Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

tak, tak to wiem ale na tej stronie jako zalozycielka sie nie meldujesz!HA!HA! Zartuje oczywiscie ! pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
jestem w niem od 6 miesiecy. 6 miesiecy po slubie... gdybym nie kochala tak bardzo swojego meza to dawno by mnie tu nie bylo. w Pl skonczylam ekonomie na AE w poznaniu i na brak zajec (czyt.pracy) nie narzekalam.ostatnio bylam nawet kierownikiem fajnego butiku w Starym Browarze. niestety moj maz mieszka w niem ok 20 lat i nie wyobrazam go sobie w polskiej rzeczywistosci.oczywiscie uwielbia jezdzic do Polski ale na dluzsza mete to byloby mu ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
z drugiej strony to mi teraz jest cholernie ciezko bo i rodzinka moja kochana daleko, trudnosci jezykowe, ciagla walka ze stereotypami no i tak dalej... czytalam wasze wypowiedzi i wy jestescie juz dlugo BDR nawet nie wiecie jak bardzo wam zazdroszcze ze macie juz to wszystko za soba buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
obecnie mieszkam w Hamm (Westfalia), miedzy Bilefeldem a Dortmundem. pochodze z konina a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z zachodniej czesci, jestem z malego miasteczka ZBASZYN w hamm mieszkala moja b. dobra kolezanka, tezar mieszka w menden w hamm jest duuuuzoooo polakow :) w ogole w NRW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
to fajnie Usmieszka:)))) super spotkac bratnia pyre wielkopolska:))) moj maz tez pochodzi z wlkp, ur sie w poznaniu POznan- tu sie wszystko zaczelo:) tak kiedys powiedzial Jan Pawel II i te slowa najbardziej obrazuja moje ostatnie 3 lata. w poznaniu poznalam najwieksza milosc mojego zycia, tam sie zakochalam i tam wszystko sie zaczelo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia pewnie powtorze to setny raz ale dla kazdego poczatki sa trudne , a kiedys bedzie sie z tego smiala. Tak wiec poprostu musisz zacisnac zeby i wytrzymac pierwszy rok czy dwa , a potem wszystko bedzie wygladalo latwiej i piekniej. Uwierz! Jezyk najwazniejszy , a jak to podszkolisz to reszta bedzie pestka! powodzenia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
Polakow jest duzo ale wiekszosc ze slaska. no wiesz takie dupne polskie niemcy! moze w nastepnym roku przeprowadzimy sie do Münster.moj maz tam pracuje. a ty co porabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
wiem ze poczatki sa trudne... ale rozumiecie.w PL bylam samodielna,zaradna,sama mieszkalam,sama sie utrzymawalam i sama wszystko zalatwialam.a tu tragedia.nawet do ginio z mezem:) ale jestem optymistka z natury i mam duze wsparcie ze strony mojego meza.to jest wazne! po drugie ten styl zycia ktory prowadzilam w PL (stresujaca praca,ciezkie studia i ciagle podroze) doprowadzily mnie do "malych" problemow zdrowotnych i teraz musze troche odpoczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tu jestem juz 3,5roku szukam pracy i sie zalamuje bo na razie nic nie ma dla mnie :( w gronie polek mieszkajacych w de jest dziewczyna z poznania - MAREMRIE :), ale ona mieszka na poludniu, niedaleko mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia znam to . Ja na poczatku to wyszukiwalam tylko polskich lekarzy-czego u nas malo , a jak mialam isc do innego , to dzien a wlasciwie noc przed szukalam w slowniczku pojec co mnie boli itd. no i cala noc ze strachu bole brzucha itd. To bylo straszne ale minelo i u ciebie pewnie tez szybko minie -zobaczysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno sie zgadacie :) tak jak pisze Micka, wszystkie poczatki sa trudne, najwaznieszy jest teraz jezyk, tu jest mnostwo szkol proponujacych kursy, proponuje intensywne kursy, daja najlepsze efekty , w hamm na pewno jes VHS a tam maja dobre kursy w przystepnych cenach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
usmieszka! ja jak bylam pare miesiecy w arbeitsamcie to ta babka mi powiedziala ze na tamten dzien ma kilka ofert pracy dla mnie.pow ze dla ludzi z wyzszym wyksztalceniem jest wiecej ofert niz dla robotnikow.pow ze gdybym byla fryzjerka, itd to byloby gorzej tylko ze musze umiec niemiecki:) no wiesz, taki maly waruneczek:) na razie chodze 2razy w tyg po 4 godz na kurs.to za malo.kiedys byly takie po 8godz codziennie.ale staram sie o taki integrationkurs wtedy bym chodzila codziennie po 6 godz i jednoczesnie kontynuowalabym ten obecny. a u ciebie jak z jezykiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
