Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Amefa- jeden test w 33dc, w 34 dc beta i dziś- 38dc znowu test- i nic! Monitoring miałam od 9-16 dc i owu w tym czasie nie było, robiłam też testy owu i także echo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobitki ;) i nici z IUI,wszystko poległo w gruzach mam po prostu wszystkiego dosyć,i do du.y z tym jajeczkowaniem aż się łzy mi cisną ;( szkoda gadać,jeszcze nie moja kolej zostania mamą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki :) ja zaraz wychodzę do nowego gin zobaczymy co mi powie. W między czasie kolejna (już chyba trzecia) osoba polecała mi tą ginke, że mądra wie co robi i zna się na obserwacjach jest PRO-NPR a nawet PRO- NAPROTechnologia. Sama dzisiaj ocenię. Mam nadzieje że zacznie się coś sensownego dziać i powie mi o co chodzi. Jak tylko wrócę to zdam relacje :) Psioszka jeszcze nic straconego ja kiedyś owulke miałam ok 21 dnia więc wszystko jest możliwe, a test mógł oszukać (tyle tu czytałam o fałszywie ujemnych/dodatnich wynikach, że nie wiem czy ufać tym testom). Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka idz lepiej do lekarza. Troche to niepokojace, ze masz tak dlugi cykl... Musialabys miec owu w 30dc, zeby Ci beta nie wykazala ciazy. Powinnas sprawdzic, czy nie ma torbieli itp... Aldonka co sie stalo? Przeciez byly ladne pecherzyki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę, idę- umówiłam się właśnie na jutro popołudniu, więc wieczorem dam znać co i jak. Miłego i owocnego tygodnia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amefka no właśnie były ;( były trzy jeden urósł a reszta leni nie ;( ,i tylko usłyszałam od lekarza proszę się starać naturalnie jak ja naturalnie staram się już6 lat i jakoś nic nie widać,ale no co? to jak trza się tulić to się tulimy.A może cuda się zdarzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aldona wystarczy jeden pęcherzyk, aby zajść w ciąże;) a przynajmniej wiesz, że lekarz nie naciąga. bo również z jednym pęcherzykiem mógłby zrobić IUI. dziewczyny ja cały czas Was czytam;) ale nie pisze, bo nic u mnie się nie dzieje. na ta chwile odpuściłam, bo wykończyłam sie psychicznie i jestem pod okiem psychologa. ściska mocno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teklia no właśnie wystarczy jeden aby zjść, a mi od razu powiedział lekarz że musi być 3 pęcherzyki a na jednym to nie mam o czym myśleć że będzie IUI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to z IUI, ale może faktycznie w przypadku, gdy jest jeden jest ciężej zajść poprzez inseminacje i dlatego nie chciał Was naciągać. Myśl w ten sposób ;D A ja trzymam kciuki, by udało sie w naturalny sposób. Bo tutaj potrzebny jest jeden pęcherzyk ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja od wczoraj biorę CLO. Jak narazie nie zauważyłam skutków ubocznych. Mam tylko nadzieję, że pęcherzyki urosną. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki! Mam takie pytanie bo miałam robione badanie HSG drożność jajowodów i czy po tym badaniu moze się spóżnić okres? bo mi spóżnia się już 3 dni a robiłam test i jest jedna kreska. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziutaziuta7- ja w ostatnim cyklu brałam największą dawkę CLO i ...nie mam @ już od ponad tygodnia-jutro idę na wizytę do gin, bo martwi mnie to bardzo. A testy też negatywne wychodzą... bigosik- jak badanie HSG- bolało Cię?pytam, bo to przede mną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałamto badanie HSG i moje jajowody są drożne i wszystko jest Ok.A co do badania to nie życze go nawet wrogowi ból po prostu nie przeciętny ja nie miałam żadnego znieczulenia popłakałam się z bólu ( a moja pani doktor powiedziała mi takie " ZAGRYŻ ZĘBY I ZRÓB TO DLA TWOJEGO DZIECIĄTKA KTÓRE JUŻ NIE DŁUGO BĘDZIESZ MIAŁA) Ale dasz rade będe trzymała kciuki,a kiedy masz to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia76
