Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

wlasnie dzwonilam po wszystkich aptekach o pregnyl... i niestety go nie ma nigdzie ;( wiec wszystko uklada sie ze raczej nie ... wrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
W obawie przed brakiem pregnylu zadzwoniłam do apteki w której zawsze robię zakupy jak w innych nie mają leków i oni dysponują pregnylem. Ale nie wiem jak sytuacja wygląda w innych aptekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z tym pregnylem to chyba paniki nie ma, przecież są w razie czego zamienniki :-) Asia ja mam wizyte dopiero w czwartek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Justynka nie ważne kiedy, masz opisać wizytę i tyle ;) a urlopy już załatwiliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa a skąd jesteś? mam dwie koleżanki farmaceutki może uda im się załatwić (Wrocław)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia powiedziałam dziś szefowi że będę potrzebowała się kilka razy zwolnić wcześniej w sparwie prywatnej i powiedział że dla niego nie ma problemu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
No i super ;) Pozostaje Twój M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój M. mam nadzieję też to załatwi :-) Ostatnio wziął dzień wolnego an godziny więc mu jeszcze kilka godzin zostało :-) Napisz koniecznie po wizycie jaka u Was decyzja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Siedzę jak na szpilkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Nie akupunkturę sobie robię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z siedlec... wiec kawalek jest, ale w sumie jak mozesz to sie spytaj to najwyzej bedzie na nastepny cykl ;))) i sprawa sie sama wyjasni kiedy inseminacja ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
probelm w tym ze zaminikow tez nie ma... .w jednej aptece pani mi powiedziala ze moga zamowic ten co Amefa miala ale i tak bylby dopiero na niedziele a dla mnie musi byc na jutro ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Jestem po wizycie. Pęcherzyk ładny urósł po prawidłowej stronie czyli lewej i ma15mm (9dc) i endometrium 4,5mm (chyba trochę małe ale to dopiero 9dc). Mam zapisany zastrzyk ovitrelle ze względu na problemy z pregnylem. I mam przyjechać w poniedziałek przed 8 rano na podglądanie. Pewnie wtedy zapadnie decyzja czy podawać zastrzyk i kiedy inseminacja :) Dr mówił o wtorku ale powiedziałam że M. we wtorek cały dzień nie ma, na to dr to zobaczymy jak pęcherzyk będzie wyglądał w poniedziałek rano i może będzie w poniedziałek IUI. Tyle u mnie. Cieszę się bardzo, że pęcherzyk jest po dobrej stronie:) Trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia ja trzymam i to bardzo mocno ;)) zeby chociaz Tobie sie z nia udalo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Justa dziękuję bardzo ja Wam wszystkim również kibicuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
Asia endo sie nie przejmuj, ja w 7dc miałam 5mm a za 2 dni już 10mm i do inseminacji w 11dc jeszcze coś sie zwiekszyło. gdyby doktorek obawial sie że nie urosnie do odpowiedniej grubości to dostałabys juz leki. a tak to w razie czego przepisze ci je juz po inseminacji-wtedy jest jeszcze 5-6dni nim zarodek sie zagnieździ i endo zdąży sie poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia a Ty skad jestes...bo moze jakos udalo by sie sciagnac pregnyl i bylby na nastepny cykl ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma-833
Jeszcze raz prosze o podpowiedź witam dziewczyny nie jestem w temacie, ale mam pytani, może któraś mi pomoze. W dużym skrucie, mam wyciety prawy jajnik i jajowód, jestem po badaniu HSG i wyszło na nim, że drożny całkowicie jest wycięty jajowód, wiec grozi mi ciąża pozamaciczna a lewy jajowód jest bardzo słabo drożny. Proszę, może wiecie z doświadczenia, jakie są szanse na naturalne zajście w ciążę. Miałam robione trzy zdjęcia i to trzecie jest najlepsze, ale lekarz nie powiedział nic jednoznacznie, proponuje mi czekać ok 3 miesięcy i powtórzyć badanie ale już mniej bolesną metodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia a podanie pregnylu i inseminacja w ten sam dzen tez moze byc? bo z tego co wyczytalam to pregnyl podaja 1-2 dni przed inseminacja. mam nadzieje ze poniedzialek bedzie owocny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Justa mogę zakupić u siebie pregnyl i wysłać do Ciebie priorytetem. Mi teraz zapisał ovitrelle bo powiedział, że pacjentki miały problemy z pregnylem. Beti zdaję się na lekarza, mówił że jak będzie pękał w poniedziałek to można już w poniedziałek ale jak to powiedział wszystko się okaże. Już nie rozmyślam za wiele tylko robie to co mi mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
