Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Gość sylwocha212
oki,dzieki:)bede próbować swoich sił dopiero za dwa miesiac bo z tego mieszkania musimy sie wyprowadzic bo grzyba mamy przeokropnego wiec jak dostane kontrakt na nowe mieszkanie to spróbuje,zastanawiam sie nad przeprowadzka poza Londyn bo tam cisza i spokój i nie ma tylu ciapuchów pewnie co tutaj hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juustina, tak, socjalne. ale po roku moge je wykupic. a na remotn zalatwiam kase z jobcentre :) wow, 550 za 3 bedroom to taniutko, ja teraz za 2 bedroom place 600 :/ sylwocha, porob zdjecia grzyba i wsyztskich usterek i stsraj sie o socjalne. zanim podejmiesz decyzje o wyprowadzce dobrze sie zastanow - jesli masz zle warunki to szybciej mozesz dostac mieszkanie socjalne. tak, dostalam jako samotna mama. czekalam 2 tygodnie :) zarabiam 206f/mc i bez problemow moglam sie starac o housing benefit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
no to super ja dali Ci jeszcze kase na remont:) my podielismy decyzje o wyprowadzce ze wzgledu na Olivie wiec gadalismy z lanlordem ze grzyb jest i kalaruchy i nie mozemy tu mieszkac i dal nam jakis list w ktorym jest napisane ze do 6 stycznia musimy sie wyprowadzic,pewnie jezeli sie nie wyprowadzimy poda nas do sądu a wtedy to juz nigdzie nie wynajmiemy domu,a slyszalam wlasnie ze na takie mieszkanie socjalne dlugo se czeka a my mamy jeszcze niecale dwa miesiace,w sumie to moglabym próbować jako samotna mama bo nie mam slubu z tata Olivia ale wszystkie rachunki i kontrakty sa na nas oboje i troche sie boje jak sie skaną ze sciemniam bo wtedy podobno duze kary sie placi a TY Ivette bedziesz mieszkac z tata Ani w tym domu?nie boisz sie ze Cie skontroluja?a i ja od czerca jestem bezrobotna to moge sie ubiegac o to w ogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazdy moze po roku wykupic mieszkanie counsilowskie? czy tylko w niektorych rejonach anglii i nie kazde mieszkanie? jak to z tym jest, ciekawa jestem ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
czesc dziewczyny ja tez mam chate z cansilu ivette86 kto ci takich głupot nagadał że mozesz wykupic po roku do roku masz sama umowe potem ci przedłużaja na 5 lat dopiero potych pieciu mozna wykupic i tak jest wszędzie i ja tez dostałam do remontu i kase na remąt też chociaż jestem w zwiasku małżeńskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
a i chciałam dodac że nie dośc że płacimy 390 w tym juz jest woda to jeszcze dostajemy hausbenefit a mój mąz pracuje i zarabia ok1100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
nikalo to moze powinnas zapytac w counisilu?moze im sie pomylilo cos?jak masz na decyzji napisane to wydaje mi sie ze powinni ci dawac tyle ile masz tam napisane mnie ksiegowa powieziala ze rachunki nie maja znaczenia do house benefit tylko cousil tax bo z rachunkami to ja place okolo 1200 funtow miesiecznie ivette zarabiasz 200 miesiecznie? a ta kase co daja na remont to chociaz wystarczy?bo w takim domu to chyba nic nie ma i trzeba tez wszystko kupi tzn.pralke lodówke meble,tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tak zaneta jak mowisz to i ja wiedzialam, dlatego sie zdziwilam ze ivette moze po roku wykupic tak mieszkania couisilowskie to sa do remontu calkiem puste, sa tylko szafki w kuchni i kibel wanna, umywalka i tkie podstawowe, nic poza tym, gole sciany i podlogi, moj brat tez dostal ale w szoku jestem ze mimo ze placisz 390 to dostajesz housing :O ja slyszlam ze nie dostaje sie housingu jak sie ma chate z miasta, no to sie zdzwiilam :) no to dobrze kochana jak dostajesz 650 housingu to baaaaaaardzo duuuzo :) i powinnas t wyjasnic ze mniej ci placa, dostaniesz niezle wyrównanko, my zawsze dostajemy tyle co na papierach, czasem sie pomyla, maz dzwoni i oddaja :) wiec bedziesz miala czym szalec przed swietami :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
w papierach mam 219f na tydzien a dostaje jak za 3tyg czyli 660 /przejezyczylam sie/ i nie wiem dlaczego i jak to wyjasnic ale czy ktos tez mial podobna pomylke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
a ja czytałam że można składać o housing jak sie ma dom z counsilu nawet,znalazlam sobie kalkulator który oblicza czy powinnam dostac chtc i wtc i house benefit i wyszlo ze te perwsze nie ale housing tak a i counsil tax jeszcze a ta głupia ksiegowa mówiła ze na pewno nie a tyle kasy mozna było zaoszczedzic przez ponad rok nikalo a na tej decyzji nie ma jakiegos numeru telefonu?wydaje mi sie ze powinnas tam zadzwonic i powiedziec o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
