Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Na początku sierpnia zażyłam ostatnią tabletkę z 3 opakowania Diane35. Czasami zdarzyło mi się zażyć tabletkę z kilku godzinnym opóźnieniem. Nigdy jednak nie występowało żadne dodatkowe krwawienie. Ostatnią miesiączkę miałam 13 sierpnia, z chłopakiem współżyłam 19 i 22 sierpnia bez zabezpieczenia. 27 sierpnia dostałam dziwnych plamień barwy brązowej, dziś zanikły. Podobno plamienie występuje po zagnieżdżeniu się zarodka w macicy. Zrobiłam wczoraj test płytkowy (pre-test) ale wynik negatywny. Dodam że od dnia 22 miałam rozciągliwy śluz więc wskazuje to na dni płodne. Czy mogę być w ciąży? Kiedy mogę zrobić badanie beta hcg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od dnia 22 sierpnia* aha i wcześniej już tez zażywałam te tabletki też przez 3 miesiące ( jakiś rok temu) na poprawę cery i nie miałam żadnych plamień. Miesiączkę zawsze mam co 28 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJay1989
Hej! Kiedyś uczestniczyłam w tym gronie. Teraz mam kolejne pytanko (z resztą tak jak wszyscy tutaj:P). A więc. Przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne Ciles. Ostatnią przyjełam 25 lipca 2010. Potem pojechałam z chłopakiem na urlop i zaprzestałam branie. Oczywiście z wakacji korzystaliśmy pełną parą:P I okresu do tej pory nie ma. No i teraz pojawia się pytanie kiedy powinnam wykonać test? @ dostawałam po 3 dniach od zakończenia Cilestu. Teraz wiem że mój organizm jest rozregulowany, ale z powodu tego że w przeszłości poroniłam teraz chciałabym zacząć działanie jak najszybciej. A jak robić to jaki? Taki z apteki czy pójść na badanie krwii? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MJay1989 najlepiej idź na betę jest najdokładniejsza można ją wykonać od ok. 10 dnia po owulacji więc myślę że śmiało możesz już ją zrobić :) testy z apteki są mniej czułe i zdarza się że wskazują nieprawdę... Czekamy na wyniki :) idi1313 skarbie nie martw się tak tą wagą!!! moja bratanica urodziła się - fakt jako wcześniak w 32 tyg i ważyła 1500g a teraz ma już 7 lat w przyszłym miesiącu - jest drobna na modelkę ;) koleżanka jak mówiłam urodziła się o czasie z wagą 2400g, przestań się zamartwiać!!! dzieci najwięcej rosną w ostatnich tygodniach więc Twoja córa ma jeszcze czas a poza tym tak jak pisałam te obliczenia nie zawsze się zgadzają a praktycznie przeważnie nigdy!!! mi się pomylili - tak jak pisałam syn miał ważyć ok 4 kg a ważył 4510 wczoraj koleżanka mi mówiła że jak rodziła 3 miesiące temu to leżała z nią na sali dziewczyna która miała urodzić 5 kilową dzidzię nawet cesarkę jej przez to zrobili a mała ważyła raptem 3 kilo!!! Więc nie stresuj się!!! a tak poza tym to leżała z nią jeszcze dziewczyna która urodziła w 26 tyg ciąży!!!! i mała ważyła 630g i uratowali maleństwo!!! Super że już mają takie możliwości!!! - ta to dopiero mogła się martwić a tobie raptem 4 tyg zostały do porodu o czasie!!! waga jak nie teraz to po urodzeniu podskoczy!!! A te skurcze to są tzw. skurcze Braxtona - Hissa też je mam lekarka kazała wziąć wówczas nospę i poleżeć troszkę i rzeczywiście przechodzi! nawet gdybyś znalazła się w szpitalu czego Ci nie życzę to podadzą Ci kroplówkę z magnezem na powstrzymanie skurczy ja tak miałam w 1 ciąży! a tak poza tym możesz dodatkowo brać magnez z wit B6 w tabletkach - mi pomaga :) (Ale się rozpisałam mam nadzieję że się troszkę uspokoiłaś:)) a w piątek moja przyjaciółka urodziła córkę mała ważyła 3 kg co prawda ale ma 47cm - to też kruszynka co? :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MJay1989 najlepiej idź na betę jest najdokładniejsza można ją wykonać od ok. 10 dnia po owulacji więc myślę że śmiało możesz już ją zrobić :) testy z apteki są mniej czułe i zdarza się że wskazują nieprawdę... Czekamy na wyniki :) idi1313 skarbie nie martw się tak tą wagą!!! moja bratanica urodziła się - fakt jako wcześniak w 32 tyg i ważyła 1500g a teraz ma już 7 lat w przyszłym miesiącu! jest drobna na modelkę ;) koleżanka jak mówiłam urodziła się o czasie z wagą 2400g, przestań się zamartwiać!!! dzieci najwięcej rosną w ostatnich tygodniach więc Twoja mała ma jeszcze czas