Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Gość nikalo
moja kolezanka ten drugi paszport tez dostala na rok dlatego ze dziecko mialo na zdjeciu otwarta buzie i powiedzieli jej w konsulacie ze musi byc zamknieta ze jest taki przepis wiecie cos o tym? ja 2dziewczynki mam i trafiły sie na koniec owulacji a moze teraz chlopak ....bo wspołczuje mojemu mezowi hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie pytalam w listopadzie jak skladalam nam o paszporty, bo wszystcy sobie wyrabialismy to powiedziala zeby zlozyc 2 miesaice przed koncem waznosci tego rocznego paszportu, i normalnie na 5 lat moge, poza tym jak sie rboi zdjecie u fotografa i zdiecko ma otwarta buzie to mozna powiedziec zeby zrobil inne ujecie :)mi za kazdym razem pokazuje i albo mowie zeby zostawil albo zeby zmienil zdjecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
justina ale sie usmiałam z tego jak napisałaś że gówno wyszło:P ja nie mam nawet co planowac bo szwagierka była u wrózki i powiedziała jej ze bede miała dwoje dzieci i pierwsze to bedzie dziewczynka a drugie chłopak,ale nie powiedziała kiedy:P żaneta mój mąż jest ze slaska i nic nie wie na temat błogosławienstwa,tesciówke zapytam,ona pewnie wie bo jej młodsza córka jest marianką:) nikalo to prawda że dziecko musi miec buzie zamknieto i w konsulacie moga odmówic wydania paszportu na 5 lat i dadza ci tymczasowy na rok bo w tym tymczasowym nie przywiazuja wagi do tego,Olivka w tym paszporcie ma buziie szeroko otwarta tak jakby ziewała,na stronie konsulatu mozesz poczytac o tym,masz link:http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=96&PHPSESSID=14c99b3489802d0ed7b3f729096749af

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
CISZ CISZA :) JAKI TATUAZ I GDZIE JUSTINA POCHWAL SIE:)ALBO ZDJECIE WRZUĆ:P TEZ KIEDYS CHCIAŁAM ALE JA TO CYKOR JESTEM WIEC PEWNIE BYM UCIEKŁA,ALBO DARŁA SIE JAK GŁUPIA I NIKT BY MI NIE CHCIAL ZROBIC HEHE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
wow:)robi wrażenie:P super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwocha ja zarabiam 200f miesiecznie moj rent wynosi 320 i mieszkanie dostalam, wiec to chyba nie jest prawda. poza tym hb jest uzalezniony od zarobkow. wiec nie od wysokosci rentu tylko od tego ile macie dochodu, lacznie z dodatkami, wydatkami itd frugo super, ze tak odnawiaja je. ja bede sie klocic, zeby mi kuchnie nowa zrobili, bo meble chyba z 30 lat maja. juustina a w ktorym rejonie mieszkacie? wiecie moze czy mozna drugi raz zrobic paszport roczny????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaaa82
mamy pytanko: czy to prawda ze jak sie zdecyduje na porod w Polsce to trace mozliwosc na korzystanie z benefitow dla dziecka?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
mozna zrobic drugi paszport roczny dla nich to zysk bo co rok kasa co do hb to patrzą na dochody ilosc członkow w rodzinie ,na benefity tez ale one nie zmniejszaja hb wrecz przeciwnie co do urodzenia w polsce to nie stracisz bo moja kolezanka pojechala urodzic do polski maz zglosil tutaj ze urodzila a ze on tutaj pracuje i sie rozlicza to nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
ivette ale w Twoim przypadku to jest wiadome ze cie nie stac na zaplacenie mieszkania bo czynsz jest wiekszy niz zarabiasz a u mnie jest tak ze teraz maz pracuje a wczesniej razem pracowalismy wiec oni biora pod uwage zeszly rok podatkowy i nie interesuje ich ze sie to bardzo zmienilo teraz i trzeba czekac do kwietnia wtedy dochod bedzie mniejszy bo teraz nie pracuje od 7 miesiecy i wstrzymali mi wtc i ctc do kwietnia wlasnie,tez czekam a to miezknaie z counsilu ae przyznali mi kategorie c wiec marne szanse są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Sylwocha212 ja tez miałam kat.C i dostałam :D to można drógi raz starać się o paszport roczny?? bo mnie sie wydawało że nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
