Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Ewpcoo ja po tym badaniu odczuwałam ból jajników ponad 2 tyg. a wszystko było drożne, nie byl to jakis mocny ból ale jednak je czułam. A u mnie lekarz nic nie powiedział co do starań po hsg. 1 Psioszka jak widac po przykładzie Justynki, ważna jest jakoś jajeczek a nie ich ilość więc sie nie przejmuj że zwiększyli dawke na ich stymulacje. Monia przykre, ze tak cie potraktowano, ja przed badaniem dostałam dożylnie cos na ksztalt głupiego jasia z ketonalem(ja wyczytałam na wypisie) bo po chwili kręciło mi sie w głowie. Najważniejsze ze masz już to za sobą :) 1 Asia u nas takie pobudki ewidentnie oznaczały że Emi jest głodna. A jakie mleka próbowałaś mu dawać? wiem niestety ze sa dzieci co modyfikowane mleko za nic im przez gardło nie przechodzi (mój siostrzeniec), tylko z kaszką da sie takie przemycić. Rzadziej robi kupke teraz? u nas tez przyszedł taki okres, ze nawet była kupka raz na 3-4dni ale po kilku tygodniach jak zaczeła dostawac jabłko to była już co 2dni a teraz spowrotem codziennie, czasem nawet nie jedną :) Ile ma juz Twój synek? 1 Justynka a jak Twoje samopoczucie kochana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Myszka, bzyk maly ma juz 3 i pol miesiaca. Justynka wlasnie co u ciebie? Jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ten czas leci :) to pewnie już z niego kawał chłopa :) A jakich firm próbowałaś mu dawać mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Wiesz co na poczatku probowalam BEBILON I NAN ale te HA , a one potwornie smierdza. Teraz probuje z BEBILON zwyklym. Pelna mi poradzila żeby minimum tydzien jedno podawac. Kupilam tez enfamil raz podalam . Teraz caly czas probuje bebilon, w dzien tez mu podaje , moze kiedys sie przyzwyczai. Juz nie wupluwa tylko co tam skapnie to zje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Wazy 6700 i nosi ubranka 68:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. My dzisiaj mieliśmy pierwsze szczepienie. Nawet nie było tak źle. Jedziemy systemem 5w1. Tobiasz wazy już 5100 i nosi rozmiar 62 :) Asia słyszałam ze z mieszanek najsmaczniejsze jest Bebiko i ze dzieci je chętnie piją. My na razie na cycu. Pozdrawiam kobietki was i wasze pociechy a za wszystkie staraczki mocno trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia to Twoj grubasek wazy prawie tyle co moj ;)) Tydzien temu Bartek wzyl 6760 i mial 66 cm. Dzisiaj dla odmiany a my dzisiaj z Bartkiem bylismy u lekarza rehabilitacji medycznej(NFZ) na ocenie czy musimy jeszcze chodzic na rehabilitacje czy nie. Pani doktor z badania to sprawdzila jak Bartus radzi sobie z siadaniem gdy ciagnie go za raczki. Potem spytala czy sie przekreca z pleckow na boczki i na brzuszek i czy cwiczymy w domu. Zobaczyla w karte ze juz dwie tury rehabilitacji melismy i stwierdzila prosze sie zapisac za 3 miesiace, rehabilitacji narazie nie potrzeba i koniec wizyty.... Masakra nawet nie sprawdzila czy jeszcze jest asymetryczny czy nie... nawet nie kazala go rozbierac....w srode za tydzien mamy jeszcze wizyte u neurologa.... moze ta chociaz go robierze i zbada ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ,dziewczynki u mnie pogladanko jajeczek bylo maja juz od 10-13mm,jest ich kilka niestety mam tylko jeden jajnik wiec nie wiem ile max wyhoduje na nim...od jutra grandotropiny, i w piatek najwczesniej punkcja,poniedzialek najpozniej,jestem w szoku ze to wszystko tak szybko idzie,tylko mam male endometrium a to nie za dobrze,muusze se jakies winko kupic czy orzechow jesc,w czwartek nastepna wizyta,dzis tez robilam estradiol i progeseron ale nawet nie wiem co wyszlo bo bylam u gina po 10 a wyniki do odebrania po 14,wiec odbral je osobiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Justa , a Tobiaszek Slonca to dopiero grubasek. Niezle masz to mleko skoro tak przybral. Dzieki za informacje w takim razie podejme proby tez z bebiko :) Moj przekreca sie z pleckow na brzuszek ale robi to tylko w jedna strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Kasiula powodzenia! Faktycznie wszstko szybko sie odbywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duże już te nasze forumowe chłopaki :) to Emilka najstarsza z 2013r a wychodzi że