Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość Paula111
Hana75 Mozesz mi opisac jak bylo na laparoskopii? Czy mialas znieczulenie ogolne? Jak sie czulas po zabiegu? Jak po znieczuleniu? Bo ja sie szykuje do zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hana 75
Do Paula 111 Laparoskopia, ja miałam pod pełnym znieczuleniem, narkozą, nic nie czułam, al gorzej było po, bardzo źle się czułam, miałam wymioty. Ale kady inaczej przechodzi, podobno gaz powoduje, ze są mdłości. Przygotowanie do zabiegu było w miarę. A po zabiegu nie możesz podnosić ciężarów, juz na drugi dzien było wszystko ok. Wszpitalu byłam 6 dni, ale tylko dlatego, że załapałam się na weekend ;-). Ładnie się wszystko zagoiło, były tylko dwa nacięcia, jedno w pępku.Takze nie powinno byc źle. Powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jeśli znacie jakiegoś sprawdzonego lekarza w Krakowie, proszę napiszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIA0804
DO IZI 2009. JA JESTEM Z KRAKOWA I SŁYSZAŁAM ,ŻE DOBRY JEST DR.HOMA ON PRZYJMUJE NA UL.OBOŻNEJ. ALE JA JEŻDZE DO SKAWINY .TAM PRZYJMUJE DR.ROŻNOWSKI PRZYJEŻDZA Z JAWORZNA I PRZYJMUJE 2 DNI W TYG. JEST SUPER I MOŻNA O WSZYSTKIM Z NIM POGADAĆ. JEŚLI CHCESZ TO PODAM CI NA NIEGO NAMIARY. APROPO,A TY JAK DŁUGO SIĘ LECZYSZ I DLACZEGO CHCESZ ZMIENIĆ LEKARZA???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annafe
Dziś miałam badanie HSG w szpitalu Św. Zofii w Warszawie. Naczytałam sie dużo w necie o tym badaniu i szłam jak na ścięcie. Na badaniu pełna asysta bo 2 lekarzy i pielęgniarka ale muszę przyznać że lekarz miał podejście jak do człowieka a nie jak do rzeczy. Badanie samo w sobie niestety nie jest przyjemne ale da się wytrzymać. Ja mam bolesne miesiączki więc nie było aż tak strasznie choć przyznam że miesiączka przy badaniu to pikuś :-))). Wyniki mam w porządku czyli jajowodziki drożne. Troszkę krwawię i uczucie jakbym miała miesiączkę ale poza tym ok. Dla dzidzi wszystko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
KAWA31 jak tam u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agahom
Ja jestem już bo HSG, badanie nie należy do przyjemnych, ale da się wytrzymać! Jajowody są drożne obydwa. W tej chwili jestem po pierwszej inseminacji i z niecierpliwością czekam na rozwój sytuacji; boli mnie podbrzusze tak jak przy @ nie wiem czy to dobrze czy żle;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAWA31
Paula111 lekarz powiedział ,że czasami tak jest po HSG okres dostałam w piątek to się cieszę że jest poza tym wszystko ok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
KAWA31 Ja dostalam dzisiaj okres i jest mi smutno. Laparoskopia zbliza sie do mnie wielkimi krokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agula12345
Witam Własnie opuściłam dzisiaj szpital po HSG. Badanie troche nieprzyjemne ale do zniesienia. U mnie okazało się, że lewy jajowód został właśnie przepchany:) a drugi niestety nie drożny:( martwie się tym tylko dlatego, że zawsze jak mam robione USG to tylko widać jak prawy jajnik pracuje a lewy zawsze odpoczywa.. więc jak nic czeka mnie laparoskopia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
Agula12345 Ja wybieram sie na laparoskopie pod koniec pazdziernika, poczatek listopada, wiec dam znac jak bylo. Poki co to mam taki stres ze szukam sobie roznych zajec zeby tylko o tym nie myslec. Trzymam za Ciebie kciuki.Ja bym Ci radzila kupic sobie test owulacyjny i poopserwowac swoje jajniczki. Bedziesz wiedziala czy pracuje Twoj jajnik lewy czy masz z niego jajeczkowanie i byc moze Ci sie uda zajsc w ciaze po przepchaniu tego jajowodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka155