Żaneta a jak dlugo czekałaś?bo w Londynie ludzie którzy maja kategorie A to rok czekaja a co dopiero z c:/ mozna jeszcze raz skladac o paszport roczny az do ukonczenia przez dziecko 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaaa82
do nikalo Ja tez tu pracuje legalnie,mamkontrskt i sie rozliczam, wiec jak bym pojechala do polski na porod to bymnie stracila benefitow? Bo w Polse mamlepsza opieke podczas rodzenia bo moja mama jest pielegniarka na ginekologii. A slyszalam rozne historie na temat rodzenia w anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam w Peterborough ivette mozna paszport roczny robic co roku :P bylam wczoraj w konsulacie!!!! zeszlo nam 2.5 godziny!!! wogole, poklocilam sie z baba w okienku i zrobilam zadyme! nie bedzie ze mnie kretynki robic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
ja od złożenia czekałam 1,5 roku kurcze ja słyszałam że jak dziecko skończy roczek to już trzeba wyrobić mu 5 letni a tu okazuje sie że można zrobić fajnie :D bo ja chciałam tak dopiero w lipcu sierpniu składać o paszport żeby potem na maja miał jeszcze ważny :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
moja znajoma dostala dla dziecka drugi roczny paszport bo na zdjeciu mial otwarta buzie ale ogolnie mozna dostac znowu na rok do ukonczenia przez dziecko 5lat co do benefitow to kolezanka tutaj byla u meza i w ostatniej chwili pojechala rodzic do polski i wrocila z malym zlozyli wnioski i dostali benefity a jezeli to jest drugie dziecko i juz dostajesz benefity to gdy urodzi sie 2 dziecko to wystarczy do nich zadzwonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
to znaczy że to nie prawda że jesli dzieciak skończy rok nie można sie starać o roczny paszport kurcze chyba zarara zadzwonie do konsulatu sie upewnić:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
no więc tak obadałam teren :D można dostać roczny paszport zanim dziecko skończy 5 lat co roku mozna sie o niego ubiegać z tym że do 12 miesiąca życia jest uznawany angielski akt urodzenia później po skończeniu 12 miesiąca życia dziecka trzeba mieć polski akt urodzenia ale nie trzeba mieć peselu jutro prawdopodobnie jadę do PETERBOROUGH bo jest polski konsul i mogę złożyć tam paszport przed chwilkom dzwoniłam i kobitka mnie wpisała ale na listę rezerwową mam nadzieje że się dostane bo mnie chyba szlak by trafił jak bym musiała jechać do Londynu mam nadzieje że zadzwonią do mnie dziewczynki pytanko ile płaciłyście za roczny paszport??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
2,5 godziny?masakra aiwdze ze sie nic nie zmienilo i tez mnie to czeka,ale mysle ze lepiej juz o ten 5 letni złozyc zeby miec spokój i nie stac w tej kolejce:P Justina co sie stalo?próbowali Ci wmówic ze nie mozesz wyrobic paszportu 5 lenirego dla synka?a ile placilas za paszport dla siebie?100 funciakow?żaneta w zeszłym roku 18 funtow płaciłam,ja wczesniej wkleilam linka do konsulatu to tam mozesz sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Jejku dziewczyny ale mi sie udało byłam na rezerwowej liście czekałam 2 godzinki żeby mnie konsul przyjął nie dość że złożyłam o paszport to jeszcze mi go poślą pocztom nie musze sie szwędać po Londynie ale sie ciesze a za paszport zapłaciłam 22 f :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki Ja wiem,ze wy juz o paszportach dla dzieci rozmawiacie ale ja mojego malucha jeszcze mam w brzuszku i strasznie sie boje:( Bede rodzic w szpitalu w Worthing.okolo 6 marca:)Rodzila ktoras z was tam? dostalam liste co mam zabrac do szpitala i okazuje sie ze mam wziac pol szafy,ale "nie za duzo" do miejsca nie ma.wiec juz sama nie wiem.Nie wiem tez jakie znieczulenie wziasc bo nastraszyli mnie z epiduralem.W ogole jestem przerazona ich podejsciem do rzeczy.Pocieszcie mnie ze bedzie wszystko dobrze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedzie dobrze, nie ma co panikowac :) i powodzenia, a poza tym marzec piekny miesiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WEGNERKA
