Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Gość dorota76
witam Juusstiina ja tez sie boje tego szybkiego wypisania i tez pewnie sie nie dam tak szybko splawic a co bedzie jak zoltaczke bedzie mialo tym bardziej ze to nasz pierwszy groszek i mam ogromnego stracha a te polozne to moze i sa szkolone i pewnie wszystko jest ok jak ciaza i porod jest ok ja mam w gp czarna ale te czarne to mnie tak nie denerwuja najgozej ciapate jak bylam w szpitalnej przychodni byl jeden ciapaty cos sobie mroczal pod nosem nic od niego sie nie moglam dowiedziecnp ja mam rh- i mialam dostac zastrzyk w 28tyg a on sie mnie pyta po co aj przyszlam no jak to po co kurna mac chyba byl uprzedzony do polakow a za drugim razem trafilam na angielke i zupelnie inaczej wszystko sie wypytala pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
bo te ciapate są nagorsze cholery... ja jak zaszłam teraz w ciaze to co wizyta widzialam sie z inna połozna i kazdej od nowa musialam mowic wszytsko od nowa teraz odstanie 3 wizyty mam z ta sama dzieki bogu bo bym zwariowala chyba. Dobrze trzeba sie nie dac i o wszytsko upominac bo cie oleja juz sie o tym przekonałam nie raz w róznych sytuacjach, a zamierzacie składac Sure Start Maternity Grant??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
sylwia wiec mieszkamy blisko siebie bo ja na cricklewood obok matalana oczywiscie zamierzam karmic piersia tylko tak na zapas sie pytam wlasnie robie liste co mam jeszcze kupic do szpitala a plan porodowy sama sobie napisze juz zapowiedzialam mezowi ze jak juz sie urodzi groszek to ma go z oczu nie spuszczac zeby go nie zamienili ja bralam tabletki a po nich biegunka a ten syrop okropny po nim wymioty chyba wroce do tabletek ale dzis zimnica pol nocy spac nie moglam mysle i mysle az mi mozg paruje pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
dorota uwiadomcie mnie jaki plan porodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
ja zamierzam skladac ale co z tego wyjdzie to nie wiadomo bo musze czekac az groszek sie urodzi i wtedy szybko po tax child credit i jak to mi dadza to moge skladac papiery po sure start maternity grant a to jest 3 miesiace po urodzeniu wiec nie wiem jak czasowo czy sie wyrobie mam nadzieje ze sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
o to maternity grant mozesz składac od 30 tyg ciazy wiec nie musisz po porodzie idz sobie do job center w swoim miescie i oni ci forme dadza wypełnisz sobie w 30 tyg dasz połoznej do wypełnienia wyslesz i bedziesz sobie czekac nie musisz po porodzie zreszta nawet nie wiem czy bedziesz miala ochote latac po urzedach a inne rzeczy moze załatwic ci twój partner jak złozysz pozniej niz 3 miesiace po porodzie to ci przepadnie. kolezanka złozyła w 29 tyg i wysłała i jej nie przyznali bo na formie pisze ze po 30 tyg mozna wysłac poza tym nie moze ci tax credit przekraczac iles tam na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
z tego co wiem to piszesz w nim czy chcesz znieczulenie i jakieczy dziecko ma byc caly czas przy tobie kto ma byc przy porodzie czy chcesz aby ktos nagrywal czy chcesz aby cie ogolono i lewatywe czy chcesz cewnik moczowy w jakiej pozycji chcesz rodzic co z nacieciem krocza czy chcesz dotknac glowki dziecka gdy zacznie wychodzic kto ma przeciac pepowine czy zgadzasz sie na podanie lekow przyspieszajacych porod to sa pytania z ksiazki pt Ciezarowka przez 9 miesiecy . Oczywiscie to wszystko tylko tak ladnie w ksiazce wyglada a rzeczywistosc zupelnie inna jak widac z naszych doswiadczen ja cos tam napisze ale czy sie to przyda to nie mam pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
dorotko jak mozesz to powiedz mi o jakim planie porodowym pisałas wyzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
kurcze pierwsze słysze :O czy to powinna mi powiedziec połozna ?? mnie to tylko sie pytali czy chce rodzic w domu czy w szpitalu, troche mnie tez dziwi kiedy tu robia badania krwi mialam dipiero jedno jestem w 27 tyg ciazy i mam umowione ze w 31 bede miala nastepne beznadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
tak ja wiem ze od 30 tyg ale trzeba pobierac jeszcze working tax credit lub child tax credit ja mam juz te forme wypelniona ale babka ksiegowa powiedziala ze mi nie dadza teraz bo nie pobieram tych taxow i ze lepiej poczekac az sie urodzi wiec juz sama nie wiem mi w ogole nic nie prysluguje teraz tylko to co od pracodawcy 112.cos tam na tydzien a ten plan to sa takie pytania pisalam je mniej wiecej z ksiazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
