Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość aanika 13
MążJednej zwas mam pytanie, mojemu mężowi też wyszły słabe żołnierzyki mam pytanie jaki zestaw witamin sobie aplikujesz, ja mężowi też przygotowałam zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cantedeskia
O kurcze ja mam 15 dzien cyklu i strasznie mnie boli mnie dol brzucha....tak juz z 3 dzien, ale dzis sie nasililo i mam delikatne rozowe plamienie. Kiedys mi sie zdarzalo plamienie azle w pozniejszych dniach cyklu a nie w 15..... Dziwnie sie czuje..... boje sie... i nie chce sie tez niepotrzebnie nakrecac bo rozczarowania sa najgorsze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MążJednejzWas nie chodziło w tym filmie o to, byś poczuł się winny lecz o to, żeby faceci dbali o swoje klejnoty. mój to np bardzo często trzymał na jajkach laptopa. a teraz tego nie robi. więc chciałam przekazać przez ten film wiedzę o plemnikach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aanika 13 ja biore Salfazin, kwas foliowy i witam a+e. w styczniu ide na badanie więc dopiero wtedy będe wiedział czy to mi pomogło. Teklia... ja robiłem podobnie jak twój mąż... też trzymałem laptopa na małym :) od wczoraj nawet odstawiłem słodycze i inne sztuczne świństwa. Zakładam luźniejsze majtki żeby jądra miały lepsze wietrzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość micia1002
hej Cantedeskia.moja gin zapisala mu androwit mial brac prze miesiac czasu zrobic jeszcze raz badania zobaczyc wyniki czy wogole nadaja sie na inseminacje jak to uslyszalam to ryczec mi sie chcialo nie wiedzialam jak to m powiedziec ale musialam m sie zalamal nie chce isc narazie na kolejne badania.musze z tymi wynikami isc do gin ktory mi robil hsg na plolnej bo kazal przyjsc z m wynikami jestem ciekawa co on mi powie ale zrobie to dopiero po nowym roku.pozdrawiam i czymam za nas wszystkie kciuki i mam nadzieje ze nowy rok bedzie owocny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micia1002 ja brałem androvit bez większych rezutlatów. oBecnie jestem na innych lekach. Po salfazinie jestem dużo bardziej podatny na wybuchy agresji... chyba z powodu zwiększonego testosteronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
cantedieska ja ostatnio miałam podobna sytuację. okres spóóżniał mi sie 13 dni i miałam bóle brzucha dosyć siln i delikane plamienie. zrobiłam test- negatywny. miałam nadzieję, że test był może zły i na usg wyjdzie co innego, ale niestety nie. dzisiaj idę kupić testy owulacyjne, ale znowu powtarza się sytuacja spzed miesiąca- okres się spóżnia i mam plamienie, więc nie wiem czy w tym miesiącu próbować tych testów, bo nie wiem kiedy zacząć je używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka do testow owulacyjnych dolaczaja tabelke, na ktorej sprawdzisz w ktorym dniu cyklu nalezy zaczac uzywac testow. najpierw musisz jednak dostac okres, zeby sie nowy cykl rozpoczal... moze najpierw test ciazowy zrob? :) najlepiej pojsc do gina, zeby sprawdzil co jest nie tak, ze nie masz okresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Haniuta przepraszam że dopiero odpowiadam. histeroskopia służy usuwaniu bardziej polipów, torbieli w macicy. na zrosty to laparoskopia najlepsza. Ja miałam robioną histero. pod narkozą, wiem tylko że przez szyke macicy wpuszczają jakiś gaz żeby ją troche rozszerzyć ni obejrzeć każdy zakamarek a specjalnym światłowodem z kamerką oglądają co i jak. m,ogą też pobrać wycinek mały błony macicy by wykluczyć lub potwierdzić jakieś zmiany patalogiczne. Dopiero niedawno gdzieś przeczytałam że wykonywana tydzień po miesiaczce służy do wykrywania patalogii a w drugiej fazie cyklu do oceny parametrów endometrium pod względem możliwości zagnieżdżenia sie zarodka. MążJednejZwas u mojego M rok temu wykryto żylaki powrózka nasiennego (nie wiadomo skąd to sie wzięło, bo może występować też u kilkuletnich chłopców) i od momentu zabiegu przeniósł sie na luźne bokserki(typu spodenek) Marina ja po hsg też dostałam kilka dni wcześniej @ tak więc nie bój sie, jednym sie spóźnia a innym przychodzi szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa27
