Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

sylwocha, nie jestesmy juz razem. lepiej nie sciemniaj, zlapia na pewno i potem trzeba wszytsko oddawac. szkoda zachodu. ale skoro juz macie list od wlasciciela to mysle, ze pojdzie sprawnie. ja czekalam 2 tygodnie, no ale ja mialam sutyacje inna. meble wezme stad. pralke tez mam. a na reszte wlasnie zbieram kase. juz mi sie udalo salon zrobic, tylko wykladzine polozyc i bedzie oki :) a w tym tygodniu kuchnie ^^ znaczy taka mam nadzieje, nie wiem, ile wyplaty dostane. aplikacje zlozylam 22 wrzesnia, mieszkanie dostalam 9 pazdziernika, wiec sobie sama oblicz. juustina, jak skaldasz aplikacje o mieszkanie to musisz zaznaczyc ze jestes zainteresowana wykupieniem w pozniejszym czasie. ja bidowalam z tej strony - www.home-ling.org.uk zaneta, zasady sie zmienily i nie trzeba juz tych 5 lat czekac, mozna wczesniej. tj jesli nie ma problemow z platnosciami i nie ma awantur i nic nie maja do zarzucenia. tak mi babka z housingu powiedziala, wiec to raczej rzetelne info sa. nikalo najlepiej z councilu. powinni miec tam u siebie wszytskie papiery. u mnie tak jest. mimo ze mieszkan councilowkich nie ma jako takich, tylko sa z housingu to oni sie tym wszytskim zajmuja, zbieraja dokumenty i przesylaja itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
no to moze poza londynem jest inaczej ale chłop mi powiedzial zebym sie nie nastawiala na dwa tygodnie czekania tylko znacznie duzej,mowil ze jakby tak było to wszyscy by skladali takie podania i mieszkan by zabraklo a ten list od lanlorda niewiele pomoze ale zawsze cos,ja złozyłam aplikacje 20 listopada i dam znac jak juz dostane mieszkanko:P radca prawny mowil ze moglas dostac jakies mieszkanie z counsilu ale tymczasowe a nie ze mozesz je wykupic bo za krótko czekałas,masz racje z tym ze po roku je mozna wykupic:) a ta strona która podałas ivette do bidowania nie wiem czemu ale mnie sie nie otwiera,a mowilas ze dali ci jakies pieniadze na remont z jobcentre plus to nie wystarczylo ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w Londynie zapewne jest inaczej, duzo wiecej chetnych. u mnie miasto ma 11 000 mieszkancow tylko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasy z jobcentre nie mam jeszcze, bo czekam na decyzje o income support. wszytskie papiery mam juz wypelnione, tylko na decyzje musze czekac. mam nadzieje, ze w ciagu 2 tygodni cos juz dostane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) pamietacie mnie jeszcze ??? czytam Was regularnie,ale jakoś ciężko mi coś napisać :O Justyna gratulacje dla Dominika,moja Hania jeszcze sama nie chodzi,ale jak ma się czego przytrzymać to zasuwa równo :D ma 6 ząbków i strasznie duuuużo mówi,naśladuje wszystko co my mówimy i powtarza,cieszę się z tego bardzo bo moja starsza do 2 lat to prawie nic nie mówiła,za to chodziła jak miała 9 miesięcy - świetny przykład na to jak to dzieci się różnią od siebie. Nikalo strasznie krótko czekałaś na dom,ja czekam rok i mam dostać na dniach :) 2 niesiące temu byliśmy nominowani,ale nasz landlord nie wysłał im na czas referencji i dali następnym,potem nie mieli domu,a teraz nas wezwali do cansylu,byliśmy w czwartek powiedzieli nam,że mają dla nas dom i że jest remontowany i że jak skończą to do nas zadzwonia i się umówimy na podpisanie papierów. Nie wiem jak jest u Was,ale ja mieszkam w małej mieścinie i domy z cansylu są naprawdę w dobrym stanie,cansyl o nie dba,oddaje nowym najemcą odświeżone,z nową instalacją elektryczną itd Ok uciekam do łóżka,pozdrawiam was wszystkie i odezwę się znowu za jakiś czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej frugo! ile hania ma ze juz mowic zaczyna?? super, chyba tez jakas taka mala jak domi skoro jeszcze nie chodzi, to dobrze intelektualistka bedzie :) to ivette dostala mieszkanie. Nikalo nie dostala :) Ja to nie wiem ze wy tak szybko te mieszkania dostajecie, my zlozylismy chyba 1.5 albo 2 lata temu o chate i nam powiedzieli ze mamy marne szanse :( to wkoncu mozna po roku czy po 5 latach wykupic to mieszkanie? bo juz tak zakrecilyscie ze nie wiem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