ja mialam drugie badanie krwi w 24 tyg ale tylko dlatego ze w moczu cukier wykryli ale matoly bo do poloznej mialam na 10 z minutami i co oni sobie mysla ze ja bez sniadania tam bede oczywiscie ze jadlam i tylko dlatego i badania byly ok potem oprocz zelaza i teraz musze ten syrop okropny pic aten plan to w ksiazkach ladnie pisza a jak pozniej co do czego to wiesz sama i to polozna powinna z toba rozmawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
no to jest z ksiazki przeczytałam, a czy połozna powinna mi zadac te pytania czy ja sama powinnam to napisac i jej dac?? ja to nie pracowałam tu wiec nie dostaje nic od pracodawcy, tylko tyle co dostaje na pierwszego syna child benefit mam tez child tax credit i housing benefit, złozyłam teraz do miasta o chate ale to tez sie nie pali bo wiesaz ze mieszkanie z counsilu jak dostajesz to jest całe do remontu masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
no faktycznie mieszkamy blisko siebie:)powiem ci że ja pilnowałam naszego groszka bo jego tatus spał sobie na kanapie:)ja sobie sama napisałam na karce jakie chce znieczulenia bo na necie przeczytałam o wszystkich,ale na nic mi sie to nie przydało bo urodziłam bez znieczulenia:)widze,że zaczyna sie już stres przed porodem:D a maternity grand nie można złożyćprzed urodzeniem dziecka chyba ze sie ma już wcześniej jakiegoś szkraba a tak to trzeba czekac az sie dziecko urodzi-tak mi powiedziała ksiegowa,która zajmuje się takimi sprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
teraz ide w czwartek bo mam miec drugi zastrzyk bo mam rh- zobaczymy co wymysla a na kiedy masz termin bo ja na 16grudnia a jak mialam drugi scan to znowu ciapaty ja sie go pytam czy dziecko duze czy wszystko ok czy chlopiec czy laleczka o on nic tylko na sam koniec mi powiedzial ze ok i chlopczyk zastanawiam sie czy nie isc na jeszcze jeden scan do jakiejs polskiej przychodni za pare tyg tak pod sam koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
nie wiem na tej formie pisze ze mozna złozyc 11 tygodni przed porodem nie pisze czy masz jakies dziecko czy nie masz tylko ze forme sie wysyła 11 tyg przed porodem do 3 miesiecy po porodzie... ale nie wazne oby tylko przyznali zawsze 500f droga nie chodzi :) ja mieszkam w peterborough i tu jest jeden połozniczy szpital wiec nie mam wyboru co do rodzenia a o tym planie to pierwsze słysze, ale tak szczerze to kto to wie co chce jakie znieczulenia i w jakiej pozycji ja np nie jestem zdecydowana napisze moze jedno a bede chciala co innego bo podczas porodu bedzie mi zle, a co do znieczulenia to sama nie wiem co chce, pierwsze dziecko mialo byc rodzone normalnie ale ze z bólu wytrzymac nie mogłam podali mi w kregosłup nie dosc ze rodziłam w takim szpitalu ze masakra to jeszcze zle podali mi znieczulenie wszytsko czułam jak rodziłam a po porodzie jak wyszłam do domu to przez 2 tygf chodzic nie mogłam omal nie uszkodzili mi kregosłupa jak jakis baran anastazjolog nie umial go podac a nawet przy wkuciu nie drgnełam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
ty to masz widze szczescie do tych ciapatych :/ ja to robilam sobie w polsce a potem w 20tyg tu mialam i tu i tu powiedzieli ze chłopak, ja dzieki bodu nie musze brac zadnych zastrzyków, ja mam termin na 29 stycznia 2009 wedługo tych lekarzy i miesiaczki a w polsce mi powiedzieli na 25 stycznia tu sie data nie zmiania jaka wymysla na poczatku taka do konca zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
no wlasnie Sylwia ja tez sobie napisze jakie znieczulenie itp a jak wyjdzie to zobaczymy oj jest stres ogromny jeszcze teraz ten szpital moj maz juz mnie do polski pakowal na porod chyba sam sie troche przestraszyl a jakie kosmetyki dla takiego maluszka mam kupic wiem ze ten oillatum jest dobry bo sama kremu uzywalam bo mialam bardzo sucha skore na twarzy teraz tez sie od nowa zaczynaja problemy i myslalam o aventu kosmetykach i nie wiem ktore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
ja tez zlozylam o hausing i czekam na odpowiedz a o mieszkanie z councilu tez mam zmiar zlozyc ale czarno to widze bo w londynie to tylko czarnym daja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
