Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Asia - ja to się czasem śmieję, że dobrze że nie ma zastrzyków dożylnych do stymulacji, bo i pewnie doylne bym sama robiła, więc z czasem to i krew do badania sama bym sobie pobierała:) A jak miałam 18 lat to panicznie bałam się zastrzyków i pobierania krwi, a teraz zastrzyk w brzuch to łatwizna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Ale tej fałdy brzucha to chyba nie można mocno ściskać bo taka twarda się robi? Testowałam przed chwilą na sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla dzięki za profesjonalny instruktaż :-) Kupiłam takie małe igły ale faktycznie podejdę do apteki zapytać o takie specjalne do zastrzyków w brzuch ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już chyba nie ma znaczenia. Łapiesz za fałdę normalnie, wtedy jak wbijasz igłę masz gwarancję, że igłę wbijasz pod skórę, w tłuszczyk. Skóra może się naprężyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
Olcia trzymam kciuki za pomyślny efekt inseminacji:) a jakie tabsy bedziesz brała? i od kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Eeeee......Justynka to tylko 3 dni zastrzyków ;) @ dostałaś czy tylko bóle? Ja odkąd zaczęłam brać bromergon to mam prawie bezbolesne @. Kiedyś musiałam brać przez 2 dni ibprom max, a teraz albo wystarczy apap albo wogóle nie biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mam tylko bóle, trochę przeszły po apapie. Ale rano już w pracy miałam takie brązowe plamienia więc pewnie do wieczora mi się @ rozkręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fostimon to ja tylko raz brałam, ale zastrzyki z wszystkich preparatów robi się tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no edzisiaj po pracy to mialm co poczytac ;-) po tych waszych zastrzykach to do tej pory mam ciary na grzbiecie, ja sama by m nie dala rady, jestem pelna podziwu. asia mnie po bromergonie tez jakos mniej boli brzuch, zawsze bylam na dwoch ketanolach a teraz wystarczy zwykla tabsa przeciwbolowa.no i jakies mniej obfite sa teraz, w tym miesiacu to nawet wystarcza mi sama wkladka, i praktycznie wiecej mam plamien brazowych niz samej krwi co nigdy mi sie nie zdazalo, zawsze bylam zalana. mam nadzieje ze to nic takiego..... olcia wiesz ze teraz liczymy na Ciebie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti a pamiętasz że marla miała taki skąpy okres we wczesnej ciąży? :) u mnie @ brak, pewnie rozkręci się w nocy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynka tez tak pomyslalam i nawet dzisiaj myslalam o tescie bo nawet czulam bole w kregoslupie w dolnym odcinku no i bole w jajnikach takie jak przy pekanych pecherzykach (a dopiero dzis mam 5dc), ale wrecz pewna jestem ze to tylko moja wyobraźnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia24
teraz opisze na spokojnie moj lekarz byl na urlopie wiec wrocil w sobote w nicy i w niedziele bylam uniego na wizycie na 9.45 i mielam ladnie pecherzyki i endometrium i powiedzial ze nadaje sie na insyminacje wiec podal mi pregnyl i powiedzial ze o 14.30 mam byc z m i nasieniem.Po przyjsciu do kliniki dostalam kolejny zastrzyk pregnylu wziol nasienie i poszedl je przygotowac pozniej poprosil zebym weszla do gabinetu i wykonal zabieg ktory trwal z 15min polezalam troszke i spokojnie pojechalam do domku i wczoraj rano o 9.00 mielam robione usg poczym powiedzial ze mamy dyc u niego wieczorem z nasieniem i o 22.30 mialam drugi zabieg. Asie.pco.1 mielam robiony u doktora Kotzbaha Myszkam86 dostalam duphaston 2x1 jesli pojawi sie plamienie to 3x1 oraz jod i kw foliowy tabletki mam brac od 16 do 28dc w 28 dniu mam zrobic dwa testy z dwoch roznych firm jesli wedzie jedna kraska odstawic a jesli wynik bedzie pozytywny to brac dalej w zadzwonic umowic sie na usg Dziewczynki dzieki za wsparcie i kciuki (ale sie rozpisalam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti nie chcę Cię nakręcać ale może warto zrobić ten test :-) U mnie @ brak ale coś czuję że będzie dzisiaj, bo mam taki śluz brązowawy już od wczoraj. No i zaczęły się sensacje żołądkowe:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
No proszę ile nas się tu nazbierało :) Na innym forum również rozmawiałam z dziewczyną, która podchodzi do inseminacji u tego lekarza. Ja od marca jestem wierna dr Sztencowi ;) i mam nadzieję, że w tym cyklu będę nadawać się na IUI Beti zrób test ;) bo jeśli to nie ciąża to plamienie może być niepokojące, mogło się coś z hormonami namieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
teklia a do tej pory u kogo się leczysz? i jaki macie problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
Olcia a w którym dniu cyklu miałaś zabieg? zaopatrz sie w testy o czułości 10 i nie wyrzucaj ich przez godzine, bo w dniu spodziewanej @ rzadko wychodza od razu pozytywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia24
