałam płacic za koszt wysłanie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×