Witam! Ja miałam robioną laparoskopię w zeszłym roku w czerwcu. Sama operacja jest robiona pod narkozą więc nic nie czułam, ale bolało jak już się wybudziłam. Nie mogłam wstawać i nawet najmniejszy ruch sprawiał mi ogromny ból. Miałam szybko zajść w ciążę, ale do tej pory nic. 16 września miałam HSG, jajowody drożne i mamy się wziąć do pracy. Dzisiaj jestem w 24dc i czekam. Niestety mam cykle ok.34dniowe, więc to czekanie się dłuży. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że u męża też nie jest dobrze, ma prawdopodobnie żylaki na jądrach i wadę stulejki i to może być przyczyną naszych problemów. Staramy się już ponad 2 lata i cały czas mam nadzieję, że w końcu się uda. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIA0804
DO EMKA 155. MÓJ MĄŻ TEŻ MA ŻYLAKI NA JĄDRZE I LEKARZ POWIEDZIAŁ,ŻE ZA JAKIŚ CZAS TRZEBA BĘDZIE JE WYCIĄĆ. MY TEŻ STARAMY SIĘ 2 LATA I BEZ REZULTATU. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka155
ASIA0804 Mój mąż jest na jutro umówiony na badanie dopplera jąder, które wykaże czy są żylaki, czy nie. Jeśli są, to w najbliższym czasie czeka go laparoskopia. Jak byłam już po badaniu HSG, to pielęgniarka powiedziała, że jak jeszcze nie rodziłam, to mam w środku jeszcze wszystko "ciasne", a kontrast mi to rozszerzył i plemniki łatwiej i szybciej dojdą do celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIA0804
DO EMKA 155. MÓJ MĄŻ MIAŁ ROBIONE USG I PO TYM USG ANDROLOG STWIERDZIŁ,ŻE ZA JAKIŚ CZAS TRZEBA BĘDZIE JE USUNĄĆ. JA MIAŁAM ROBIONE HSG ALE MAM DROŻNE JAJOWODY.PROBLEM JEST PO STRONIE MOJEGO MĘŻA BO MA ZA MAŁĄ RUCHLIWOŚĆ PLEMNIKÓW I WADY PLEMNIKÓW. JAK DOTYCHCZAS TO ZAŻYWA TYLKO WITAMINY 2 RAZY DZIENNIE-SALFAZIN. POWIEM CI SZCZERZE ŻE ODPUŚCIŁAM SOBIE,MYŚLE ŻE CIĄGŁE MYŚLENIE O NIEUDANYCH PRÓBACH NIE DZIAŁA NAJLEPIEJ NA POCZĘCIE NASZYCH UPRAGNIONYCH POCIECH... TRZYMAM ZA WAS KCIUKI I DAJ ZNAĆ JAK WYSZŁY BADANIA MĘŻA. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga82
ja miałam robione badanie hsc jeden jajowod mam całkiem niedrozny drugi czesciowo drozny czy po tym zabiegu zajde w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga82
gdzie wwe wrocławiu mozna zrobic hsg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Ja miałam robione hsg w lublinie. Bardzo się bałam, ale właściwie to nic nie czułam. Dostała znieczulenie i chyba usnęłam, bo nic nie pamiętam. Obudziłam się już na korytarzu z wynikami badań w rękach. Po badaniu musiałam nosić przez 4 dni wkładkę, a poza tym nie miałam ochoty na seks. Czułam się jakbym została zgwałcona :(. Teraz już jestem 5 dni po hsg i czuje sie dobrze. O dzidziusia staram się z mężem już rok i trzy miesiące i nic. Ja owuluje i mam drożne jajowody, tylko mój mąż ma słabe wyniki nasienia. Mam nadzieję, że po hsg znów powróci mi nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anmi
Mam pytanie o współżycie po badaniu HSG. Po badaniu miałam 1 dzień lekkie krwawienie i dlatego też z mężem wzieliśmy na wstrzymanie. Ale po kilku dniach kochalismy się i po stosunku znów dostałam tak jakby lekkiego krwawienia tzn sluzu zabarwionego krwią. Czy po tym badaniu i po jakimś czasie to normalne czy miała którąś taki problem. A może coś ze mną nie tak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka155