albo nidze albo nie ma na stronie ealing council aplikacji na mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
HEJ:) czesc frugo,pewnie ze pamietamy:P justyna po roku to mieszkanie mozna wykupic:)a dominik od razu zaczał chodzic czy tak stopniowo?bo gadałam ze znajomą i mi mowila ze podobno chłopcy wstają i ida:)a dziewczynki pomału,u nas olivka zanim skonczyla roczek to robila dwa,trzy kroczki i po miesiacu sie odważyla i pobiegła i zastanawiam sie czy to prawda:P nikalo mozliwe ze bedziesz musiala sobiscie wziasc ta aplikacje z counsilu bo nie wszyskie counsile udostepniaja pobranie z ich stronki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia moj starszy syn nie raczkowal, tylko chodzil przy meblach i poszedl Domi raczkowal, zaczal jak mial chyba jakies 7 miesiecy niecale, potem przy meblach zaczal i tak chodzil przy meblach, i pewnego dnia stanal, sam troche postal, kazdego dnia dluzej stal, az zaczal isc, mysle ze duzo mu pomoglo, bo ma starszego brata i małpuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
uczy sie od starszego brata:P no własne kazde dziecko inaczej,olivka raczkowała,ale dopiero jak miała 9 miesiecy pozniej chodzila przy meblach nastepnie puszczała sie mebli ale nie wiecej niz 3 kroki nie zrobiła,bała sie chyba i po miesiacu wpadłam na pomysł zeby właczyc reklamy i ją zostawiłam na srodku pokoju i nie miala sie czego złapac wiec pobiegla do stolika od telewizora i sie zaczeło bieganie hehe aż sie boje pomysle co bedzie dalej bo z kazdym dniem coraz to nowsze pomysły ma:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo, hej co tam u was? :) super, ze u was remontuja... u mnie - fotki mozesz zobaczyc na garnku, linka mam w stopce - niestety nie i widac w jakim jest stanie. przeciez oczywiste, ze z dzieckiem nie bede tak mieszkac tam!!! super, ze wam odnawiaja... juustina to po jakim czasie mozna wykupic pewnie zalezy od councilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) wpadłam Wam się tylko pochwalić,że dzisiaj odebrałam klucze od domu :) Jest super,dostaliśmy 3 sypialnie i mam 2 duże ogrody po obu stronach domu.Dom jest wyremontowany,wystarczy tylko pomalować ściany i można się wprowadzić :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
hej:)gratulacje frugo:)jednak warto było czekać aż rok:P forum chyba umiera... pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
gratulacje jak wy to zalatwiacie ze tak szybko mieszkania dostajecie a to w Londynie? ja juz po diecie spadlo mi tylko 5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
ja czekam dwa tygonie i nic:P nawet żadnego listu nie dostałam z tego co pamietam to frugo nie mieszka chyba w Londynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuję Wam :) sylwocha ja na samo "wciągnięcie" na listę czekałam około miesiąca :) więc spokojnie :) no i ja nie mieszkam w Londynie tylko w małej mieścinie nie daleko menchesteru pozdrawiam i uciekam do spania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
frugo ja tak napisałam bo Ivette po dwóch tygodnich już mieszkanie dostała a ja nawet żadnego listu:D wiec czekam cierpliwie... pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Cześć dziewczynki witaj Frugo u nas pomalutku do przodu Matyś za miesiąc kończy roczek raczkuje i zaczyna stawiać pierwsze kroczki ma 3 ząbalki woła mama tata i strasznie rozrabia uwielbia schody (moje utrapienie) muszę bramki kupić wcina już wszystko i z czego najbardziej się ciesze pije nadal mleko śpi tak jak spał od początku czasem sie przebudzi to biorę go na nasze wyrko :D dręczy kota :D normalnie łobuziak z niego rośnie widać te iskierki szatańskie w oczkach a jak leje z otwartej :D mały zbój :D Pozdrawiam was serdecznie i Szczęśliwego nowego roku wszystkim życzę wiem że spóźnione ale szczere :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o czesc zaneta! fajnie ze sie odezwalas, myslalam ze juz nikt tu nie zaglada to nie pisalam :/ u nas domi 2 lutego bedzie mial rok, Chodzi od kiedy mial 9 miesiecy, zebow 12 :D i 2 wychodza teraz, troche tam gada, troche lobuzuje, czasem spi ladnie czasem nie :) ogolnie kochany, Filip za to lobuz na maxa sie zrobil :/ buziaki dla was, mam nadzieje ze to forum odzyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Witaj Justa jak fajnie 12 ząbalków my mamy ledwo 3 jeden się przebija Matti 12 luty a 14 będzie miał błogosławieństwo fajnie w walentynki hihihi a robicie maluchom test ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
