Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

LiliaRosa ja sie w hormonach niezbyt orientuje, bo nie mialam tez robionych badan... Wiem tylko, ze progesteron powinien byc odpowiednio wysoki, a prolaktyna niska i to jedyne, co moge Ci powiedziec :( A owulacje sprawdza sie na usg. Jesli masz np drozny lewy jajowod, to owulacja powinna byc na lewym jajniku, zeby byla szansa na ciaze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiliaRosa
Dzięki Amefa ja miiałam robionę prolaktynę hormony tarczycowe wszystko ok, ale tego progesteronu nie miałam ciekawe dlaczego? muszę o to zapytać przy najbliższej wizycie. Trzymaj się cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Ja miałam robione hormony: prolaktyna, TSH, FSH, progesteron, czasem dokładniej sprawdzają hormony tarczycy na FT3 i FT4 Mnie też rano przywitała @ ale trzeba było iśc do pracy, właściwie przeszłam nad tym do porządku dziennego no bo co?i tak juz nic nie poradze na to ze przyszła, trzeba sie skupic nad tym z eotwiera sie nowy cykl i trzeba działać by pojawiły sie za miesiąc 2 kreski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie jak napisała Amefa. Po usg wiesz, z której strony jest owu i jak z dobrej to się starasz, jak nie to odpoczywasz. Ja np mam teraz cykl na dobrą stronę i jak się nie uda, to następny pije, bawię się, choruję, biorę antybiotyki, jem niezdrowe rzeczy itd. A w następnym prowadzę się jak panienka z dobrego domu:) niestety, ale masz szansę raczej co drugi miesiąc. Chyba, że masz normalne jajniki, a nie z pco, wtedy bierzesz clo i masz owulkę na 2 jajniki i próbujesz normalnie, co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to w tym cyklu miałam pierwszy raz 3 pęcherzyki po dobrej stronie, 2 pękły, jeden nie. Ale niestety nie jestem dobrej myśli. Tydzień po owulce zaczęły mi się brązowe plamienia i tak się ciągną już 3 dzień:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiliaRosa
Marla nie przejmuj się następnym razem będzie lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla a moze to plamienie implantacyjne? Czy to takie mocne plamienie? Dziwne, ze tak szybko sie zaczely :( Ale by bylo fajnie, jakbys blizniaki miala :) Mialabys juz trojeczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytam Was jeszcze o ten wiesiołek...U mnie kiepsko z owu, czasem jest czasem nie,ale wydaje mi się, że po tym metformaxie już 2 cykl jest owu i stąd moje pytanie. Chyba dziś ją mam, bo 14dc i boli prawy jajnik-już pisałam,że tylko ten.Ale sucho u mnie strasznie. Chciałabym wziąć ten wiesiołek, bo pisałyście, że pomaga, tylko jak u mnie kiepsko z tą owulką to jak to brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka wiesiolek od pierwszego dnia cyklu do dnia owulacji i nie dluzej ;) Mozesz brac nawet w cyklu, w ktorym nie bedzie owu. Wtedy po prostu przestajesz brac kolo 15dc i tyle ;) Wiesiolek raczej nie szkodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny za miłe słowa. Też sobie pomyślałam, że to może krwawienie implantacyjne, bo dokładnie 7 dnia po owu wystąpiło, czyli w niedzielę , ale jest do dzisiaj. Mało jest tego, nawet wkładki nie noszę, przy podcieraniu jest. Fakt, że trochę szybko nastąpiło, ale wkurza mnie już i nie jestem dobrej myśli. Może to brak progesteronu tak się objawia, chociaż biorę luteinę. A tak w ogóle jak się dowiedziałam, że tylko 2 pękły, to się ucieszyłam, bo 3 pęcherzyki idące wielkością łeb w łeb mnie przeraziły...to już wtedy nie wózek się ma tylko pociąg z 3 wagonikami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj wyrok brzmi- 1.widoczny obraz signa hyperplasia stromale ovarii. cystis parva serosa- no1 2 obrazy pogrubionej błony białawej jajnika z cechami włoknienia. Potrafi ktos to rozszyfrować ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co najmniej od pol godziny cos szukam na necie aby to rozszyfrowac i ciezko to widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa to po łacinie to coś w rodzaju przerostu jajnika,ale o co chodzi to nie wiem. Kojarzę ze studiów coś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa na moim wypisie totalnie nic nie napisali... W szoku jestem, ze takie cos tam masz :P Jutro lekarz wszystko Ci wyjasni. Pewnie ciezka noc Cie dzisiaj czeka, bo tylko bedziesz wypatrywac tej wizyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja znalazlam w translatorze polsko- lacinskim. co do jutrzejszej wizyty mam strasznie mieszane uczucia.. pewnie w duzej mierze przez stres... a nocka i tak bedzie ciezka bo moj malec przyniósł z przedszkola grypę zołodkową ...maaasssaaakkkkkkrraaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa ja miałam zwłókniony prawy jajnik. Też w obrazie usg był powiększony dwukrotnie. Pewnie masz niepłodność wtórną i czeka cią udrożnienie(kauteryzacja) jajników, czyli tak jak pisała amefa ponacinają jajniki żeby usunąć tę białą otoczke i ułatwić owulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miaam robiona kauteryzację jajników podczas laparoskopii, ale tak jak pisalam chyba nie na wele sie to zdalo bo obecnie mam dni plodne (dzis powinna byc owulacja) a sluzu plodnego brak ;( jutro na USG zobacze czy pekl czy nie ale nie daje mu zbyt wiele szans... dzis mam wszsytkiego dosc.. nie dos ze wyniki niezbyt, dziecko wymiotuje to jeszcze pozarłam sie z M..... niech ten dzien (noc ) sie skonczy . za duzo wrazen jak na jeden dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, nieco pozno ale jestem tak wiec wynik badania: oba jajowody drozne, jednak co zaniepokoilo lekarza to to ze mam dwudrozna macice, powiedzial ze konsultowal to z innymi lekarzami, ktorzy sa za zoperowaniem tego , jednak on mi to narazie odradza. jest zdania ze z wieksza zapadnieta macica dziewczyny rozdza. powiedzial ze on jest zdania ze to nie przeszkadza w zajciu w ciaze raczej pozniej w jej utrzymaniu :-( ale na razie powiedzial ze z operacja by sie wstrzymal. tak wiec badania mam dobre, mąz tez, na usg wyszedl piekny pecherzyk 23 mm :-) wiec kazal dzialac. w tym cyklu sprawdzimy jeszcze czy pekl, bo jezeli nie to lapro... to narazie wszystko o czym na swiezo pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Beti u mnie też było napisane że macica nieznacznie dwurożna ale lekarz nic na ten temat nie mówił. Myszka dobrze piszesz, @ przyszła i trudno, ja też już się z tym pogodziłam bo co innego możemy zrobić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
A dziewczyny przez ile maksymalnie cykli można bezpiecznie brać Clo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Justynka wiedziałam, że dzisiaj będziesz miała inne nastawienie :) No dziewczyny, ciekawa jestem co mi powie nowy lekarz, z jednej strony strach z drugiej nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
justynka co do Clo, to ja go brałam przez 8 m-cy 1 tabletkę od 2 do 6 dnia cyklu. A na ulotce chyba jest, że 6 m-cyi potem przerwa 3 m-ca i ponownie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Dzięki Asia, ja teraz będę miała 3 cykl na Clo. Trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magggda
Beti123456 moja kolezanka z dwurożną urodzila dwie zdrowe corki (przez cesarkę). Rodzily się mniejsze i trochę wczesniej, ale obecnie bez zadnych powiklan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki czyli ten wiesiołek od 1dc cyklu mam brać do owu? Z racji tego,że z nią różnie bywa, to chyba bezpiecznie będzie brać do 12dc? Jaką dawkę, w jakiej to jest postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
A ja właśnie zamówiłam Conceive Plus. U mnie wiesiołek słabo działa więc spróbujemy ten z cykl z żelem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Również brałam wiesiołek od 1 do 12dc, jakoś spektakularnych efektów nie zauważyłam. Brałam go przez 3-4 m-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×