Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mia28

Rodzimy pod koniec 2005 roku

Polecane posty

jak ja Wam zazdroszcze tego przesypiania, mój jadł wcoraj oo 20 do 21, potem mąż go o 1 karmił, potej ja o 4, 5 i po 7 ech, kiedy Bartus bedzie spał od 21 do 6 nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu:) Jak będzie miał 4 miesiące;) Flądruś! Czas szybko zleci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie, ze moja od początku przesypiała noce - wstawałam tylko co 3 godziny i na śpiąco ją karmiłam. Fakt faktem, ze wcina bebilon - moze dlatego:) ostatnio tylko czesciej sie budzi...moze czuje, że tatuś wyjechał/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim Mamusiom i maleństwom! ❤️ Witam zwłaszcza nowe osoby, niestety rzadko tu bywałam ostatnio i nie połapię się chyba tak szybko kto jest kim, muszę nadrobić zaległości. Rzeczywiście, pogoda dziś do d..., nie mogę doczekac się wiosny, u mnie za oknem tylko 0 st., ble, wilgoć, szaro, ble, a to przecież druga połowa wiosny, czas utopić Marzannę, hihi. Soul, widzę, że Twoje córeczki też budzą się o świcie. Mój Olek śpi całą noc od 21-ej do 6-ej (z przerwami na jedzenie), ale gdy tylko robi się jasno w pokoju, nie ma mowy o spaniu, więc zaczynam dzień i bawimy się z rana, potem zasypia na godzinę i tak właściwie przez cały dzień - 2-3 godziny aktywności - godzina drzemki. Flądra, Twoje maleństwo to istny anioł, od początku przespane noce? Nie do wiary, ja dopiero teraz tego doświadczam... Wstaję tylko co 3 godziny, daję cyca i dalej śpimy. Dunia, Ula, gratuluję pierwszych ząbków u Waszych Iskierek, kurcze, mój synek ostatnio baaardzo się ślini i trochę bardziej niespokojny niż zwykle, czyżby wyrzynał się mu ząbek? Myślałam, że na ząbki przyjdzie czas nieco później... Oliwka, wszystkiego dobrego dla Twojego męża, ależ Ci zazdroszczę czasu na pieczenie ciast... Chyba też powinnam trochę zadbać o swego lubego ;-) Kasiu12, mój synek też jest alergikiem, przez 2 miesiące miał bardzo silne kolki i suche, czerwone plamy na buzi, odstawiło mleko i wszytskie produkty zawierające białko mleka krowiego, jak ręką odjął - wszystko przeszło, czyli jednak skaza białkowa. Bądź cierpliwa i obserwuj maleństwo, bo testy robią chyba dopiero po skończeniu przez dziecko 1 r. ż. (albo i poźniej), bo wcześniej nie są miarodajne... Fajnie, że masz trójeczkę dzieci, chyba jako jedyna z nas na forum? Możesz dzielić się z nami więksyzm doświadczeniem :-) Dunia, no tak zaczęły się znów wyczekiwania na @. Ja - pomimo że karmię wyłącznie piersią - regularnie pojawia się @, ale że nie biorę jeszcze żadnych hormonów, comiesięczne obawy mam jak w banku. Mój lekarz przekonał mnie, że nawet pigułki podobno bezpieczne dla karmiących nie są w 100% bezpieczne, bo wszystko, co jemy, dostaje się do mleka, a o skutkach będzie wiadomo dopiero za kilka, kilkanście lat. Uwierzyłam mu, w końcu jest w swoim zakresie jednym z najlepszych specjalistów w 3mieście. Na spiralę też się nie zdecydowałam, bo nie wiem, co o niej myśleć, tyle wokół niej hałasu. W każdym razie na czas karmienia piersią zostaje tylko \"lateksowa bariera\", jak to mawia mój mąż ;-) Ale lepiej dla naszych obecnych maluszków i naszego zdrowia nie zachodźmy jeszcze w ciążę... Olala, nawet nie wiesz, jak zdziwiła mnie Twoja wypowiedź. Chodzi mi o szwy rozpuszczalne. Też takowe miałam, zresztą jak większość kobiet, ale w moim rejonie wszystkie kobiety mają zdejmowane szwy po 6 dniach od porodu! I są to szwy rozpuszczalne, ale zostają tylko te wewnętrzne (jeśli takie są zalożone), a te widoczne precz! Przez te 6 dni cierpiałam okropnie, a po ich zdjęciu ulga o 50%, po paru następnych dniach już o nich nie pamiętałam. Żal mi Ciebie bardzo, 23 dni... Aż mi ciarki przeszły po plecach, bo bolące krocze bardziej mi dokuczało niż cały poród. No cóż, powiem Ci tylko - trzymaj się dzielnie! Tlurpa, dzięki za cenne informacje dot. alergii, też kiedyś lubiłam bywac na forum gazety.pl, teraz brakuje mi czasu... Emcia, jak już wspomniałam wyżej mój synek tez ma skazę. Odstawiłam mleko, ale plamy zniknęły dopiero gdy wyeliminowałam wszystko, co może zawierać krowie mleko - masło, margarynę, ciasta, czekoladę, zupy zabielane śmietaną, cappucino, lista jest długa... Bacznie uważaj, co jesz i pijesz. Buzię Olka smaruję tylko oliwką kilknaście razy dziennie. Bądź cierpliwa ;-) Olusia własnie położyłam na brzuszku, trochę marudzi, pobawię się z nim troszkę, a Was gorąco