Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość brunia1307
Hej dziewczyny :) Czytam ostatnie Wasze posty i mi się samej przypomina jak to było na moim usg synka :) Fajnie że Wasze bąbelki zdrowiutkie :) Dbajcie o Wsze szyjki, bo ja też leżałam praktycznie całą ciąże bo mi się skracała no i skończyło się założeniem pessara. Także dużo odpoczywajcie :) Za inne dziewczyny trzymam kciukasy :* Mój maluszek kończy niedługo 3miesiąc. Niestety ma alergie pokarmową - uczulony na białko i do tego doszedł refluks :( Może któraś z Was miała kiedyś styczność z dzieckiem z refluksem i co im pomagało bo nam już ręcę opadają. Niedługo idziemy do Kliniki Gastroenterologii i oby coś nam tam pomogli. Obecnie czwarta zmiana mleka i brak rezultatów + lekarstwa. Także mam kupę pracy przy moim dzieciątku. Ale warto było się starać. Wy też nie przerywajcie starań. Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry wszystkim przyszłym mamom usmiech.gif Jestem studentką Psychologii i prowadzę badania dotyczące obrazu siebie i funkcjonowania zawodowego kobiet ciężarnych. Wszystkie mamy, które są w pierwszej ciąży, w 2 lub 3 trymestrze, które nie przebywają na zwolnieniu lekarskim a dalej są aktywne zawodowo proszę o pomoc. https://docs.google.com/forms/d/10_Tg8fS5zHs5Xu6Hy2FdwSVsn_CtgGs-ooUF4tiyAsY/viewform?c=0&w=1 Każda uzupełniona ankieta jest dla mnie na wagę złota. Z góry dziękuję! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brunia,Psioszka ale ten czas leci :) Brunia ja niestety nie znam nikogo z dzieckiem z refluksem,pewnie ważna jest też jego przyczyna. Mój mąż miał ale to było od ropnym migdałów,po wycieciu sie uspokoiło. Mam nadzieje,że w klinice wam pomoga. A może musiałby mieć zagęszczane to mleko i wtedy mniej by sie cofał pokarm?jakiś kleik ryżowy czy cos. Brunia a ile miała twoja szyjka i kiedy ci załozyli pessar,jak potem wyglądała twoja aktywność? bo moja gin chyba jest przeciwna takim rozwiązaniom,bo nawet nie wspomniała o takiej możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Myszka jestem w 12tc jak wynika z Usg, a licząc od okresu to by był 13. Lekarz mówił na początku że bardziej jest wiarygodny ten z usg wiec 12. To już końcówka pierwszego trymestru. Będę powoli odstawiać luteinę. Przytyłam 1.5 kg. Brunia ja też nie znam nikogo kto ma maleństwo z refluksem. To musi być trudne i dla maluszka i dla Was. Oby lekarze szybko Wam pomogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala szczęściara jesteś,ja na luteinie tym razem cała ciąże,najpierw duphaston,teraz dopochwowo-ta chociaż jest tania bo przy 4 tabsach dziennie chyba bym zbankrutowała. No ciekawa jestem czy lekarz trafił,na tym etapie jest to jeszcze dość ciężko zwłaszcza chłopca wypatrzeć,ale napewno na następnej wizycie juz będzie wszystko jasne :) Byle zdrowe,zwłaszcza za pierwszym razem płeć nie ma większego znaczenia. No my byśmy musieli celowac trzeci raz na chłopaka,mimo problemów w każdej ciązy fajnie byłoby miec trójke,tylko musiałabym znaleźć najpierw lepiej płatna prace albo coś dorywczego jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Myszka też się cieszę że odstawiam luteinę. Trzy razy dziennie to trochę uciążliwe i ona wylatuje jak człowiek się dużo rusza. Fakt jest tania. Gdyby płacić 100% to bankructwo murowane. Troje dzieci to fajna rodzinka szkoda że nasza polityka prorodzinna jak w powijakach bo więcej by się rodzino. My z mężem też marzymy o więcej niż jednym dziecku. Zwłaszcza że mamy śnieżynki. Ola e Wy myślicie o dużej rodzinie bo trzy dziewczyny już zaraz będą. Wiem że macie jeszcze pięć śnieżynek. To spora grupa zwłaszcza że się jedna podzieliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fakt,polityki prorodzinnej brak w tym kraju. co z tego że mają co miesiąc płacić 1000zł przez pierwszy rok,jak tym którym będzie sie o należeć ze względu na niskie dochody i tak nie zdecydują sie na wiecej niż jedno dziecko,bo co im po wsparciu państwa przez rok a dalej za co wyżywia i ubiorą dzieci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, zawsze marzyliśmy o dużej rodzinie, przynajmniej czworo dzieci :) Tylko jak to zrobić by czwarty był syn???