Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość Dżejj
a mój ulubiony jest z wiersza W.Szymborskiej: "okamgninie trwać będzie tak długo, jak zechcę, pozwoli się podzielić na małe wieczności"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patuniaaa1992
Kochanie to niedola ciężka, bo przez nie człek wolny niewolniekiem się staje. Równie jak ptak, z łuku ustrzelon, spada pod nogi myślica, tak i człek, miłością porażon, nie ma już mocy odlecieć od nóg kochanych. Kochanie to kalectwo, bo człek, jak ślkepy, świata za swoim kochaniem nie widzi. . . Kochanie to smutek, bo kiedyż więcej łez płynie, kiedyż więcej wzdychań boki wydają? Kto pokocha, temu już nie w głowie ni stroje, ni tańce, ni kości, ni łowy; siedzieć on gotów, kolana własne dłońmi objąwszy, tak tęskniąc rzewliwie, jako ów, któru kogoś bliskiego postradał. . . Kochanie to choroba, gdyż w nim, jako w chorobie, twarz bileje, oczy wypadają, ręce się trzęsą i palce chudną, a człowiek o śmierci rozmyśla albo jak w obłąkaniu ze zjeżoną głową chodzi, z miesiącem gada, rad miłe imię na piasku pisze, a gdy mu je wiatr zwieje, tedy powiada "nieszczęście" i ślochać gotów. . . A jednak jeśli miłować ciężko, to nie miłować ciężej jeszcze, bo kogóż bez kochania nasyci rozkosz, sława, bogactwa, wonności lub klejnoty? Kto kochanej nie powie: "Wolę cię niźli królestwo, niźli sceptr, niźli zdrowie, niźli długi wiek?. . . " A ponieważ każdy chętnie by oddał życie za kochanie, tedy kochanie więcej jest warte od życia. Henryk Sienkiewicz, "Pan Włodyjowski"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opowieść o trzech braciach Było raz trzech braci, którzy wędrowali opustoszałą, krętą drogą o zmierzchu. Doszli w końcu do rzeki zbyt głębokiej, by przez nią przejść, i zbyt groźnej, by przez nią przepłynąć. Bracia znali się jednak na czarach, więc po prostu machnęli różdżkami i wyczarowali most nad zdradziecką tonią. Byli już w połowie mostu, gdy drogę zagrodziła im zakapturzona postać. I Śmierć przemówiła do nich. Była zła, że tym trzem nowym ofiarom udało się ją przechytrzyć, bo zwykle wędrowcy tonęli w rzece. Nie dała jednak za wygraną. Postanowiła udawać, że podziwia czarodziejskie uzdolnienia trzech braci, i oznajmiła im, że każdemu należy się nagroda za przechytrzenie Śmierci. I tak, najstarszy brat, który miał wojownicze usposobienie, poprosił o różdżkę, której magiczna moc przewyższałaby moc każdej z istniejących różdżek, za pomocą której zwyciężyłby w każdym pojedynku – różdżkę godną czarodzieja, który pokonał Śmierć! I Śmierć podeszła do najstarszego drzewa rosnącego nad brzegiem rzeki, wycięła z jego gałęzi różdżkę i dała najstarszemu bratu, mówiąc: „To różdżka z czarnego bzu, zwana Czarną Różdżką. Mając ją w ręku, zwyciężysz każdego”. Drugi w kolejności starszeństwa brat, który miał złośliwe usposobienie, postanowił jeszcze bardziej upokorzyć Śmierć i poprosił o moc wzywania umarłych spoza grobu. I Śmierć podniosła gładki kamień z brzegu rzeki, dała mu go i powiedziała, że ów kamień ma moc ściągnięcia umarłego zza grobu. Potem Śmierć zapytała najmłodszego brata, co by chciał od niej dostać. A był on z nich trzech najskromniejszy, a także najmądrzejszy, więc nie ufał Śmierci. Poprosił o coś, co pozwoliłoby mu odejść z tego miejsca, nie będąc ściganym przez Śmierć. I Śmierć, bardzo niechętnie, wręczyła mu swoją Pelerynę-Niewidkę. Wówczas Śmierć odstąpiła na bok i pozwoliła trzem braciom przejść przez