izoterma-83 cieżko coś w takiej sytuacji powiedzieć. A co lekarze mówią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia bardzo bym chciala ale teraz jest za cieplo na taki zabieg bo musi byc w lodowce trzymany ;( u mnie lakarz tez mowil ze inseminacja ok 30 godzin od podania pregnylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma-833
Lekarz kazal mi odczekać jeszcze trzy miesiące i powtórzyć badanie, ale inną metodą, mniej bolesną... A ja już nie mam siły czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izoterma ale co ma sie zminic przez te 3 miesiace? nie bardzo rozumie co to drugie badanie mialo by wykazać, czy ono tez dotyczy drozności? watpie zeby sam sie udroznil, nie proponowal Ci laparoskopii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pregnylu - dzisiaj Pani w aptece powiedziala ze maja miec na poczatku sierpnia, ale nic nie obiecuje, na choragen trzeba czekac ok. dwa tygodnie, ale sobie zamowie, bo u mnie inseminacja pod koniec sierpnia wiec sie wyrobie, chyba ze uda mi sie kupic pregnyl w niemczech w poniedzialek bede wiedziala jak z jego dostepnoscia i ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma-833
Nie proponował mi laparoskopi, ze względu na to, że już jedną miałam (przy wycinaniu jajnika) i dwóch innych lekarzy też odradziło mi wykonywania poraz koleny tą metodą (ze względu na cięcia). A chce powtóżyc, bo twierdzi, że ten wynik nie jest jednoznaczny, twierdzi, że mogłambyc zagazowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio na forum spotakalm sie ze dziewczyna miala HSG robione inna metoda "wykonujemy badanie polegające na ocenie przechodzenia soli > > fizjologicznej przez jamę macicy i jajowody pod kontrolą USG. Koszt > > zabiegu to 300 zł." troche mnie to zdziwilo ale ....ciagle sie czegos dowiadujemy nowego ;)) u mnie w koncu pojawila sie dobra wiadomosc... pojawil sie sluz plodny w bardzo duej ilosci w tamtym cyklu go nie bylo wiec moze akurat tamten cykl byl calkowicie do stracenia. oczywiscie staranka tez juz byly trzeba bylo wukorzystac wolna chate bo ta sytuacja ostatnio nie zdarzasie zbyt czesto ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" witam dziewczyny nie jestem w temacie, ale mam pytani, może któraś mi pomoze. W dużym skrucie, mam wyciety prawy jajnik i jajowód, jestem po badaniu HSG i wyszło na nim, że drożny całkowicie jest wycięty jajowód, wiec grozi mi ciąża pozamaciczna a lewy jajowód jest bardzo słabo drożny. " Izoterma - ja nie rozumiem tego co napisałaś. Prawy jajnik wycięty i jajowód też. Co to znaczy że na hsg wyszło że wycięty jajowód jet drożny? Dlaczego pozamaciczna? Ja nie kumam tego. Napisz jeszcze raz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma83 3
Marla, hmmm bo mam go wyciętego, i z wypisu ze szpitala wynika, że w całości, natomiast na zdjęciu rendg po HSG widać kawałek drożnego w całości jajowodu i lekarz mi wyjaśnił, że nie da sie tak w całości wyciąć, wycieli tyle ile było konieczne a reszta została i to właśnie ta drożna, niestety a to powoduje ciąże pozamaciczne, bo właśnie przez jajowó idzie jajeczko, a nie ma na jego koncu jajnika, wiec pozostanie tam gdzie dotarł i moze dojść do zapłodnienia w nieodpowiedni miejscu, gdzie nie ma szans na przeżycie... Pozatym operacje miałam nagłoą, w nocy, włąściwie to ratującą życię, dlatego też tak a nie inaczej mi wycieli. Nie znam sie na tym, ale konsultowałam to nie tylko z jednym lekarzem, wiec chyba tak jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×