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brunia1307
Szyjka miala 3cm i wtedy pessar zalozyli. Ale ja juz od 23tyg mialam skurcze i musialam lezec. Ale i tak pod koniec ciazy po 35tyg szyjka miala juz 1cm a i tak urodzilam dzien po terminie. Ale ja jeszcze bralam multum tabletek... A zageszczalam mu i tak nie pomoglo. Biedaczek moj ; ( oby to mu minelo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź Brunia,moja szyjka miała 3cm już w 16tc teraz i oprócz tabletek i leżenia nic nie dostałam.ale ja miałam wciąz w posiewach bakterie więc może i dlatego,dopiero teraz wyszedł na czysto a szyjka 23mm. jak bede za 3tyg. na usg 3D/4D to podpytam tego lekarza czemu nie zaproponowali mi pessara ani szwu,choćby teraz tym bardziej że wiedzą że przy dziecku w domu ciężko juz wyleżeć tak jak w pierwszej ciąży. MammaOla no też byśmy chcieli synka,ale złotego środka nie ma,ponoc to zależy w dużej mierze od faceta,jak ma więcej plemników żeńskich to nic nie poradzisz. chociaz gdzieś czytałam że odwirowują plemniki i zostawiaja tylko ta płec która sie chce,no ale jeszcze kwestia czy sie przyjmie-także loteria na całego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MammaOla zapomniałam pogratulować, chyba wziełas sie ostro za nabiałowa dietę bo twoje Minionki sa juz większe od mojej Kluski hehe :) Ja zwiększam ilośc nabiału od jutra,takie moje postanowienie,trochę musze przypakować dla mojej lokatorki,chociaz ogólnie jestem już prawie 8kg na plusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Gdyby ktoś wiedział jak w 100% zaplanować pleć był by milionerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brunia my mieliśmy ten problem. Chlustał nam przeogromnie, dywany pościągaliśmy bo wszędzie mokro było. Też ma uczulenie na mleko krowie. Ty karmisz piersią?Ja jestem na mm - nutramigen lgg na receptę i powiem Ci,że daje radę. Fakt drogie to cholernie ,ale trudno. Do tego co drugie karmienie dostaje zagęszczacz. Poduszka klin do łóżeczka, odbijanie i pozycje pionowe. Oczywiście zdarza mu się ulać ,ale to nie to co wcześniej. Poza tym zuch zaczął 4 miesiąc i waży już 6,300 kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka staram się :) choć na pierś z kurczaka to już patrzeć nie mogę, jest po prostu za sucha i ciężko wchodzi fuj :/ Moje Kokoszki muszą mieć ponad 2 kilo, bardzo bym tego chciała wtedy szybciej wyjdziemy do domu. A jeszcze co do płci zarodka przy in vitro to nasz lekarz powiedział, że wybieranie płci jest zabronione, podają po prostu najładniejszy i najsilniejszy zarodek. Chciałabym jeszcze raz spróbować ale boję się przechodzić przez to wszystko, ciągłe zamartwianie czy się uda, potem czy będzie serduszko itd... a nie daj ,jakbym znów plamiła i krwawiła... to nie na moje nerwy, chyba wystarczy nam już córek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