rzekę i powędrować dalej, co też uczynili, rozprawiając o przygodzie, która im się przytrafiła, i podziwiając dary Śmierci. I zdarzyło się, że trzej bracia się rozstali, każdy poszedł własną drogą. Pierwszy brat wędrował przez tydzień lub dwa, aż doszedł do pewnej dalekiej wioski i odszukał czarodzieja, z którym się kiedyś pokłócił. Mając Czarną Różdżkę w ręku, nie mógł przegrać w pojedynku, który nastąpił. Zostawił ciało martwego przeciwnika na podłodze, a sam udał się do gospody, gdzie przechwalał się głośno mocą swojej różdżki, którą wydarł samej Śmierci i dzięki której stał się niezwyciężony. Tej samej nocy do najstarszego brata, który leżał w łóżku odurzony winem, podkradł się inny czarodziej. Zabrał mu różdżkę i na wszelki wypadek poderżnął gardło. I tak Śmierć zabrała Pierwszego brata. Tymczasem drugi brat powędrował do własnego domu, w którym mieszał samotnie. Zamknął się w izbie, wyjął Kamień, który miał moc ściągania zmarłych zza grobu i obrócił go trzykrotnie w dłoni. Ku jego zdumieniu i radości natychmiast pojawiła się przed nim postać dziewczyny, z którą kiedyś miał nadleję się ożenić, zanim spotkała ją przedwczesno śmierć. Była jednak smutna i zimna, oddzielona od niego jakby woalem. Choć wróciła zza grobu, nie należała prawdziwie do świata śmiertelników i bardzo cierpiała. W końcu ów drugi brat, doprowadzony do szaleństwa beznadziejną tęsknotą, zabił się, by naprawdę się z nią połączyć. I tak Śmierć zabrała drugiego brata. Choć Śmierć szukała trzeciego brata przez wiele lat, nigdzie nie mogła go znaleźć. Dopiero kiedy był w bardzo podeszłym wieku, zdjął z siebie Pelerynę-Niewidkę i dał ją swojemu synowi. A wówczas pozdrowił Śmierć jak starego przyjaciela i poszedł za nią z ochotą, i razem, jako równi sobie, odeszli z tego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claireee
Zobaczysz, Bóg cię kiedyś zabije. Za to, że masz skórę, której on nigdy nie dotknie, nie dowie się jak smakuje. I za to, że to moja, nie jego twarz odbija się w twoich oczach. A fioletowy blask, gdy szepczesz, wtulona w moje ramiona, leciutko tli się w powietrzu, zostawiając za sobą smugę dymu, jak wąską ścieżkę przez mrok, po której pełznie za nami jego zazdrosny wzrok. Mnie też Bóg kiedyś zabije. Tak bardzo będzie mu żal, że jest wszędzie, więc nigdzie. Że się nie dowie, co znaczy całować twoją szyję. Tak bardzo by chciał, żebym się tobą znudził, przesiadywał nad wódką albo w pracy. Żebyś w łóżku wieczorem wolała się odwracać, by jak najszybciej zasnąć. Żeby wszystko to w porę wystygło i zgasło. A miłość żeby się stała tylko kolejną rozpaczą. Po to, by on mógł się czuć mistrzem i władcą świata. Więc kiedyś Bóg mnie zabije, zobaczysz. Za to, że moje palce zanurzają się w tobie. W to miejsce, gdzie jesteś tak miękko niedomknięta, tak ciepło uchylona, jakbyś nosiła w sobie przejście na tamtą stronę, ukrytą w równo przyciętym żywopłocie ciała jedyną furtkę na zewnątrz, do ogrodu, co zarósł dzikim bzem i lawendą. Więc możesz być pewna, Bóg ci tego nigdy nie wybaczy. Nigdy ci tego nie zapomni. Bóg cię kiedyś zabije. Z zazdrości o mnie. "I hate the way you talk to me And the way you cut your hair I hate the way you drive my car I hate it when you stare I hate your big dumb combat boots And the way you read my mind I hate you so much it makes me sick - it even makes me rhyme I hate the way you're always right I hate it when you lie I hate it when you make me laugh even