Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość asia.pco.1
Justynka mimo wszystko trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka nie trać nadziei, trzymamy kciuki żeby maluszki przetrwały:) Amefa no u mnie ryzyko jest bo Mała jest ułożona tyłeczkiem do wyjścia i wątpie by za tydzień na wizycie nagle lekarka oznajmiła że Mała obróciła sie prawidłowo, wprawdzie jest drobna ale długa więc pewnie jej sie nie uda obrót o 180stopni. ogólnie to mam wrażenie że obróciła sie tak przez te skurcze, wcześniej była w poprzek więc jeszcze gorzej. ale od kiedy leże więcej na boku to zdarza sie jakiś sporadyczny lekki skurcz albo nawet dzień bez żadnego. dlatego smiać mi sie chciało jak położna mówiła że tak ok. miesiąca przed porodem pojawiają sie takie sporadyczne skurcze bo macica ćwiczy przed porodem-moja jest wyjątkowa ambitna bo zaczęła już 3 miesiące wcześniej a i tak raczej na marne bo pewnie skończy sie cesarką hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno lepiej jest miec cesarke poprzedzona skurczami, lepiej sie potem macica obkurcza. Skoro Emilka jest pupa do dolu, to pewnie wyznacza Ci termin cesarki jakis tydzien przed terminem porodu, wiec istnieje szansa ze wody same nie odejda i maz sie nie nanosi :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skurcze to ja mam więc watpie żeby nagle zupełnie ustapiły. własnie jestem ciekawa jak to będzie z ta cesarką, napewno jakiś czas przed lekarka każe mi odstawić te leki rozkurczowe, byle tylko po 18marca:) mnie położna mówiła że cesarka po skurczach jest lepsza też dlatego że organizm dostaje sygnał że coś sie dzieje i wtedy nie ma problemu z laktacja, bo przy takiej bez skurczy trzeba częściej dziecko przystawiać żeby organizm zaczął wytwarzać mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka wiem że jeżeli napisze że jeszcze nie wszystko stracone i trzeba mieć nadzieję to w tej sytuacji będą dla Ciebie puste frazesy. Więc zapytam o konkrety co powiedział Ci lekarz? jak go wyczułaś? napewno miał już takie przypadki. może nie oznacza to od razu że nie ma szans. Nie załamuj się kochana. Jestem z Tobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Clo@@@aneta
cześć dziewczyny, chciałam od Was jeszcze zasiegnąc informacji w temacie laparoskopii. czy robi się ją w określonym dniu cyklu czy tutaj dzień jest dowolny byle po miesiączce w danym cyklu. Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cloaneta wedlug mnie laparoskopie mozna zrobic w kazdym dniu cyklu. Musisz tylko miec pewnosc, ze nie jestes w ciazy, czyli zabezpieczac sie lub nie wspolzyc. Ja mialam w 20dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieeeee do słońca
pytanie do słońce moje co trzeba zbadać jeśli chce się wykluczyć bądz potwierdzić ten zespół anyfosfolipidowy???? jakie to badanie z krwi proszę o pomoc ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz zbadać przeciwciała antykardiolipinowe igg i igm. Do tego gin mi zlecił zrobić antygen tocznia. To są badania z krwi. Nie wszystkie laboratoria je robią więc musisz popytać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieeeee do słońca
dziękuje Ci za odpowiedz a ile mniej więcej kosztują te badania?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja placilam około 100 zł za wszystkie. Jeżeli antykoalugant tocznia wyjdzie dodatni to trzeba później jeszcze raz zrobić potwierdzenie. Nie wiem dokładnie jak to wygląda, po jakim czasie itd bo umnie wyszedł ujemny. Postanowilas wziąć sprawy w swoje ręce? I dobrze :) powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieeeee do słońca
dzięki w poniedziałek ide na to badanie zrobie jeszcze amh i ruszam z natarciem a Tobie gratuluje z życze wszystkiego dobrego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejtunia87
Hej dziewuszki ;-/ nie wchodziłam od niedzieli na forum, zle sie czułam bo @ przylazła w terminie. brzuch boli, i ciąglę śpię :-) ostatnio mam jakieś złe dni :-( nie rozpisałam sie zbytnio. Milych snów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kejtunia no juz sie martwilam:) przykro mi ze wredna przyszla ale nastepny miesiac bedzie nasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejtunia tez tak myslalam o Tobie:(ehhh to walczymy dalej dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, u mnie na razie bz, zrobiłam badania i w sumie to powinnam sie umówić do kliniki z nimi i działać z IUI, ale od wczoraj mamy psiaka- Fado, który nas tak cieszy i zajmuje czas,ze nie myślimy na razie o leczeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psioszka ile ma msc?dobrze ze zdecydowaliscie sie na pieska to lek na kazdy zly dzien tzn w moim przypadku jak wracam po ciezkim dniu z pracy i widze mojego psiaczka to odrazu zmartwienia mijaja:)na pewno bedzie sie Wam teraz lepiej zylo z pieskiem u boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka to super że macie już psiaka:) i na jaka rase w końcu wypadło, kto był bardziej nieustępliwy