hehe myślałam,że napiszesz MammaOla że nie daj boże znów sie zarodek podzieli i będą bliźniaki :) Ja mimo krwawień i plamień chciałam zajśćw ciążę już po roku,jak widać dobrze że najpierw musiałam zrobić hsg,histeroskopie,potem nowa praca i tak zleciało że zaszłam w ciąże miesiąc po 2 urodzinach córki-jak widać matka natura wiedziała co mnie czeka,choć dziękuje za to że chociaż te pierwsze 4 miesiące byłam na chodzie. Jak sobie pomy,sle o tej babce co 3 ciąże przeleżała plackiem i to wiekszość w szpitalu to jestem pełna podziwu że sie decydowała. U mnie az tak tragicznie nie jest choc strach mysleć jak może sie zachowywac moja szyjka w kolejnej ciąży,nie ukrywam że ewentualna trzecia próba będzie zależec od kondycji finansowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas finanse nie mają znaczenia a jeśli byłyby znów bliźniaki to mąż byłby bardzo zadowolony :D ja też bym się cieszyła :) Naturalnie nie zajdę na pewno w zdrową ciążę (jak już to tylko poza maciczna) mamy jeszcze 5 zarodeczków, poczekamy zobaczymy co czas przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaOla ale ładnie wyglądasz masz taką sporą piłeczkę przed sobą :) niech dziewczyny rosną zdrowo. Ja zaraz jadę po moje ostatnie mrozaki o 15 mam transfer, ale mam strasznego stresa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MammaOla ładnie wyglądasz/wyglądacie :) a co w totka wygrałaś? szczęściara,u nas sie nigdy nie przelewało... Leti trzymamy mocno kciuki i przesyłamy ciążowe fluidki :) 15;00 to godzina miłosierdzia więc głowa do góry,możesz tez poprosić anioła stróża swojego i lekarza by czuwał i Wam pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy własną działalność i odpukać jest za co do gara włożyć ale nie szastamy na prawo i lewo, mieszkanko mamy malutkie 37m2 więc teraz jesteśmy na wynajmowanych 75m2 ale na dzieci kasa jest. Ja zdjęcia dodaję przez fotosik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LETI my również przesyłamy ciążowe fluidki i wiedz, że jesteśmy z Tobą i kciuki mamy zaciśnięte :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Ola świetnie wyglądasz tylko brzuszek sterczy żadnych zbędnych kilogramów w biodrach i udach nie ma. Po ciąży będziesz filigranowa. Myszka a Ty kobieto to wyglądasz jak modelka. Mojego zdjęcia jeszcze nie zamieszczę bo wcale nie widać ciąży. Wyglądam jak bym się najadła fasolki. Tylko cyce mam duże. Leti piętnastą to wyjątkowa godzina. Wielu ludzi się wtedy modli na koronce, a anioły spadają z nieba. Dwa trafią do twojego brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala ja modelka? prosze cie,chyba pokroju anji rubik :) ciąża to jedyny stan kiedy nie mam az tak płaskiego tyłka i nie widac kości bioder,ostatnio to chociaz miałam jeszcze buzie zaokrągloną a teraz nic. MammaOla to fajnie,a czym sie zajmujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy jakby to powiedzieć w 'smutnej" branży. Mamy zakład kamieniarski a dokładniej nagrobki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutna nie smutna,ale potrzebna i raczej to sie nigdy nie zmieni... My kiedyś chcielismy załozyc sklep zoologiczny tym bardziej że pracowalismy w takiej hurtowni,ale wciąz brakowało kasy na rozkręcenie interesu a potem przyszedł krach w tej branzy i jakos tak zostało że oboje na etacie pracujemy u kogos. Chciałabym jakos dorobic,choc akurat aktualnie jest to mocno utrudnione ale ciężko znaleźć cos dorywczego i uczciwego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Mój mąż też dorabia. Ma etat i podłapał dwie umowy zlecenie więc drugą pesje dorabia. Ja przed ciążą też dorabiałam. Teraz już nie. Dziewczyny właśnie się dowiedziałam że w mojej pracy jest kolejna ciąża. Piąta już ale super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fajnie,że mu sie tak udało :) Też bym chciała cos podłapać na macierzyńskim,mąż też sie rozgląda za czymś chociaż na weekendy. Ehh gdyby nie te pieniądze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×