worse when you make me cry I hate it that you're not arround and the fact that you didn't call But the mostly I hate the way I don't hate you not even close, not even a little, not any at all" wiersz z filmu "Zakochana złośnica" Kiedy jestem na mieście I pulsujące płomyki życia, Ludzie, przemykają obok, Zapominam o mej stracie, O małej luce w wielkiej konstelacji, O miejscu, w którym była gwiazda. D.H. Lawrence „Zanurzenie” W języku angielskim istnieje słowo orphan, które oznacza sierotę. Jest słowo widow, czyli wdowa. Brak w nim jednak określenia rodzica, który stracił dziecko. (...)Zastanawiam się, dlaczego nie istnieje ustawowy limit cierpienia. Dlaczego nie ma regulaminu, w którym stałoby czarno na białym, że można budzić się z płaczem, ale tylko przez miesiąc. Że po czterdziestu dwóch dobach człowiek przestaje odwracać się nagle na ulicy, przytrzymując ręką szalejące serce, pewien, że usłyszał swoje imię z tamtych ust, jej ust. Że za posprzątanie bałaganu, który zostawiła na biurku, nie grozi kara grzywny, że można zdjąć z drzwi lodówki obrazki, które narysowała, i odwrócić do ściany jej szkolną fotografię, choćby tylko z takiego powodu, że na jej widok wszystkie bolesne wspomnienia wracają na nowo. Że zezwala się odmierzać czas, który upłynął od jej śmierci, tak samo jak kiedyś liczyło się jej kolejne urodziny. fragmenty z książki pt. "Bez mojej zgody" Jodi Picoult, jednej z najpiękniejszych książek, jaki przeczytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANCYSKO.
Zapomniałeś już, że nie mieliśmy nic. Zabiją za lepsze jutro. A Ty śmiałeś się gdy miałem przejebane. Następny przykład na to jak człowiek stał się szmata. Świat bez litości szybko pozbawił mnie złudzeń. Myśle, przyjdzie taki dzień, że pokonam przeciwności. Wyjdę na ludzi... Żyjesz bo żyjesz. Tak naprawdę wciąż leżysz. A Ci co przechodzą wciąż Cię kopią, żeby dobić. A ja dna sięgam ponownie. To dla wszystkich tych, których zycie jest piekłem. Z życia poza kontrolą. Budzą się problemy. Opowiem Ci o tym czego nienawidzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneq
'erotyk dla następcy' przeprowadź ja przez pokój niby ścieżką wśród lasu, na stole zapal różę dobrą jak nocna lampka. potem rozbieraj ją delikatnie z obronnych gorsetów, z zaciśnięcia rąk, drżenia ramion.. otul szeptem. a jeśli kiedyś wybiegnie nagle z pokoju biegnij za nią, nie pozwól, ukryj jej twarz w swych wielkich rękach, mów słowa, dużo słów. te wszystkie, których ja zapomniałem, których się wstydziłem. proszę cię, ty, którego nienawidzę, który przyjdziesz po mnie, by z jej drobnych piersi zdrapać ślady mych rąk, rozchylić jej kolana. proszę cię bądź dla niej dobry nie wiesz, że będziesz kochał mnie, że powie ci słowa wypróbowane ze mną, że w jej włosach poczujesz mój oddech, na jej brzuchu napotkasz nocą moje ręce. i jeśli czasem wciągając cię w siebie, aż do zachłyśnięcia pomyli nasze imiona - nie myśl o mnie z nienawiścią. to ja uczyłem ją jak dziecko nie wstydzić się krzyku imion nagich ciał, to ja czasem jeszcze mówię do ciebie.. wtedy myślałem, że mówię tylko do niej. twój cień w jej oczach to mój cień, jej głos pełen niepokoju to mój głos. gdy ona cofa się z lękiem ja powracam. pamiętaj, na każde twoje słowo zbyt ostre, na każdy gest nie dość szczery, ja powracam. pamiętaj, i jeśli kiedyś sama zapłacze nocą, nie wchodź do jej pokoju.. już ja będę przy niej ( Bohdan Urbankowski )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dopasowana