hej.napewno bedzie dobrze.ja rodzilam 3 tyg temu,co prawda w innym szpitalu.tak bardzo sie balam i straszyli mnie ale jestem bardzo zadowolona.pierwsza coreczke rodzilam w Polsce 8 lat temu i tragedia...8 lozek na sali jak w jakiejs rzezni,polozna z dlugimi czerwonymi paznokciami darla sie na mnie i wogole beznadzieja.rodzilam w Kingston druga coreczke i bylo o niebo lepiej...po 3 godz.moglam pojsc do domu bo bez znieczulenia.dalam rade.nie martw sie za chwile bedziesz tylko wspominala i pocieszala inne oczekujace mamusie.zycze powodzenia i wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie bylas na tej rozmowie? jak sie dostaniesz to co bedziesz robic? jak tam wasze dzieciaki? roczki juz pokonczone? ile zebow, jaka waga, umiejetnosci, chwalic sie baby dziecmi a nie siedziec cicho!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kressik
Czesc wszystkim. przeczytalam kilka ostatnich stron. Jak starania o mieszkania? Mieszkam w Londynie, na Park Royal. Wczesniej na Ealingu. Mam prawie rocznego synka, ktorego wychowuje sama. Ale do rzeczy. Jak dowiedzilam sie o ciazy, mieszkalam w pokoju, wynajmowalam od kolegi dobrego. Staralam sie o mieszkanie socjalne, i teoretycznie jako samotna matka moglam dostac po 2 czy 4 tygodniach. tylko, nie wiadomo bylo gdzie. czy mi bedzie dzielnica pasowac. bo wazne bylo dla mnie, zeby blisko do pracy i szkoly miec. wkoncu wynajelam swoje. 1bed za 900f miesiecznie!! o zgrozo! ale jakos jakos dajemy rade :) opieka ciazowa super, po ciazowa niekoniecznie, zmienilam niedawno przychodnie i jest duzo lepiej. ogolnie jestem zadowolona mimo, ze CC sie skonczylo :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
kressik to jest niemozliwe żeby dostac mieszkanie w londynie po 2 czy 4 tygodniach,ja czekam dwa miesiace i nic,ciagle mowia ze to nie jest priorytet,mam kategorie c i 3 lata musze czekac:) justina napiszesz mi ile zaplacilas za paszport dla siebie? Widzialam na nk że Twój synek juz skonczył roczek:) moja gwiaza ma juz 16 miesiecy,zębów ma 9 albo 10 ciezko sprawdzic bo gryzie,biega jak szalona że na zakretach nie wyrabia czasami,bardzo lubi sie kąac i czasami sama próbuje wejsc do wanny,zakłada noge i podciaga sie ale za wysoko:P ostatnio ciagle wchodzi do pojemników róznych np,na zabawki albo do nocnika czy miski i tam sobie siedzi i sie bawi a zeby tam wejsc to podsuwa to do mamy i sciagajac mi spodnie włazi tam albo mebli sie trzyma i wlazi,smiesznie to wyglada:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim jest tu ktos w 29 tygodniu ciazy??? Jestem mama 2 letniego synka i czekamy na nasza ksiezniczke Julcie. Nie boje sie porodu na razie poprostu jeszcze pewnie do mnie to nie dochodzi ale zastanawiam sie jak sobie poradzic jak juz sie zacznie. Maz owszem weznie urlop po 2 tygodnie ale jak tu targac dzieciaka do szpitala pna przyklad wnocy......... a karetka slyszlam ze kaza czekac do ostaTNIEJ CHWILI zebym nie urodzila w domam kolezanke ale ona leci do Polski zA 8 TYGODNI JAK MOJA DZIDZIA SIE WYROBI TO TEGO CZASU BEDZIE SUPER a jak nie to nie mam pomyslu........ ktoras z was ma ten sam przypadek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asarti
Witam! Właśnie przeczytałam wszystkie wypowiedzi na forum, zajęło mi to jakieś 4 dni. Mieszkam w Pn Irlandii. Jestem w 36 tygodniu ciąży. Na opiekę tutaj nie narzekam, choć nie wiem jak by się potoczył mój los gdybym miała jakieś problemy, no ale na szczęście wszystko przebiega ok. Miałam już 4 badania USG i mam jeszcze jedno zaplanowane dzień po terminie. Tak więc pomimo że PN Irlandia należy do WB to wykonuje się tu znacznie więcej badań. Co do porodu to się nie boję choć tak do końca nie wiem czego mam się spodziewać gdyż to jest moja pierwsza ciąża. Chciałabym rodzić naturalnie w wodzie bez znieczulenia ale czas pokaże jak to będzie. Mam kilka znajomych które tu rodziły i są zadowolone z porodu.Boję się tylko że jak zacznie się poród a ja będę dzwonić do szpitala to że się nie dogadam ponieważ mnóstwo osób tutaj mówi w swoim slangu i nie można się dogadać. Pozdrawiam wszystkie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×