Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anekm

Smacznie, zdrowo i tanio

Polecane posty

Gość duża hela
Cos zdrowego i smacznego: chudą wołowinę kroimy w plastry lub kostkę na patelni rozgrzewamy oliwę i wrzucamy kilka ząbków czosnku (uwaga tylko na ok pół minuty potem czosnek wyrzucamy, smazony staje sie gorzki) nastepnie na rozgrzana oliwę (gdy juz wyrzucimy czosnek) wrzucamy mięsko niczym nie przyprawiamy, obsmażamy z obu stron żeby sie ścięło a nastepnie dodajemy pomidory z puszki (lub swieże oczywiście bez skórek) i czosnek w ilości dowolnej jak kto lubi ( ja np daje ok 6 zabków na ok 70 dag miesa i 2 puszki pomidorów) solimy do smaku najlepiej sola morską (ma być zdrowo) i dodajemy pod koniec duszenia do smaku swieżej bazylii (może byc suszona ale swieża lepsza) Podawac można dowolnie ja najbardziej lubie z makaronem penne i parmezanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duża hela//:) dlaczego najpierw czosnek wywalamy, a potem kolejny dodajemy i zostawiamy w potrawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj mielone i buraczki, gotowane wczoraj wieczorem. Późno wracam z pracy to obiad albo odgrzewany, albo obiado-kolacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj mielone i buraczki, gotowane wczoraj wieczorem. Późno wracam z pracy to obiad albo odgrzewany, albo obiado-kolacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) buraczki własnego kupna, czy własnej produkcji? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja się przyłączę (od razu zaznaczam, że dobiero zaczynam gotować :) ) Nadziewane pieczarki (uwielbiam pieczarki w każdej postaci, ale te to najbardziej) składnik: pieczarki- ile kto zje, najlepiej takie z dużymi kapeluszami, ser żółty cebula, tłusz+panierka Wykonanie: Grzyby obieramy, ogonki kroimy na drobno lub co mniej pracochłonne- ścieramy na tarce, cebulkę rumienimy, dosypujemy ogonki i tak sie toto dusi chwilę. Farsz nie powinien być zbyt wodnisty, jeszcze ciepły łączymy z startym żółtym serem. Wypełniamy masą kapelusze, panierujemy i smażymy na patelni. Mogą służyc jako \"kotlet\" tzn z ryżem ugotowanym na kostce lub jako dodatek do schaboszczaka Makaron po mojemu- wersja pierwsza- w sezonie składniki- makaron świderki (dobry jest ten z biedronki :P ), marchewka, 2-3 pomidory, cebula czosnek (nie dodaję tylko do deserów :P), bazylia, pieprz, sól, olej bulion (lepiej) lub kostka Wykonanie- cebulkę rumienimy, w tym czasie obieramy marchewkę i zcieramy na tarce, dodajemy do cebuli, pomidory sparzamy i obieramy ze skórki, kroimy na małe kawałi i wrzucamy na patelnię. Dodajemy przyprawy- duuużoo bazylii, pieprz, nastepnie kostkę/bulion. I tak se pyrczy :) Gotujemy świderki, przelewamy zimną wodą, do garnka w którym się gotowały (mniej zmywania :P ) -najlepiej teflonowego- wlewamy na dno oleju, dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek, szklimy go (ostrożnie, zeby nie przypalić- ja zdejmuje co chwilę z ognia), wrzucamy świderki i smażymy, dodajemy starty ser (dużo :) ). Wykładamy makaron,. polewamy sosem. Wersja druga- gdy pomidory już nie są tanie :( Swiderki gotujemy tak samo, czosnek tak samo, bazylię i pieprz dodajemy do makaronu, póżniej keczup i żółty ser. Ważne w tym prostym daniu jest odpowiednie przyprawienie. Każdy musi złapać swój smaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buraczki kupuję na targu już ugotowane, wystarczy obrać i zetrzeć. Mam przystawkę do tarcia przy elektrycznej maszynce do mięsa więc to tylko chwila. Do garnka trochę tłuszczu, buraczki, sól, cukier, ocet, śmietana, przygrzać ciągle mieszając. W międzyczasie robię zasmażkę, pół łyżki smalcu, pół łyżki mąki, mąki nie palę, taka jasna, i do gara. Dzisiaj zupa ogórkowa, oczywiście wczorajsza :D:D i 20 kg śliwek do przerobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za mną właśnie chodzą buraczki gotowane... ale potrzebuję jakiś prosty przepis na nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buraczki gotowane
robię bardzo prosto. Po ugotowaniu i przestudzeniu tarkuję je ( na grubszych oczkach) dodaję cebulę pokrojoną w kostkę, sól, pieprz i majonez. Dobry dodatek np. do kotletów mielonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje mi się żeby ten mój przepis był trudny. Tamte są na ciepło, na zimno robię tak: ścieram ugotowane buraki na grubych oczkach, dodaję cebulę pokrojoną w drobną kostkę, jak mam to też drobno pokrojoną paprykę, solę do smaku, dodaję oliwę, cukier i ocet (dużo cukru i dużo octu), dobrze gdy się trochę przegryzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamietam czy już o to się pytałam, albo może ktoś już pisał... Macie może jakieś przepisy na maści rybne? Zależy mi z tych w oleju i w sosie pomidorowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ew-ik//:D a wiesz, że sama przez chwilę zastanawiałam się o co chodzi z tą ,,maścią,,? :D:D Tak to jest jak siada się do kompa oglądając równocześnie tv i programy o różnych renowacjach itd :D Ta ,,maść,, to miała być pasta rybka :D Pasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasta, no cóż, przeważnie robię na winie, rozduszam rybę, wędzoną np. z oliwą lub koncentratem pomidorowym i wrzucam co się nawinie, cebulka drobno pokrojona, pomidorek, ogórek świeży lub konserwowy, konserwowe grzybki, papryka, sól, pieprz do smaku jakieś ziółka oregano, bazylię, zioła prowansalskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia2011
hej czy mozna mieszac sosy slodko kwasny ze spaghetti?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy dobrze zrozumiałam, masz dwa sosy, jeden słodko-kwaśny, a drugi do spagetti tak? Wymieszać zawsze można, smak może być ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co tak tutaj pusto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już pewnie nikt nie ma pieniędzy nawet na tanio:D:D:D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo pomysłów na nowe, proste dania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieczone ziemniaki, gdzieś czytałam przepis, ale... Takie najpierw obgotowane, a później czymś posypane, w czyms obtoczone??? Napiszcie coś, a jak nie to będę musiała eksperymentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam coś takiego nieduże ziemniaki - dowolna ilość, najlepiej takiej samej wielkości zioła (rozmaryn, tymianek, bazylia) sól pieprz olej lub oliwa z oliwek Opis przygotowania Ziemniaki obrać. Jeśli są małe, to pozstawić je w całości, jeśli większe - przekroić na połówki. Wrzucić do osolonego wrzątku i pogotawać około 10 minut, żeby lekko zmiękły, ale nie ugotowały się. Włączyć piekarnik i nagrzać go do temperatury ok. 200 st. Wlać wodę z garnka, a garnkiem potrząsnąc energicznie kilka razy tak, by wierzchnia warstwa ziemniaków pokruszyła się lekko. Następnie ziemniaki wyrzucić na blachę do pieczenia, skropić obficie oliwą i posypać ziołami. Blachę wstawić do piekarnika na około pół godziny, co jakiś czas sprawdzając czy ziemniaki już są całkiem miękkie. Na ich powierzchni powinna utworzyć się smakowita skorupka. Ziemniaki są doskonałym dodatkiem do pieczonych mięs i innych dań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×