Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiek78

Fenoterol...

Polecane posty

Mam pytanie do kobiet w ciąży oraz tych, które urodziły, a brały fenoterol. Jak wasz organizm reagował na ten lek (ewentualne skutki uboczne) oraz w jakim okresie ciąży oraz jak długo go brałyście? Ja biorę 3 tabletki na dobę i źle się po nim czuję: trzęsą mi się ręce, szybko się męczę, a ostanio obrzękły mi palce u rąk i trochę twarz. Jestem ciekawa czy również tak wasze organizmy reagowały na ten lek i czy po odstawieniu go od razu znikają te skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, wyrazy wspolczucia :0 Fenoterol bralam przez prawie trzy miesiace w drugiej ciazy, ostateczna dawka - osiem tabletek na dobe, potem mnie juz polozyli pod kroplowka. Czulam sie fatalnie - drzenie rak, kolatanie serca, zawroty glowy, mdlosci. puchlam tez, ale to akurat z powodu zatrucia ciazowego. Niestety, ale zazwyczaj na fenoterolu jedzie sie prawie do konca, tzn do momentu, kiedy dzidzius moglby juz bezpiecznie przyjsc na swiat. Zeby bylo smieszniej, tak jak od 6 m-ca mialam skurcze i grozacy porod przedwczesny, to jak mi w koncu odstawili kroplowe, wszystko sie zatrzymalo, i porod mialam wywolywany (mialam b wysokie cisnienie, lekarze bali sie rzucawki). Generalnie - ciezko jest, ale trzy tabletki na dobe to jeszcze nie tak zle. A dostajesz tez Isoptin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uff
, nareszcie mam to za sobą. Ale to prawda, zazwyczaj na fenoterolu jedzie się do samiuśkiego końca i nierzadko na koniec dzidźka się nie śpieszy :). Ale te malutkie oczka........... jakie piękne czasy.......... Teraz też jest pięknie (dzidźka ma 13 m-cy). Trzymajcie się dziewczyny na fenoterolu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę do tego ten Isoptin, ale i tak odczuwam to wszystko. Pewnie jakbym nie brała było by gorzej. Szczerze mówiąc miałam nadzieję, że organizm przyzwyczai się po jakimś czasie do fenoterolu i będę się lepiej czuła, a tu nic:( Zmęczona się czuję bardzo, szczególnie rano i do południa. Później już troszkę lepiej. Dzisiaj idę na wizytę to popytam o wszystko i zobaczymy czy jest jakaś poprawa. Skurcze mi się uspokoiły, tyle że na ostatniej wizycie miałam skróconą szyjkę. Mam nadzieję, że się to zatrzymało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia80
Hej! Ja tez biorę fenoterol od 27 tygodnia ciąży.Przez pierwszy tydzień brałam go bez isoptinu, ale nie da rady bez niego ujechać. Miałam mroczki prrzed oczami, zaburzenia widzenia, kołatanie serca, osłabienie, drżenie rąk itp. Teraz jestem w 31 tygodniu i czuję się dobrze, choć cały czas martwię się, czy te leki nie wpłyną niekorzystnie na dzidzię. Czasami mimo wszystko odczuwam skurcze, myślę, że są one wywoływane przede wszystkim stresem, przemęczeniem i jakimś wewnętrznym niepokojem. Jak jestem wyluzowana i spokojna to wszystko jest ok.Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i dotrwamy z malutkim jak najdłużej. Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamuśki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam od 28 tyg i miałam te wszystkie okropne objawy mimo Isoptinu. ALe po miesiącu organizm się przyzwyczaił (a barałam dużo bo 6 tabl na dobę) i nawet nie potrzebowałam Isoptinu. W 36 tyg lekarz kazał mi odstawić Fenoterol i tego samego dnia (a raczej nocy ;) urodził się mój synek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja biorę
fenoterol 6 x dziennie i mimo tego mam skurcze przy każdym ruchu, chociaż staram się cały czas leżeć. Czy któraś z Was urodziła przed czasem mimo regularnego zażywania tego środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gigi M.