napisze do nich pismo to juz prawie 8miesiecy mi tak placa fajnie gdyby sie pomylili hihi nie sluchaj ksiegowej bo one maja narabane takie glupoty gadaja mojej kolezance powiedziala ze benefity to przychod i nie moze o housing sie ubiegac bo ma za duzo a to nieprawda zaden benefit nie jest traktowany jako przychód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
hej dziewczynki a ja od wczoraj na diecie 13dniowej i juz mam kilo mniej troche głodna jestem ale wode pije hihi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym sie taka głodowka nie katowała, lepiej zmiejszyc posiłki, nie jesc po 19, jesc duzo warzyw i owoców, troche pocwiczyc, nawet w domu zwykle cwiczenia, niz taka głowowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
heloł:P oj ivette chyba nie mowisz calej prawdy?hm..? widzialam sie z radca prawnym i powiedzial mi ze nie ma takiej opcji ze dostalas mieszkanie z counsilu po 2 tygodniach!i to ze nawet jezei skladalas wniosek jako samotna matka nie spowoduje takiego przyspieszenia,strasznie rozmieszyłam tego radce jak mu opowiedzialam o tym:P facet ponad dwadziecsia lat tu jest i nigdy nie slyszal o takim przypadku,mowil że faktycznie mozna dostac takie mieszkanie z counsilu prędzej czy póznie ale trzeba czekac minimum rok ja złożylam wczoraj podanko i zobaczymy czy dostane mieszkanko i kiedy:) nikalo podziwiam za wytrwalosc ja tylko przeczytalam o tej diecie i od razu zrezygnowałam hehe justyna fajne masz te dzieciaczki,zawsze pokazuje Oivce filmiki bo sie cieszy jak widzi Dominika i chyba bede musiala zakupic takie piłki jak ma dominik bo olivka oszalała jak zobaczyła a i mamy takiego samego bączka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
robiłam tą dietę 6lat temu i powiem szczerze ze wtedy było gorzej teraz jest luzik dzisiaj 4dzien i 2kg mniej teraz jestem na urlopie a pracuje jako nauczyciel wf i gdybym teraz pracowala to nie robilabym diety a tak same cwiczenia nie pomogly i zrobilam drastyczny krok jest ok polecam!!!! mam pytanko skad wziac druk aby złożyc o mieszkanie councilowskie?mam kolezanke samotna matka i tuła sie po wynajetych pokojach i chce jej pomoc prosze o rade dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
ja tam nie mam silnej woli do diet chyba:P ja dostałam wniosek od mojego radcy prawnego,ale jak poszłam do counsilu to sie mnie ptali czy forme mam wydrukowana z internetu czy po prostu z counsilu sobie wzielam a ze ja nie widzialam wiec sprawdzaly kartki i okazalo sie ze wydrukowana z ich strony internetowej,ale kazdy counsil ma inaczej wiec mozesz sprawdzic czy akurat z tego counsilu co chcesz skladac wniosek mozna pobrac przez neta czy tez osobiscie w counsilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny poradzcie
mam porod w uk za 2 mies i niewiem na co sie zdecydowac (moge sama wybrac) czy na cc czy na porod naturalny z epiduralem mam wielki dylemat i dodam ze sie potwornie boje :( co bedzie lepsze? kolezanka rodzila tydzien temu i zaznaczyla w planie narodzin ze chce epidural a jak juz sie znalazla na porodowce nie podali jej mowiac ze dają tylko w niektorych przypadkach :( i komu wierzyc? a polozne tak sobie to chwalą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dlaczego masz do wyboru? mialas juz wczesniej porod przez cc ze mozesz sobie wybrac, bo bez wskazan do cc nie ma cc na zyczenie, ja to bym rodzila rodzin naturalnie, jak sie bardzo boisz to ze znieczuleniem, a jak nie to oddac sie chwili, poczekac co przyniesie bieg wydarze, i wtedy poprosisz o cos przy porodzie, ale w planie zaznacz ze chcialabys taka ewentualnosc. sylwia fajna ta twoja mała :) widze ze niedawno wrzucalas te filmy? ile oliwka wtedy miala? ja tez nagrywam i wrzucam na yptube bo rodziny i najblizszych znajomych :) nikalo to w angielskiej szkole uczysz wf-u?? ja bralam forme z counsilu, tam podejdziesz i powiesz ze chcesz forme na couinsil house i ci dadza, u nas powiedzieli ze mamy marne szanse niestety, i we wrzesniu mi sie waznosc karty skonczyla wiec trzeba odnowic, ale szczerze to mam to gdzies, bede chciala odlozyc troche kasy, przez 2-3 lata i kupic, wziasc kredyt, kupic jakie bede chciala, a noe takie jakie daja z counsilu co niekotr, mam znajoma co jej maz pracuje dla counsilu, robi elektryke wlasnie w takich mieszkaniach, opowiadal, ze do niekotrych to musza wchodzic w maskach, ze nie da sie wejsc, dopiero potem troche podremontuja i daja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