tutaj to dostaja ludzie i rózni tu najwiecej tzw babajów tak u nas na ciapatych mowia i polaków czarnych tez duzo ale babajów to strasznie, chcialabym dostac mieszkanie z miasta bo po 3 latach mozesz za grosze je wykupic ale na wsteoie musisz miec sporo kasy zeby je wyremontowac miasto daje tylko bon na farby ale podłogi czy dywany musisz sama polozyc masz normalnie beton zadnych szafek kuchennych czy kuchenki, ja ogolnie wszytskie meble mam lodówke i pralke i takie tam ale wyremontowac dom od zera prawie to duzy koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
dorota76 a długo juz mieszkasz w londynie? ile masz lat? jesli mozna wiedziec oczywiscie, pytam z ciekawosci nie ma to dla mnie zadnego znaczenia jesli nie chcesz napisac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
my tu jestesmy 5 lat ale tez wszystkiego nie wiem mam 32 lata a tez szukalismy mieszkania do wynajecia z agencji tzn zeby zmienic bo teraz mamy studio i bedzie malo miejsca to jak ogladalismy jedno tak super ale wszystko do kupinia lozka szafy my tez mamy pralke troszke innych rzeczy no to z tej agencji to czynsz za miesiac plus depozyt 8 tygodni plus meble dywany itp suma sumarum okolo3 tys na start i na razie w studio zostajemy do wiosny a potem zobaczymy co czas pokaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
no własnie wszystko takie drogie, my tez mieszkamy z chaty z agencji i musielismy powoli kupowac wszytsko no i wkoncu wsyztsko mamy :)zaczelismy od sypialni z salonem a teraz mamy mieszkanie 3 sypialnie i salon, fakt faktem dobrze nam sie układa ale nie odkładamy wogole kasy co mamy wydajemy na dom jedzenie i małego. Jak dzieci podrosna pojde do pracy wtedy zaczeniemy odkładac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Wy jeszcze w londynie nie mieszkacie bo tutaj zycie bardzo drogie zastanawiamy sie nad powrotem do polski tylko na domek zbieramy i zobaczymy jak ten kryzys dlatego do wiosny tu zostajemy a potem zobaczymy i takie rarytasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
cześć dziewczynki ,witam również te nowe ale tu się dziś gwarno zrobiło :D właśnie niedawno wróciłam od swojej położnej umówiła mnie w szpitalu na 1 grudnia żebym zobaczyła co i jak czyli plan porodu mówiłam jej o tym tłumaczu powiedziała że postara mi się coś załatwić na następną wizytę zobaczymy czy załatwi .A co do Sure Start Maternity Grant to też będę składać w sumie papiery już mam( ściągłam z neta) tylko że nie wypisane musze je wypisać i na następnej wizycie dać położnej no i posłać .A w sobote zaczynam kończyć wyprawkę dla synalka :D już się doczekać nie umiem a u was jak z przygotowaniami ???? Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Hej Zaneta a na kiedy masz termin ja tez powoli koncze musze jeszcze pare rzeczy dokupic i poprac poprasowac i spakowac mam termin na 16.12 a jakie kosmetyki masz dla bobasa ja mysle o oillatum lub avent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Dorotka ja termin mam na 1 luty a co do kosmetyków to jeszcze się nie zastanawiałam nad firmą w sobotę jadę kupić ciuszki dla synusia ,pampersiątka a co do kosmetyków to nie mam pojęcia jakie może ty mi jakieś polecisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny ja już też mam prawie wszystko a kosmetyki kupiłam z jonsona stosowałam przy pierwszym dzieciątku i byłam zadowolona i teraz też te kupiłam.A ja dziś strasznie się zdenerwowalam na mój cansyl mieli być u mnie o 2 i nikt nie przyszedł,o wpół do 3 zaczełam wydzwaniać do nich i nikt nic nie wie o 3 pojechałam i zrobiłam małą awanturkę jutro mam im donieść zdjęcia zniszczeń w domu a w następny czwartek mam mieć znowu komisję w domu o 4 zobaczymy czy przyjdą.Naszczęście leki trochę działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
zanetka ja tez nie wiem jakie na poczatku myslalam o jhonsonie ale mnie nastraszyli ze uczula i teraz nie wiem sama dla siebie oilaltum krem jako do twarzy uzywalami dla mnie byl ok w katalogach ze sklepu widzialam tez avent ale tam chyba oliwki nie ma udalo mi sie kupic nivea do pupci ale czy zda egzamin nie wiem tez sie wybieram jutro na male zakupki i w sobote tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co mnie też straszyli że jonson uczula używałam u oli i było ok a np po oliwce niva która ma pozytywna opinie instytutu miała uczulenie każda kupi co uzna za stosowne i może nieraz jeszcze zmienimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
jak tu o wszstko trzeba sie wyklocac jak nie rykniesz na nich to nic nie da a sami to lenie smierdzace nic im sie nie chce ja tez jestem wojennie nastawiona na czwartek za szkole rodzenia juz ja im pokaze w tym szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×