ja dzisiaj byłam u swojego gina,,, no i niestety stało się dostałam skierowanie na laparoskopie, wkurzyła mnie trochę dzisiejsza wizyta powiedział , ze już tylko tyle jest w stanie dla mnie zrobić bo już jemu wyczerpały się wszystkie pomysły no i niestety zostaje mi albo Wawa albo Białystok i klinika niepłodności. Nie wiem co mam zrobić tym bardziej ze boję sie laparoskopii no i jak zwykle szpital mi nie jest teraz wskazany w pracy ....przynajmniej do marca. Buu czemu to wszystko jest takie skomplikowane??? MążJedenjzWas mam do Ciebie pytanie ile Twojej Żonie doszło dojście do siebie po laparoskopii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa27 moja żona szybko doszła do siebie :) teraz jeżdziliśmy na obserwacje cyklu, dziś byliśmy sprawdzić czy pęcherzyk pękł i okazało się że wszystko jest OK :) bardzo się z tego ucieszyłem... teraz musimy czekać czy przyjdzie @ czy też moje żołnierzyki coś zbroiły :) Po laparoskopi jajniki pracują prawidłowo.. pęcherzyk rósł aż wkońcu pękł. Przed laparoskopią tylko rósł i przekształcał się w torbiel. Z tą operacją wiązaliśmy duże nadzieje i jak narazie jest po naszej myśli, dużą zaletą jest dobra opieka lekarska i gin mojej żony który naprawde chce pomóc a nie zarobić... Wiadomo że strach był przed laparoskopią ale to oczywiste, każda operacja może wiązać się z jakimiś komplikacjami. Trzeba być dzielnym i wspierać się wzajemnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa27
ja nie mowię ze moj gin jest kiepski, On naprawdę sie stara- tak mi sie przynajmniej wydawało do dnia dzisiejszego , dzisiaj mnie strasznie rozczarował... miałąm wrażenie że chciał mnie się dzisiaj pozbyć ...może miał kiepski dzień , a może liczył że HSG pomoże a tu gucio... teraz może już nie ma się do czego doczepić bo mi wszystkie badania wychodzą dobrze, męzowi tak samo a fasolki nadal nie ma ... dziaj jestem zła na niego... na siebie... dobrze ze jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aanika 13
Witam wszystkich. Mam pytanko mam iśc na HSG w przyszłym tygodniu, lekarz nie zlecił mi żadnych badań ( wymaz itd.) Mówił, żebędzie to trwało dwa dni. W pierwszy dzień wszystkie badania a w drugi zabieg. Tak się zastanawiam, dziewczyny pisały, że na wymaz czekają z tydzień, to jak w szpitalu zrobią wszystko naraz w jeden dzień, proszę jak odpowiedźcie jak miałyście to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa co konkretnie chce Ci robic lekarz podczas tej laparoskopii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aanika 13
jUsta 27 a może powinnaś skonsultować wasze badania zinnym lekarzem , takie inne spojrzenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aanika 13
Justa27 a po co laparoskopia jak po HSG wyszło , że wdzystko w porządku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27
trochę wiecej nż pól roku temu zmienilam lakarza, bo tamten też mowił ze wszystko jest oki, że on nie widzi tu wiekszego sensu leczenia tylko trzeba próbować i czekać.. ze to wina psychiki nic wiecej... ten obecny skierwał mnie jeszcze na dodatkowe badania ale one tez wyszły dobrze także... już nie wiem co mam rbić dzisiaj pierwszy raz wspomnial o laparoskopii... też zastanawiam sie po co ...ale.... jesli to sposób aby pojawila sie fasolka to jestem skłonna sie "skusić" . Wolę chyba to niż inseminację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa jest jeszcze takie badanie, ktore okresla, czy plemniki partnera w ogole przezywaja w Tobie. Moze sprobujcie jeszcze tego badania zamiast odrazu na operacje... zastanawiam sie co w ogole ten lekarz chce Ci robic na laparo, skoro wszystko jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cantedeskia
Bylam wczoraj w szpitalu po odbior badania hsg. Napisane jest ze kontrats swobodnie i bez przeszkod przeszedl przez jajowody i wylal sie do jamy otrzewowej, jajowody drozne. Dzis atakuje swojego gina. Pewnie bardzo sie ucieszy jak mnie znowu zobaczy :) Wyglada na to ze wszystko dobrze niby jest, ale zaczelam myslec o tym pekaniu pecherzyka....moze mi nie pekaja, chociaz w wakcje mialam robiona obswerwacje i nie pekl, pozniej lekarz dal mi pregnyl na pekniecie, ale to tez nie pomoglo. Moj M ma robic badanie 31.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cantedeskia moze to jednak bedzie problem z pekaniem :/ masz pcos? dobrze, ze chociaz jajowody drozne ;) musialabys miec faktycznie porzadna obserwacje cyklu i sprawdzic, co z tymi pecherzykami... Mi przed laparo tez nie pekaly. Dostalam nawet recepte na zastrzyk ovitrelle. nie dosc, ze byl wielki problem zeby go znalezc to jeszcze 150zl zaplacilam a jak dotad nie bylo wskazan zeby go podac... no to sobie lezy w lodowce :) i nawet lepiej zeby lezal i wszytsko sie naturalnie dzialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cantedeskia
