Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Gość juustiina
fajne zdjecia na tym blogu co mi wysłałas super a brzunio mialas cudny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
fajnie ja też już bym chciała tulić mojego synalka jeszcze 14 tygodni mi zostało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
zaneta zleci ani sie obejrzysz ja dopiero pamietam jak w pierwszej ciazy chodzilam a tu bąbel skonczyl 2 lata w sierpniu i bede miala kolejnego czas zasuwa jak nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
witam dziewczyny:)mam pytanko:co sądzicie o podawaniu 3 tygodniowemu dziecku rumianku?położna ktora była u mnie zaproponowała mi żebym małej podawała przed karmieniem łyżeczkę rumianku.A co do kosmetyków to mi tez powiedzieli że kosmetyki z johnson uczulaja i że na poczatku trzeba myc dziecko samą woda a teraz nawet sie dowiedzialam ze husteczek nawilzajacych nie moge używac przy zmianie pampersa tylko waciki i woda:)teraz to juz nie wiem co mam robić:D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juustiina ;) dziekuje :D co do kosmetykow Johnsona - wszyscy mowia zeby uwazac bo uczulaja a ja nie znam zadnego dziecka co by to uczulily. Ja kapie w Johnsonie i myje Johnsonem Niunie i jest wsio rybka:) Fakt, przez pierwszy tydzien mylismy Mala na sucho, sama woda i wacik - bo chcielismy zeby pepowinka szybko odpadla. Odpadla po 6 dniach:) a rumianek podawalam po 3 tyg zycia Malenstwa - Hipp jest od pierwszego tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też przy pierwszym na jonhsonie i wszystko było ok dla drugiego też wszystko kupiłam z jonhsona do pupy od początku używałam husteczek nawilżonych z pampersa a rumianek i koperek też dawałam bardzo szybko bo mała miała silne kolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
dzięki:)tilli-tilli moja córeczka ma tak samo na imię jak TWoja:)mała ma jakieś krostki na pupie i teraz na brzuszku i wszyscy jak pytałąm dlaczego wymyślali różne przyczyny i teraz jak mam ją kapac albo przebierac to nie wiem juz czego mam używac.a w jakich ilośćiach podawać ten rumianek najlepiej?i to przed każdym karmieniem?w butelce czy na łyżeczce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
ja tam nie dawałam dziecku nic dopiero od 6 miesiaca zycia jak zaczelam wprowadzac wiecej produktów niz moje mleko i bylo ok, co prawda moj syn zawsze mial porblemy ze spaniem mowili mi ze kolki itd ale okazało sie ze to taki typek bo 1.5 roku byl trudnym dzieckiem do spania w nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
sylwocha ja córci jak i synowi podawałam od początku rumianek normalnie zaparzasz możesz troszkę pocukrować ważne żeby cukier był przegotowany razem z wodą później się przerzuciłam na herbatki z Hipp a co mycia pupci to też rumiankiem przemywałam zamiast chusteczek nawet smoczek moczyłam w rumianku żeby nie oblizywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
jezeli dzieciaczki korzystaja ze smoczka to dobrze zeby nie oblizywac i butelki tez sterylizowac zeby malenstwo plesniówek nie dostało, wiem wiem ze wszytskie myjemy zabki ale kazda z nas ma swoje bakterie którymi najlepiej nie dzielic sie z dzidzia :) dziewczeta jak tam u was halloween ?? nachodza was dzieciaki?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
hm..?tak myślałam że różne opinie beda:)rumianek na kolki jest podobno dobry a mała nie ma jeszcze na szczęście:D a czym jest najlepiej smarować pupe za każdym razem po przewijaniu?oliwka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
wiesz kazdy sie uczy na własnych błedach podobno niektórzy daja dziecia herbatke koperkowa, moja kolezanka dawała tez rumianek, ja zawsze smarowałam pupe sudocremem, a słuchajcie nie wiecie tu w anglii jak jest z witamina D3 jak sie dziecko urodzi tu tez przepisaja dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
aaa jeszcze słyszałam metode na kolki według mam babci etc zeby kłasc dziecku na brzuszek ciepła pieluche (tetrowa), taki kompres np od razu uprasowana albo namoczona w ciepłej wodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
ja rodziłam w angli i nie przepisali mojemu dziecku żadnych witamin,dostała po porodzie zastrzyk z jakąś witaminą chyba k,ale nie pamiętam już:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pupy zawsze używałam sudocremu w szpitalu po urodzeniu podają witaminę k a witaminy d3 niestety nie podają dzieciom anie nie przepisują trzeba się samemu zaopatrzyć w vigantol w pl tylko że jest na recepte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja rumianek podawalam Hipp. robilam 120ml i dawalam tyle ile sie chcialo napic Malenstwo:) Nie smarowalam niczym pupci bo nie bylo potrzeby. Niunia nigdy nie miala problemow z pupcia ;) co do kolek - rowniez nas ominelo to. Mala jest dzieckiem nieplaczacym, od urodzenia ladnie spi jest karmiona butelka od 6 dnia zycia - nie dane mi bylo karmic piersia - zdarzenie losowe :( witaminy d3 w anglii nie podaja poniewaz jest ona dawana tylko Azjatom i Afrykanom i zdaniem angielskich lekarzy bezsensem jest dawac dzieciom bialym witamina K jest podawana na krzepliwosc krwi, tez Olivcia dostala od razu po porodzie zastrzyk w nozke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Dzien Dobry Wszystkim wczoraj cos sie dzialo z serwerem moja szwagierka uzywala herbatek hipp sama pila i niuni podawala i bylo ok zadnych problemow z kolkami a na pupe to nie pamietam dokladnia jest cos takiego jak laminag oj chyba nie tak sie to nazywalo i sudocrem no i bambino czytam cale forum i az mi glowa urosla do rozmiaru gigant cala noc tzn od 1 nie spalam potem o 3 wrocily nasze sasiadki z dolu i imprezke do 6 a teraz spia malpy wredne a moj maz mowi poczekajcie groszek sie wam odwdzieczy hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
