Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mychor

Troche wiadomosci o dietach. Dietetyka i dietoterapia.

Polecane posty

Na szybszą przmiane materii polecam z napojów kawę czarną i miętę, jogurt naturalny, zsiadłe mleko. Z owoców polecam grapefruity, ananasy (zawartość aturalnej bromeliny), z warzyw polecam brokuły, szpinak, seler i do tego duzo, duzo błonnika (ciemne pieczywo otręby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szybszą przmiane materii polecam z napojów kawę czarną i miętę, jogurt naturalny, zsiadłe mleko. Z owoców polecam grapefruity, ananasy (zawartość aturalnej bromeliny), z warzyw polecam brokuły, szpinak, seler i do tego duzo, duzo błonnika (ciemne pieczywo otręby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quellle
miete razem z kawa czy osobno zaparzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem mgr inż Technologii Żwności, skończyłam ponadto podyplomową dietetykę, mam przeszkolenie medyczne a aktualnie robie doktorat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2222
to maja byc otreby pszenne. w jakiej iloscvi dziennie ????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co teraz....
DZIEŃ 1 Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy Lunch : 2 jajka na twardo, gotowany szpinak, 1 pomidor Obiad : 1 duży befsztyk, sałata DZIEŃ 2+9 Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z 1 kostką cukru Lunch: 1 duży befsztyk, sałata , 1 pomarancz Obiad: 1 plaster szynki, mały jogurt naturalny DZIEŃ 3+10 Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z 1 kostką cukru, 1 grzanka Lunch: gotowany brokuł, 1 pomidor, 1 jabłko Obiad: 2 jajka na twardo, 1 plaster szynki, sałata a teraz pytanie.... od poniedziałku korzystam z ubikacji tylko sikajac i nic wiecej...myslałam ze stosujac diete specjalna dla przemiany materii czesciej bede korzystac z ubikacji..a tu nic...nie mam zatwardzenia...po prostu nie chce mi sie ...a to mnie dziwi rano przed 10 pije kawe ok.13.45 lunch i 0k 17.50 obiad +++++woda mineralna...i przestrzegam co nie wolno powiedz czy to moze byc normalne..czy jest cos nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otręby pszenne zawierają najwiecej błonnika. Mozna rownież dostać otręy owsiane. Otręby sa pakowane zwykle w paczkach po 100g. Wystarczy, że zje się od 1/4 do 1/2 paczki dziennie w równyc odstępach. Czyli jakieś 4x dziennie po 4 łyżki popijajac 1-2 szklankami wody. Koniecznie przed posiłkiem 20-30 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, ze nie możesz.... to jest normale. Twj organizm wlaśnie przeżywa szok i przez deficyt energii zatrzymała mu sie perystaltyka. Spokojnie poczekaj jeszcze jakieś 2 dni. Jesli nadal nic to polecam łagodną herbatkę przeczyszczającą, np z kruszyną. A poza tym wiecej błonnika, np otreby - to usprawni perystaltkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quelle
to znow ja co powie pani o diecie 1000 kcl dla mnie( 23lata) GDZIE ZNALECS NAJLEPSZA TABELE KALORI ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primo - każdy posiada inne wymagania energetyczne na dany dzień. Maksymalnie powinno się uciąć z zapotrzebowania 500 - 600 kcal. W innym wypadku organizm przestawia się na tryb \"magazynowania\" zapasów na cięższe dni. Każdy dodatkowy posiłek spożyty ponad ustaloną przez delikwenta normę zostanie zgromadzony w postaci tkanki tłuszczowej A jeśli się tyczy diety 1000 kcal, to jest zbyt radykalna. Polecałabym na początek diete 1300 kcal przez miesiąc, jeśli spadek wagi będzie niski - czyli ok 2 tyg/mies można będzie zastosować dietę 1000 kcal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry! Mam pytanie do Mychor : Jaki dobroczynny wpływ na organizm ( np. skórka pomarańczowa ) ma sauna? Uwielbiam chodzić do sauny ale prosze o informacje jaka czestotliwość jest najlepsza dla organizmu. p.s. Ja chodzę przeciętnie 1 raz w tygodniu.Czy to mało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita
hej!!! piszecie tu jeszcze?? od kilku dni chyba nic sie nie dzialo. kumpelka powiedziala mi o tym topiku!! Hej pani dietetyk! pozdrawiam serdecznie! wspaniale, ze udzielasz ludziom porad! wreszcie ktos kto byc moze przemowi do rozsadku tysiacom dziewczyn, ktore tu wypisuja o najdziwniejszych dietach o jakich w zyciu slyszalam! a przeciez sekretem do sukcedu (wlasciwie zadaen to sekret...) jest zdrowe, rozsadne odzywianie, bez masakrowania sie i wprowadzania organizmu w jakis dziwny dietowy trans.... Mychor, opisze ci pozniej jak ja sie odzywiam, bo wydaje mi sie, ze to sposob baardzo rozsadny i zdrowy. Schudlam tak sporo i bez problemow utrzymuje wage, jestem syta, zadowolona, mam mase energi... ale teraz jestem w pracy wiec nie moge...hihihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita
Szefowa wyszla wiec wysylam to... Mychor, chetnie z toba pogadam o dietetyce, bo bardzo mnie to interesuje... ok, opisuje moj styl odzywiania. czy wiesz jaka TO dieta? podaje do wyboru (nie wszystko na raz, tylko warianty) Sniadanie okolo 7:00 jajecznica z 2 jaj z szynka, kawa omlet z szynka i odtluszczonym serem omlet z szynka i warzywami miska owsianki na goraco z truskawkami kubek serka wiejskiego + grejpfrut Przegryzka okolo 11:00 kawalek sera zoltego pol kubka serka wiejskiego jogurt odtluszczony 2 jablka 2 garsci orzeszkow ziemnych (prazone bez tluszczu i niesolone) Lunch: 12:30 salata z pomidorem, pol papryki, grillowana piers kurczaka salata z pomidorem, pol papryki, puszka tunczyka z wody salata z pomidorem, jajkiem, ogorkiem, plastru filetu z kurczaka lub indyka kanapka z szynka serem, pomidorem i salata na pelnoziarnistym chlebie wrap, czyli to co w kanapce, ale zawiniete w placek torilli Przegryzka: 15:00 tak jak wczesniej Obiad: 17:30 -18:00 pieczony w folii losos z warzywem (szparagowka, duszona cukinia, czerwona fasola, duszone na parze mieszane wazrywa, brokuly, kalafior) grillowana piers kurczaka z wazrywem (jak wyzej) kotlet mielony z odtluszczonego mielonego indyka. filet z tilapii na oliwie Deser: (okolo 30 min po obiedzie) galaretka bezcukrowa budyn bezcukrowy lody "mrozony sok" odtluszczone lody (2 galki) 3-4 ciastka owoc (gruszka, jablko, miseczka truskawek, grejpfrut) garsc orzeszkow garsc migdalow aha, pije zwykle szklanke soku warzywnedo z niskiej zawartosci sodu, oraz 6-8 szklanek wody dziennie. Wzrost 173 cm, waga 52-53 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita
ale mi glupie te buzki wyszly... ciagle zapominam o tym, ze kafe rozpoznaje ciag znakow jako buzke... zignoruj to. mialy byc tylko godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonita gratulacjei ! Wreszcie coś rozsądnego na sniadanie!!!!! Śniadanie powinno być najbarzej obfite bo dostarcza organizmowi energii na cały dzień. Wagę masz extra, ja tak wazyłam świeżo po maturze ( a jestem ciut nizsza od Ciebie), teraz troszke mi przybyło - oczywiście masy mięsniowej bo bardzo dużo jeżdżę na rowerze. Pozdrawiam i zyw się tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sauna pomaga przy zwalczaniu cellulitu jeśli między seansami wchodzisz pod zimny pryznic a szczególnie natryskujesz nim uda i posladki. Przydałaby się jeszcze rękawica do masażu i jakiś żelik ujędniający pod prysznic. Są rowniez do kupienia żele i balsamy do sauny. Polecam jeszcze zrobić napar z kawy naturalnej (bardzo mocny) - wlasciwie to same fusy i odrobina wody i natrzeć tym skórę na udach. kofeina działa rewelacyjnie na przyspieszenie spalania tłuszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Secretary
To i ja wrzuce moja dietke, a panią Mychor poprosze o ocene:) 1.300 ml mleka 0,5% 5 łyżek platków owsianych badz musli 2.1 jajo na twardo, 200g truskawek, cappucino z mlekiem 3. zupa-bulio 350 ml,50 ch poledqwicy sopockiej 4.150 ml soku z marchwi, 2 gotowane klopsy z szynki, kapusta kiszona 5.jabłko300g 6. puszka tuny z wody chce schudnac:)# razy w tygodniu cwicze na silowni plus aeroby 30 minut. mam 172 cm wzrostu, wymiary:88-61-91.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość secretary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Secretary...ciakwa jestem w jakiej kolejnosci to spozywasz i o ktorej godzinie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecretary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Secretary
