Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Myszka wlasnie te schody mnie kusily, ale sie boje bo dwa razy w ciazy spadlam ze schodow :P Tak to bywa jak zamiast stop widzi sie brzuch :P Czekam na ta wizyte bo moze cos sie wyklaruje :) Milego dnia dziewczynki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa po co sie meczyc... dzis odpoczywaj jeszcze ...i zrob sobie kulinarna ucztę.... a Jasiek jak poczuje to sam wyjdzie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
oj Amefa to faktycznie nie ryzykuj ze schodami. daj znać co tam lekarz powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Cześći dziewczyny, wróciłam z USG i ogólnie jest tak sobie, jeden pęcherzyk na pewno pękł, bo jest jeszcze płyn w zatoce Douglasa, a z drugiego zrobiła się torbielka, Więc nie mieliśmy większych szans niż za poprzednim razem . Powiedział że torbielka ma 30mm i nic z tym na razie nie robimy. No a endometrium takie sobie, powiedział że jest dobre, ale nie wydaje mi się, ma 8 mm, więc to chyba już oznacza że nici, bo przy ciąży by urosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Trochę szkoda. Jak to jest płyn w zatoce douglasa? możesz mi przypomnieć kiedy miałaś IUI? Z tego wynika, że drugi pęcherzyk pękł niedawno bo przecież płyn nie utzymuje się nie wiadomo ile czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Nie załamuj mnie :( no miałam tydzień temu IUI, powiedział że trochę płynu jeszcze jest, ja mam już dość :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
pełna znalazłam że płyn utzymuje się kilka do kilkunastu godzin po owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Słuchaj nie załamuj się tylko poszperaj w necie i poszukaj sobie dokładnie ile ten płyn utzrymuje się w zatoce douglasa po owulacji. Czy miałaś podany zastrzyk na pęknięcie? robił Ci usg przed IUI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Który dc dzisiaj masz? i w którym dniu miałaś IUI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
9dc miałam USG , były 2 pęcherzyki jeden miał 17mm a drugi 21mm. Dostałam pregnyl i po 33 godzinach miałam IUI, czyli 10dc. Dziś jest 19dc. Zaraz poszukam o tym płynie, no kurde ale po tylu dniach dopiero by pękł ten pęcherzyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
no faktycznie trochę dziwne i wydaje mi się mało prawdopodobne żeby tak późno pękł. No widzisz tak to jest ze styulacjami nigdy nic nie wiadomo. Torbielką się nie przejmuj sama się wchłonie. Nie denerwuj się, myśl pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Wyczytałam że płyn może być nawet do @,ale też nie wiem czy to prawda, bo w tym necie to piszą różne bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
No to widać różne informacje na ten temat. Narazie się nie przejmuj w tym momencie co ma być to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Asiu - nie wytrzymałam, zadzwoniłam do lekarza, powiedział, że bardzo dobrze że jest płyn, że ta torbielka powoduje że on się utrzymuje dłużej niż normalnie ( bo najprawdopodobniej torbielka jest w momencie wchłaniania) i że gorzej by było gdyby była torbielka a nie było płynu, ufff Powiedział że owulacja była normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Jeny ile to stresu z tym zaciążeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
ale sie najadłaś stresu Pełna nadziei, dobrze że wszystko sie wyjaśniło:) torbielką sie nie przejmuj, z czasem sie wchłonie sama. Ja nawet na ostatniej wizycie u gin widziałam jeszcze jeden pęcherzyk-torbiel po stymulacji, ale jedna zdążyła sie już wchłonąć:) Ja nadal sobie leże, choć nie ukrywam czasem az mnie korci żeby coś porobić bo żal mi jak patrze na M. gdy zmęczony wraca z pracy i nie mam sumienia kazać mu jeszcze sprzątać. ale moje zapały wtedy skutecznie studzi ból brzucha przypominający mi o problemie z kosmówką-nie wiem jak to jest mozliwe że pojawia sie akurat wtedy ale to chyba fasolka sama próbuje mnie powstrzymać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