heloł:P frugo właśnie tu sie nic nie dzieje,ale chyba sie zaczyna na nowo coś dziać:) żaneta mowisz o teście z rózancem i kieliszkiem i pieniedzmi i długopisie?jezeli o to to moja córka wybrała rózanice hehe moja Olivka ma juz 15 miesiecy i ma 8 zębów i wychodza jeszcze,ale ciezko sprawdzic bo Olivka gryzie wszystko i wszystkich:)ciągle gada,ale nie wiem co:)w wigilie powiedziała piciu:) pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
czesc Sylwuś noooooo tak o tym teście u nas dajemy różaniec ,ksiażka kieliszek wiedziałam że cos 4 ma być jeszcze a to o kase chodzi hihihi ciekawe co mój łobuziak wybierze podobno po błogosławieństwu dziecko sie zmienia i znowu nas impra czeka :D kurcze dziewczyny pamiętacie jak to jest z tym błogosławieństwem bo ja juz zabardzo nie pamiętam ostatnim razem tz 7 lat temu wiem że trza było gromnice ze chrztu i sie podchodziło z dzieckiem do ołtarze ale co dalej??? nie pamietam napiszcie jak już będziecie po roczku :p Jednak dobrze że urodziłam na samym końcu hihihihi Sylwuś dobrze że różaniec a nie kieliszek hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikalo
hej dziewczyny mnie roczek czeka 1marca, mała ma 7zębów i chodzi z podpórką hihi dziewczyny jak wygląda sprawa 2go paszportu czy któraś robiła bo mojej konczy sie w maju i muszę wyrobić nowy czy dają go na 5lat? w moich stronach nie było tzw błogosławieństwa więc nie pomogę aha poproszę przepis na chłopca hihi wzięlo mnie na dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
żaneta w sumie to masz racje,lepszy rózaniec niż kieliszek:P ale to moje jedyne dziecko wiec wolałabym żeby nie zostało zakonnicą bo chce być babcia hehe chyba że podacie przepis na tego chłopczyka to też sie moze skusze:)nikalo w tym temacie to justina moze pomoc bo ona ma dwóch chłopczyków:P a do paszportu 5 letniego wiem ze jest potrzebny pesel i oczywiscie akt urodzenia też mnie czeka załatwianie tego bo nam sie konczy w marcu,ale nie chce mi sie stac na tym mrozie przed konsulatem na razie;)czeka sie na ten paszport dwa miesiace a ja tez nie pomoge w sprawie błogosławnienstwa,nie mialam niczego takiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicalo ty masz ten roczny tak? ja tez mam, teraz jedziemy w srode skladamy o ten 5 letni trzeba wziasc ten, zdjecie forme na miejscu wypelniasz, dziecka juz nie musi z toba byc co do przepisu to nie ma czegos takiego :P pierwsze wszystko jedno nam bylo, a z drugim to gadalam z lekarze, ksiazke kupilam, wyliczalam obliczala i gowno z tego wyszlo :D tzn nie gowno wspanialy syn :) ale nie da sie tak zaplanowac, wiem ze moja siostra cioteczna z wawy, chodzila co dwa dni do lekarza, miala badania, temperature itd robiona i po 2 chlopakach udala sie dziewczynka, ale samemu nie da sie :) u nas imprezaq urodzinowa w przyszla sobote, nie robimy tych kieliszkow itd no i o jakims blogoslawienstwie to pierwsze slysze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
ja to sama planowałam i powiem wam ze mi wyszło wiec tak 10 dni po okresie dziewczynka 10 dni przed okresem chłopak NAPRAWDE NIC NIE WIECIE O BŁOGOSŁWIENSTWU ??????????????????????????????????????????? tak jak macie rocznice po komuni św tak sie ma też rocznice chrztu świetego będe wszystko wiedziec co i jak ,jak ksiądz po koledzie przyjedzie ja ze śląska pochodze i taki obyczaj sie tam opchodzi ale jak napomknełam ksiedzu to sie naszczescie nie zdziwił :p wiedział o co mi chodzi a z poznania jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×