a poza tym tak jak pisałam te obliczenia nie zawsze się zgadzają a praktycznie przeważnie nigdy!!! mi się pomylili - tak jak pisałam syn miał ważyć ok 4 kg a ważył 4510 wczoraj koleżanka mi mówiła że jak rodziła 3 miesiące temu to leżała z nią na sali dziewczyna która miała urodzić 5 kilową dzidzię nawet cesarkę jej przez to zrobili a mała ważyła raptem 3 kilo!!! Więc nie stresuj się!!! a tak poza tym to leżała z nią jeszcze dziewczyna która urodziła w 26 tyg ciąży!!!! i mała ważyła 630g i uratowali maleństwo!!! Super że już mają takie możliwości!!! - ta to dopiero mogła się martwić a tobie raptem 4 tyg zostały do porodu o czasie!!! waga jak nie teraz to po urodzeniu podskoczy!!! A te skurcze to są tzw. skurcze Braxtona - Hissa też je mam lekarka kazała wziąć wówczas nospę i poleżeć troszkę i rzeczywiście przechodzi! nawet gdybyś znalazła się w szpitalu czego Ci nie życzę to podadzą Ci kroplówkę z magnezem na powstrzymanie skurczy ja tak miałam w 1 ciąży! a tak poza tym możesz dodatkowo brać magnez z wit B6 w tabletkach mi pomaga :) (Ale się rozpisałam mam nadzieję że się troszkę uspokoiłaś:)) a w piątek moja przyjaciółka urodziła córkę mała ważyła 3 kg co prawda ale ma 47cm - to też kruszynka co? :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJay1989
Tolanka b. dziękuję za odpowiedz. A może orientujesz się czy te badania z krwi są na zlecenie lekarza czy mogę sobie tak od pójść i zrobić? Bo zawsze korzystałam z aptecznych testów, a o bHCG nie mam pojęcia:P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikor
Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyniku - wczoraj zrobiłam sobie bHCG - jestem przed spodziewaną @ jakieś 6 dni - wynik bHCG to 2,67-bardzo chciałabym byc w ciąży - dziwnie się czuję - mam bolące piersi - w pierwszej ciąży zupełnie czułam się inaczej - wówczas test zrobiłam w dniu spodziewanej @ i kreseczka była bladoróżowa - czy takie bHCG może być objawem bardzoooo wczesnej ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka83
MJay1989 badania bety są płatne lekarz ich nie zleca, idź do laboratorium i zrób sobie badanie na swój koszt( około 30 zł) będziesz miała pewność gdyż te badania są bardzo dokładne i wykrywają bardzo wczesną ciąże tak jak Tolanka napisała spokojnie możesz już sobie je zrobić:) Daj znać kochana jaki ci wyszedł wynik:) Ikor powinnaś mieć normy na wyniku z laboratorium bo wiesz każde laboratorium ma swoje więc trudno określić bo np w moim oznaczałoby że jesteś w bardzo wczesnej ciąży gdyż powyżej 1 to u mnie już ciąża. Sprawdź proszę i daj znać:) Trzymam kciuki:) Buźka laseczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikor
dzięki za odpowiedź u mnie ciąża 3 tydz. od 5,8-71,2 mlU/ml, ale tak sobie myślę, że w moim przypadku ciąża trwałaby dopiero jakieś 1,5 max 2 tygodnie. Mam ochotę zrobić jeszcze raz bHCG i zobaczyć czy rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MJay1989 tak jak truskaweczka pisała - lekarze rzadko dają na takie badanie zazwyczaj robi się je prywatnie koszt u mnie też do 30 zł ale jak poszukasz sobie laboratorium to zapytaj na kiedy wyniki są bo u mnie w mieście - w jednym laboratorium wyniki są tego samego dnia a w innym musiałam czekać tydzień!!! także dowiedz się zanim pobiorą Ci krew do badania! Ikor beta przeważnie wychodzi już 10 dni po owulacji, ale czasem zdarza się że później ... U mnie test z moczu wyszedł w 10 dniu po owulce a betę robiłam w 12 dniu po owulacji i wynosiła 41,3 było to dzień lub 2 przed okresem... może te sześć dni to jeszcze było za wcześnie? Jeżeli chodzi o wyniki bety to trzeba patrzeć na normy które się otrzymuje ponieważ betę można obliczać albo jako total HCG albo bHCG i wtedy jest zupełnie inna interpretacja! Życzę dziewczyny powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikor
musze poprostu poczekać do terminu spodziewanej @. W poprzedniej ciąży pierwszy test (domowy) nic nie wykazał - a potem w dniu spodziewanej miesiączki bardzo bladorożowa kreseczka - może teraz bedzie tak samo. Jeśli nie to kolejny miesiąc może bedzie szczęśliwy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki ja już po wizycie u lekarza, ubłagałam ją bo chciała położyć mnie do szpitala tak jak myślałam. Skurcze które mam od 20 tyg są znowu tak częste jak przed szpitalem {leżałam w 24tyg} a mianowicie do kilkudziesięciu na dobę, z fenoterolem już się nie rozstanę aż do końca, magnez biorę po 600na dobę a no-spa nic nie pomaga do tego mała ma płuca jeszcze nie rozwinięte a łożysko już mam starzejące. Więc za 2 tyg.idę na następne usg i jak nic się nie poprawi to już do szpitala napewno mnie wyśle aby małej podawać sterydy na płucka. Narazie leżę plackiem i się objadam. Może znacie dobry sposób na to aby dzidzia rosła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJay1989
Hej dziewczynki! Zrobiłam dzisiaj test ale taki z apteki bo do cierpliwych nie należę i wynik chciałam zrobić jak najszybciej. No i .... nic:((( Nie wiem czy może jeszcze poczekać bo może coś z tego będzie czy to w tym cyklu nici z maluszka... Już sama nie wiem co mam o tym myśleć. Co robimy źle? Może to z tym bocianem i kapustą prawda? :P Jak na razie z antykoncepcji rezygnujemy i postaramy się aż tak w to nie angażować. Tylko jak tu nie angażować się jak tak bardzo się chce?:( Myślałam że na urlopie przy takiej ilości wolnego, całkowitym luzie i braku stresu to łatwo pójdzie... No cóż. Najwyraźniej innym razem, bo Bozia teraz nie ma w planach powiększania mojej rodziny...:((( Ale Wam za to życzę dużo powodzenia, a w szczególności Tobie idi1313 żeby maluszek ślicznie rósł:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was kobietki. dzisiaj rano zrobiłam test - dwie kreski dla pewności zrobiłam Bhcg - winik 1247 - czy to znaczy że ciąża. bo im wiecej czytam to mniej wiem. wizyta u gina po niedzieli ale chyba zwariuję do tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 76
marsta graulacje!!! powodzenia na wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata@
marsta gratuluje:) niektórym to tak szybko idzie, że aż niewiarygodne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do MJay1989 nie martw się napewno w końcu się uda, u mnie 1 ciąża po 3cyklach a ta po 30c. I już byłam tak zrezygnowana że chociaż co mc. liczyłam na 2 kreski to kiedy w końcu je zobaczyłam nie wierzyłam że się udało. Trzymam kciuki. do marsta moje gratulacje!!!!!!!!!!! Dzastin kochana czy już o nas zapomniałaś? {wiem że ci ciężko,ale odzywaj się .}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata@
dziewczyny mam do was pytanie. @ skończyła mi się 31.08, była całkiem normalna. ale od tamtej pory codziennie boli mnie żołądek i brzuch, raz już wymiotowałam, bolą mnie sutki. to raczej niemożliwe żebym była w ciąży i miała normalny okres prawda? bo już naczytałam się o tym tyle, że sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika848
U mnie lipa :( mam puste jajo płodowe. mam zgłosić sie do szpitala na zabieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 76
monika bardzo mi przykro i mocno Cię przytulam agata ja z synem miałam jedną normalną @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata@
nika ale kolejnego @już nie miałaś w ogóle? bo ja nie będę robić testu ani nic bo nawet nie wiem czy by wyszedł gdyby było tak jak w Twoim przypadku, po prostu poczekam miesiąc i wtedy się okaże;) dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 76
agata kolejnego @ nie miałam i jak następnego nie dostałam to zrobiłam test ,bo nie wiedziałam,że jestem wcześniej w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikor
u mnie radość - zrobiłam dziś ponownie bHCG i dziś wynik 49.40. Będę spokojna jak już mnie termin spodziewanej miesiączki i pójdę do lekarza - mam jakieś dziwne bóle brzucha - może tak musi być - druga ciąża może będzie inna - :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulek 79
Gratuluję wszystkim dziewczynom,które zobaczyły upragnione 2 kreski na teście! Dziewczyny ja dalej nie mam @,powinnam była dostać 29.08,dzisiaj mija 8 dzień jak mi się spóźnia.Kurcze nie wiem co mam myśleć.Do testu jakoś mi po raz pierwszy nie jest spieszno.Poza tym nie mam żadnych objawów,jeszcze w sobotę pobolewał mnie brzuch,jakby @ miała nadejść,ale od wczoraj zupełna cisza,dzisiaj jedynie mam bóle krzyża,ale to raczej nie ma nic wspólnego(tak myślę bo nigdy nie miałam bóli krzyżowych przed).Jedyne co mnie zastanawia to,to że mam dość spore upławy,a przed @ zawsze jest "sahara";-) Poczekam jeszce do końca tyg i jak nie dostanę pójdę na betę,oby to nie był powrót do przeszłości i kolejne cysty. Pozdrawiam was wszystkie cieplutko!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszka poduszka
