Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość Nusiewicz
Goraco polecam :Wielkie ciezarowki wyjezdzaja z morza" Marty Fox jak dla mnie ta ksiazka to jeden wielki cytat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruszka
"Nikt nie może być mi bliższy ode mnie, a ja, ja jestem sobie czasem taki daleki..." Stanisław Lem "Szpital przemienienia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igamaja
Znacie to: Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz, Nie zaglądali do dupy tam miałem socjalizm. Tak napisał Miłosz ,gdy wyjeżdżał wiele lat temu do USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilusion
"Rozdarłbym sobie czasem piersi i roztrzaskał mózg, że tak mało można dla siebie znaczyć! Ach, jeśli sam nie wniosę miłości, ciepła i rozkoszy, to nie da mi ich drugi, a całym sercem pełnym szczęśliwości nie uszczęśliwię drugiego człowieka, który stoi przede mną zimny i bezsilny" /Cierpienia Młodego Wertera-J.W.Goethe/ "Dowiedz się kim jesteś i pozostań sobą" /Dolly Parton/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilusion
"O najważniejszych sprawach najtrudniej opowiedzieć. Są to sprawy, których się wstydzisz, ponieważ słowa pomniejszają je- słowa powodują, iż rzeczy, które wydawały się nieskończenie wielkie, kiedy były w Twojej głowie, po wypowiedzeniu kurczą się i stają zupełnie zwyczajne. Jednak nie tylko o to chodzi, prawda? Najważniejsze sprawy leżą zbyt blisko najskrytszego miejsca twej duszy, jak drogowskazy do skarbu, który wrogowie chcieliby Ci skraść. Zdobywasz się na odwagę i wyjawiasz je, a ludzie dziwnie na Ciebie patrzą, w ogóle nie rozumiejąc, co powiedziałeś, albo dlaczego uważałeś to za tak ważne, że prawie płakałeś mówiąc. Myślę, że to jest najgorsze, kiedy tajemnica pozostaje nie wyjawiona, nie z braku słuchacza, lecz z braku zrozumienia." /"Cztery pory roku"- Stephen King/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilusion
"Piszę w cisze. Twe milczenie boli" "Czułem się gorzej od skazańca stojącego przed plutonem egzekucyjnym. Pluton lufami karabinów wymierza tylko raz." /"SMS- Słowa Mają Siłę- Daniel Senderek/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viva_la_rock
czasami patrzę na siebie w lustrze a nawet nie patrzę po prostu czuję że moje oczy gasną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Znam wszystkie uczucia po imieniu, lecz żadnej wiary, miłości ani nadziei nie ma we mnie\" z piosenek jeszcze duuuzo ;) \"posiadam wiarę w niemozliwą moc, potrafię jeśli chcę rozświetlić mrok\" \"niepokorny i zły bram nieba nie sięgnę\" \"Somewhere, between the sacred silence and sleep\" \"I cry when angels deserve to die\" i wieleeeee wiele innych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cardamine
Pij wino, bo to jest życie wieczne. To jest wszystkim, | co daje ci młodość. To jest pora na wino, |róże i pijanych przyjaciół. Ciesz się tą chwilą, bo ta chwila, to twoje życie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aammaa
"Na rozpacz nie ma czasu. Takie są koleje w dziejach życia!" A. Dygasiński "Gody życia" "Za nic nigdy nic się nie dostaje" R. Gary "Zjadacze gwiazd" "Ludzie, nie wiedzą wcale, że słabośc stanowi siłę niezwykłą i że ogromnie trudno jej się oprzeć" R. Gary "Pieszczoch" "Ból to nie nie chcieć poruszyć ręką ani glową i nawet nie mieć ochoty odwrócić glowy na poduszce" J.M. de Vasconcelos "Moje drzewko pomarańczowe" "Kazdy ma swój raj" N. Kazantzakis"Grek Zorba" "Każdy dzień jest nowym dniem"E. Hemingway "Komu bije dzwon" "Miłość nie wyklucza poza nawias; milość bierze w nawias wszystko' W. Whorton "Spóźnieni kochankowie" "w chwili nieszczęścia człowiek oswaja się z prawdą, to znaczy z ciszą" A. Camus "Dżuma"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
nie pamietam z kad ten cytat...ale ... |...Bo ich historia to prawdziwe love sory, sloneczko, a prawdziwa milosc jest zawsze chaotyczna. gubisz sie trcisz trzezwy osad. Nie umiesz sie bronic. Im wieksza milosc tym wiekszy chaos. Ot i caly sekret| Chyba z Kinga, a moze z Carrolla? ni wim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycie jest pionowe
nie jestem cynikiem z natury. stalem sie nim z potrzeby buntu. udalo mi sie zapomniec o tym, czego nienawidzilem, ale nie znazlem niczego, co moglbym pokochac. udawalem wiec sam przed soba, ze nic nie jest godne milosci. czy jakos podobnie.... J.Folwes. "Mag"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia19888
Charles C. Finn - Nie pozwól abym cie zwiódł (...)Za każdym razem kiedy próbujesz zrozumieć, i dlatego że naprawdę tak chcesz, Mojemu sercu rosną skrzydła - bardzo małe skrzydła, kruche, ale jednak skrzydła. Z twoją czułością i współczuciem i twoją mocą zrozumienia Możesz tchnąć we mnie życie. Chcę żebyś to wiedziała. Chcę żebyś wiedziała jak jesteś dla mnie ważna, Jak możesz, jeśli zechcesz, być stwórcą osoby, którą jestem.(...) To nie będzie dla ciebie łatwe; Długie skazanie na bezwartościowość tworzy grube mury. Czym bardziej się do mnie przybliżysz, tym mocniej będę walczyć w zaślepieniu. Gdyż walczę przeciwko tej samej rzeczy, za którą tęsknię. Ale mówią, że miłość jest silniejsza nisz mury, a w tym moja cała nadzieja.(...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ble_ble
