Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

szczerze mówiąc to mnie olał... więcej gadał z moją matką niz ze mną :/ popatrzył, powiedział "o tu widze dużo śluzu", włożył mi ten sprzęt do usg zrobił 2 szybkie kółeczka pokazał jajniki, wyciągną zabrał stówę i koniec. A jak się zapytałam żeby mi potwierdził w stu procentach to się zaśmiał.... powiedział, ze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam
piszesz, że lekarz cię olał i śmiał się z Ciebie w sumie mnie to nie dziwi poza tym skoro poszłaś tam z mamą to chyba bardzo młoda jesteś więc to tłumaczy brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.... widzisz gdybyś nas od razu posłuchała to byłabyś bogatsza o 100 zł i nie musiałabyś ciągać mamy po ginekologach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda...chmm nie wiem może w Październiku dopiero kończę 18. Ginekolog mi nagadał, że choćbym miała rocznikowo, a nie mam skończonych to mam przyjść z osobą dorosłą. Nie opłaca się pytać na forach internetowych o cokolwiek skoro są tak niesympatyczni ludzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olałkę 50 dni po stosunku to lekarz widziałby już ładnie bijące serduszko! A na przyszłość jak chcesz zaoszczędzić na lekarzu i stresie z mamą to zrób po prostu beta hcg to badanie z krwi kosztuje ok 30 zł prywatnie - nie musisz mieć skierowania a dowiesz się w 100% :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olałkę tylko najlepiej iść 2 razy tzn - najszybciej ok 10 dni po owulacji a po tej becie powtarzasz następną 2 dni później żeby zobaczyć jaki jest przyrost...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak normalni ludzie jeszcze istnieją. Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, byc może już któraś koleżanka na tym forum o tym pisała, ale nie sposób przeczytać te 300 stron, dlatego zobrazuje w skrócie mój problem: okres spóźniał mi się tydzień czasu, gdzie zawsze był regularny jak w zegarku, więc kupiłam w aptece test, wyszła mi niewyrazna, ale jednak widoczna druga kreska.nastepnego dnia sytuacja się powtórzyła...po 10 dniach spóźnienia zauważyłam lekkie plamienie, więc poszłam do gin na konsultacje.Wysłał mnie na badanie b HCG, wynik odebrałam, mam 4,9, gdzie na skali z labolatorium jest 3-5 tydzień powyżej 5,2...Więc zaraz spowrotem do gin, gdzie powiedział, że ciąża to raczej nie jest ale wynik tez nie jest ok.Jutro powtarzam badanie...jakoś trochę półsłówkami zasugerował mi, że to może być ciąża pozamaciczna...Więć teraz zyje w strachu, bo sama nie wiem co o tym wszystkim sądzić...Może ktos był w podobnej sytacji? Czy podwyższony wynik może byc skutkiem tylko wahania hormonów a nie ciążą pozamaciczną? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przy ciąży pozamacicznej
beta również wzrasta ale wolniej.Może poroniłaś skoro miałaś plamienie i teraz beta będzie jeszcze niższa niż te 4,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepocieszające :( a juz myślałam że limit nieszczęść na jedna osobę został u mnie osiągnięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graga007*
moim zdaniem to nie ciaza jezeli nastepny wynik bedzie nizszy, moze to hormony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisiak91
Hej dziewczyny co tam słychać ciekawego u mnie powoli kończy się 16 tydzień, maluszke rośnie i ja zaczynam rosnąć:) We wtorek ide do lekarza juz nie mogę się doczekać jak znów go zobaczę na usg i kiedy wkońcu dowiem się czy to chłopczyk czy dziewczynka...:) pozdrawiam was wszystkie i za te co sie nie udało trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurowska mogła być to ciąża biochemiczna - miałam tak 2 razy test pozytywny beta na początku też ale niewielka w granicach 10... potem dostawałam plamienia krwawienia i niestety wszystko "zlatywało"... :( - dochodzi do zapłodnienia ale zarodek nie zagnieżdża się... Jeżeli staracie się o dziecko to w moim przypadku przy drugiej ciąży pomógł pregnyl a w obecnej ciąży gdzie wynik bhcg też był na początku niski 13,4 od razu wzięłam luteinę i teraz jestem w 26t +1d ciąży :) Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejaa555
Witam. Mam problem. Ostatni @ miałam 14.02. Cykle mam regularne co 30 dni. Nie biorę żadnych leków ani antykoncepcji... w tym miesiącu nie dostałam jeszcze... od kilku dni często chodzę do toalety a moje piersi zrobiły się jak kamienie... robiłam beatę i wyszło tylko 1,410 :( nie wiem co myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jesteś w ciąży.