najdrobniejsza bo 67cm i 8kg :) Ach ta nasza służba zdrowia... traktują pacjentów jak niepotrzebne starocie. Nadzieja, że neurolog lepiej przyjrzy sie Bartusiowi. Justa a wasza rehabilitantka co mówi, dalej sie niepoprawnie układa? bo pisałaś że zaleca ćwiczenia do momentu aż Mały zacznie siadać. A jak u Bartka z podnoszeniem do góry rączek? bo Emilka prawą wyprostuje i do góry da sie podnieść ale jak już chce obie to nie da rady, nie dość że zgięte to tylko do linii ramion podnosi tak sie usztywnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie maluchy to się rozwijają w takim tempie ze się wierzyć nie chce. Tobiś odkrył ze ma rączki i ogląda je z uwagą. A zezuje przy tym ;) Od wczoraj też jak lezy pod karuzelą to wyciąga ręce do góry i próbuje łapać zabawki. Jednak łza mi się w oku kręci jak reaguje na nas jak coś do niego mówimy. Dosłownie cały się śmieje. Mąż jak wraca z pracy to Mały aż kwiczy z radości jak go widzi. Aż się wierzyć nie chce ze dwa miesiące temu głównie spał. A co do wagi to lekarz wcale nie pałał entuzjazmem, mówił ze jest drobny :( a mnie się wydaje ze wszystko jest ok bo widzę te rozkoszne fałdki na nóżkach i rączkach :) Psioszka, Kasiula, Fionka myślę o was i ściskam kciuki za powodzenie "misji". Justtynka daj znać co u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fałdki są nieziemsko słodkie :) Wagą nie ma sie co za bardzo przejmować, zwłaszcza jeśli dziecko nie jest grube. Niektóre są po prostu drobniejsze a w przyszłości może sie to zmienić, może po prostu będzie szczuplutki. Emilk jest na etapie tia-ta, dzia-dzia i da-da, na izbie przyjęć w wieku 3 m-cy podrywała chłopaków więc mnie nie dziwi że tata i dziadek to pierwsze jej słowa :) i uwielbia robić gołąbka/płukanie gardła :) i juz od jakiegoś czasu patrzy na raczki i rusza paluszkami jakby liczyła 1,2,3,4,5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Dziewczyny dziwna sytuacja. Zrobilam mleko enfamil i probowalam podac malemu ale jie chcial. To uuz kialam dac mu piers i ustawilam go jak do karmienia piersia ale pomyslalam, ze jeszcze raz sprobuje i dam mu butlemi wszystko wypil. Musze jeszcze probowac dawac ju w takiej pozycji jak do karmienia. Moze to nie hylo jednorazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie małe oszustwo ale skuteczne :) kilka razy tez musiałam tak zrobić jak sie buntowała na butelke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobitki:-) Miło że o mnie pamiętacie:-) Byłam dziś na usg, to 11 tc. Serduszko bije, maluszek ma 37 mm, macha rączkami i nóżkami. 28.10 mam usg genetyczne. Jakoś to wszystko ciągle do mnie nie dociera:-) Może dlatego że nie mam żadnych objawów, poza totalnyn leniem:-D Psioszka, Fionka i Kasiula trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Justynka no widzisz wszystko jest tak jak ma byc ! Juz sie nie moge doczekac jak nam oznajmisz czy beszie chlopiec czy dziewczynka. Masz jakies przeczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka szkrabek rośnie w zawrotnym tempie :) nie wiem jak u Was dziewczyny ale moje usg genetyczne i polówkowe trwało ok. 30minut więc sie mogłam napatrzeć na dziecinke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie wiem od czego to zależy ale powtarzał mi to kilka razy że w tym cyklu w żadnym wypadku że tylko z prezerwatywa a w przyszłym dopiero starania. już sama nie wiem każdej lekarz inaczej każe ale trzymam się zaleceń poza tym jajniki nadal pobolewają może tak lepiej to ujmując tak ćmi trochę ból przez co czuje że je mam. ale wieczorem najczęściej mnie bolą tak po całym dniu. a wizyta dopiero w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewpcoo myśle że to po prostu reakcja jajników na kontrast, wszystko w środku przepchane pod ciśnieniem i stąd takie pobolewanie. mnie też mocniej bolało gdy więcej i energiczniej sie ruszałam. 