Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona 23

Od 3 dni mam zmywarke i czuje , ze zyje

Polecane posty

Gość dobrze ze tu wpadłam
własnie zlew się zapełnił i nie chce mi się myc tych chol.garów..... tez mam dwojke dzieci i meza super-nieroba...... zaczyne o tym URZADZENIU mysleć...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GIABC
podzielcie się opiniami jak najlepiej korzystać ze zmywarki - rady cenniejsze niż instrukcja obsługi!!! PO JAKIM CZASIE OD SKOŃCZENIA MYCIA MOŻNA WYJMOWAĆ NACZYNIA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domoi
Mam zamiar kupić zmywarkę firmy MIELE ,jest to droga zmywarka ,ale chyba najlepsza na rynku.Czy ktoś posiada zmywarke tej firmy prosze o wypowiedz czy rzeczywiście tak dokładnie domywa wszystkie naczynia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przymierzam się do kupna zmywarki, wiadomo chciałabym jak najlepszą.jakie firmy polecacie, które są awaryjne?z góry dzieki za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neri
Trzy dni temu kupiłam zmywarkę Bosch,szer.60 cm,4 programy,3 temperatury:65,50,45 za kwotę 1600 zł. w sklepie.Jestem super zadowolona,przy 3 osobowej rodzinie i codziennym gotowaniu włączam ją codziennie.Myślę,że mniejsza 45 cm. nie zdałaby egzaminu,bo nie byłoby miejsca na gary.Ta zmywareczka jest w sam raz.Gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annoczka
Jestem w szoku czytając opinie, że trzeba mieć sterty garów z paru dni, żeby dziennie spędzać przy nich godzinę dziennie. Ja jestem maniaczką kuchennego porządku. O łyżeczkę w zlewie robię awanturę, może niestety i też doliczyłam się godzinki przy garach, a jesrteśmy tylko w dwójkę. A zmywarka to świetna rzecz, porządek w kuchni, czas dla siebie. Ja włączam 2-3 razy w tygodniu, a codziennie program namaczanie, żeby nie zaychało i ni "kisło". Wszytskim polecam:). Po wyczerpującej pracy, odkurzaniu, myciu płytek, gotowaniu leżę na kanapie zamiast zmywać naczynia:). I się nie denerwuję jak wcześniej, bo musiałam od razu, żeby nie denerwować sama siebie przystępować do mycia garów,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka zmywarki
nas jest dwoje i zmywarka chodzi codziennie ew co dwa dni: wkladam wszytko: kubki, szklanki, patelnie i gary! jak mamy gosci to skladma to co sie ie zmiesci do zmywarki w zlewie i puszczam lmaszyne na dwa razy. Alexandra:wole byc niewolnikiem robotow niz niewolnikiem stania przye zlewie. a z mom Tz wole isc na spacer z naszym psem po obiedzie czy kolacji a nie stac przy zlewie. ale kzdy robi to co lubi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany...
dajcie jakieś rady konkretne zamiast się przedrzezniac czy zmywarka jest be czy cacy. jakie firmy polecacie, a ktore omijac szerokim lukiem? czy dla 2 wystarczy 45cm zmywarka? ktos wyzej pytal o zmywarki nablatwe - warto? jak korzystac, zeby bylo najbardziej efektywnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka zlywarki
do o rany: Ja mam teraz Ariston 60cm do zabudowy i jest super w porownaniu z wczesniejszym Boshem ( mial z 10 lat) i juz nie domywal jak trzeba , zostawial osad na szkalnkach. Moi rodzice maja Ariston 45 cm, ja wole 60 bo wygodniej sie w niej mieszcza duze gary i zostaje ci jeszcze miejsca na talerze i szklanki, w 45 wlozysz dwa gary i juz musisz puszczac zmywanie. Celowo nie wzielam zmywarki z duza iloscia programow , bo w praktyce uzywasz jednego, ew dwoch plus plukanie, no i prgramator lmechaniczny jest tanszy przy ew naprawie nie elektroniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany...
