Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

No więc dziewczęta jest i @! Czyli może wraca wszystko do normy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cantedeskia
Hejka Dziewczyny :) A wiec bylam u lekarza w pon. ale nie bylo zadnych pecherzykow, pozniej zaczelo mnie bolec pod wieczor jak na owu...ide jutro do niego zoabzcyc czy sa jakies a pobolewa jak cholera jak na owu wiec mam nadzieje ze sa :) ale powiedzial ze przez ten moj dziwny cykl i te plamienia - ze stresu chociazby moze tak sie zlozyc ze niekoneicznie bede miec IUI ale zebym sie nie martwila i nastepny cykl ew. jutro o 15 boszz umre chyba.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa27
Psioszka super ze wszystko wraca do normy, szkoda tylko tych dni co się przeciągnęło bo to mogłby być kolejny cykl . Mam nadzieję ze ten za to bedzie owocny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fakt justa,że szkoda cyklu, ale z drugiej strony jak @ nie miałam 45dni to się trochę przeraziłam, bo ani ciąży ani @. Więc działamy dalej!:) Owocnego wieczoru dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa27
hehhe ja mam dziś dwóch facetów w łózku ..więc... :))) ide spać ;))) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytającaona
Pisalam do was bo niewiedzialam jak to sluz,ale juz wiem ze to plodny ale czy to mozliwe zeby miec dni plodne przed okresem,pytam sie bo jutro powinnam dostac okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 dni spóźnienia i dostałam @. Czy to zawsze musi się tak kończyć ??? Temperatura jeszcze wczoraj spadła i koniec nadzieji ;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytającaona ja też tak miałam w poprzednim cyklu. na kilka dni przed @ miałam dużo śluzu o cechach śluzu płodnego. jeszcze nie wiem na ile to prawidłowe i czy dobrze interpretowałam te cechy. Ale na szczęście trafiłam do dobrej lekarki która dobrze się na tym zna (bo nie każdy lek. się do tego przykłada), przy najbliższej wizycie o tym jej powiem. A ja mam teraz inny problem...od piątku boli mnie głowa z prawej strony, raz mocniej raz słabiej, a czasami jakby mi ktoś szpile wbijał. jutro jadę do szpitala na konsultacje i wyznaczenie terminu HSG to od razu pójdę na konsultacje do neurologa. Trochę się boję bo nigdy czegoś takiego nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiliaRosa
Yvonka - jak najszybciej idź do lek. ja jak miałam ciąże pozamaciczną jajowodową miałam takie objawy podobne do Twoich tyle że u mnie bolał jeszcze prawy bark ( prawostronna) promieniowło mi to na całą prawą stronę ten ból co chwila jakby ktoś mi nóż wbijał w plecy. Więc lepiej wszystko sprawdzić porobić badania jak najszybciej. 3 maj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yvonkaa moze to migrena? Jesli sie stresujesz/denerwujesz przed badaniem itp, to moze Cie tak z nerwow bolec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny. trochę poczytałam i też mi się wydaje że to może być migrena, ale dla pewności idę jutro do lekarza. Ból dzisiaj ma mniejsze nasilenie ale jeszcze jest. myślę też że badanie prolaktyny może dużo wyjaśnić bo przy hiperprolaktynemii objawem jest czy może być ból głowy. narazie rozmawiałam przez tel z kolegą(lekarzem) i mam się obserwować czy są dodatkowe dolegliwości, żeby wszystko opisać jak jutro będę u lekarza. A puki co to się wyluzować i nie stresować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cantedeskia
Wrocilam od lekarza, w piatek mam isc jeszcze raz i powiedzial ze IUI bedzie prawdopodobnie w pon. Pamietam ze chyba ktoras z Was pisala ze do IUI jest potrzebne wiecej niz 3 pecherzyki czy musza byc 3. W gruncie rzeczy moj lekarz powiedzial ze to bzdura i wystarczy jeden :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cantedeskia to chyba od lekarza zalezy. Ja bylam zdziwiona, ze lekarz Aldony (chyba) wymagal 3 pecherzykow... Bo do "zwyklego" zaplodnienia przeciez jest potrzebny jeden... Czyli u Ciebie jednak urosl pecherzyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cantedeskia
Dlatego tez nie omieszkalam sie dzis o to zapytac :) Tak jest skubany i rosnie sobie :) A Ty jak Amefa sie czujesz? Aldona tak z ciekawosci do ktorej kliniki chodzisz jesli to Wawa oczywiscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