(...)bo obiecałam sobie, że nie pokocham nikogo tak mocno, żebym nie mogła być całą, kompletną osobą bez niego.. (więzy krwi) zastanowiam się, czy każdy człowiek wie, gdzie jest jego miejsce, a jeśli mamy je w sercu? czemu tak rzadko staramy się do niego dotrzeć? W życiu musi być coś więcej, jakiś nadrzędny cel. nasze własne miejsce. Byłeś moim domem, wiedziałam to od pierwszej chwili kiedy Cię ujrzałam, tego wieczoru, tak dawno temu.. (Bez granic) Chcieli coś powiedzieć, lecz słowa więzły im w gardle. Łzy stanęły im w oczach. Obydwoje byli bladzi i wychudli, ale w ich chorch i bladych twarzach jaśniała już zorza nowej przyszłości. Wskrzesiła ich miłość, ich serca kryły niewyobrażalne źródła życia, dla nich obojga. Postanowili cierpliwie czekać. Mieli przed sobą jeszcze siedem lat niewysłowieonej męki i bezgranicznego szczęścia. Ale on zmartwychwstał i wiedział o tym, czuł to całym swym odnowionym jestestwem., a ona? - ona żyła przecieżtylko jego życiem. (F. Dostojewski - Zbrodnia i Kara) Motyl siadając na kwiecie rozpościera skrzydła, bo wie, że istotą jego bytu jest lot. Jednak nawet on - mały, bezbronny, niepewny - ma świadomośc, że w istnieniu jest jedna , jedyna rzecz ważniejsza od lotu - inne motyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaskaaaaaaaaaaaaa
www.purpurowamgielkasnu.photoblog.pl fajne teksty tam nawet sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moimoimoi
\"To przychodzi na ciebie nieoczekiwanie, kiedy się najmniej spodziewasz - w największym rozgwarze zabawy lub gdy wieczorem ulica wracasz do domu, podczas rozmowy z kimś najbliższym lub gdy zamykasz za sobą drzwi pokoju; nagle zaczynasz rozumieć swoją samotność. Jak ręka spadająca bezwładnie po szczeblach drabiny... Jak tonący, który wie, że dna stopami nie dosięgnie... Obyś wtedy miał siłę uwierzyć, że nie jesteś sam...\" ks. Maliński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrtsia
-nie, nie kocham Cię. -po takim czasie Ty dopiero teraz mi mówisz, że mnie kochasz? chociaż powiedz dlaczego?! -m.in. bo nie masz na imię Michał.. -a może bo nie jestem Michałem? -przepraszam.. -ja Ciebie nigdy nie zostawie.. -jesteś pewien? -NIGDY Cię nie zostawię bez powodu tak jak on! NIGDY nie sprawię Ci takiego bólu -a może ja bym wolała i tak z nim być? -nawet jakby znów Cię bez powodu zostawił? -tak, mimo wszystko, wiesz? i przestań mówić, że zostawił mnie bez powodu! i tak bym wolała z nim być! nawet jeśli miałby mnie zranić potem 10x mocniej. po prostu jestem gotowa na wszystko dla tamtych chwil! rozumiesz? -ej, nie możesz tak myśleć -przepraszam.. -nie chodzi o to, że masz mnie przepraszać, ja Cię kocham, ale teraz też nie o to chodzi. Nie możesz całe życie myśleć tylko o nim, musisz nauczyć się kochać kogoś innego! -Ciebie? a może ja wcale nie chce? -chciałbym żeby tak było, ale jeżeli nie mnie to i tak kogoś innego! na Boga, już nigdy z nim nie będziesz! -skąd wiesz?! skąd to do cholery możesz wiedzieć?! -rozmawiacie? -nie.. -piszecie? -nie.. -utrzymujecie jakiś kontakt? -nie.. -czy on w ogóle na Ciebie patrzy? -nie.. -no widzisz.. on jest obojętny! -wiesz co właśnie zrobiłeś? -tak, wytłumaczyłem Ci, że i tak już z nim nigdy nie będziesz i że musisz się z tym pogodzić... -nie! -no więc co? -właśnie złamałeś swoją obietnicę! -jaką? -zraniłeś mnie! zraniłeś mnie najbardziej! -przepraszam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenkaaa
Mówię, myślę o miłości. Czy wogóle wiem czym jest miłość ? Nie wiem.. To jest zbyt trudne. wiem jedynie, że uwielbiam być przy Tobie. Że zrobiłabym wszystko, gdyby działa Ci się krzywda. Że zrobiłabym wszystko byle być przy Tobie, kiedy tylko zechcę. Że tylko w Twoich oczach odbija się cały świat. Że tylko Ty możesz powiedzieźć do mnie 'kocham' Że dla Ciebie rzuciłabym wszystko i poszłą za Tobą. Nieważne gdzie, kiedy i na jak długo. Nie wiem czy jesteś moją miłością. Wiem jedynie, że jesteś sensem mojego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xobscenex
Czego się najbardziej boi? Najbardziej boi sie braku miłości. Tego, że nie będzie kochać, czy tego, że nie będzie kochana? A co to za różnica? Co mi z tego, jeśli ja kocham, a nie jestem kochana? Cierpienie, ból, nikt nie spełnia oczekiwań... to chyba nie miłość..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kombajn D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZdziCha_z_KotłOoWni
Rozepnij niebo tak, by ujrzeć błękit prawdziwy Uwolnij się i patrz w niedozwolony kadr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nata_li
Witam mam do Was ogromną prośbę.Szukam tytułu książki w której występuje ten cytat: " Mówią, że kiedy rodzi się człowiek... z nieba spada dusza... i rozpada się na dwie części... Jedna z nich trafia do kobiety... druga do mężczyzny... ...Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej polowy... ...Połowy swojej własnej duszy... ...połowy samego siebie..." Wiem tylko tyle, że autorem książki jest gabriel Garcia Marquez.Będę wdzięczna za odpowiedzi.Może ktoś zna tą książke, ma lub czytał.Z góry dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaW.
1. "Im większej liczbie ludzi służę, tym bogatszy się staję." - Robert Kiyosaki 2."Umieść swoją przyszłość w dobrych rękach - Twoich rękach." - Mark Victor Hansen 3. "Sekretem szczęścia jest zdecydowanie, by być szczęśliwym zawsze, zamiast czekania na zewnętrzne okoliczności, by uczyniły nas szczęśliwymi." - J. Donald Walters 4. "Dobre myśli przynoszą dobry owoc, złe - zły owoc." - James Allen 5."Głównym powodem porażki i nieszczęścia jest wymienianie tego, czego najbardziej pragniesz na to, czego pragniesz teraz." - Zig Ziglar 6."Świat jest wielkim lustrem. Odbija do Ciebie to, kim jesteś. Jeśli jesteś kochający, przyjacielski, pomocny - świat okaże się kochający i przyjacielski i pomocny dla Ciebie. Świat jest tym, kim Ty jesteś." - Thomas Dreier 7."Nie pozwólmy nigdy rzeczom, których nie możemy mieć lub których nie mamy - zepsuć radości z rzeczy, które mamy lub możemy mieć." - Richard L. Evans ------------------------------------ www.money4you.07x.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzia40
Innamoratissima i inni wiecie moze skad jest ten cytat " żyj powiedziała nadzieja bez ciebie nie potrafie odpowiedziało cicho życie " kiedys czytałam całość ale nie wiem kogo i gdzie gdybyscie wiedzieli prosze napiszcie mi na emaila dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maadzius
Nata_li fragment jest z ksiazki "Miłość w czasach zarazy " :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieodwzajemniona
A myślisz sobie jak tu źle, jak niemrawo czuje się, Zniechęcenie ogarnia Ciebie A dużo pytań, odpowiedzi bardzo mało Skąd ten stan? Przecież nic się nie stało! Patrzysz do tyłu i nie widzisz nic niestety Patrzysz do przodu i lecą ci łzy A pomyśl - bardzo wielu ludzi by chciało Być na drodze do szczęścia w tym miejscu co ty Ja mówię - dosyć, dosyć! Dosyć narzekania! Dosyć, dosyć nad sobą się użalania! Życie po to jest żeby je przeżyć Trzeba komuś zaufać, w coś wreszcie uwierzyć Każdego ranka podróż zaczyna się od nowa Dużo lepiej się idzie, gdy podniesiona głowa Daj sobie wreszcie kredyt zaufania Masz mało do stracenia,bardzo dużo do zyskania Każdy ma jakiś talent, więc zacznij coś robić Po jakimś czasie zacznie Ci wychodzić Wtedy przyjdzie satysfakcja - nikt Ci jej nie odbierze! Ale musisz uwierzyć w siebie, uwierzyć szczerze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka18
"szukaj mnie cierpliwie dzień po dniu staraj się podążać moim śladem szukaj mnie bo sama nie wiem już,o nie wiem kiedy sama się odnajdę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KUNIAA
jakieś cytaty ładne o księżniczkach poproszę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weruś
"Przeczucie" - Pinnawela Ja umiem przetrwać zimę bez ciepłych jego rąk. Do pieca drewno przynieść, zarobić, spłacić prąd. Bez Jego męskiej siły, udźwignę każdy ciężar... Pytanie czy chce... X2 Czuje, będę jeszcze kochana Nikt nie będzie już kłamał Dobra będzie z Nas para... Wiem że ciągle się gubię Bo dużo wątków jest na raz I choć bardzo się staram Potrzebuje by ktoś czasem mnie... czasem mnie znalazł Znaleźć spokój mi pomógł... zaprowadził do domu Z uwielbieniem do rana kochał mnie... i słuchał. Samowystarczalna robić wszystko sama, mogę... Pytanie czy chce? Wiem ze czekasz gdzieś... i że szukasz mnie... Poukładaj swoje sprawy, W Swoim czasie przyjdź... Bo ja ja ja...ja ja ja... Czuje... ja będę jeszcze kochana Nikt nie będzie już kłamał Dobra będzie z Nas para... Wiem że ciągle się gubię Bo dużo wątków jest na raz I choć bardzo się staram Potrzebuje by ktoś czasem mnie... czasem mnie znalazł I znaleźć spokój mi pomógł... zaprowadził do domu Z uwielbieniem do rana kochał mnie... Ja Czuje... będę jeszcze kochana Nikt nie będzie już kłamał Dobra będzie z Nas para... Wiem że ciągle się gubię Bo dużo wątków jest na raz I choć bardzo się staram Potrzebuje by ktoś czasem mnie... czasem mnie znalazł I znaleźć spokój mi pomógł... zaprowadził do domu Z uwielbieniem do rana kochał mnie... i słuchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dd
" Jedno dzisiaj jest więcej warte niż dwa jutra." ' Pamiętnik pisany miłością. ' James Patterson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pijana_życiem
Jeden z moich ulubinych cytatów z książki 11 minut P. Coelho " To była pierwsza próba zajrzenia w moją duszę... a przecież nie wiedziałeś czy będziesz tam mile widziany..." ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romantyk Arek
Nie zostawiaj mnie Nie zostawiaj mnie bo czarne smutne niebo pusto jest i źle Nie zostawiaj mnie długą krętą drogą szedłem do nikogo aż znalazłem Cię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbara rossa
Zapewne każdy ma w rodzinie ciotunię lub stryjenkę, która wyławia z medialnego oceanu informacje przydatne dla zdrowia i w trosce o najbliższych ogłasza co jakiś czas komunikaty, co jeść tzreba, a czego nie należy, by żyły się nie czopowały, mózg nie zgnił, a kości nie spróchniały. I tak jest ciągle i ze wszystkim. Raz ci mówią: pij przynajmniej kieliszek czerwonego wina dziennie. Pijesz dwadzieścia lat, a wtedy trąbią, że to tortury dla wątroby i we Francji ludzie mrą jak muchy na raka tego dzielnego organu. Kawa? Kwestia bardziej sporna niż lustracja, ostatnio mówią, że można pić, ale niewykluczone, że im się odmieni. Woda? Przynajmniej półtora litra dziennie oczywiście. Tak, ale do zeszłego miesiąca. Wtedy ogłoszono, że woda jest przereklamowana ... \"Ogólna teoria wszystkiego\" - Igor Zalewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irishcoffee