mika, ja niestety musze po lekarzach chodzic z mezem albo tesciowa. nie dogadam sie z lekarzami bo u mnie to bardziej skomplikowana sprawa niz bol brzucha. mam guza mozgu i wiesz: neurolog,endokrynolog,okulista,rezonanse magnetyczne,tysiace tabletek i tysiace opini. ale mam cudownego meza ktory mi mowi ze tego guzka tez kocha i bedzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam licencjata z administracji i dla mnie nic nie maja :( jak patrze za ofertami z w nedcie to wiecej jest ofert dka robotnikow, nie wiem czy to specyfika tego regionu z jezykem jest ok, umialam gdy tu przyjechalam, podszkolilam na kursie, zaczekam nawet studia, ktore teraz przerwalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia -tak jak pisze usmieszka-intensywne najlepsze. Ja robilam 3 m-ce codziennie po 8 godzin / 5 dni w tyg. i po tym umialam na tyle niemiecki , ze zdalam egzamin na Ausbildung i chodzilam do normalniej szkoly z Niemcami. Do tego nie bylo mojego meza caly rok (tylko na wochenende) , bo byl w wojsku-wiec musialam rekoma, nogami sie dogadywac. Tak uczysz si enajlepiej! Tak usmieszka-odpisalam. super ze sie uda., Wyslalam tez zdjecie komody-nowego zakupu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam na mysli bol brzucha z estrachu przed lekarzem -a choroby bvyly rozne ale na pewno ni etak powazne jak twoja. O jej ! przykro mi ! mam nadzieje , ze jest to wyleczalne!? Trzymam kciuki! Tak kochajace osoby to wiecej niz lekarstwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
usmieszka, ja jak bede szukac pracy, tak za pol roku, to bede najpierw koncentrowac sie na polsko-niem firmach.moze tez cos poszukaj.jest taka strona pl-niem izby handlowej i tam sa adresy pl firm dzialajacych na terenie niem www.ihk.pl a nie ma w twojej okolicy polskich adwokatow,moze ktorys szuka sekretarki albo asystentki??? warto sie rozejrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
ale z tego co sie orientuje to nie ma juz takich intensiv kursow. sama bym chciala na taki chodzic ale nie ma.polikwidowali. po drugie to PL jest w EU i kazdy Polak co przyjedzie nie moze liczyc na kurs integracyjny.musi sam w swoim zakresie uczyc sie jezyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak to ja 10 lat temu tez musialam sama placic. U nas sa takie codzienne . Poszukaj na internecie szkoly jezykowe , bo VHS robia przewaznie tylko 2 x w tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tylko jedno -ja nie umie si esama zmobilizowac wiec uczenie w domu -to nie dla mnie dlatego potrzebyny byl mi kurs. I z tych osob co tu przyjechaly i mowily , ze same w domu beda dziennie sie uczyc - zadna co znam do dzisiaj snie nie nauczyla-bo brak mobilizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
musze konczyc kobietki.ide na obiadek z mezem. ale bede w kontakcie juz was lubie:) milego dnia pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra laski spadam usmieszka-to tak jak sie umowilysmy zostaniemy w kontakcie pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micka - mail pewnie jeszcze wisi na serwerze, zaraz wychodzimy, wezme ze soba aparat i zrobie fotke temu sklepowi ;) i potem przesle niestety nie mam gg :( mam skype, z gg zawsze mielismy problemy z komputerem ale przy skype nic zlego sie nie dzieje jestesmy pod nickiem : barbara-waldemar - jesli tez masz skype :) sylwia - przyko mi, Twoja choroba to nie blahostka, ale tu w de mozesz liczyc na lepsza opieke zdrowotna, na lepszy sprzet! Mam nadzieje ze lekarze znajda dla Ciebie wlasciwa terapie. najwazniejsze masz kochana osobe ktora Cie wspiera w ciezkich chwilach dziekuje za rade, zajrze tam, tymczasem uciekam, zaraz wychodzimy z mezem, odezwe sie na 100% jutro pozdrawiam goraco milego wieczoru! Pa 🌻 PS.sorrki ta literowki, za szybko pisze :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorowa pora! Dopiero skonczylam prace i jestem wkoncu w domku. :D Sylwia witam Cie serdecznie 🖐️ usmieszka 🌼 micka 🌼 Sylwia Coehlo to moj ulubiony pisarz! \"nad brzegu rzeki piedry . . .\" czytalam i kilka innych tez Jesli chodzi o niemiecki, to ja niekiedy mam wrazenie, ze juz sie go nigdy nie naucze, tak jakbym chciala pozatym jestem leniwa i w domu rozmawiamy tez po polsku, dobrze ze chociaz w pracy, mam kontakt z niemieckim ;) ale brne dalej do przodu jestem tutaj 3lata w polsce skonczylam ratownictwo medyczne zaoferowano mi prace w polskim szpitalu za 600zl i na tym przygoda z ratownictwem zakonczyla sie pracowalam w studio kuchennym, jako projektantka tez musialam robic szkolenia, co trwalo kilka miesiecy zanim to pojelam i w trakcie pracy rowniez a teraz pracuje w cocktail clubie, w ktorym pracowalam jak przyjechalam do niemiec bewerbungi wysylalam do szpitali, domow opieki, itp. wszedzie odpisuja, ze nie ma miejsc i mysle sobie, poco mi byla ta cala nauka lubie swoja prace, ale to nie jest szczyt moich marzen nie czuje sie w niej spelniona i mam wrazenie, ze sie cofam najgorsze jest to, ze wiele rzeczy juz zapomnialam, bo jako ratownik, trzeba byc \"na bierzaco\" ale coz, mam nadzieje, ze mi sie uda, a jak nie to sie przekwalifikuje Pozdrowienia! pa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×