powiedzcie czy 27 dc moze juz beta wyjsc w sensie ciązy czy to za wczesnie, cykle mam srednio 26/27/28 dniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
Ikor gratuluję i zapraszam do naszej tabelki... ciężarówek:) Gruszka poduszka ( zabawny nick) pewno że możesz zrobić... ale ja bym tam zaczekała np. do 28 dc:) Agulek!!! Czemu ty kobito jeszcze nie testujesz!!! No co ty!!! Kupuj teściora i sikaczaj rano!!! Kobieto!! Wierz że jak są cycsty to brzuch bardzo boli... no chyba że tak nie miałaś..ale mnie bolał i to bardzo.. 3 mam kciuki za dwiiiiieeeeeee krechy!!! Ja mam 21 dc... czekam na @ jeszcze tydzień.. ale znając moje szczęście to jeszcze się spóżni... a miałam dni płodne bo mi za przeproszeniem garaleta leciała!!! hi hi hi:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja to już sama nie wiem, co się ze mną dzieje:( ostatni @ miałam 13 lipca 2010 - staramy się z mężem o dzidziusia, więc staraliśmy się robić wszystko żeby trafić w odpowiednie dni;) 11 sierpnia (30 dc) wylecieliśmy na wakacje, tam po 2 dniach od przylotu miałam bolesne skurcze brzucha i podwyższoną temperaturę (stawiam na jakieś zatrucie), potem ok 19 sierpnia (38 dc) miałam bardzo słabe plamienie. Wróciliśmy z wakacji 25 sierpnia - brak @ - więc zrobiłam ze dwa testy płytkowe - oba negatywne. Dodam, że nie mam i nie miałam typowych objawów ciąży - mdłości, bólu piersi... Po tygodniu, tj. 2 września (52 dc) byłam z wizytą u gin. Pani zrobiła USG dopochwowe i powiedziała, że nie jest w stanie stwierdzić ciąży, ale jej nie wyklucza, jednak, że jak na @ 13 lipca, to powinna ona być dużo bardziej widoczna. Powiedziała, że całkiem prawdopodobne jest, że wypał mi jeden cykl... A że kilka razy zdarzyły mi się cykle w okolicach 45 dni (głównie poprzez stres i podróże w pracy), to jakby mogłoby to potwierdzić. Zaleciła mi test B htc albo/i przepisała tabletki mające wywołać okres (luteinę). Jako że byłam u niej w czwartek odłożyłam test z krwi na poniedziałek, tabletki odłożyłam na "po teście" jakby wyszedł negatywny. W piątek 3 września (53 dc) wieczorem podwyższyła mi się temperatura i wystąpiły podobne jak na wakacjach bóle brzucha - lewa strona na wysokości pępka promieniując w górę - bóle były/są momentami bardzo dokuczliwe... Dziś, tj. 6 września (56 dc) byłam u lekarza ogólnego, ponieważ temperatura się podwyższyła >38 i doszły też biegunki... Zrobione miałam badania krwi i moczu na cito, łącznie z Bhtc. W badaniach ogólnych wyszło wskazanie na jakiś stan zapalny, więc podejrzewamy z lekarką, że to coś jelitowego... jednakże wyniki Bhtc będą dopiero jutro ok 12... strasznie chciałabym żeby były jak najwyższe... ale mam przeczucie, że nie tym razem. Jak wyniki będą negatywne, to pójdę kupić te tabletki, bo chciałabym, żeby się organizm unormował... ehhh,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteina czy duphaston jest na wywołanie okresu ale również na podtrzymanie ciąży ;) trzymam kciuki za wyniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:)ikor gratulacje,agulek trzymam kciuki:)ja w piątek mam wizytę ale nie wiem czy usg będzie mi robił(chociaż znając mnie to pewnie nie odpuszcze i dla swietego spokoju poprosze go zeby mi zrobil;)) ale przyznam ze od tego ostatniego mialam w miedzy czasie jeszcze jedno bo jakos tak sie wystraszyłam i sobie poszłam do innego lekarza bo mojego nie było ale wszystko było w porzadku:)i ta lekarka nie tylko mi pokazała ale i puściła serduszko:):):)Jeśli chodzi o samopoczucie to dopadaja mnie mdlosci i z jedzeniem jest kiepsko,schudlam 4 kg ale coz w pierwszej ciazy tez nie moglam jesc i schudlam 10kg wiec to chyba u mnie normalka;)pozdrawiam Was gorąco i trzymam kciuki za starające:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×