Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Polina 123 najlepiej zrób sobie test w dniu spodziewanej miesiączki albo wybierz się do laboratorium na betę HCG - jest ona pewniejsza (nie musisz być naczczo). Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
Hej moje babeczki kochanę... Wczoraj robiłam badania hormonalnę i powiem wam że są książkowę...a miałam je w kierunki PCO.. więc wychodzi na to że nie cierpię na tę chorobę. Bo się mieszczą w normię nawet prolaktynę mam w normie... więc już sama nie wiem co jest powodem że nie mogę zajść... Ale wierzę że się w końcu uda... trzymam za was kciuki z całych sił... buziam was wszystkie i każdą z osobna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 76
dzastina powiedz mi ,w którym dc robiłaś te badania,bo czytam i wszędzie różne informacje,a ja chcę zrobić prgesteron i prolaktynę,wybieram się za tydzień to będzie 20dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika 76 ja właśnie zaraz jadę na badania hormonalne.Lekarz kazał zrobić mi je w 3 dniu cyklu,mam zrobić FHC,LH,prolaktynę i coś jeszcze ale nie umiem się rozczytać z tego skierowania:-)Także wydaje mi się,że to zależy jakie hormony są badane i na co leczy się pacjentka.Tak przynajmniej czytałam,bo stężenia hormonów zmieniają się wraz z dniami cyklu. Pozdrawiam cieplutko:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 76
agulek:) dzięki, pewnie jeszcze estriadol i progesteron...powodzenia i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzastina a nie miałaś diagnostyki prawidłowej budowy macicy? może histeroskopia dała by odpowiedź? czasem robią się zrosty i one uniemożliwiają prawidłowe zagnieżdżenie... mam nadzieję że w końcu Ci sie uda znowu być mamusią bardzo podziwiam jak dzielnie walczysz o Swoje szczęście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwczyny odebrałam wyniki tych badań hormonalnych,robiłam je w 3 dniu cyklu,przedstawiają się tak: FSH-6.49 faza folikularna:3.5-12.5 LH-15.20 faza folikularna:2.4-12.6 Prolaktyna-11.27 kobiety:6.0-29.9 Estradiol-27.21 faza folikularna:12.5-166 Z tego co widzę po normach to mam za dożo tego LH i wydaje mi się że tego Estradiol-u jest dość mało,ale zupełnie się nie znam,poza tym pierwszy raz robiłam tego typu badania.Może któraś z was mi pomoże w werifikacji wyników. Pozdrowionka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 76
1-3 dzień cyklu: LH FSH Generalnie najlepiej, jeżeli wartości mieszczą się blisko dolnych granic. Stosunek LH do FSH winien być 1. Jeżeli jest on większy, tj. ok. 1,5-3 - może (ale niekoniecznie) oznaczać PCOS. zrobiłambym sobie na Twoim miejscu jeszcze badania hormonów tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
witam witam kochane... juz wam pisze wszyściutko... otóż.. ja robiłam badania w 3 dc ale ginek mi mówił żeby najpuźniej zrobić do 10 dc... i już wam piszę moje wyniki... i ja miałam badania pod kątem właśnie PCO. Glukoza w surowicy 5,1 norma 3,5-6,1 TSH 1,170 norma 0,27- 4,20 LH faza folikularna 5,43 norma 2,4-12,6 FSH faza folikularna 6,42 norma 3,5- 12,5 Prolaktyna 8,8 norma 4,8-23,3 No i wychodzi na to że nie mam PCO. Wizytę u ginka mam dopiero 15 lipca bo jest na urlopie. Powiedział że jeśli badania wyjdą ok to się teraz weźmiemy za chłopaczków męża i ich zbadamy... No to tylę... Pozdrawiam was wszystkie i trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a masz normalnie owulacje? Moze zrob poprostu kontrole owulacji... ja tez mialam wyniki w normie a okazalo sie, ze owulacji brak- kilka pecherzykow na jajniku, ktore wogole nie rosly i przy pierwszym podejsciu z clo mi sie udalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yaffal
Witajcie - czy jeśli minęło 7 dni od stosunku i 7 dni od owulacji (potwierdzone testem lh) to w sobotę z rana (10 dzien po stosunku) jest szansa, żeby beta hcg wyszła? Jest to o tyle pilne, że muszę wykluczyć lub potwierdzić ciążę abym mogła brać lub nie brać pewnych leków... Oprócz tego nawet nie wiem kiedy mam dzień spodziewanej @, bo jestem trochę rozregulowana hormonalnie jeszcze po poronieniu samoistnym 3 miesiące temu... Pozdrawiam i czekam na dzidzię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata@
yaffal 10 dnia juz beta powinna Ci wyjść;) życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 76
yaffal przykro mi,że Cię to spotkało, też uważam ,że betka powinna wyjść życzę powodzenia Dzastinko dobrze,że masz dobre wyniki,a za męża się zabieraj,badanie mozesz sama iść wcześniej zrobić (chyba,że na nfz to odpada) mój M miał kiepskie wyniki i dostał testosteron witaminki i żółnierzyki już ślepakami nie strzelają miłego dnia i pozdrawiam Was Wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 76