Postanowiłam dołączyć się do cytatów. Oto one: "...Jestem za blisko żeby mu się śnić..." "...Dla ciebie jestem sobą i choć to tak mało jest, nie potrafię być przed tobą nikim więcej..." "....Czasem wydawało mu się, że słychac jak ona zamyka oczy..." "....Mogłabym nie spać tylko po to, aby słyszeć jak oddychasz..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagryzka
Nie zamykajcie mi oczu nawet po śmierci, będą mi potrzebne jeszcze, bym się na¬uczył, bym zobaczył i zrozumiał moją śmierć. - Pablo Neruda "Prawda" w przekładzie Jana Zycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagryzka
Dlaczego upadamy? Abyśmy mogli nauczyć się podnosić. Film: "Batman – Początek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ltgbvnmlkoiju
up up up up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwennie
...to bylo jak jazda limuzyną, a ja lubie jezdzic porysowanymi samochodami z facetami, ktorzy mają kwas solny w żyłach zamiast krwi... --> wie ktoś z jakiej ksiązki jest ten cytat, zamieszczony na 4 stronie tego tematu przed Nadę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tam xxxzzzyyy
"powiedziec kim jestem,skad przychodze,dokad zmierzam,przekracza moje rozeznanie" "trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc niepokonanym"Perfect "proza zycia to przyjazni kat"Perfect "tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono"Szymborska "zle jest byc sluga Amora,bo im wierniej mu sie sluzy,tym bolesniejsze trzeba znosic uklucia"Dante "wino robi czlowieka przezroczystym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Na końcu myśli się o początku...\" Mr & Mrs Smith. Taki lekki film, a taki poważny tekst. Wrył się w pamięć, bo czegoś takiego się nie spodziewałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
PIEKNIE...po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara83
topik genialny, się dołączam: Większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili, inni zaczynają i zabierają się do tego dwadzieścia lat przedtem, a czasem i wcześniej. To są nieszczęśnicy tego świata. Są takie pewne daty, które mają znaczenie wśród tych miesięcy, kiedy można by się obejśc bardzo dobrze bez życia. Wszystko co jest ciekwae odbywa się w mroku. Jest taki moment w nędzy, kiedy duch nie pozostaje już razem z ciałem. Naprawde jest mu tam zbyt źle. Wiedza jest dobrze strzeżona, powiadam wam. Fakultet to szafa solidnie zamknięta. Słoików w bród, konfitur mało. NIe ma się co łudzić, ludzie nie mają sobie nic do powiedzenia, mówią ze sobą każdy tylko o swoich zmartwieniach, to jasne. Każdy dla siebie, świat dla wszystkich. l. f. celine "podróż do kresu nocy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plumka2000
"Piekno jest obecne tylko trzeba chcieć je widzieć, lub przynajmniej rozmyślnie nie zamykać oczu..." Theodor Fontane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama sobie
"Kto mi odda moje zapatrzenie i mój cień, co za Tobą odszedł...?" /Krzysztof Kamil Baczyński "Pioseneczka"/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilarrrr
"Ja błędy popełniam nieustannie, ale uważam, że to jest nieuniknione i nie ma co się wobec tego napinać i kontrolować, bo przestanę być normalnym człowiekiem i ze spontanicznej osoby zmienię się w poprawną nauczycielkę. Jeżeli mam uczyć dalej, to pod warunkiem, że będę sobą, ze swoimi wszystkimi głupotami i mądrościami, wadami i zaletami." [Zofia Kucówna - Zdarzenia potoczne]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)Jestem sama Jestem sama, a wiec moge byc wszystkim Jestem wszystkim, a wiec moge byc niczym Egzystencja bez esencji Esencja bez egzystencji Wolnosc. A. Swirszczynska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Kropka nie jest szczesliwa Przeraza ja mozliwosc roznych interpretacji kropki\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jakiegoś filmu na światłach\"na co czekasz? juz bardziej zielone nie bedzie!\" ;p podobaly mi ste tez bardzo niektore teksty w teatrze telewizji \"Narty Ojca Św.\" ale dokladnie ich teraz nie przytocze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plumka2000
Jednego serca! tak mało, tak mało, Jednego serca trzeba mi na ziemi! Co by przy moim miłością zadrżało, A byłbym cichym pomiędzy cichemi. Jednych ust trzeba! Skąd bym wieczność całą Pił napój szczęścia ustami mojemi, I oczu dwoje, gdzie bym patrzał śmiało, Widząc się świętym pomiędzy świętemi. Jednego serca i rąk białych dwoje! Co by mi oczy zasłoniły moje, Bym zasnął słodko, marząc o aniele, Który mnie niesie w objęciach do nieba; Jednego serca! Tak mało mi trzeba, A jednak widzę, że żądam za wiele! Adam Asnyk Te słowa wykorzystali w swojej piosence Bracia Cugowscy. Polecam:):) utworek mniam:):) buziaki dla Ciebie Balu:*:) hiihhi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
:NAwet jesli nie jest odrazu wzajemna miłośc zdola przetrwać jedynie wtedy, jeśli istnieje iskierka nadziei-bodaj najmniejsza-że z czasem zdobedziemy ukochana osobę. Reszta jest czysta fantazją:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×