pozdrawiam. Buziaki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soul moja mama mowila że jak skończyłam 2 m-ce to przesypiać noce zaczelam, a wczesniej non stop karmiła mnie, Bartus ma juz ponad 2 miesiące i nic, a tak mi się marzy przespana nocka :) może masz racje z tymi 4 miesiącami :) poczekamy zobaczymy :) flądr, co 3 godziny to czasem i mojego się udaje karmić, ale to rzadko, zazwyczaj częsciej je w nocy Milusiu aleś sie rozpisała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz Maja je ostatni posiłek koło 23, a potem śpi do 6 i dopiero je:) ooo czkawka, hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, rozpisałam się dziś rano... Mam taką propozycję, jako że jest nas tu sporo, a pojawiają się też nowe osoby, może zrobimy tabelkę ułozoną według wieku naszych dzieci? Myślę, że i nam będzie łatwiej, a już na pewno nowych forumowiczkom. Proponuję: Soul78-----------Ala i Maja -------------10 listopada Dunia77 ---------- Hania ---------------28 listopada Milusia26 ------- Olek ---------------- 29 listopada itd... No tak Oluś znowu głodny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soul78--------------------------Ala i Maja --------------------10 listopada Dunia77 ----------------------- Hania -------------------------28 listopada Milusia26 --------------------- Olek --------------------------29 listopada mafda--------------------------Filipek-------------------------30 listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Trochę nie miałam odwagi tak tu do was wskoczyć, szczególnie, że ciężko tak nie do końca będąc w temacie. Za mało czasu na nadrabianie zaległości i czytanie od początku :-). Same to znacie. Mam małą Alunię z 9 listopada, więc może pozwolicie mi się wstrzelić w temat? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soul78--------------------------Ala i Maja --------------------10 listopada Dunia77 ---------------------- Hania --------------------------28 listopada Milusia26 --------------------- Olek ---------------------------29 listopada mafda--------------------------Filipek--------------------------30 listopada tu Kasia------------------------Bartuś--------------------------07 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ostatmio nie mam weny na pisanie - w ogóle jestem jakas taka bleeeee :-( Dopisze sie tylko do tabelki a jak mnie najdzie to cos nam nabazgrolę :-P Aga*----------------------------Pawełek-----------------------3 listopada Soul78--------------------------Ala i Maja --------------------10 listopada Dunia77 ---------------------- Hania --------------------------28 listopada Milusia26 --------------------- Olek ---------------------------29 listopada mafda--------------------------Filipek--------------------------30 listopada tu Kasia------------------------Bartuś--------------------------07 stycznia Ha ! Na razie jestm pierwsza, ale jak sie pojawią Hana, Ula, Mia i Dorotak to spadnę :-( Buuuuuu 😭 Pa pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga*----------------------------Pawełek-----------------------3 listopada Soul78--------------------------Ala i Maja --------------------10 listopada flądra--------------------------Maja---------------------------18 listopada Dunia77 ---------------------- Hania --------------------------28 listopada Milusia26 --------------------- Olek ---------------------------29 listopada mafda--------------------------Filipek--------------------------30 listopada tu Kasia------------------------Bartuś--------------------------07 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna sprawa ta tabelka:) Emcia! oczywiście,że często zdarza się,że płaczą obie naraz. Dlatego jak jestem sama to wolę aby jedna spała, druga \"hasała\" i na zmianę. Nie zawsze tak sie składa. Często obie \"tańcują\". Z kolei jak śpia na zmianę to robota jest cały czas a jak śpia razem to mam chwilę luzu. Była pediatra. Chyba wszystko jest ok. Dziewczynki nadal kaszlą więc syrop kazała podawać im jeszcze kilka dni, natomiast jutro mam skończyc podawać Ali antybiotyk a jak będzie ładna pogoda to nawet w niedzielę możemy wypuścic sie na spacer;) Niebardzo liczę na ładna pogodę a poza tym to nie wiem czy chciałabym ryzykować. Mąż przeziębiony, dzieciaczki tez a i mi dzisiaj z nosa leci. Narazie zmykam,lecę robic obiadek. Dziś u mnie smażona panga, ziemniaczki i cos kwaśnego-tylko nie wiem co? Zrobiłabym surowkę z kiszonej kapusty ale nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jakoś