•"W którymś momencie trzeba podjąć decyzje, granice nie chronią cię przed innymi ludźmi, one odgradzają Cię od świata, życie jest pokręcone. Tacy już jesteśmy. Tak więc można zmarnować życie wytyczając granice albo przeżyć życie przekraczając je. Ale są pewne granice, których przekraczanie jest zbyt niebezpieczne. Wiem jedno, jeśli człowiek jest gotów zaryzykować, widok z drugiej strony zapiera dech w piersiach..." oPostać: Meredith Grey •"Jesteśmy dorośli. Kiedy to się stało? Jak to zatrzymać?" oPostać: Meredith Grey. •"Żeby pocałunek był naprawdę dobry, musi coś znaczyć, musi być z kimś, kto dla ciebie wiele znaczy, żeby w momencie, kiedy zetkną się wasze usta, poczuć to w całym ciele. Pocałunek tak gorący i namiętny, że nie chciałabyś zaczerpnąć powietrza. Nie możesz oszukiwać przy pierwszym pocałunku, Nicole. Uwierz mi, nie chcesz tego, bo kiedy znajdziesz już tę właściwą osobę, pierwszy pocałunek... jest wszystkim." oPostać: Alex Karev •"Czas ucieka. Czas na nikogo nie czeka. Czas leczy rany. Wszyscy chcielibyśmy mieć więcej czasu. Czas wstać, dorosnąć. Czas zapomnieć, czas..." oPostać: Meredith Grey •"Słyszałam, że można dorosnąć. Ale nigdy nie spotkałam nikogo, komu by się to udało. Bez oparcia w rodzicach łamiemy wszystkie zasady, jakie dla siebie ustanowiliśmy... Reagujemy furią, kiedy sprawy nie idą po naszej myśli... Szepczemy w ciemności naszym przyjaciołom sekrety... Szukamy pocieszenia wszędzie gdzie się da. I mamy nadzieję, wbrew całej logice, wbrew całemu doświadczeniu. Jak dzieci – nigdy nie tracimy nadziei". oPostać: Meredith Grey •"Dobrze jest się bać. To oznacza, że ciągle masz coś do stracenia." oPostać: Richard Weber •"Pewnego razu... żyli długo i szczęśliwie. Historie, które opowiadamy są ze snów. Bajki się nie sprawdzają. Rzeczywistość jest bardziej niepogodna... mroczna... straszna. Rzeczywistość jest dużo bardziej interesująca niż życie długo i szczęśliwie." oPostać: Meredith Grey •"Postaram ci się zaufać, bo razem możemy być wyjątkowi, a osobno... zwyczajni." oPostać: Meredith Grey •"Nigdy nie wiesz, czy największy dzień twojego życia jest największym. Dopóki się nie zacznie. Nie poznasz, czy to największy dzień twojego życia aż do jego środka. Dzień, kiedy oddasz pod opiekę coś... lub kogoś. Dzień, w którym złamie ci się serce. Dzień, w którym poznasz bratnią duszę. Dzień, w którym zorientujesz się, że nie masz wystarczająco dużo czasu, bo chcesz żyć wiecznie. To są największe dni. Idealne dni." oPostać: Isobel Stevens •"Całe życie martwimy się o przyszłość... Robimy plany. Próbujemy przewidzieć przyszłość. Jakby mogło to, w jakiś sposób, załagodzić wstrząs. Ale przyszłość zawsze się zmienia. Przyszłość jest domem naszych największych lęków... i naszych największych nadziei. Ale jedna rzecz jest pewna... Ale kiedy w końcu nadejdzie... Przyszłość... Nigdy nie jest taka, jak sobie wyobrażaliśmy." oPostać Meredith Grey. GREY'S ANATOMY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martar
"W wieczności gdzie śmierci nie ma Śmierci śmierć cię czeka."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×