o to chodzi, dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka zmywarki
do o rany: duzo gotujesz w domu?? sredno na jeden posilek, ile garnkow do gotowania uzywasz? macie obidy jedno czy dwudaniowe? jecie czesto desery, ciasta i zmieniacie do nich talerze na stole??? pijeci sporo herbaty kawy?? i wiecznie macie kubki do mycia?? wybor zmywarki zalezy od waszych jedzeniowych przyzwyczajen. Jesli w wiekszosci odgrzewasz potrawy w mikrofali a potem ajdasze z talezrza na ktorym byly podgrzewabe to faktycznie duza zmywara nie jest wam potrzebna. Jesli do gotowania uzywasz co najmnie 1 gara i 1 patelni na posilek to jest szansa, ze zmywarke mozesz napelnic co dzien lub co 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka zmywarki
no i co??? nikt juz nie ma nic do powiedzenia nt zmywareczek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość U mnie już druga
13 lat temu kupiłam Ardo za 1.000zł i byłam zadowolona chodziła codziennie, od roku mam Boscha i jest o niebo lepszy dalm 1.900zł, chodzi cicho, cudownie domywa, ma opuszczany górny kosz, mogę zaprogramować czas, mało wody, mało prądu - tabletki do mycia lub proszek Calgonit ale dodaję też sól i nabłyszczacz- jestem zadowolona polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja marze o zmywarce.......jest nas 3 a zmywania huk bo lubimy gotowac i mamy maluszka któremu gotuje sie oddzielnie........ z waszych postów wnioskuje ze lepsza jest wieksza zmywarka.....mam jeszcze takie pytanko czy lepiej kupic sprzet wolnostojacy czy pod zabudowe?? mam malutką kuchni i liczy sie kazdy centymetr.........czy 60cm zmywarka w zabudowie to razem z zabudowa czy tylko zmywarka?? prosze o opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anettta
ja tez przymierzam sie do kupna zmywarki i tak czytam i czytam i juz wiem mam 3 osobowa rodzinke wybieram 60......mam na tyle miejsca moi znajomi ktorzy maj a ten sprzęt sa wszyscy zadowoleni nie spotkałam sie z niezadowoleniem maja wiecej czasu dla siebie ....chciałabym boscha lub elektroluxa a funkcje ona ma myć porzadnie i suszyc to sa moje wymagania .....nie wiem tylko czy biala czy srebrna ale to juz kwestia gustu tu mi chyba nie pomozecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duska64
Ona 23 Ale Ci zazdroszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my mamy
od 7 lat bosch.Dla mnie sprzet w kuchni niezbedny.Chodzi codziennie.Wkladam do niej wszystko, rowniez porcelane.Nie wkladam sreber, posrebrzaych i porcelany ze zloconymi paskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzeszowianka1979
Ja nie mam jeszcze zmywarki - jesteśmy na etapie wykańczania domu...i już brakuje pieniędzy na sprzęty, kuchenkę gazową wzieliśmy na raty...ale zastanawiam się czy nie kupić na raty też zmywarki - będzie pewnie ciężko...ale - lubię porządek w kuchni i codziennie szoruję garnki, talerze ,kubki, łyżki...może człowieka naprawdę trafić, kiedy się stara utrzymać porządek- a tu za chwilę jest pełny zlew! Kiedyś poprostu traci człowiek cierpliwość! Mąż raczej nie myje naczyń...dziecko jeszcze za małe...:) Obiady gotuję raczej na wieczór(ze względu na męża)później dziecko idzie spać, a ja zamiast się położyć - do garów...zostają przeważnie na rano...itd. Mieszkanie też jest duże i jest co sprzątać przy maluchu, więc czasem byłoby lżej gdyby "ktoś" pozmywał !Moja siostra miała ten sam problem i mówiła ,że warto mieć zmywarkę - zresztą byliśmy u niej w niedzielę na obiedzie i w sumie po siedmiu osobach posprzątała w 5 minut dzięki zmywarce (powrzucała do środka i już)- mogła z nami siedzieć i pić kawkę- nie martwić się że leżą brudne gary - zwłaszcza że spodziewała się też innych gości - a kuchnię ma otwartą. Też nie wiem jaką markę wybrać, żeby długo służyła...i była w miarę ekonomiczna! Siostra ma Candy na 15 kompletów...w sumie jest zadowolona...dała za nią około 2000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZMYWARKA TO REWELACJA. MIMO ZE LUBILAM MYC NACZYNIA - TO NIE WYOBRAZAM SOBIE JUZ ZYCI ABEZ ZMYWARKI !!! SUPER SPRAWA. ZADNEGO MINUSIKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie stałam się szczęśliwą posiadaczką.Mam boscha,45 cm,na 4 osoby. 1. większa mi się nie mieściła. 2. i tak jej nie zapełniam w ciągu dnia. Już ją kocham❤️ Acha,najpierw podpatrzcie jaki model chcecie w sklepie a potem kupcie w sklepie internetowym.Ja jestem 2 i pół stówki w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakimanka
No to ja z innej beczki - wcale nie jestem zadowolona ze zmywarki. Nie dlatego, ze zle dziala tylko za kazdym razem jak po skonczonym obiedzie mam wszystko do niej spakowac to 5 razy w tym czasie umyje. Garnki, patelnie i tak myje recznie bo nie ma co sie czarowac ale zmywarka tego nie doszoruje za nas, no chyba, ze ktos uzywa super chemicznych srodnkow, ktore potem powinno sie z 5 razy wyplukac zeby nie zostalo chocby kropelki na naczyniach. Druga sprawda to wyjmowanie... znowu masa czasu!!! CHociaz mam zmywarke to praktycznie z niej nie korzystam i mysle o sprzedaniu. Naprawde uwierzcie, 3 osobowa rodzina to kilka minut mycia mokrych talerzykow po obiedzie i juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam zmywarkę od kilku miesięcy,nasza rodzina jest 2 osobowa,ale włączam ją codziennie i jest to najukochańszy sprzęt w moim domu.Wcześniej stałam przy zlewie ok.40 min. a nieraz godz,-szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to cud!!! moj topik jeszcze istnieje :) od 2,5 roku :D caluski kochane i niech zmywareczki pilnie za was wykonuja \"brudna robote\" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmywareczka30
A ja musze powiedziec ze teraz dopiero wiem ile czsu zmarnowałam przy zlewie zmywajac te wstretne naczynia...i wiem jedno ze zmywarka jest warta kazdych pieniedzy.Ja kupiłam sobie pół roku temu i zakochalam sie odarazu po pierwszym myciu a moj maz przyznal mi racej ze to jest swietna rzecz w domu bo dlugo nie moglam go przekonac ze jest potrzebna twierdzil ze nie ma wcale tak duzo zmywania hmmmmmm no nie ma bo wieczbnie stałam w kuchni i zmywałam a musze dodac ze jest nas trojka az ktoregos dnia pokazałam mu ilee garow jest po całym dniu gdy nie zmywam a potem ile czasu schodzi na pozmywabnie tego wszystkiego i przekonalam uparciuszka.I powiem tyle ze niech sie nikt nie zastanawia nawey 5 minut tylko szuka dla siebie tego odpowiedniego modelu i kupuje nawet na raty bo to sie szybko zwraca bo wody idzie duzo mniej i pradu.Wiec zachecam wszystkich z czystym sumieniem do zakupu tego cudenka i nie sluchajcie zamanierowanych pań ktrore twierdza ze im jest nie potrzebna bo same pozmywaja lepiej im zyczcie powodzenia i zmarnowanego czasu przy zlewie a my wyzwolone kobitki kupujmy pilniczki i dbajmy o nasze delikatne raczki i poswiecajmy wiecej czasu sobie bo jak zliczyc to wszystko to bardzo malo czasu zostaje dla nas .Pozdrawiam i do dziełaaaaa do sklepu :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magoo