hej Ja dzisiaj miałam HSG i musze powiedziec ze nie było żle wiecej było czekania na badanie i wyniki a ból do zniesienia, naprawde:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Właśnie wróciłam od ginekologa. Chodzę tam już od pół roku. Staram się o dziecko. Na początku myślałam, że przeszkodą jest mój niepękający pęcherzyk. Dostawałam Clo i Pregnyl. Niestety nie pękło. Brałam tabletki przez kilka miesięcy ale pęcherzyk dalej nie pękał. Teraz dostałam duphaston. Pęcherzyk a właściwie już chyba torbiel zmniejszyła się do 18mm. Mam go brać jeszcze przez następny miesiąc. W ciąże zajść nie mogę. Ciągle na tym jednym jajniku mam tą torbiel. Dzisiaj lekarz wspomniał, że za 2-3mce chcę mnie wysłać na HSG. Wcześniej mam dopiero zrobić badania hormonalne. Obawiam się najgorszego tj - niedrożności. Przepraszam Was, że tak panikuje ale nie mam nikogo z kim mogłabym o tym porozmawiać. Nikt nie wie o mojej dolegliwości. Mam nadzieję, że znajdę u Was wsparcie. Czy może któraś z Was miała podobny problem? Z góry dziękuje za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Tekila ja tez myślałam o psychologu dla mnie i męża, może coś nas tam blokuje w środku, za bardzo mechanizm robienia dzieci nam sie włączył, ale póki co popytałam tylko gdzie byśmy mogli sie zgłosić i na tym poprzestaliśmy. Anroza po co dostałas duphaston jak ci pęcherzyki nie pękają? A co z drugim jajnikiem, rosną na nim pęcherzyki bo nic nie pisałaś. Badanie hormonów to jako pierwsze powinien ci zlecić zanim zaczął faszerować cie clo i pregnylem. Myśle, ze to przez clo ci sie torbiel zrobiła, bo to lek na rozwój pęcherzyków a skoro twoje nie pękają to nic dziw że skończyło sie to torbielą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugi jajnik pracuje. Rosna pecherzyki ale sa mniejsze. Moze stad dal mi ten lek bo myslal ze drugi zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Może po prostu clo ci nie służy tak jak mnie, u mnie np. miałam po nim kiepskie endometrium. ale lekarka choć pęcherzyków było ładnych kilka to jakieś zastrzeżenia jednak miała. popytaj o inny lek na wzrost pęcherzyków. ja potem dostałam w zastrzykach ale bardzo drogie to dziadostwo:/ a z hsg każe poczekac pewnie aż do zniknięcia tej torbieli, może lepiej gdybyś teraz nie dostawała te 2-3cykle nic na wzrost pęcherzyków, taka przerwa od hormonów jest potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameleonl
Nie można pod żadnym pozorem brac CLO jak na jajniku jest torbiel! Clo powoduje jej wzrost. Dopiero po wyleczeniu torbieli np. orgametrilem można dalej prowadzić stymulację. Jak pęcherzyki nie pękają po pregnylu to albo trzeba podwójna dawke albo zmienić lek np, na ovitrelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anroza- mam chyba trochę podobny problem. Miałam kilka miesięcy temu torbiel na jajniku. Brałam cały czas Duphaston i za jakiś czas sam się wchłonął. Ale niestety okazało się, ze teraz znowu mam torbiel na tym samym jajniku. Strasznie!! Ten drugi jajnik w ogóle nie pracuje.Ale jak nie miałam torbiela to było normalnie jajeczkowanie i pęcherzyk pękał. Też staram się zajść ( już od ponad roku) i nic. ;( Teraz biorę CLO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka mnie badanie hsg nie bolało nic, mogliby mi godzinę wlewać