Ciąża jest powyżej 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja555 w sumie beta powinna się już ujawnić bo to dziś 35dc może powtórz ją? A jak nie to umów się do lekarza bo może to jakaś torbiel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejaaa555
Właśnie zamierzałam poczekać i iść w poniedziałek ją powtórzyć... Bo w tydzień (jeżeli to moja upragniona ciąża) to powinno wzrosnąć do tych minimalnych 5 prawda... ? Chociaż teraz się bardzo zastanawiam, dlaczego żaden test z siusiania na początku jak byłam z moją córeczką w ciąży mi nie wychodził... Może też za małe stężenie tego hcg było? A robiłam każdy test z rana... I już myślałam że nie jestem w ciąży, ale @ nie przychodziła więc poszłam do lekarza... A on mi mówi "gratulacje" 4 tydz... Więc już się biję z myślami... A @ nadal nie mam... Piersi mi tak urosły teraz że masakra... W nocy nie mogę spać... No i zdarza się że nagle mi się robi nie dobrze i lecę wymiotować... Mierzę temp od połowy cyklu i miałam książkowe 36,6 a z dwa dni przed spodziewaną @ wzrosło do 37 i utrzymuje się do dziś... Już się martwię normalnie nie wiem co myśleć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejaaa555
a 4 tydz. nie że od miesiączki tylko z usg według pomiaru płodu... czy coś takiego nie pamiętam dokładnie bo to było prawie 5 lat temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejaaa555
A i jeszcze czytałam na innych forach że dziewczynom się też zdarzało pójść dwa dni po terminie @ zrobić betę i wychodziło 1,2 np. i były pewne że nie są, a szły za tydzień powtórzyć i gwałtownie wzrosła... Ale ja nie chcę sobie nic wmawiać :( @ nigdy przenigdy mi się tak nie spóźniała... A starałam się 4 mies o dzidziusia i zawsze dostawałam w czasie a teraz kompletnie nic. Żadne plamienia, nawet śluzu mam mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dziś jest 25dc i 12dpo (miałam monitoring), a beta wyszła 26,9. Czy to nie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja555 jest szansa! temp też fajnie że wzrosła ale i tak powtórzyłabym betę... I czasem tak rzeczywiście jest że beta na początku niska potem śmiga! Trzymam kciuki za wypasiony wynik! Oleńka - ważny jest przyrost więc po 2 dniach najlepiej ją powtórzyć! U mnie teraz było 13,4 przy 1 pobraniu (piątek) a w poniedziałek już 104! Jak się denerwujesz to zadzwoń do doktora i zapytaj co zrobić czy poczekać czy wziąć luteinę? Ja wzięłam bo u mnie był problem poprzednio z zagnieżdżeniem więc teraz wolałam spokojniej spać... no i dziś mam 26t+4d ciąży! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej..jak zrobiłam badanie beta hcg w 29 dniu cyklu i prawdopodobnie 18/19 dni po owulacji wyszło (znak mniejszości) 0.100 to znaczy, że ni uja ciąży nie ma ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam i nie wierzę....
Olałkę ostatnio co czytałam uchodziłaś za znawczynie pojęcia beta Hcg komentując czyjś post dając nadzieję i upewniając kobietę że może być w upragnionej ciąży a teraz sama pytasz o potwierdzenie wyniku bety???? dziecko ogarnij się i jak nie chcesz naciągnąć kolesia na ciążę to może poczytaj o antykoncepcji (zaoszczędzisz na badaniach bety kosztem prezerwatyw???) a może i wstyd pokazywania się z mamą u ginekologa cię ominie.... dziewczyno jak chcesz dawać dupy bez konsekwencji to może poczytaj o skutecznej antykoncepcji ?? nie będziesz musiała nikogo zamęczać nikogo swoimi uronieniami......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona.
Wiatam wszystkich :) już od dawna czytam te fora i sama mam problem tylko już nie wiem co się ze mną dzieje. Dwa dni po braku @ zrobiłam test - negatywny. Zmartwiło mnie to, gdyż mam regularne a w już w tym czasie zaczeły pojawiać się "objawy". Czuje się fatalnie, mam mdłości, znacznie urosły mi piersi włącznie z brodawkami, które się bardzo zmieniły, odczuwam bój podbrzusza oraz jajników oraz dziwne kłócie. NIe chcę za bardzo panikować, ale dzisiaj jest tydzień jak nei pojawił się @ i dzień w którym robiłam drugi test - także negatywny. Planuję zrobić BETE ale po pewnie po świętach. Jak myślicie wtedy będę mieć 100% pewność i poznania odpowiedzi? Czekam na wasze wskazówki i co myślicie na mój problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaniepokojona zrób betę tylko tak sprawdzisz czy jesteś w ciąży ponoć jeśli poziom hormonu jest za wysoki to testy sikane dają negatywny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Mam straszne problemy z zajściem w ciążę...już sama nie wiem kiedy mam robić badanie dla pewności :( Jedni mówią, że 7 dni po stosunku drudzy mówią, że 14 dni po.. jutro będzie mój 38 dzień cyklu okresu ni widu ni słychu.. za to bolą jajniki i piersi, mam... no nie wiem jak to nazwać "nadęty" brzuch w sumie tak jak przed okresem.. cykle mam 28-30 dni. Zrobię badanie beta HCG jutro to będzie tak jak mówiłam 38 dzień cyklu.. czy będzie już wiadomo czy jestem w ciąży czy nie ? :( Strasznie chciałabym mieć dzidzię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skoro masz regularne
cykle to możesz śmiało już robić bete z krwi. Wynik powyżej 5 oznacza ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×