Mam zmywarke od 2 miesiecy, elektrolux 60 cm, jest nas 2 + małe dziecko, za chwile bedzie drugie. Nastawiam ja prawie codziennie, chyba, ze mam obiad jednogarnkowy, to wtedy nie. mam tez pytanie, bo czesto uzywam krótkiego programu, uzywam tabletek i nie za kazdym razem dokładnie domywaja się kubki i szklanki, z talerzami nie mam takiego problemu. Może jakieś rady? Dodam, że nie dzieje się to za każdym zmywaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magoo, to przez tabletki - jeśli przeczytasz dokładnie instrukcję zmywarki, powinnaś znaleźć adnotację, że poleca się je tylko przy uzyciu dłuższych programów. Pozostaje Ci przejść na sól, nabłyszczacz i resztę dawkowaną oszczędniej /ustawiasz ręcznie, w każdej zmywarce powinna być taka opcja/ albo nadal używasz tabletek i wybierasz dłuższy program. Osad i zacieki to resztki źle rozpuszczonych i spłukanych chemikaliów, zwłaszcza nabłyszczaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siasiolka
Witam, a ja mam whirlpoola 45cm Zmywarka ADG 689/2 IX. Jest pod zabudowe z wystajacym panelem - wybrałam z zewnętrznym panelem bo u rodziców od otwierania rozluźnił sie uchwyt od frontu zabudowujacego..mimo, iz by przykrecany z czasem sie urwał. Mieszam z meżem i dzieciaczkiem. 45cm spokojnie starcza. Ale to zależy od wielkości grów. Ja mam małe z tefala wiec sie mieszczą. Ale jak ktoś ma miejsce w kuchni to polecam kupić 60cm. Zawsze można puścic na 1/2 załadunku. Gary puszczam na 70stopni i super sie domywają. Używam tabletek calgonitu ale classic wiec trzeba uzywać do nich soli i nabłyszczacza. Sól calgonita kosztuje ok 7zł 1,5kg - mieści się cała do pojemnika - musze ją napełniać co jakies 3-4miesiące przy codziennym zmywaniu (mam wode średniej miekkości). Nabłyszczacza tez mało idzie. Moja zmywarka ma opóżnienie czasowe wiec nastawiam ją na noc (mam wtedy tansza taryfę pradu) Jeśli liczyc tylko zurzytą wodę i prąd to cykl zmywania kosztuje (w zalezności od programu) od 15groszy do 80groszy.. Wiem bo wyliczyłam wszystko z podanej tabeli programu. Płukanie wstępne (15minut) którego używam gdy zostawiam naczynia w zmywarca na następny dzien i niechce by zaschły kosztuje jedynie 2gr. Poprostu obłęd. Nie opłaca się zmywać ręcznie. Inny fatk to koszt tabletek - calgonit classic w sklepie 1szt tabletki kosztuje ok45-50groszy. polecam zakupy przez internet - są dużo tańsze zmywarki. A z proszku i tabletek polecam CLARO (najlepsze jakich używałam)- mozna zakupić je na allegro i są duuużo tańsze niż w sklepie. Warto zainwestować w dobrą zmywarkę. Moja ma klasę AAA. pierwsze A jest od klasy energetycznej, drugie A to efektywność mycia a rezecieA to efektywność suszenia. A dodam, że suszenie+nabłyszczacz to baaardzo ważna sprawa - nie ma smug i zacieków. Polecam zmywarki wszystkim niezdecydowanym. Jakby ktoś chciał co coś zapytać prosze śmiało pisać na maila. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolaczam do klubu
milosnikow zmywarek. mycie reczne to glupiego robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×