Do ASIA0804 Okazało się, że mąż nie ma żylaków, ale są jakieś nieprawidłowości. Lekarz który mu robił to badanie nie był zbyt wylewny, a u naszego lekarza mamy wizyte na 14.10, to zobaczymy co powie na te wyniki. U mnie HSG było robione pod kątem wad w macicy, ale na szczęście wszystko wyszło ok i jajowody też drożne. Tylko że ja nie w każdym cyklu mam owulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Mieszkam w Dublinie i dzisiaj rano tez mialam hsg. Mowili, ze poczuje tylko lekki dyskomfort, a tu bolalo jak diabli, tak, ze wylam i mi lzy poplynely. Nadmienie, ze nie dostalam zadnego znieczulenia, ani tabletek przeciwbolowych po. Jedynie co mi sie zapytali po wszystkim to czy moze zrobic mi herbaty? Trwalo co prawda krotko, ale chyba nie zapomne tego do konca zycia. Dwie piguly musialy mnie trzymac, zebym im ze stolu nie uciekla. Wy macie dobrze, bo ja wyniki zobacze dopiero za 6 tygodni. Na moje pytanie skierowane do lekarza wykonujacego rtg czy jest ok, uslyszalam ot tyle - pretty well. Moze nie zaczelam tak od poczatku, ale po krotce Wam powiem, ze staram sie z mezem o dziecko juz 2 lata i mam za soba juz 3 poronienia - wszystkie w pierwszym trymestrze. Jedno w zeszlym roku i, o zgrozo, juz 2 w tym roku. Witam i lacze sie z Wami silami w drodze ku osiagnieciu zamierzonego przez nas celu. Wszystkim nam zycze samych sukcesow. Bedzie dobrze - musi byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amarenka123
Witam Dziewczyny! Od miesięcy śledzę różne wątki dla starających się bo pracujemy z mężem nad dzidziusiem już okrągły rok. Właśnie jesteśmy na etapie wykonywania różnych badań zaleconych przez gina. W czwartek czeka mnie hsg i muszę przyznać że cholernie się boję, ale co zrobić - iść trzeba ;) Póki co wszystkie inne badania są ok i tego właśnie nie mogę zrozumieć - wyniki w normie a dziecka brak... W czwartek wysyłam jeszcze męża na badanie nasienia. Może tu tkwi problem - wtedy byłoby przynajmniej wiadomo z czym walczyć... Pozdrawiam was wszystkie i trzymam kciuki za wasze i swoje starania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was! Sama nie wiem co myslec po przeczytaniu Waszych wypowiedzi - jedne pisza ze prawie nie boli, inne ze boli strasznie :) zastanawiam sie czy zainwestowac 1000 pln na zabieg pod narkoza... My sie staramy od prawie poltora roku. M jest przebadany i ja tez - mialam 2 monitoringi owulacji, jest w porzadku. Gin stwierdzil ze nie trzeba robic badan hormonalnych skoro w usg wychodzi owulacja. Ale wczoraj sie bardzo zdenerwowalam bo poszlam do innego gina zeby mnie obejrzal bo nie bylam pewna czy moj dobrze mnie leczy. I on po obejrzeniu mnie przez 1 minute na usg orzekl: "zespol policystycznych jajnikow". A ja mialam pod tym katem robione juz monitoringi i wszystko jest ok! Przestraszyl mnie bardzo, przeplakalam caly wieczor i dopiero jak sie uspokoilam to sobie przypomnialam, ze nie dalej jak W OSTATNIM CYKLU moj gin pokazywal mi 18mm pecherzyk! Dlatego teraz juz wiem, ze trafic na dobrego gina to szczescie. I trzeba sie go trzymac bo jak sie pojdzie do innego to moze tak przestraszyc! Bo mozecie sobie wyobrazic jak po 1,5 roku starania uslyszalam ze moje cykle sa bezowulacyjne! :( eeeeeeeh, takie nerwy... Teraz grzecznie ide na droznosc choc sie boje bolu. Ale baaaaaaardzo fajnie jest czytac ze zachodzi sie w ciaze po tym zabiegu :) czego nam wszystkim zycze! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuncia27
cześc dziewczyny ja w marcu miałam hsg było mało przyjemnie bolało ale da sie wytrzymac!!! było warto bo w maju czyli 2 cykle po hsg okazało sie ze jestem w upragnionej ciąży i na dodatek jest wszystko dobrze bo po wczesniejszej ciąży pozamacicznej byłam przerarzona ze to sie powtuży ! hsg mi pomogło po tym badaniu spełniły sie moje marzenia o dziecku.lekarz mi mówił ze po tym badaniu wiecej niż połowa kobiet zachodzi w ciąże!! ja jestem teraz w 6 miesiącu ciąży i już wiem że urodze syna!! polecam wszystkim hsg to daje nadzieje..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knowak1000