przy swojej opcji? A ja byłam dziś porobić badania krwi przed poniedziałkowa wizytą, już na podglądzie widze że anemia sie cofa bo przekroczyłam juz dolną granice normy:) reszta wyników tez ok. Mama sie ze mnie smieje troche,ale ja sie teraz boje z domu wychodzić nawet jak musze. boje sie że poczuje jakies bóle których nie powinnam, w sumie to nie wiem jak wygląda teraz moja szyjka i czy nadal jest zamknięta. no i na badanie bez tabletek, bałam sie że mnie skurcze złapia. A teraz smieszniejsza część mojej wyprawy... jak usiadłam w poczekalni to córcia tak sie zaczęła wiercić że myślałam że zaraz mi z tego brzucha wyskoczy, było widać jakby tam karate ćwiczyła:) tak sobie żartowałam potem z M że może obracała sie we właściwą strone do wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki. U Was też tak sypie? Myszka kiedyś jak czekałam na swoją kolej u gina to obok mnie siedziała dziewczyna w ciąży i tak jej brzuszek falował że się napatrzeć nie mogłam :) też tak chciałam, teraz się doczekać nie mogę ;) Psioszka moja sąsiadka też ma psa Fado ;) Justynka daj znać co u Ciebie. Pozdrawiam Wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie od wczoraj tak sypie Słońce, wogóle dzisiaj dziwna pogoda bo raz sypie a chwilami słoneczko wychodziło. Ani sie obejrzysz i też brzuszek bedzie ci podskakiwał:) ja dzisiaj w nocy nie wiem czy ze stresu czy z głodu ale nie spałam 3h i dopiero po ciastkach w polewie czekoladowej zasnęłam:) M sie smieje że zostanie mi to nocne podjadanie:) w sumie to niezdrowe ale może w końcu cos bym przytyła hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejtunia87
hej dziewczynki. Fionka, Ela zapisujemy się na kolejny miesiąc :-) Psioszka i jaka rasa Fado? pozdrawiam wszystkie was kochane ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Fado ma 10 tygodni i jest cairn terrierem. Dzisiaj był znowu odrobaczany i najadłam się strachu, bo w domu zwymiotował mega glizdę, ale już skonsultowałam z lekarzem i może tak być, a co strachu się najadłam to moje. Zwariowałam na jego punkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pod chmurką
Czesc Dziewczyny. Przepraszam, ze Wam sie tak wciskam troche w temat, ale potrzebuje porady. W dniu jutrzejszym mam miec wykonane hsg. Bedzie to moj 10dc. Problem polega na tym, ze mam krotkie cykle (22-23dni), ktore od skierowania na zabieg jeszcze sie skrocily, wiec zamiast planowanego 8dc bede miec 10. Czuje, ze owulacja jest blisko na tyle, ze pewnie przyjdzie jutro (jesli nie dzisiaj). Czytalam, ze hsg nie robi sie w II fazie cyklu ze wzgledu na mozliwosc wczesnej ciazy. Ja dzisiaj mialam badana bete hcg do wykluczenia jej, nie uprawialam seksu od okresu, wiec mozliwosci ciazy sa nikle. Nigdzie nie znalazlam innego powodu, dla ktorego hsg nie powinno odbyc sie w II fazie cyklu. Sa jakies inne przeciwskazania? Czy badanie bedzie utrudnione? Zdjecia rtg niewyrazne? Nie ukrywam, ze bardzo mi zalezy, zeby to hsg sie odbylo, bo juz dwukrotnie je przekladalam, a o dziecko staramy sie juz 2 lata i chce w koncu wiedziec na czym stoje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka musisz wrzucić fotke psiaka. Pod chmurką ja miałam hsg np. w 13 czy 14dc przy cyklu 27dni bo byłam juz zapisana na termin w szpitalu a ostatni okres dostałam 3dni szybciej niż zwykle. i nie miałam badanej bety przedtem tylko zwykłe usg przed badaniem w szpitalu. tylko ciąża jest przeciwwskazaniem. Słońce jak tam twoje samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Myszka :) u mnie powoli z górki. Mdłości są ale o niebo mniejsze. Mogę już jeść coraz więcej rzeczy także wracam do żywych. Teraz wyczekuję pierwszych ruchów :) za tydzień mam wizytę u gina. Beti kiedy masz połówkowe? Czujesz już ruchy? Pełna, Asia, Justa jak u Was? Faktycznie dużo się zrobiło tych ciężarówek na forum ;) kojarzycie Kasie Bosacką? Prowadziła program " Wiem co jem" teraz jest w ciąży i od marca będzie prowadziła program " O matko!" specjalnie dla kobiet w ciąży. Ja ją bardzo lubię. W Dzień Dobry Tvn zaraz będzie jakiś reportaż o karmieniu piersią ;) Yvonka, Ziuta a co z Wami? Pozdrawiam Dziewczynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce cieszę się,że już mdłości odpuszczaja:) chciałam oglądać ten fragment ale akurat zadzwonił telefon i cały materiał przegadałam:/ Mam tylko nadzieje,że że w szpitalu w którym chce rodzić pielegniarki bedą życzliwsze i pomogą przy pierwszych karmieniach piersią. bo moją siostre ochrzaniły że źle to robi ale pokazać to nie pokazały jak. dobrze że na sali leżała z babka ktora rodziła juz drugi raz to ta jej pomogła i wyjasniła co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny, ja od piątku byłam w szpitalu bo nie radziłam sobie z ta moją nerką, wczoraj wyszłam. Kroplówki rozkurczające pomogły. Diagnoza: kolka nerkowa najprawdopodobniej spowodowana uciskiem macicy, bo usg wykazało brak kamieni i lekki zastój w prawej nerce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×