ostatnio nie mam werwy do pisania a i zdarza się ze brak czasu. Pracuję w domu, więc muszę wykorzystywać każdy moment snu Mateusza i pracować:( Dobrze przynajmniej, ze mam ciagłość pracy i jestem cały czas z dzieckiem. Witam Wszystki nowe kobitki i zdróka życzę wszystkim forumowym bobasom:D Mia26--------------------------Mateusz-----------------------1 listopada Aga*----------------------------Pawełek-----------------------3 listopada Soul78--------------------------Ala i Maja --------------------10 listopada flądra--------------------------Maja---------------------------18 listopada Dunia77 ---------------------- Hania --------------------------28 listopada Milusia26 --------------------- Olek ---------------------------29 listopada mafda--------------------------Filipek--------------------------30 listopada Emcia83-----------------------Gabrysia-----------------------15 grudnia tu Kasia------------------------Bartuś--------------------------07 stycznia Aga, to umówimy się wkońcu na ten spacer wzdłuż Odry? Moze w poniedziałek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielona___dopisuj sie do tabelki i witamy w gondoli (takiej wozkowej :-). Wiem, ze ciezko zalapac, gdy nie jest sie na topiku od poczatku, ale apraszamy. A tabelka wiele pomoze, nawet mi. Bo sie nieco gubilam kto, kiedy :-) Chyba ja sobie drukne. U mnie dzis od rana na szybkich obrotach. O switaniu niemalze lekarz i tu dobra wiadomosc. Zapalenie jelita mam (coz, bedzie to moj towarzysz po wsze dni, czasami tylko na etepie zaleczenia :-(), ale na zdecydowanie krotszym odcinku niz jeszcze rok temu. Na szczescie, poki co nie przechodze na silniejsze leki i zobaczymy. Druga dobra wiadomosc - Hania poki co rodzenstwa miec nie bedzie :-) Akurat dzis tez @. A pomyslec, ze jeszcze rok temu kazda @ witalam wielkim dolem psychicznym :-P A co z tym zabkiem - schowal sie czy jak? Wczoraj wyrazna biala szpileczka twrda, a dzis, cos go nie widac... Juz sie zakrecilam. Co to moze byc innego?? Soul___ciesze sie ze dziewczynki zdrowieja. Choc ze spacerem tez bym chyba poczekala. Co najwyzej zrobic dobre wietrzenie domku :-) Hania mi troszke marudzi, bo maz musial ja obudzic zeby mnie odebrac ze szpitala. A moje kochane malenstwo spi od 21-22 do 6-7 rano, dostaje flache i jeszcze tak 3-4 godzinki pociagnie. Wiec dzis niedospala. Ale moze nadrobi w ciagu dnia, albo lepiej pospi w nocy? Ide ja troszke poprzytulac. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się dopisuję. Mia26--------------------------Mateusz-----------------------1 listopada Aga*----------------------------Pawełek-----------------------3 listopada Zielna--------------------------Ala------------------------------9 listopada Soul78--------------------------Ala i Maja --------------------10 listopada flądra--------------------------Maja---------------------------18 listopada Dunia77 ---------------------- Hania --------------------------28 listopada Milusia26 --------------------- Olek ---------------------------29 listopada mafda--------------------------Filipek--------------------------30 listopada Emcia83-----------------------Gabrysia-----------------------15 grudnia tu Kasia------------------------Bartuś--------------------------07 stycznia I też jestem ciekawa co to ta panga. Cały dzień myślę, co zrobić na obiad. No i do teraz nie wymyśliłam. Mąż wraca dopiero ok. 19-tej, więc może jeszcze nie jest za późno. Ale co można wymyśleć karmiąc piersią. Całkowicie bezmleczne, pomidory też odpadają. Moja starsza córa to straszny niejadek, a mąż też często kręci nosem. Nienawidzę gotować obiadów. A właściwie to wymyślać. Niech mi ktoś podsunie codziennie jakiś pomysł, to chętnie ugotuję. No i niech te moje niejadki przestaną marudzić nad jedzeniem. Może jakieś propozycje na obiad dla karmiącej? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, o ile Soul nie ma na myśli nic innego, panga to rybka:D Pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielona, ja właśnie wwsuwam pizze z Pizzy Hut. Oj, jak dobrze ze Mateuszkowi nic nie jest, bo tez karmię piersią:)A wy dziewczyny jecie już normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj zielna, Kasia :) Benjaminkowi troche policzki rozjasnialy, juz nie sa takie czerwone, wydaje mi sie ze mial to po orzeszkach, ktore zjadlam ponad norme. A wczoraj wkoncu wyrwalam sie do ludzi, poszlam z kolezanka do centrum handlowego i polazilysmy po sklepach..tego mi bylo trzeba:) Nie wiem czy w Polsce tez tak jest ale tu co chwile ludzie zagladaja w wozek i rozczulaja sie nad dzidzia, wczoraj to nawet Benjaminek zostal wziety za dziewczynke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia26--------------------------Mateusz-----------------------1 listopada Aga*----------------------------Pawełek-----------------------3 listopada Zielna--------------------------Ala------------------------------9 listopada Soul78--------------------------Ala i Maja --------------------10 listopada flądra--------------------------Maja---------------------------18 listopada Dunia77 ---------------------- Hania --------------------------28 listopada Milusia26 --------------------- Olek ---------------------------29 listopada mafda--------------------------Filipek--------------------------30 listopada Tlurpa -------------------------Benjamin-----------------------1 grudnia Emcia83-----------------------Gabrysia-----------------------15 grudnia tu Kasia------------------------Bartuś--------------------------07 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia26--------------------------Mateusz-----------------------1 listopada Aga*----------------------------Pawełek-----------------------3 listopada Zielna--------------------------Ala------------------------------9 listopada Soul78--------------------------Ala i Maja --------------------10 listopada flądra--------------------------Maja---------------------------18 listopada amelkaem----------------------Pawełek----------------------23 listopada Dunia77 ---------------------- Hania --------------------------28 listopada Milusia26 --------------------- Olek ---------------------------29 listopada mafda--------------------------Filipek--------------------------30 listopada Tlurpa -------------------------Benjamin-----------------------01 grudnia Emcia83-----------------------Gabrysia-----------------------15 grudnia tu Kasia------------------------Bartuś--------------------------07 stycznia Witajcie kochane,ja juz nie nadążam czytać.Temat się tak rozwinął że hoho!!! Fajnie,tyle że mój smyk zaczyna ząbkowanie i mam z nim małe przeprawy z ciągłym płaczem,slinieniem się,kosmiczną ilością kupek.Ach,szkoda gadać... Dziś się lekko zresetowałam wizytą na basenie.Czuje jak mam mięsnie przeciążone i zakwasy jutro mam murowane. pozdrawiam Wasz wszytskie i Wasze dzieckaczki,Dziękuję za zdjęcia -prześliczne i prosze o więcej:) Szkoda,ze nie moge częściej popisać,ale staram się czytać. Pa,pa {kwiat}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emcia,gdybym zaserwowała sobie takie danie w głebokim tłuszczu i nakarmiła potem małego to by chyba skrętu brzucha dostał.Ja nawet nalesników nie jem,nie mogę nic absolutnie nic smażonego,bo synek potem nie może nawet gazów puścić i baaaaardzo boli go brzuszek. Dwie pozostałe potrawy to owszem można z reka na sercu matkom karmiącym polecić, ale smażone w głębokimm tłuszczu to raczej nie każdemu:) przynajmniej jeszcze przez jakis czas. Tak naprawdę to juz nie mam pomysłu co jeść i mam z tym problem,zazwyczaj kończy się na zjedzeniu jakiejs zupki na obiad:( niestety znudził mi sie gotowany kurczak w rózenj postaci i inne chude potrawy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra. Ale co z waszymi rodzinami. Gotujecie dwa obiady, dla siebie i dla reszty, czy reszta je to co wy? Dla mnie gotowanie dwóch obiadów nie wchodzi w rachubę:-o. Aż tak się nie poświęcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roadrunner
a rodźcie se głupie suki...żeby potem nie było że cipa rozjebana albo zwisające cyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ważyłam zawsze około 50 kg a teraz - po 4 miesiącach od urodzenia trzeciego dziecka nie mogę zejść poniżej 55kg. Już nawet się gimnastykuję jak Hanusia śpi ale cienko to widzę - efektów żadnych... Coś czuję że te moje ukochane dżinsy będę musiała wyrzucić bo się w nie nigdy nie zmieszczę... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam kurczaka pieczonego w piekarniku nadziewanego pieczarkami z pietruszka (jak ktos moze to jeszcze z zoltym serem). Wczesniej grzybki podsmazam zeby puscily sok, dodaje pokrojona pietruszke, nacinam piers i wkladam do srodka grzybki a potem calosc pieke w piekarniku. A oto strony z przepisami dla alergikow, moze tam cos znajdziecie: http://www.wyprawka.pl/alergie/ http://www.malyalergik.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×