Dziekuje za tak szybka odpowiedx:) Kolejność jest taka jaka podalam, natomiast godziny posiłków: 1.-najwyżej pół godziny po pobudce, czyli okolo 8 rano 2.okolo11 3. 13-14 4. 17 5.19 6. jakos tuz przed snem, gdzies około Zapomniałam napisać ile ważę- 57-8 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość secretary
ostatni posilek 22-23 a co do treningów, to 3, czasem 4 razy w tygodniui

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita
secretary: babo! ty jestes chudsza ode mnie i chcesz chudnac?? ja jestem koscielec, ale mam po kilka cm wiecej w kazdym miejscu. Aha, bieganie (cwiczenia cardio) jest super sposobem na spalanie tluszczyku. 2-3 razy w tyg biegi, do tego cwiczenia z ciezarkami do wzmocnienia miesni. mychor: grazias! to co opisalam to dieta South Beach, wedlug mnie nie dieta, tylko najrozsadniejszy sposob odzywniania w dzisiejszych czasach. Promuje jedzenie chudego miesa, ryb, masy warzyw, owocow, chudego nabialu, pieczywa i makaronow z pelnego przemialu, ciemnego ryzu. Aha, zacheca do wlasnorecznego przygotowywania posilkow w domu, unikania produktow przetworzonych z dodanym cukrem i sola. Zabrania tez glodzenia sie, bo od tego zwalnia sie metabolizm i co sie zje, odkladane jest na zas w tluszczyk... To jest "dieta-nie dieta" dla prawdziwych ludzi. Jak sie ma potworna ochote na tort czekoladowy to prosze bardzo byle nie codzienne! Ta Polecam ksiazke Arthura Agatstona. Uczy ona zwracac uwage na to co sie wklada do buzi i jaki to ma wplyw na organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość secretary
bonita, wiem, ze jestem chuda, ale mam zawód, gdzie taka musze byc:O Ostatnio przybrałam 2 cm w biodrach i musze je zrzucić.Całe szczęscie mam szybka przemianę materii, wiec o głodzeniu sie nie ma mowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita
hmmm... secretary... zastanawia mnie to jakim cudem ja waze 52, a ty 57 a mam wiecej od ciebie w parametrach... ale polecam moj styl odzywiania. spadine ci wszystko zbedne i nie bedziesz zupelnie glodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Secretary
Bonita, u mnie to chyba wynika z bardzo dużej ilości ćwiczeń silowych. Gdybym ważyła tyle co Ty, wygladałabym jak szkielet:) Teraz wiele osób wrzuca mi od anorektyczek:O a jak by nie patrzeć, waże prawie 6 dych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Mychor za info! Oczywiście będąc w sunie namiętnie polewam się lodowatą wodą i oczywiście mam w domu specjalną rekawicę i specjalne preparaty, ostatnio kupiłam Clarinsa rewelacja. Mam pytanko : Czy masz jakieś bliższe informacje o preparatach specjalnie do sauny? I jeszcze jedno, może wydać się kretyńskie: Ten napar z bardzo mocnej kawy należy wcierać razem z fusami ? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszelkie informacje. Sa bardzo cenne.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Włańsnie jak najbardziej z fusami. W zwiazku z tym nie specjalnie należy się wtedy komukolwiek pokazywać,, bo to wygląda dość dziwnie. Ale działa. Kofeina zawarta w kawie zbija tłuszczyk ;) A! Jesze jedna rzecz....ten tuńczyk przed snem....lepiej zjeść coś opartego na węglowodanach - kromkę pełnoziarnistego pieczywa, albo parę łyzek otrąb. Białko na noc jest nie wskazane, bo organizm musi sie bardzo nameczyc, zeby to strawić...a poza tym obciazaja sie nerki. Białko polecam na śniadanie i obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchela
Witaj Mychor czytajac wszytkie tu wypowiedzi chcialabym sie do ciebie usmiechnac z zapytaniem o moj przypadek.Wiesz obecnie jetsem na diecie grejfrutowej NORWESKIEJ Co ty o niej myslisz?jestem juz na niej 2 tydz i co prawda 3 ig zeszlo Ja mam 173 wzrostu i obecnie waze 63.5 Boje siue ze bede miala efeky jojo. Mam tendencjie do tycia niestey i musze wczegolnie uwazac na to co jem.bardzo byla bym tobie wdzieczna gdybys wypowiedziala sie na temat tej dietki Goraco z gory dzikuje i ciesze sie ze jest tu ktos taki jak ty:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×