Nie mam nic wlasnie. Moj lekarz uwaza ze jestem okazem zdrowia i dzis pewnie to tez uslysze. Momenatmi zartuje zeby zmienic chlopa na 3 dni :) i odrazu sie uda :D hehehe taaaaaa Tak czy siak zapytam sie co mysli o tym zeby powtorzyc ta obserwacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cantedeskia
Ja mialam tez zastrzyk, ale to byl pregnyl i tez trzymalam go w lodowce, ale nic nie dal. To znaczy dal tyle ze pecherzyk pekl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Twoj maz mial juz badanie nasienia kiedys? moze w tym lezy "problem"... Albo sprobuj na konsultacje pojsc do jakiegos innego lekarza. najlepiej do jakiegos profesorka na prywatnie ;) czasem cos nowego i madrego mozna sie dowiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Twoj maz mial juz badanie nasienia kiedys? moze w tym lezy "problem"... Albo sprobuj na konsultacje pojsc do jakiegos innego lekarza. najlepiej do jakiegos profesorka na prywatnie ;) czasem cos nowego i madrego mozna sie dowiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cantedeskia
Tak mial robione, dostal leki i teraz ma miec rozserzone. Co do lekarza to chodze do Enel Medu, do dosc dobrego i w sumie nie chcialabym zmieniac. Chyba, ze okazalaby sie konieczna dalsza kontynuacja badan prywatnie w klinice nieplodnosci, to wtedy tak. Robilam nawet w takiej jednej prywatnie kolposkopie i poznalam jednego lekarza, ktory ew. zapraszal z M juz na wizyte. Moj M tam ma androloga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
MażJednejZwas mój M nie zauważył żadnych objawów czy dolegliwości (w zaawansowanym stadium podobno sprawia to dośc mocny ból) a wszystko sie wydało przypadkiem... pojechał do doktorka zbadac nasienie a lekarz oprócz ginekologii miał też specjalność z andrologii no i zaczął mojego M oglądać z każdej strony. u niego nie były one mocne, ale woleliśmy zawczasu sie tym zająć, bo po jakimś czasie mogło dochodzić do przegrzewania jąder no i armia byłaby słabsza. Justa niech ci lekarz da skierowanie na histeroskopie z laparoskopią, za jednym podejściem obejrzą macice, zbadają fragment endo i usuną ewentualne zrosty czy polipy, torbiele. Amefa wspominała o teście na wrogość śluzu, moja obecna lekarka stwierdziła ze nie wnosi on niczego do sprawy, wynik niekoniecznie może oddawać faktyczny stan. Aanika w szpitalu wszystko robią szybciej więc nie przejmuj sie, ja np. m iałam tylko usg i ogólną charkterystyke co do wyglądu i parametrów narządów rodnych Cantedeskia proponuje zrobić jeszcze 1-2obserwacje cyklu czy pęcherzyki pękają, moze był to przypadek tak jak u mnie, może tutaj tkwi twój problem. a hormony masz dobre?mój poprzedni gin kiedyś kazał mi zbadać progesteron w 21dc i z tegop odczytał ze owulacja była. Ciesze sie ze jajowody drożne:) tak jak Amefa pisze, wybierz sie na konsultacje do innego lekarza, może on rzuci jakieś nowe światełko w waszej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtala
Cześć dziewczyny jeżeli chodzi o badanie hsg, to je miałam robione w sierpniu tego roku we Wrocławiu, szpital na Brochowie. Dostałam skierowanie od dr Kowalskiej (pracuje tam). Badanie było dla tego, że raz już byłam w ciąży, a teraz próbujemy i nic, choć wyniki hormonów i nasienia są niby ok, czyli "niepłodność wtórna". Wcześniej naczytałam sie o badaniu i byłam przerażona, ale to wszystko bujda. Zostałąm przyjęta we wtorek, badanie przeprowadzono w środę, najpierw miałam robione badanie krwi podstwaowe, przjerzeli wyniki wcześniejszych badań, które musiałam wziąć ze sobą, potem usg, a przed samym zabiegiem: założenie wenflonu i (niestety nieprzyjemne) mycie macicy płynem dezynfekującym przez pielęgniarkę, Następnie wzieli mnie na wózek i zjechaliśmy do sali zabiegowej, dostałam Dolcontral i odleciałam :), byłam średnio przytomna, słyszałam głosy czułam tylko tyle, że przez moment u wejścia macicy zrobiło mi się strasznie zimno...brrr:(, (jak zakładali to całe urządzenie) a potem tylko lekkie rozprężenie brzucha i w sumie było po wszystkim :), jajowody okazały się drożne. Bardzo niefajnie czułam się po tym znieczuleniu, i jak zabieg był o 11, to spałam do 18, i nie chciało mi się jesć, ale sporo piłam. Ogólnie, byłam pozytwynie zaskoczona, że wszystko przebiegło ok, byłam non-stop informowana o tym jakie mam badania, co będą robić itp, jedynym minusem był czas...myslałam, że jak przyszłam we wtorek, to wyjdę w ten sam dzień, a wyszłam w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×