dzieki dziewczynki za wsparcie ktoras z was pytala w ktorym dniu mialam zabieg wiec pierwszy mialam w 13 a drugi w 14 dc,zdecydowalismy sie na podwojna iui ze wzgledu na wieksza szanse pierwszy mialam przyed peknieciem a drugi po moj m zwariowal wstaje i pyta jak sie czujemy leb czy ma zrobic nam herbatki itp powiedzial ze on wie ze jestesmy juz w 2&1 hahaha Beti zrob test ciazowy Teklia 1980 ja dr dostalam z polecenie i marazie nie zaluje a ty do ogo chodzisz Jak nie wyjdzie to chce isc na bete a wogole od kiedy mozna isc na pierwsza bo moze bym poszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia24
myszkam czy ty po zabiegu tez biegalas co chwilke na wc siusiu bo ja co chwilke biegam i co jakis czas mnie zaboli brzuch a rano jak wstaje to sikam chyba z 3 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
bete najlepiej robić w dniu miesiączki, wczesniej możę byc poziom zawyżony przez pregnyl, u ciebie tym bardziej ze miałaś go podanego 2 razy. Częste wizyty w kibelku u mnie sie zaczęły pod koniec pierwszego tygodnia po zabiegu, ale brzuch mnie pobolewał od samego początku-myślałam że to przez trudności z przejściem cewnika przez szyjke macicy i wogóle przy każdym siadaniu czułam jajniki. krótko po zabiegu swędzialy mnie sutki a potem piersi zaczeły delikatnie sie powiększać i boleć. no i bolały mnie lędźwie ale tego pod uwage nie brałam, bo podobny ból czułam już od początku cyklu(niestety ze względu na zbyt niską wage w stosunku do wzrostu bóle pleców towarzyszą mi co jakiś czas)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Cześć dziewczynki,wpadłam do Was z zaproszenia jednej z Was :) przyłączę się do Waszej rozmowy na temat insemki, leczę się u dr Kotbacha M., najprawdopodobniej 2 sierpnia będę miała u niego insemkę. Olcia powiedz mi proszę czy jesteś zadowolona z tego lekarza? Czy po IUI dał Wam jakiś wypis o nasieniu? No i czy za ta podwójna insemkę płaciliście podwójnie, sam Wam zaproponował podwójną? Sorki za tyle pytań, ale będę miała pierwszy raz IUI i mam mnóstwo obaw co do tego lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
olcia ,ja bym testom nie wierzyła, wiele dziewczyn mówi że nawet tydzień po terminie miały jedna kreskę a w ciąży były. Mi dr K. tez zawsze kazał robic 2 testy ale nigdy nie robiłam bo zawsze @ przychodziła. Najlepiej zrobić betę, ale właśnie nie za szybko bo zastrzyk może zafałszować wynik, dzień spodziewanej @ jest ok na betę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Justynka- 83, na szybko przeczytałam kilka wcześniejszych postów i zauważyłam że macie podobny problem z nasieniem do naszego. Mój emek podczas pierwszego badania miał 6mln/ml, ruchliwość A-30%, A+B-47% no i FSH 11. Lekarz tez nasz postraszył że mamy mało czasu i że nasienie może się pogorszyć lub całkowicie zaniknąć, ale powiedział tez że może się polepszyć, nie ma reguły, emek bierze leki, jeszcze nie wiemy czy nasienie się poprawiło, za 2 tyg mamy inseminację i wtedy się okaże. Powiem Ci że pisałam do lekarza na bocianie i on mi odpisał że FSH 11 jest ok. Wiec sama nie wiem. Nie można się poddawać, wiem że FSH nie można obniżyć ale nasienie można polepszyć - gr mówił że jest jak sinusoida - górki i dołki, dlatego trzeba brac dużo leków i wierzyć że się uda :) a twój co bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pełna nadziei83 (fajny nick :-)) U nas FSH było chyba 13,8 jeśli pamiętam a norma do 12,4. Dodtakowo teraz u M. po wykonaniu posiewu wykryto Infekcję. Dostał antybiotyk (28 dni), DicloDuo, dodatkowo Clostilbegyt przez 2 miesiące, i jakiś lek z testosteronem. No niestety ale u nas od lutego jakość nasienia systematycznie spada, i to dość czybko. Także nie chcemy już czekać na poprawę po lekach, bo może byc lepeij ale wcale nie musi :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już byłam u kilku gin w bydg, i każdy zaczynał od początku, bez rzadnego skutku, więc tylko straciłam czas;/ teraz chodze do medicoveru do Domarackiego. on dal mi skierowanie na laparoskopie. i póki co tego sie trzymam.mam mieć pod koniec sierpnia. jeśli będzie wszystko ok i nie wiadomo dlaczego nie zachodzę w ciąże ide do Kotzbacha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Trochę mnie przeraziłaś tym, że u was systematycznie spada... jednak ciągle mam nadzieję że u nas się polepszy, jak się nie polepszy to my od razu uderzamy w in vitro, teraz planujemy podchodzić 4-6 razy do IUI a potem in vitro jak się nie uda. Mój poza hormonami nie miał innych badań, żylaków nie ma, ale ma taka pracę, że w pobliżu jest bardzo wysoka temteratura,lekarz powiedział że może to od tego, ale już nic nie da się z tym zrobić. Nie pamiętam nazwy leku na receptę który dostał ( to coś na rozrzedzenie krwi), androvit, je orzechy brazylijskie no i codziennie chłodzenie prysznicem przyrodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×