wez tez pod uwage że epidrual nie jest bezpiecznym srodkiem znieczulajacym ale jezeli sie zdecydujesz to warto wpisac w plan porodu poniewaz epidrual podaje anestozjolog a przewaznie jest tylko jeden na oddziale i bedziesz miala pierwszenstwo a poza epidrualem są jeszcze inne metody np gas,ja nie mialam planu porodu,ale jak jechalam rodzic to wzielam ze soba cala liste tych srodkow zebym przypadkiem nie zapomniala nazwy i tak wyszlo ze naturalnie urodzilam bez zadnego znieczulenia wiec moze u ciebie tez tak byc,angielscy lekarze naciskaja raczej na poród naturalny wiec ciezko bedzie z cc,wydaje mi sie ze jednak lepiej naturalnie rodzic niz przez cc justyna dzieki:)te filmiki przedwczoraj chyba wrzucilam a to były Olivki początk chodzenia jak miała 12,5 miesiaca,musze zrzucic na komuter inne filmiki i wrzucic bo chrzestna olivki prosiła a o jakiej karcie piszesz ze ci sie skonczyla? a co do kredytu to wiadomo lepszy pomysł ale w londynie ciezko dostac moze przez ten kyzys co był bo znajoma próbowała z meżem oboje pracuja i jedno dziecko i nie dostali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieki dziewczyny za rady
cc mialam w polsce i co 2 tyg chodze na usg lekarz w szpitalu pytal mnie jak chce rodzic wiec powiedzialam ze cc macie racje ze oni napierają na porod naturalny ale mi powiedzieli ze decyzja nalezy do mnie i jesli sie upre na cc to mi ją zrobią plan porodu mam na 30 grudnia wiec zobacze jak sie sprawy potoczą w kazdym razie dziekuje za odpowiedzi :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka angielka 3.5 roku temu miala cesarke i powiedzieli jej teraz ze moze wybrac, wybrala cc a potem jej powiedzieli ze jednak sie nie zgodza i musi probowac rodzic sn, jak sie nie bedzie dalo to zrobia cc wiec to tez zalezy sylwia dostalismy taka karte czyli tak jakby to co sie rejestowalismy o counsil house trzeba co pol rolku czy co rok odnawiac, na tej karcie mam napisany nr do bidowania mieszkan i numer referencyjny :) w kazdym miescie jest inaczej, a to tak pewnie na przypomnienie, zeby wiedziec jaki sie ma numer :) tak czy inaczej trzeba odnowic forme, wszystko na nowo znow wypelniac, nienawidze tego... no to twoja oliwcia roczku nie podeptala :) moj to chyba przebiegnie roczek, skoro zaczal chodzic jak mial 9 miesiecy a teraz to juz biega prawie :D aparat jest dobry z niego :) oliwka ma słodkie oczy i taka nieskazitelna urode :) ahh :) super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
ja znalazłam ulotke o cc która została przetłumaczona na polski wiec mozesz sobie poczytać jak to jest w uk,ale tez wlasnie slyszałam ze niby mozna sobie wybrac ale ciezko przekonac połozna:) http://www.oaa-anaes.ac.uk/assets/_managed/editor/File/Info%20for%20Mothers/CS_leaflets/cs_polish_withpics_03.03.pdf ja dostałam na razie tylko jakies potwierdzenie ze zostawiłam forme i zdjecia,moze poczta mi cos przysa,musze zapytac tego radcy prawnego co robic dalej bo nie mam pojecia w ogole o co chodzi z tym licytowaniem mieszkan,ale na razie to musze chyba czekac zeby mi jakies punkty przyznali i w jakiej jestem grupie justyna dzieki:)moja najlepsza przyjeciółka za kazdym razem jak nas odwiedza to sie pyta po kim OLivia ma taka urode bo na pewno nie po rodzicach hehe a oczy tez nie wiadomo bo mamy piwne,na poczatku nie wiele myslac mowilam ze po wujku,ale wszyscy dziwnie na mnie patrzyli a ja miałąm tylko na mysli mojego brata:P no na pewno przebiegnie Dominik roczek jak zaczał chodzic majac 9 miesiecy,u nas od poczatku wszyscy mówili że Olivka pójdzie przed Bozym Narodzeniem i tak sie stało,ale jak zaczela chodzic to miala 12,5 miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
dziewczyny gdzie mozna pobrac z internetu forme na councilowskie mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
nikalo musisz najpierw znalesc strone twojego lokalnego cousilu,ale podobno o mieszkanie mozna sie takze starac w innych counsilach i mozna kilka form złozyc w róznych,ja naleze do brent wiec tam składałam masz link jak chcesz:http://www.brent.gov.uk/ tam mozesz sobie wydrukowac,ale dla kazdego counsiu jest inna forma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
a w co kliknac na ich stronie bo bylam juz na stronie councilu ealing ale nie wiem gdzie szukac formy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
a jak otworzysz ta stone to na górze jest wyszukiwarka?bo na brencie jest i tam mozna wpisac housing register application i znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×