moje przeziębienie niestety nie odpuściło ani troche ale do pracy trzeba było iść,oby jutro było lepiej. mogłabym robic jako tester wszystkich leków na grype i przeziębienie, tyle sie tego wczoraj i dziś najadłam ze żołądek zaczyna protestować:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny byłam u lekarza i dał mi badanie dla mnie i męża na przeciwciała i przeciw plemnikowe,wiecie może po co to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cantedeskia to super wiesci! Jednak sie ruszylo ;) Teraz go glaskaj i mow mu, zeby pekl:P Z nami tak lekarz zartowal, ze maz ma glaskac pecherzyk to peknie. Maz glaskal i pecherzyk pekl ;) A u mnie wszystko dobrze. Mam okropne mdlosci i wielki apetyt. Jem co 3 godziny :P A w nocy budze sie z glodu :P W sobote usg genetyczne. Juz sie nie mozemy doczekac ;) Myszka musialabys miec jakis ortanol albo cos innego na oslone :( Wspolczuje Ci kochana. Ja sie tez ostatnio meczylam z katarem :( Linka to badanie jest zeby sprawdzic, czy Twoj organizm nie niszczy plemnikow meza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Amefa,my mamy zrobić to badanie z krwi,czyli inaczej to jest to badanie na wrogość śluzu? zobaczymy też co będzie dalej, bo wczoraj dostałam pregnyl miałam kilka pęcherzyków,dwa dominujące 19,20mm więc jutro będzie wiadomo czy pękł lub pękły:) więc może nie będzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka wrogosc sluzu robie sie pobierajac sluz z pochwy po stosunku. To troche inne badanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa myśle,że lekarz powinien na początku jużrobić badanie na wrogość śluzu kobietom tak już wiadomo wtedy w jakim kierunku leczyć. czyli jak ja mamy z krwi to pewnie jak mam przeciwciała to one niszczą śluz,a męzowi ciekawe po co to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa czyli przed wizytą seks i już ginekolog pobiera śluz i robi to badanie? czy do laboratorium się idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka ja do konca nie wiem, bo nie mialam tego badania. Wiem, ze na wrogosc sluzu trzeba sie umowic z lekarzem. Przed badaniem musi byc stosunek i nie moze minac okreslona liczba godzin. Lekarz pobiera probke sluzu w pochwy i sprawdza, czy plemniki przezyly. Badanie to dosc rzadko sie robi, bo sluz sie zmienia i raz mozesz miec wrogi, a raz nie. I chyba nie da sie tego leczyc... Z krwi badanie moze chyba wykazac, czy nie masz jakichs przeciwcial, ktore niszcza plemniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Jestem po wizycie u lekarza. 14 dzień cyklu. A jednak mam owulację. Pęcherzyk na prawym jajniku 22 mm, na lewym też jest (ale mały i owulacja z niego w nast. cyklu). Bardzo odczuwam owulację. Bolą mnie jajniki i podbrzusze. Lekarz powiedział, że bardzo dobrze, ze jest jajeczkowanie i mamy się z mężem kochać, a nie robić dziecko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutaziuta7 ja też miałam raz 21mm,ale go nie monitorowałam i nie wiadomo czy pękł. też byłam w 14d.c. tylko po clo i dostałam pregnyl więc u mnie jutro będzie wiadomo co z pęcherzykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cantedeskia
Dzieki Amefa :) ciesze sie ze u Ciebie wszystko dobrze :) i apetyt dopisuje :) super. Linka co do badania na wrogosc to Amefa ma racje, robi sie je do 12 h po stosunku pobieraja sluz od Ciebie. Wynik jest przewaznie nastepnego dnia. A co do tych przeciwcial to nie wiem czy to nie sa badanie wirusologiczne, a to stad ze moj lekarz wlasnie do IUI tak je nazwal i dotycza glowni badan na przeciw ciala HIV i inne te wredne chorobska, tak mi sie wydaje ale moge sie mylic oczywiscie. Ale warto to zrobic, chociaz ta wrogosc nie zawsze musi w kazdym cyklu. Tak jak pisalas powinni je robic drazu, ale moj lekarz powiedzial ze to badanie jest na sam koniec po obserwacji hsg itd. zeby wszystko wykluczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny, w takim razie jutro zrobimy to badanie i zapytam lekarza,dlaczego akurat nam dał to badanie, byłam już teraz u trzeciego lekarza i widze,że każdy inne badania daje,ale już zostaje przy tym lekarzu,bo mi opowiedział schemat badań po kolei,jakby się nie udało po clo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy po tej luteinie @ miałyście też taką mega obfitą?? Bo ja chyba krwawię za te 2 miesiące co jej nie miałam... Masakra jakaś. A od jutra CLO oby tylko owu była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameleonl
badanie wrogość śluzu to tak jak dziewczyny pisałały od 10 do 12 h po stosunku pobiera się śluz i sprawdza czy żyją plemniki. Badanie na przeciwciała przeciwplemnikowe sprawdza się żeby określić czy czasem organizm kobiety nie wytwarza przeciwciał i nie zabija plemników, a u mężczyzny podobnie czy nie osłabia i nie zabija plemników własnych. u mnie lekarz roci pierwsze badanie ale już w wielu klinikach się nie stosuje, a za to na drugie chciałam sama skierowanie a lakaarz powiedził mi że on sensu nie widzi i się go nie robi a wiem że np. w Nowum robią. pierwsze wyszło pozytywne czyli, ze zabija plemniki a drugie, że nie ma przeciwciał. Czyli wiem, ze to śluz a nie wina przeciwciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka jak mi sie spoznial okres i mialam potem wywolywany, to tez zawsze bylo obfite krwawienie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No też tak sobie to tłumacze, że skoro wywoływany po takim czasie to pewnie tak jest, ale co uciążliwe to, zważywszy na to,że zawsze raczej skromną @ miałam. No nic przemęczymy się:) A jak Ty amefa, wiecie już co tam pod serduszkiem nosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×