a witamiki d3 nie daja trzeba z polski zalatwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
dorota dokłądnie malenstwo im sie za wszytsko odwdzieczy :) hehehe ja tak samo z sasiadami moimi nie imprezuja ale kupili sobie zegarek który w nocy co każde pół godziny daje jeden dźwiek a co każdą godzine tyle razy która jest godzina myslalam ze oszaleje, rozmawialam z sasiadka ktora sie z nia przyjazni i troche napomknełam i juz słysze ze dzwiek zegara wylaczyli, ale tez im za to niuniek oddabo kilka całych nocy nie spałam :) a z tą witamina D3 to trzeba bedzie tak zrobic... tzn z polski przywiesc, a jak tam bedziedzie paszport załątwiac w konsulacie i pesel czy nie bedziecie wyrabiac peselu dziecku? ja jak sie urodzi i podochodzimy do siebie to od razy złoze i o pesel i o paszport na wiosne sie mielismy wybrac do polski i mam nadzieje ze zdazy wszytsko załatwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
hej dziewczynki zawiesil mi sie serwer czy wy tez macie klopoty ja tez zamiezam od razu zalatwiac paszport ale slyszalam dwie wersje ze trzeba dziecko w polsce zameldowac i wtedy pesel musi ktos z rodziny zalatwic przeslac poczta i tutaj o paszport skladac dopiero lub tutaj o paszport i dostaje dziecko na rok i jak jedziesz do polski to dopiero pesel zalatwiasz nie wiem ktora prawdziwa okaze sie w styczniu bo tez chcemy do polski jechac na wakacje bo juz w domku rok nie bylismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
tak podobno bylo kiedys z tym peselem ale podobno teraz to ułatwili i tu mozna złozyc w konsulacie nie trzeba meldowac dziecka, a pierwszy paszport to tak dostaje sie na rok to prawda, mam tez taka stronke mozecie sobie poczytac jesli ktos chce .... http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=96 i tez podobno ułatwili tu tak bo wczesniej trzeba bylo sie umawiac telefonicznie albo internetowo na spotkanie w konsulacie a teraz sie jedzie i załatwia wszytsko od reki tylko trzeba miec skompletowane dokumenty i czeka sie na paszport ok 4 tyg narazie wiem to wszytsko ze słyszenia od kolezanek które to tu załatwiały, jak sama bede to załatwiac to napisze jak to u mnie wygladało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
a jakie dokumenty akt urodzenia nasze paszporty lub dowody pewnie i co jeszcze a pewnie z register ofice ???a moze to nie potrzebne a czy laktator to bedzie mi potrzebny na poczatku jesli tak to jaki proponujecie avent medela czy tommee tippee moj maz nazywa to dojarka bardzo smieszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
z tego co wiem to akt urodzenia paszporty albo dowody rodziców akt małżeństwa rodziców jesli jestescie małżenstwem jesli nie to nie przy składaniu musza byc oboje rodziców i dziecko przy odbiorze wystarczy jeden rodzic, oczywiscie zdjecie dziecka choc mozna tam na miejscu zrobic. Ja nie wiem jak komu potrzebny bedzie laktator to zalezy zawsze wrazie czego mozna miec, mi przy pierwszym dziecku przydał sie od razu bo jak sie urodzil chory i lezal w inkubatorze to sciagałam pokarm i moim go karmili, teraz tez zamierzam kupic, a co do firmy to bez róznicy, zalezy czy tez chcesz reczny czy elektryczny, ja mam butelki kupione tommee tippee to moze dokupie sam laktator i bede miala od razu do moich butelek ale nie wiem zobacze ktory w jakiej cenie bo to bez róznicy a uzywac bede go tylko wtredy gdy bede musiala z kims małego zostawic albo jak wyniknie jakas przyczyna losowa takto zamierzam karmic cyckiem :D hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
dzieki jusyna za informacje ja nie pomyslalam ze moze byc cos nie tak z dzidzia ja oczywiscie nastawiam sie psychicznie ze wszystko bedzie dobrze ale nigdy nic nie wiadomo jade dzis po dojarke do mleka ja nie mam butelek jeszcze i sa takie cale zestawy musze sie zastanowic ktore co i jak aaaa ten serwer caly czas mi sie zawiesza i nie moge wejsc pozdrawiam serdecznie zycze milej niedzieli do pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używałam butelek avetn i polecam teraz też kupiłam butelki i laktator z aventu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
cześć dziewczynki :D normalnie musze się pochwalić prawdo podobnie dostałam mieszkanie z cansilu w czoraj dostałam pismo że wylicytowałam dom niewiem na 100% co to bo nie znam perfek angielskiego jutro jade do urzedu to się dowiem co to jest a co do butelki do kupiłam taką pół księżyc bardzo dobra bo ma odpowietrzacz Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
zaneta no to super trzymam kciuki :) a ja tez przy pierwszym dziecku kupowałam butelki z aventu a teraz kupiłam te tommiee tippee tez sa fajne :) pozdrawiam i miłej niedzili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żanetka trzymam kciuki żeby wszystko było ok ja czekam do czwartku zobaczymy co powiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
Normalnie już nie umiem się doczekać jutra co mi powiedzą wiem w 100% że z kategorii C zmienili mi na A a to bardzo dużo już :D Frugo ja też trzymam za ciebie kciuki :D Która z dziewczyn jeszcze się stara o dom z Canslu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×