agulek,mam nadzieję,że wizyta u ginka coś wniesie dobrego trzymam kciuki,szkoda,że to dopiero z 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kochne:-) Dzięki dziewczynki za info,nika 76 wizytę mam 9.07(piątek),więc poczekam ze zrobieniem badań tarczycy,ale mam nadzieję że nie będą konieczne.Rok temu podejrzewali u mni PCO,ale na szczęście skończyło się tylko na podejrzeniach. Mój mąż już badał swoich chłopaczków i jest wszystko oki.Więc mam nadzieję że na wizycie lekarz coś ustali i pomoże:-) A co do clost,moja koleżanka też za pierwszym podejściem ze wspomaganiem zaszła i tak jak ty AgnieszkaW ma termin na grudzień,z tym żę na 16. Pozdrowionka:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 76
to trzymam kciuki,ja dzisiaj idę odebrać wyniki,na jeden muszę czekać 3tyg. a co do staranek mam dni płodne i jakoś mi się nie chce starać,huśtawka raz tak raz nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 76
tak mi się smutno zrobiło termin miałam podobny do agnieszkiw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata@
nika76 głowa do góry, w końcu i my się pochwalimy terminami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann16
Dziewczyny, pierwszy raz zaglądam na to forum, jestem strasznie podłamana, odebrałam wyniku testu hcg poniżej 1 czyli w tym miesiącu znowu nic nie wyszło. Podpowiedzcie, może zrobiłam test za wcześnie? Pierwszy dzień cyklu to 09.06.2010 r. a test zrobiłam 29.06.2010 r. czyli 21 dzień cyklu. Warto sobie robić nadzieje i powtórzyć test za kilka dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 76
najwcześniej test beta powinnaś zrobić sobie 2 lipca :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 76
zakładając oczywiście,że masz cykl 28 dniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann16
26 dni, powtórzę test za parę dni, może jednak będzie dobrze:-) dzięki, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem cię doskonale,ja też tak mam za każdym razem te wahania,ale nika 76 nie poddawaj się,bierz mężusia i do dzieła:-) I tak jak pisze agata@ pochwalimy się terminami,ja w to wierzę i trzymam mocno kciuki za nas wszystkie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
Ann to zalezy głównie od tego jak dlugi masz cykl...jesli 28 dniowy to owulacja mniej wiecej wypada w 14 dc sam etap zagnieżdżenia może trwac nawet 8 dni..(ja tak miałam) Dlatego beta hcg powinno się wykonac w 12 dzień po owulacji... Czyli w 26 dc. Wtedy jest najbardziej wiarygodny wynik...bo teraz stracilas pieniądze a i tak nie masz 100 % pewności i w głowie nadal mętlik. Jesli dałabyś radę wytrzymac to zrob zwykły test w dniu spodziewanej @ z samego rana... wiem że ci ciężko ale niestety.... trzeba się uzbroic w cierpliwośc... i na pewno zostanie nam to wynagrodzone:):):) pozdrawiam was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszczaq
Witam miesiączki już nie mam tydzień, co się nie zdarza a wynik beta hcg mam 71,68? czy jestem w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 76
gratulacje!!! jak najbardziej jesteś w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N23
Robiłam dziś badania beta HCG nie dostałam do niego żadnych norm, więc nie wiem czy jestem czy nie.. moj wynik 76 728,81 mIU/ml. Proszę napiszcie mi co to oznacza, bo nie potrafię się z tym połapać ;) pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
N23- ZDECYDOWANIE jesteś w ciąży! i to ok 6 tygodnia! gratuluję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz może napiszę o swoim przypadku. Zacznę od tego, że od dawna czytam posty tego forum, wiele się z niego dowiedziałam. Zaglądam tu, bo od trzech miesięcy staramy się o dzidzię i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że mamy dużo szczęścia, bo prawdopodobnie już nam się udało:-). 24.06 zrobiłam test płytkowy- wyszła ledwo widoczna, blada druga kreska. Kolejne trzy również nie mogły się mylić:-) Tego dnia pojechałam więc na betę- wynik bardzo niziutki, ale obiecujęcy- 6,79. (tu chciałabym podkreślić, że testy płytkowe nie kłamią- wskazały baaaardzo wczesną ciążę). 29.06 powtórzyłam betę- 147,65 :-) nie miałabym najmniejszych wątpliwości w przypadku, gdybym była po terminie spodziewanej miesiączki- powinna nadejść jutro. Sporo naczytałam się o naturalnym poronieniu, o tym, że zdażają się często. Jak sądzicie, skoro beta rośnie to chyba nie powinnam spodziewać się okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×