straszne, tez brałam, do dziś mam obawy, że to miało wpływ na moją córkę, która ma dziś 10 lat. Jedno zapamietałam jak modlitwę: 15 minut przed zażyciem fenoterolu isoptin!!! Bywało tak, że pół dnia mnie trzęsło, myslałam, że koniec ze mną. Jesli po jednym isoptinie nie jest jeszcze dobrze, wziąc nastepnym razem 2. Ale najwazniejsze - koniecznie PRZED fenoterolem isoptin, inaczej właściwie w ogóle nie działa. Ta wiedza oczywiście od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że został \"odgrzebany\" mój stary jak świat temat;) na szczęście teraz to już tylko wspomnienie - choć przypomina miły okres chodzenia w ciąży:D Po jakimś czasie mój organizm się przyzwyczaił do Fenoterolu i już nie było trzęsienia się itp. Brałam go do 37tc i po odstawieniu myślałam, że zaraz uraodzę, a w końcu prznosiłam o 6 dni. Także różnie to bywa;) Teraz już tylko się cieszę ślicznym i kochanym synkiem❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jesli ktoraś z Was potrzebuje za koszty przesyłki wyśle Wam tabletki o ktorych piszecie (Fenoterol + Isoptin) Fenoterolu zostalo 78 tabletek a Isoptinu musiałabym sprawdzić, ale też sporo. Jakby co piszcie na maila ;) Tabletki dostałam od znajomej, ale ja nie potrzebuje a jesli ktoras z Was ma chociaz troszke zaoszczędzic to dlaczego nie. Tabletki mają długi okres przydatności!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulla30
JA RÓWNIEŻ BRAŁAM W CIĄŻY FENOTEROL POCZĄTKOWO NAWET 8xDOBĘ I NIESTETY PRZEŻYŁAM TE OBIAWY.DODATKOWO RÓWNIEŻ BRAŁAM ISOPTIN I RELANIUM 5 mg.NAPRAWDĘ POMAGA I CO NAJWAŻNIEJSZE NIE SZKODZI DZIECKU POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
relanium w ciazy????? upsss, mam nadzieje ze nie zaszkodzilo maluszkowi. fenoterol + isoptin to staly sklad przy przedwczesnych skurczach a isoptin faktycznie bierze sie 15-30 min. przed fenoterolem. ja orocz tego skladu bylam dluugo w szpitalu na podtrzymaniu \"przysmyczona\" do pompy z magnezem. koszmar, ale warto bylo. asiek78 szczere gratulacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz szczesliwa mama
ja bralam podobny lek do fenoterolu, tyle ze niemiecka wersje, na poczatku telepalo mi serducho,trzeslam sie jak osika przez ierwsze dni, potem tylko zaraz po zazyciu tabletki. najgorsza byla 1 tabletka(mialam dawke jedna tabletke na dzien) myslalam ze nie wezme nastepnej, czulam sie jakbym wypila sama pol litra wodki z tym ze tylko na glowe mi poszlo;) ale nie szkodzil synkowi wiec bralam 3 tygodnie, jakos dotrwalismy do 37 tygodnia ciazy, lekarz kazal odstawic i nie urodzilam wcale tak od razu....jeszcze tydzien moglam robic co chcialam i co wazne, nie musialam plackiem lezec! pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.oj-jak to dobrze znalezc takie forum o fenoterolu...:) troszke sie uspokoiłam czytając wasze wypowiedzi,... ja od 3 tyg. zazywam tabletki wraz z isoptimem... 4 * 0,5 tabletki fenoterolu i do kazdej połówki [po 1 tabletce isoptimu... nie mam drgawek, spokojnie przechodze, ale leze te 3 tyg w domu i spokojnie wypoczywam. jestem w 29tyg.ciazy... byłam tez u lekarza i dzidzi serduszko nie reaguje na moje tabletki,nie ma przyspieszonego tempa.. :) cieszy mnie bardzo,bo martwilam sie:) zmarwilam sie tylko jedna rzecza... że jak sie zaczelo to brac to juz trzeba raczej ciagnac do konca... ech:( myslalam,ze jak sie porpawi to rzuce w cholere te tabsy:P hihi.. trudno! dla dobra dzidzi.. moge brac..zwlaszcza jak nie ma odbicia w jej/jego zdrowiu:) pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie..trzymajmy sie ... i zycze spokojnego rytmu serduszka, nie drżących rąk, spokoju, opanowania.... i zdrowych dzidziusiów w odpowiednim czasie po 36 tyg;) hih:) pa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulla30