Pełna sama widzisz najpierw problem z zaciążeniem a potem też często jakieś komplikacje, jak to powiedział doktorek który mnie raz poratowal "to że jest pani w ciąży to sukces, ale jeszcze trzeba urodzić żeby był to pełny sukces" no i ma racje:) Która z dziewczyn i kiedy rozpoczyna testowanie po IUI? straciłam juz rachube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
No tak Myszkam masz rację , ja wiem że są duże problemy z donoszeniem, lepiej kochana nie sprzątaj, emek to na pewno rozumie, mój też ostatnio wracał o 22 i odkurzał bo mi nie kazał po IUI się przemęczać :) Zyczę Ci coraz lepszego samopoczucia :) NO ja się trochę strachu najadłam dziś ,jakoś tak jestem trochę przybita - nie tym że mam torbielkę ale tym że tylko 1 pęchol pękł, czyli znowu marne szanse...myslałam że słabą liczbę plemników nadgonię liczbą komórek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Ja testuję 6 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pełna nadziei a który to będzie dzień po zastrzyku? Bo ja się obawiam że on może fałszować wynik. Gdzieś czytałam że podwójna dawka pregnylu może fałszować wynik do dwóch tygodni. Ale nie wiem ile w tym prawdy. Zapomniała zapytac gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Ja się pytałam dziś gina czy mogę zbadać betę, to mówił że pregnyl podwyższa betę, ale że 12 dni po IUI już mogę iść, fakt że powiedział że beta oznaczająca ciążę powinna wtedy wynosić już koło 10 , bo jakby wynosiła koło 5 to można uznać że to lekkie podwyższenie pregnylem...ale ja miałam jeden zastrzyk podany , a ty miałaś dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszkam86
Beti raczej chodziło o to że w trakcie jednego zastrzyku podaje sie 2 ampułki leku rozrobione rozpuszczalnikiem (przynajmniej tak jest w przypadku choragonu) i np. jedna dawka to 5000 a dwie już 10000jedn. Wiem, wiem, nie będę sprzątać, ciesz sie że twojemu M chciało sie o 22 odkurzać, mój M wytrwał w takiej postawie ok. miesiąca a teraz widze że ciężko mu sie zabrać za porządki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Goście mieli przyjechać to nie miał wyjścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pełna nadziei ma rację. Ja miałam zastrzyk jeden ale z dwóch opakowań czyli 1000 jednostek. Dlatego zastanawiam się po jakim czasie mogę zrobić test żeby był wiarygodn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Kurde ja w sumie nie wiem ile jednostek mi podał, ale miał 2 ampułki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Beta z krwi na 100% będzie wiarygodna 14 dni po IUI, test niby też, ale czasami one mają słabą czułość i mimo ciąży jej nie pokażą. Ja robię 12 dni po IUI bo dużo kobitek tak robi, czasami już 11 dni po wychodzi dodatnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pełnanadziei to raczej miałaś 500jednostek bo u mnie były 4 ampułki. Też myślę że beta 12 dnia już powinna rozwiać wszelkie wątpliwości. Oby pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magggda
Pełnanadziei, w cyklu gdy bylam w ciazy(a jeszcze o tym nie wiedzialam) bylam dwa razy u gina. Potwierdzil owulke w 13dc (mialam oodany clo) a w 22dc bylam spr czy pecherzyk pekl. Oczywiscie pekl ale mialam tez napisane, ze widoczny jest plyn zatoce douglasa. Takze utrzymal sie u mnie ponad tydz od owulki. Potem, jak na tescie wyszly dwie krechy a nie potwierdzilam jeszcze ciazy badaniem lekarskim doczytalam, ze tak czasem jest w ciazy pozamacicznej. Przezylam na wlasne zyczenie chwile grozy a oczywiscie okazalo sie ze wszystko jest ok!!!!! Zadnej pozamacicznej, tylko piekna pojedyncza ciaza :) takze glowa do gory!! 3mam kciuki 6ego wrzesnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełna_nadziei83
Dzięki Magda - no my chyba czasami za dużo czytamy i się niepotrzebnie nakręcamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie czytajcie głupot. Ja od kilku cykli mam monitoring w klinice w 23-24 dc i zawsze wtedy jest widoczny płyn. A to jest 10 dni po owulacji. To jest normalne zupełnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×