ten kontrast i pewnie bym zasnęła. Czułam tylko zakładanie osprzętu i ciągniecie za macicę i to było nie przyjemne, ale po założeniu już nic nie czułam. Także nie zawsze musi być źle. Na mnie też clostilbegyt słabo działa, dlatego biorę menopur 5 zastrzyków i po 1 tabletce clo i wtedy mam pęcherzyk. A jak wezmę 5 gonali i clo to nie mam nic. Lekarze raczej nie chętnie dają clo w największej dawce - 3 tabletki dziennie, bo źle wpływa na endometrium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś miałam jeden Jajnik pracujący , ale okazało się że był jajowód po tej stronie niedrożny. Po laparoskopii, przypalaniu, drugi zaczął pracować, a wcześniej z niego nigdy nie miałam owu. Teraz 5 lat po operacji pracuje i po stymulacji jest pęcherzyk, chociaż dużo tego świństwa muszę nabrać by coś urosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze brałam CLO od 3-8dc po 1 tabletce ale,że przez ostatnie 2 cykle owu nie było, to gin w ostatnim kazał brać największą dawkę CLO i właśnie teraz po tej dawce nie mam @- jutro pójdę to się przekonam o co chodzi. HSG na 10 kwietnia. Słuchajcie, jeśli okaże się,że zrobiła się torbiel to jak to się leczy? Czy w związku z tą torbielą nie mogę mieć HSG wykonane? Czy z torbielą można dalej się starać czy znowu się coś przesunie w czasie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam teraz torbiel małą tzn pęcherzyk mi nie pękł i biorę luteinę. Jak kiedyś nie dostałam okresu i okazało się że na początku cyklu mam torbiel brałam orgametril i cały Cykl był stracony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam teraz torbiel małą tzn pęcherzyk mi nie pękł i biorę luteinę. Jak kiedyś nie dostałam okresu i okazało się że na początku cyklu mam torbiel brałam orgametril i cały Cykl był stracony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameleonl
psioszka z torbielą nie można mieć stymulacji bo leki powoduja wzrost torbieli. Bierze się leki na wyciszenie (np. orgametril) i wtedy w tym cyklu odpoczynek bo owulacji przy tym leku nie będzie. HSG możesz mieć, nie słyszałam o przeciwskazanich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) no i jestem po wizycie u nowej gin. Babeczka konkretna i dokładna,byłam u niej chyba z 35 min, potwierdziła że mam zrobić HSG (na usg wykryła pewną nieprawidłowość i to badanie ma wykluczyć/potwierdzić), dodatkowo hormony (prolaktyna i progesteron). Zmiana gin była chyba dobrym krokiem. Teraz tylko zapisać się na HSG i te hormony zbadać, no chyba że w tym cyklu "zaskoczyło" , owulacja była, do @ jeszcze jakiś tydzień, więc na razie tylko modlitwa i czekanie z nadzieją na cud. Eeeech znowu to czekanie...... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) no i jestem po wizycie u nowej gin. Babeczka konkretna i dokładna,byłam u niej chyba z 35 min, potwierdziła że mam zrobić HSG (na usg wykryła pewną nieprawidłowość i to badanie ma wykluczyć/potwierdzić), dodatkowo hormony (prolaktyna i progesteron). Zmiana gin była chyba dobrym krokiem. Teraz tylko zapisać się na HSG i te hormony zbadać, no chyba że w tym cyklu "zaskoczyło" , owulacja była, do @ jeszcze jakiś tydzień, więc na razie tylko modlitwa i czekanie z nadzieją na cud. Eeeech znowu to czekanie...... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutaziuta7 - jak dobrze, ze mnie troche uspokoilas. Nie jestem sama. Teraz ide na badania hormonalne. ZObaczymy co wyjdzie. Mi na prawym jajniku stale robi sie ta torbiel. Czesto tez wlasnie nie mialam okresu. Mam nadzieje, ze teraz sie jakos wchlonie. Zobaczymy jak to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×