1 Justynka masz racje najważniejsze to by było zdrowe :) jeśli wierzyć w takie domysły to na chłopca lepie sie znosi ciąże, ale np. moja koleżanka rodziła teraz na koniec maja i ona jeszcze w 4miesiącu spędzała większość dnia nad kibelkiem a ma synka :) My z M. zawsze obstawialiśmy że będzie parka, no zobaczymy jak to kiedyś będzie, czy sie sprawdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MyszkaM86 no może taka reakcja czekam na okres i mam nadzieje że w przyszłym miesiącu już przestanie boleć. dla mnie najgorsze były te pierwsze 3 dni po badaniu troszkę źle je zniosłam dobrze że miałam zwolnienie. niby wszystko było ok a jednak bolało ale wszystko da się wytrzymać to taki trening bólu przed porodem:) Chociaż ja jestem bardzo wrażliwa mocno na ból każdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Justynka tak jak mówisz najwazniejsze żeby bylo zdrowe. I zycze ci córeczki tak jak marzysz ale synusie nie są zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiruski ciążowe się przydadzą więc dziękuje za wszystkie my jesteśmy z m po iui teraz czekamy czekamy czekamy straszne to czekanie:( 28 mogę testować ale juz mysle ze to troszke przyspiesze:))))) gdzies czytalam ze mozna testowac po 10 dniach myslicie ze warto sprobowac????? Myszko a ty po ilu dniach robilas test i jaki krew czy zwykly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fionnka mi właściwie lekarz nie powiedział po ilu dniach moge testować. Pierwszy sikaniec zrobił w 14dniu od IUI ale druga bladziutka kreska wyszła po dłuższym czasie niż jest zalecane by wynik był wiarygodny. a ponieważ luteine miałam brać przez 14dni ale dopiero od 3dnia po IUI to poczekałam aż minie ten czas i powtórzyłam test i wtedy krecha druga była już gruba :) robiłam go o 5 rano bo spać nie mogłam z tej niepewności a dla potwierdzenia zaraz o 7 jechałam na bete :) pamiętam jakby to było wczoraj a to już od tej chwili minęło prawie 16 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula zaciskam mocno kciuki. Fionka za Ciebie też. Mi po 16 dniach od IUI wyszła bradzo blada druga kreska. Justynka tak się cieszę i jeżeli chcesz dziewczynki to życzę ci tego z całego serca. Swoją drogą sprawdź sobie na kalendarzu chińskim http://www.ciazowy.pl/kalkulator,plci-dziecka.html podobno sprawdza sie w 99% ;-) (tak dla zabawy oczywiście) chociaż już kilka par mi mówiło że im się sprawdziło ;-) Ja dziewczyny jestem załamana tą rehabilitacją. teraz nie ćwiczyłam bo najpierw mała była podziębiona później szczepionka i już mi się wydaje że jest gorzej. a wczoraj jeszcze nakręciłam się taką tabelką z rozwojem niemowlaka i wydaje mi się że moja córa jest przynajmniej miesiąc do tyłu. nie podnosi się jeszcze na łokciach i w ogóle nie łapie zabawek, one to nawet nie przyciągają jej uwagi. Z rehabilitantką umówiłam sie na poniedziałek powiedziałam jej że sama sobie nie radze, niech ją poćwiczy trochę. Aż się boję kolejnej kontroli w poradni rehabilitacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti ja tez z początku patrzyłam na te tabelki,ale nie ma sie co nimi sugerować, bo nam w kilku miejscach wychodziło że robi cos szybciej niż na swój wiek a z innymi jest do tyłu. kładź córcie dużo na brzuchu i podkładaj jej rączki zgięte w łokciach to sie nauczy podpierac, czasem wystarczy dziecku pokazac pare razy i szybko załapie. Każde dziecko indywidualnie sie rozwija, niekiedy kilka dni robi dużą różnice bo dzis jej coś nie interesuje a za chwile odkryje kilka mozliwości by sięgać po zabawki czy bawić sie raczkami. Nic sie nie martw :) Dobrze, ze poprosiłas o pomoc rehabilitantke, w końcu od tego sa, oni sie uczą po kilka lat tego co ty masz załapać po jednych zajęciach więc trudno byś robiła ćwiczenia perfekcyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, właśnie wróciłam od gina- wadomości takie sobie: po zwiększonej dawce zastrzyków urósł jeden dodatkowy, czyli w sumie mam ich 8,ale z czego 3 w ogóle nie rosną- zostało 5 ,które dziś miały 11mm. Dr mówi,ze nie za dużo ich,idealny wynik to 10,ale ze mam się nie martwic ,bo liczy się jakość a nie ilość... Zwiększyli mi znowu dawkę i w sobotę kolejna wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka będzie dobrze :) lepiej że zaczęli od małej dawki leków niż mieliby cie przestymulować. Zaciskam z Emilką cały czas kciukasy :) Za ciebie Kasiula i Fionnka też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za info:) Beti przepraszam całkiem mi wyleciało z głowy że ty też miałaś iui. Wiecie co w takim razie nie będę robiła nic za wczasu:) chociaż ta niepewność:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×