DO SŁONECZKA 28 RELAMIUM BRAŁAM TYLKO DORAŻNIE I BYŁO TO ZALECENIE BARDZO ZNANEJ PANI PROFESOR , KTÓRA OPIEKOWAŁA SIĘ MNĄ W CZASIE POBYTU W SZPITALU. DZIDZI TEŻ NIE SZKODZIŁ ,URODZIŁA SIĘ ZDROWA (10/10 PUNKTÓW)I O CZASIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie brałam fenoterolu do końca ciąży, więc to nie jest regułą. Jak wszystko sie uspokoiło, to przestałam brać chyba w 6 miesiącu. Nie miłam również żadnych niepokojących objawów. Najgorsze było czekanie w środku nocy tych 15 minut. To były najdłuższe kwadranse w moim zyciu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez ja nie podwazam decyzji pani profesor. nie smialabym tego robic nawet gdyby nie miala tytulu naukowego. :) wyrazilam tylko swoje zdziwienie bo diazepan (relanium) a generalnie ta grupa lekow nie jest zbyt popularna w ciazy. zwykle stosuje sie leki lagodniejsze. widac lekarz wiedzial co robi i tak powinno byc. wg ulotki nie powinno sie tego leku stosowac przez pierwsze 4 miesiace ciazy. i oczywiscie ciesze sie, ze twoj maluszek urodzil sie zdrowy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ja osobiscie nie biore relanium,ale bardzo duzo kobiet w ciazy ma przepisywane przez lekarzy rozne dawki ... niestety popularne relanium sie zrobiło... a dla mnie to jakby narkotyk:O w ciąży bałabym sie brać! aha- ja staram sie psychicznie uspokoić, joga i inne sprawy,w ten sposob sie uspokajam,a nie czyms takim jak relanium.. mimo,ze twierdza ze nie szkodzi malenstwu,ja staram sie nie zazywac az tylu zbednych wg mnie leków... pozdrawiam mamusie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore fenoterol od dwoch tygodni ale w malych dawkach bo 1/2 tabl x razy na dzien w sumie wychodzi 1 1/2 tabl na dzien i szczerze powiem ze tylko szybciej sie mecze oraz mam czasem przyspieszony oddech....nie mam drzenia rak ani zawrotow glowy...chociaz uprzedzano mnie o tym...jestem w 32 tc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny orientujecie sie czy branie fenoterolu plus isoptimu ma wpływ na znieczulenie u dentysty? chce sie wybrac i niewiem czy moze cos mi sie stac,osłabienie itp.czy nie... zadzwonie do gina wieczorem,ale chcialam sie tez was poradzić... ktoras korzysta z dentysty,znieczulenia? i zażywa fenoterol?wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona mama
czy wasze dzieci też miały,drgania kończyn po fenoterolu??prosze o jak najszybsze odpisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez brałam fenoterol i izoptin,nie miałam żadnych skutków ubocznych,ale najpierw połykałąm izoptin a za 5 min fenoterol,i to sie sprawdza spróbujcie...do organizmu dojdzie juz działanie izpotinu i zniweluje skutki uboczne fenoterolu.te leki nie mają skutkó ubocznych na rozwoj ciąży,plusem jest szybki poród po odstawieniu leków,brałam 4 na dobe,od 25 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem jednak szczęściarą:) Brałam fenoterol i isoptin w pierwszej ciąży,chyba od 25tyg. Nic mi nie było. Czułam sie po tym bardzo dobrze.Serio. Zazwyczaj źle reaguje na leki,ale to na mnie w żaden sposób nie działało negatywnie. Moją córke przenosiłam.Urodziła się w 42tyg.przez cc. Leki miałam odstawione w 36tc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja biorę fenoterol od początku 24 tygodnia. Przez dwie doby kroplówka, potem pięć razy dziennnie po pół plus 3 razy dziennie isoptin. Teraz biorę tylko 3 razy dziennie po pół fenoterolu i 3 razy dziennie isoptin i jest ok. Przy większej dawce fenoterolu miałam problemy z zaśnięciem trzęsły mi się ręce i serducho waliło jak po maratonie, a ja w ogóle mam przyspieszone tętno. Brzuch już nie boli, nie stawia się, brak skurczy i mam nadzieję, że już nie zwiększy mi lekarz dawki leków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppupppp
uuuuuuuuuuupppppppppppppppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bralam fenoterol od pocztku osmego miesica do konca, co POLTOREJ godziny pol tabletki! i isoptin, nie pamietam, ale rzadziej. nic mie nie bylo, dziecku tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeee
ja jestem w 36 tyg i biore fenoterol i zastanawiam sie kiedy mi lekarz odstawi!!!czy wiecie moze od czego to zalezy kiedy odstawia sie fenoterol????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odstawiłam w 36 tygodniu, a brałam od 26. Dziś kończy się 39 i nic się nie dzieje. Rodzinka mi wróży, że jeszcze będą mi poród wywoływać. Oby nie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny jestem w 27 tyg. ciazy, mam skrocona szyjke i rozwarcie na 0.5cm.Lekarz kazał mi brac fenoterol 3x1 i magnez 4x2 i oczywisie lezec i jeszcze raz lezec.Martwie sie o dzidziusia czy urodzi sie zdrowy po tym fenoterolu.Czy zazywałyscie magnez w takich duzych dawkach? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×