Witam! Jestem po raz pierwszy na tym ichce się podzielić z Wami moją historią. 1.5 roku temu byłam w ciąży i poroniłam. Staram sie od ponad roku o kolejną. Przez pół roku brałam Clo- bez rezultatu i tak się zastanawiam czy możliwe jest jeśli w tamtą ciąze zaszłam bez CLo to teraz nie mam owulacji. W sumie to mój ginekolog nawet nie sprawdził czy mam czy nie tylko od razu przepisał CLO. Dziś miałam robione hsg. Mnie osobiście bardzo bolało bo znieczulenie nie zadziałało. ale przeżyłam i ciesze się że już po:) lekarz zalecił mi abym w tym cyklu nie starała się o dzidzie i od razu zalecił w następnym cyklu CLO. Nie wiem co zrobić bo jak czytałam to prawie większości udało się zajść od razu w tym samym cyklu. Poradżcie coś Dziewczyny!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amarenka123
Ja miałam hsg wczoraj i też niestety muszę przyznać że jest to badanie bolesne :( Na szczęście trwa krótko więc da się przeżyć, tym bardziej że mojej jajowody okazały się drożne :) Niestety nie miałam okazji podpytać lekarza czy starania w tym miesiącu są zabronione. Z drugiej strony gdyby były, to myślę że by mi o tym powiedzieli, żeby absolutnie się wstrzymać - takie info dostałam np. jak szczepiłam sie na żółtaczkę. Tu przy wypisie innej kobiecie dali całą litanię zakazów (była po innym zabiegu niż hsg) a jak zapytałam o siebie to położna powiedziała, że dla mnie żadnych zakazów nie przewidziano... Tak więc zamierzam próbować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
Kazdy lekaz mowi inaczej. Jeden twierdzi ze miesiac po HSg nie mozna sie starac, bo jeszcze ten kontras dziala no i napromieniowanie, a inny zeby probowac od razu. Mi po HSG powiedzieli ze moge od razu . Tylko niestety moje jajowody sa ponoc niedrozne :( czekam na laparoskopie i boje sie jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haniutek
Witajcie dziewczyny! W poniedziałek miałam sprawdzanie drożności jajowodów tzw. HSG w Pile. Powiem tak, trzy tygodnie wcześniej dowiedziałam sie, że będę to miała robione, więc usiadłam do internetu i zaczełam czytać jak ten zabieg wygląda, ile trwa no i przede wszystkim czy to boli. Przeczytałam takie cuda, że ze strachu w dniu zabiegu wnet wymiotowałam. Ale wiecie ci, nigdy, nigdy przenigdy nie będę sie już sugerowała internetem. najadłam się takiego niepotrzebnego strachu, że nie da się tylko opisać. A zabieg był prawie bezbolesny, ból był bardzo krótki i przybliżony do bólu miesiączkowego - powtarzam krótki. Takze jeśli któraś się boi... niech pomyśli sobie tak: nie raz miałam okres gdzie brzuch mnie bolał mocnej i przez cały dzień, a cały zabieg trwa zaledwie parę minut. Pozdrawiam i życze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knowak1000
Dzięki Dziewczyny za wypowiedż. Ja dopiero we wtorek bede miała wyniki po hsg. Ale lekarz powiedział że jest dobrze. Jednak nie bede odpuszczać sobie tego cyklu i biore się do roboty:)- a może się uda. Mam taką nadzieje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny wiem ze to nie jest ten temat. ale moze akurat mi sie uda. zrobilam tydzien przed miasiaczka test ciazowy wynik negatywny. bolaly mnie piersi a z tego co pamietam nigdy mnie nie bolaly przed miesiaczka. dol brzucha teznie bolal caly czas. moze nie miesiaczkuje reguralnie ale mam tak 6 7 dnia miesiaca. tym razem dostalam 3 dnia miesiaca i trwal 2 dni. a potem mialam plamienia. bol piersi ustapil 3 dni po rozpoaczeciu miesiaczki. a przed miesiaczka trwal 2 tygodnie. nie robilam testu ciazowaego jeszcze bo wole was zapytac a nie na darmo kase wywalac. jak myslicie czy to zabuzenia miesiaczkowe czy jestem w ciazy?? dodam ze juz dwa razy bylam w ciazy pozmacicznej. odstatni raz w maju.nie wiem co mam myslec. jesli ktoras z waz by mogla cos powiedizec poradzic to dzieki czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×